Įkraunama...
Įkraunama...

Bandau pastoti su gimdos mioma

na mano ginekologe, kuri operavo tai sake, kad kitos ir isnesioja ir pagimdo su miomom, o kitos isvis gimdymo metu tik suzino, kad tokia turi, taip, kad merginos, nenukabinam nosiu issitiriam, jei reikia gydomes, o tada planuojam ir pastojam mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif

Pries kelis menesius suzinojau, kad turiu 2.5cm mioma. Gine sake nebelaukti ir planuoti kuo greiciau...operuoti negalima, nes pacioje gimdoje....tiksliau nepaaiskino. Nepergyvenu per daug. Tik dabar paskaitinejus sia temele labai baisu pasidare verysad.gif , kad jos pradeda augti nestumo metu verysad.gif Labai baisu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(panteriux no1 @ 2008 02 12, 14:50)
Sveikutes  4u.gif

Pries kelis menesius suzinojau, kad turiu 2.5cm mioma. Gine sake nebelaukti ir planuoti kuo greiciau...operuoti negalima, nes pacioje gimdoje....tiksliau nepaaiskino. Nepergyvenu per daug. Tik dabar paskaitinejus sia temele labai baisu pasidare  verysad.gif , kad jos pradeda augti nestumo metu  verysad.gif Labai baisu  verysad.gif


Nebijok, mes su tavim 4u.gif Manoji mioma 3cm, kai gine ja pirma kart rado, tai kone isgriuvau blink.gif Bet gine, pamaciusi mano perkreipta veida, vos ne juoktis pradejo - sako, baik, nera dar cia didele ta mioma, ir kas 3-cia moteris ju turi, tik dauguma nezino; visos su jomis pastoja ir gimdo, ir nieko. Kitos greipfruto dydzio miomas turi gimdos viduje, ir tai isnesioja. Siaip labai nuramina, faina ta mano gine ax.gif Viskas bus tvarkoj ir tau, ir man, ir visoms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(cikadele @ 2008 02 12, 14:19)
Nebijok, mes su tavim  4u.gif  Manoji mioma 3cm, kai gine ja pirma kart rado, tai kone isgriuvau  blink.gif Bet gine, pamaciusi mano perkreipta veida, vos ne juoktis pradejo - sako, baik, nera dar cia didele ta mioma, ir kas 3-cia moteris ju turi, tik dauguma nezino; visos su jomis pastoja ir gimdo, ir nieko. Kitos greipfruto dydzio miomas turi gimdos viduje, ir tai isnesioja. Siaip labai nuramina, faina ta mano gine  ax.gif Viskas bus tvarkoj ir tau, ir man, ir visoms  4u.gif

ACIU 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Iskeliu temele i virsu, kad pastojusios ir pagimdziusios su miomomis neuzmirstu pasisakyti ir pasidalinti savo patirtimi ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Aš taip pat turiu mioma. Gimdos viduje. Man tuoj pat buvo patarta operuotis ją, nes pasak gydytoju ji gali būti:
nepastojimo priežastis;
pastojus, gali sukelti persileidimą, priešlaikinį gimdymą arba komplikacijų;
mioma gali įtakoti vaisiaus padėtį, ir jis gali gimti pvz. su stuburo problemomis, kadangi mioma spaus vaikelį jam augant.

Taigi, esu po vienos operacijos. Laukia antra, kadangi per vieną operaciją visos miomos pašalinti nepavyko.
po antros operacijos mano mioma yra 3.3 cm. pločio, ir 2.4 cm. auksčio.

Kiek kalbejau su gydytojais, labiausiai nepavojingos yra miomos esančios gimdos išorėje. Su tokiomis galima ir pastoti, ir gimdyti. Jos šalinamos gimdymo metu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laimė: 20 kovo 2008 - 11:54
QUOTE(cikadele @ 2008 02 12, 16:19)
Nebijok, mes su tavim  4u.gif  Manoji mioma 3cm, kai gine ja pirma kart rado, tai kone isgriuvau  blink.gif Bet gine, pamaciusi mano perkreipta veida, vos ne juoktis pradejo - sako, baik, nera dar cia didele ta mioma, ir kas 3-cia moteris ju turi, tik dauguma nezino; visos su jomis pastoja ir gimdo, ir nieko. Kitos greipfruto dydzio miomas turi gimdos viduje, ir tai isnesioja. Siaip labai nuramina, faina ta mano gine  ax.gif Viskas bus tvarkoj ir tau, ir man, ir visoms  4u.gif


Sveikos visos!

Man rado mioma submukozine (liet: pogleivine)- pusiau raumenyje, pusiau deformuojanti gimdos sienele i vidu. Dydis 2 cm. Gydytoju nuomones ivairios. Bet daugiausia- operuoti nedelsiant. Ieskau budu gydyti, bet muset nieko gero nepavyks rasti. Skaiciau daug straipsniu ta tema. Ar operacija padeda vaisingumui-irgi klausimas. Ar mioma nekenkia nestumui- priklausomai nuo lokalizacijos. Jei stebimas gimdos ertmes iskraipymas- gali kenkti: bus persileidimai, prieslaikinis gimdymas ir pan.

