Įkraunama...
Įkraunama...

Šeškinė: Kodėlčiukas

Negi nieks nelankė Šeškinėj "Kodėlčiuko"?
Atsakyti
Maniškis lanko Kodėlčiuką, kai neserga. Mes patenkinti smile.gif Daug info nesuteiksiu, nes aktyviai darželio reikaluose nedalyvaujam blush2.gif
Klausk, kas konkrečiai domina.
Atsakyti
Ajas, smagu, kad atsiliepei 4u.gif Na, man rūpi viskas smile.gif
1) Ar yra koks startinis mokestis, šiaip rinkliavos?
2) Kokių darželyje yra būrelių, ugdomosios veiklos? Ar dalyvauja darželis kokiuose projektuose? Ar veža vaikučius į kokias išvykas, organizuoja ypatingas šventes?
3) Kaip maitina? Ar labai "valdiškai"?
4) Kokio dydžio grupės? Ar griežta disciplina, taip sakant, ar vaikų per daug nemuštruoja smile.gif ?
5) Kaip direktorė ir auklėtojos? Ar dažna personalo kaita?

Beje, kokią grupę lankote? Mes tai planuojam į Valdorfo.

Lauksiu pasakojimo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuza @ 2005 04 27, 10:58)
Ajas, smagu, kad atsiliepei  4u.gif Na, man rūpi viskas  smile.gif
1) Ar yra koks startinis mokestis, šiaip rinkliavos?
2) Kokių darželyje yra būrelių, ugdomosios veiklos? Ar dalyvauja darželis kokiuose projektuose? Ar veža vaikučius į kokias išvykas, organizuoja ypatingas šventes?
3) Kaip maitina? Ar labai "valdiškai"?
4) Kokio dydžio grupės? Ar griežta disciplina, taip sakant, ar vaikų per daug nemuštruoja  smile.gif ?
5) Kaip direktorė ir auklėtojos? Ar dažna personalo kaita?

Beje, kokią grupę lankote? Mes tai planuojam į Valdorfo.

Lauksiu pasakojimo smile.gif

Kaip minejau, mes lankome tik pirmi metai, tai apie visa darzeli zinau labai nedaug, daugiau papasakociau apie savo grupe ax.gif
Startinio mokescio lyg ir nebuvo, o rinkliavos priklauso nuo grupes, nes tie pinigeliai naudojami grupes reikmems. Musu grupeje rinko metams po 50 Lt, pirko kilima vaikams voliotis, kanceliarines, atrodo sildytuva, nes ziema miegamajame salta, o be to po lauko reikia vaiku pirstines ir batus dziovinti smile.gif Dar reikejo tradiciskai atnesti tualet. popieriaus, skalbimo milteliu, muilo...
Zinau, kad uz tuos 2% paramos zada pradeti keisti darzelyje langus thumbup.gif
Siai vedeja visai faina, jokio reketo, uz visus pinigus atsiskaito smile.gif
Yra sokiu burelis, rytu kovos menu (atrodo), bet saviskio as niekus neleidau, nes ir aukletojos pakankamai uzsiima, ruosia sventems. 2 k. per sav. eina sportuoti i sporto sale, 2k. i sokiu sale - soka, zaidzia, dainuoja (nezinau, gal ne visada taip reguliariai?)
Sventes turbut tradicines kaip ir kitur. Kartais atvaziuoja teatrai. Manu, kad daugelis uzsiemimu priklauso nuo aukletoju. Musu aukletojos ir seimininke tai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Nors grupe didoka (virs 20) sad.gif
Atsakyti
QUOTE(ajas @ 2005 04 27, 10:41)
idomu, kuri ten Valdorfo vadinasi?


Na, žinau tik, kad ji yra pirmame aukšte, ir kad tai nėra grynas Valdorfo modelis, o kombinuotas su tradiciniu Vėrinėliu, taigi ten ne tik mediniai žaislai biggrin.gif
Nuo kitų grupių skiriasi tuo, kad vaikučiai mišraus amžiaus, pačioje grupėje yra didelis stalas, prie kurio visi valgo - neina į bendrą darželio valgyklėlę, be to, grupė daugiau meninės-gamtinės pakraipos, ten net yra narvelis su jūrų kiaulyte tongue.gif Daugiau papasakot negaliu, čia tiek, kiek direktorė mane nušvietė, o kadangi patys dar nelankome, tai nežinau, kaip praktikoje viskas vyksta.
O gal jūs būtent šitą grupę ir lankote?
Atsakyti
QUOTE(zuza @ 2005 04 28, 09:25)

Bet kuriuo atveju mums jau yra pažadėję priimti. Na, mano berno atvejis šioks toks netipinis, kai pradėsim lankyti, susipažinsim tikiuosi  tongue.gif
O kaip taviškis, neprisigaudo darže ligų?

Darže, aišku, daugiau serga, nei sėdint namie sad.gif Maniškis nėra labai savarankiškas, laksto, sušyla net šlapias, bet nenusirengia megztinio doh.gif Auklėtoja, kokia faina ji bebūtų, visų 20 neprižiūrės taip gerai kaip mama savo vienintelį smile.gif Dabar irgi namuose sėdim.
O nuo kada jūs žadat pradėti lankyti? Mes tai liepą, turbūt, jau išeisim g.gif nes planuojam pakeisti gyvenamąją vietą tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(zuza @ 2005 04 28, 10:04)
Jau ateinantį mėnesį planuojam... Tai turbūt dar spėsim susipažinti tongue.gif Nors pradžioje žadu jį vesti tik po pusdienį  ax.gif
O kaip Tau patinka auklėtojos toje grupėje? Direktorė man lyg minėjo, kad yra dvi auklėtojos, bet nesupratau, ar jos keičiasi, ar vienu metu grupėje būna dviese?

Abi aukletojos jaunos ir labai fainos. Jos dirba pamainom: viena iki pietu, kita - po pietu, o kita diena atvirksciai. Dar yra viena seimininkele, kuri buna kas diena, bet ne pilnai.
Atsakyti
Negalėčiau nieko gero pasakyti apie "Kodelčiuką". Dukrytę 2,5 m į tą darželį pradėjome vesti 2003 vasara. Tai per vasara 3 nedarbingumus teko imti....na galvojau - visi vaikai serga ir turi pereiti adaptacini periodą darželio ligoms. Bet, kuo toliau, tuo labiau teko reikšti pretenzijas auklėtojoms. Prieš pradedant lankyti darželį buvome jau išmokę daryti ant puoduko ir pasiprašyti. Bet...deja, kiekvieną dieną tekdavo iš vaiko spintelės pasiimti po keleta porų šlapių kelnių. Na ką, galvojau nespėja pasiprašyti. Bet...vieną kartą užtikau vaiką lauke su šlapiom kelnytėm. Aišku, iš karto daviau pastabą auklėtojai, kuri sėdėjo ant suoliuko kartu su kitomis ir vargiai kreipė dėmesį į besikarstančius vaikus. Tai žinot kokį atsakymą teko išgirsti? - "Aš kiekvieno vaiko atskirai nevedžioju į tualetą, jie visi pasodinami ant puoduko prieš išeinant į lauką.". Tai klausimas ar visi vaikai vienu metu užsinori sisioti?
Kitas nepasitenkinimo kartas buvo tas, kad penktadienį, anksčiau po darbo,atlekiau pasiimti vaiką, nes norėjome važiuoti į močiutės gimtadienį ir ką matau...vaikai žaidžia smėlio dėžėje, nors visą dieną lijo lietus.....savo vaiką radau sėdinčią smėlio dėžėje permirkusiomis nuo lietaus ir purvo kelnėmis....auklėtoja (~ 50 m) vos ne vos pakėlė akis.....gaila, kad nebuvo darželio direktorės, nes pasibaigęs jos darbo laikas, tai tikrai tokią auklėtoją bučiau už kupros nutempusi. Po šio įvykio teko ilgai ir nuobodžiai gydytis vasaros metu...
Taip atkentėjome iki žiemos - pykomės su auklėtojomis, su tėveliais, kurie atveda sergančius vaikus (suprantama, kad nenori prarasti darbų, bet juk laiku nesustabdžius ligos galima paskiau ilgai gailėtis apie pasėkmes).
Taigi, paskutinis kantrybės lašas buvo tas, kad prieš Šv.Kalėdas atvedėme sveikutėlį savo kūdikį, o pasiimti teko jau karščiuojantį...o dar po dienos ir greitąją kvietėm. Bet tai ne pats blogiausias dalykas....vyras taip pat prigulė į ligoninę. Taip mes išgulėjome 1,5 men. su abipusiais plaučių uždegimais, o diagnozė - MIKOPLAZMINĖ PNIAUMONIJA!
Kiek teko vėliau girdėti iš savo vaiko gydytojos, tuo pačiu laiku ir ta pačia liga sirgo dar keli vaikai iš darželio "Kodėlčiukas", o vėliau ( gal po 2 mėn.)iš draugų sužinojome, kad ir jų vaikas tame darželyje Mikoplazmine pniaumonija sirgo...Nuo to laiko, vaikų gydytojos patarimu nebevaikštome į darželį.
Stebuklas - po pusės metų reabilitacijos nesergame jokia rimta liga (išskyrus sloga smile.gif )
Ši pamoka su darželiu man buvo labai skaudi, nes netekau darbo (per metus viršijau leistina nedarbingumo dienų skaičių ir darbdavys turėjo teisę mane atleisti)....
Dabar džiaugiuosi: laukiuosi antro leliuko ir tokių klaidų nedarysiu - jokiu būdu neleisiu į darželį. Dabar dukrytei 4 m, auga sveika, nors imunitetas liko labai silpnas ir pagauna kiekvieno kito vaiko slogą ar čiaudulį, bet neleidžiam paprastai slogai "užkariauti" iki rimtos ligos.
Manau, mielos mamos, rimtai pagalvokite prieš rinktamos darželį "Kodėlčiukas" (viskas priklauso nuo darželio politikos ir grupės auklėtojos). Taip pat bukit geros, pagailėkite savo ir kitų vaikų ir neveskite sergančių vaikų į darželį!
Atsakyti
bububu, tikrai siaubingai aprašei auklėtojų požiūrį į vaikus ir į savo darbą. blink.gif Bet jeigu tai auklėtojai apie 50 metelių (jei teisngai supratau), tai gal ji jau viskam atbukusi moteriškė, kuriai jos darbas absoliučiai dzin blink.gif blink.gif g.gif
O dėl ligų - ko gero visur tas pats, tėvai veda sergančius vaikelius, nes neturi kitos išeities, o darželio politika čia mažai turi galių.
Aš tikiuosi, kad toje grupėje, kur mes ruošiamės lankyt, dirba kur kas šaunesnės auklėtojos - jau vien todėl, kad tai Valdorfo grupė, kur turi dirbti atitinkamai paruošti pedagogai ax.gif Juk svarbiausia grupėje šiaip ar taip yra būtent auklėtoja.
Bet dėkui, bububu, už tavo atsiliepimus, turėsiu juos omenyje cool.gif
Atsakyti
MES KODELCIUKO DARZELI LANKOME 4METUS. SI DARZELI GALIU PAMINETI TIK GERU ZODZIU.KAI ATVEDZIAU VAIKA I LOPSELI ,NES MES BUVOME DAR MAZI 2 METUKU , AUKLETOJOS LABAI SILTAI MUS PRIEME. VAIKAS BUVO PRIZIURETAS, GALIU LABAI DIDELI ACIU PASAKYTI LOPSELIO AUKLETOJOMS, JUK JOS ATLIKO PATI SUNKIAUSIA DARBA [ IR PAVALGYDINA , IR UZMIGDO , IR APTVARKO ].DABAR MES JAU LANKOME DARZELI - AUKLETOJOS NUOSTABIOS. DAUG DIRBA SU VAIKAIS , VISADA RUBINELEJE ISKABINTI VAIKU DARBELIAI, VAIKAS PRIZIURETAS, O SVARBIAUSIA NORIAI EINA I DARZELI NET PER ISEIGINES DIENAS KLAUSIA KADA GI PIRMADIENIS ,KAD GALETU EITI PAS DRAUGUS. DAR KAS MAN PATINKA SIAME DARZELYJE: SUTVARKYTOS GRUPES , SU TEVELIAIS BENDRAUJANCIOS AUKLETOJOS ,LABAI MALONI DIREKTORE, GRAZI IR TVARKINGA DARZELIO APLINKA , RENGIAMOS SVENTES TAI: ZIBINTU, MAMYCIU , KALEDU, SPORTO , SMAGU ,KAD JOS TOKIOS IDOMIOS IR LINKSMOS, LABAI GERAI KAD YRA MUZIKINIO LAVINIMO PAMOKELES IR SOKIAI, LABAI NORECIAU ,KAD BUTU DAR DAILES - KERAMIKOS UZSIEMIMAI. biggrin.gif gathering.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Mano draugužės veda į "Kodėlčiuką" savo mažylius. Jos labai patenkintos pačiu darželiu, auklėtojom ir visa darželio politika. Iš vedėjos pusės nėra jokio spaudimo, reketavimo. Pakankamai graži ir jauki darželio aplinka (neprabangi, nes tam reikėtų tėvelių pinigėlių). 4u.gif
Atsakyti
Augustas lanko Nežiniukų grupę, man labai patinka ir auklėtoja (kol kas tik viena, turi grįšti antra iš motinystės atostogų), tiek auklytė. Ir vedėja labai faina. Man ten nepatinka tik maistas (cepelinai tokiems mažiams pietums su padažu blink.gif ) - nevaikiškas. Visa kita liuks.
Atsakyti