Beje, citadele, ar pas Tave mioma gimdos raumenyje ar isoreje, ar viduje?

Ir gal kuri jusu galite parekomenduoti kokia gera gydytoja (labai nemegstu chamisku "mesininkiu"), kuri butu pries miomu operacijas ir pas kuria butu galima lankytis nestumo metu bei gimdyti? (geriau Vilniuje). Labai ACIU! smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mairune @ 2008 03 20, 13:23)
mioma submukozine (liet: pogleivine)- pusiau raumenyje, pusiau deformuojanti gimdos sienele i vidu.


pas mane tokia pati.
Papildyta:
QUOTE(Mairune @ 2008 03 20, 13:23)
Ir gal kuri jusu galite parekomenduoti kokia gera gydytoja (labai nemegstu chamisku "mesininkiu"), kuri butu pries miomu operacijas ir pas kuria butu galima lankytis nestumo metu bei gimdyti? (geriau Vilniuje). Labai ACIU! smile.gif


nemanau, kad tokių rasi schmoll.gif
O kodėl nenori operuotis? g.gif Juk netgi pjūvio nedaro, viską atliepa per makštį histeroskopijos būdu.
Atsakyti
QUOTE(Mairune @ 2008 03 20, 14:23)

Beje, citadele, ar pas Tave mioma gimdos raumenyje ar isoreje, ar viduje?



Maniske raumenyje siek tiek issikisusi i isore. Gal del to ir neragino operuotis g.gif
Atsakyti
QUOTE(Laimė @ 2008 03 20, 15:55)
pas mane tokia pati.
Papildyta:
nemanau, kad tokių rasi schmoll.gif
O kodėl nenori operuotis? g.gif Juk netgi pjūvio nedaro, viską atliepa per makštį histeroskopijos būdu.


Na, bet kokia operacija, su pjuviu ar be jo- nera teigiamas dalykas. Kol nieko apie operacijas nezinai, neskaitai- viskas atrodo lyg ir OK. Susiduriau su operacija kol kas tik viena karta- pries 6 metus ispjove apendicita. Kai pabudau po narkozes mane kratyte krate tikraja ta zodzio prasme. Buvo labai bloga. Po to karto pablogejo atmintis, ir siaip ilgai teko atsistatyti po operacijos.

Taigi, operacija tai:

1. Narkoze. Histeroskopijos operacija daroma su pilna narkoze. O apie narkoze teko skaityti, kad kiekviena doze trumpina gyvenima 5 metais, paveikia smegenis ir spartina, jei yra tarkim genetinis polinkis, kad ir Alzheimerio ligos vystymasi, na ir visa kita... Zinoma, priklauso ir nuo vaistu, dabar jau yra geresniu, bet bet bet...

2. Skaiciau mokslinius straipsnius konkreciai apie histeroskopijos operacija ir jos komplikacijas. Zinoma, as cia pateikiu tik pacius blogiausius faktus, ir ju ivykio tikimybe gal ir nera labai didele, taciau reikia viska ivertinti. Taigi, operacijai vykdyti yra leidziami i gimdos ertme specialus skysciai. Nes tik tokioje terpeje pjovimui naudojami elektrodai gali atlikti savo funkcijas. Leidziami skysciai turi buti grieztai kontroliuojamo kiekio ir koncentracijos. Nes yra tendencija, kad audiniai juos sugeria, o jie savo ruoztu yra nuodingi organizmui. Jei bus pernelyg didele organizmo sugertis, pasekmes gali buti labai liudnos- sirdies ritmo sutrikimas, apakimas, koma ar net mirtis.

3. Kita histeroskopijos komplikacija- perforacija. Kitaip tariant- gimdos sieneles pradurimas. Operacija turi buti atliekama tik labai patyrusio gydytojo. Jei netycia "sudrebetu rankos"...- labai rimta komplikacija. Skysciai pradeda teketi i vidaus ertmes... Reikalinga skubiai susiuti gimda, kol neivyko organizmo apsinuodijimas.

4. Ir paskutine (nors dar ir ne visas paminejau) komplikacija- stiprus kraujavimas operacijos metu. Tuomet gali buti, kad teks pasalinti visa gimda. Uzsienio forumuose skaiciau keleto moteriskiu liudnas istorijas apie tai, kad po miomektomijos operacijos (tiek histeroskopijos, tiek laparaskopijos) pabudo be gimdos. Pries operacija gi visi pasiraso, kad pretenziju del nieko netures... Visko pasitaiko. Taigi, kokia garantija, kad taip nenutiks?

5. A... ir dar penktoji... smile.gif Jau gal ne komplikacija, bet isdava. Visu pirma, daznai pasitaiko, kad si operacija negali buti atlikta vienu etapu. T.y. jei mioma yra pusiau raumenyje, visos jos ispjauti is karto negalima, nes lieka per plona gimdos sienele ir tikimybe pradurti gimda stipriai isauga. Tuomet operacijos daromos dvi! Po pirmos praejus kokiems 2 men., gimdos raumuo istumia likusia miomos dali i gimdos vidu, ir tuomet galima vel pjauti...
Ir dar... tikimybe, kad jos atauga, irgi yra labai nemaza. Praejus metams, ju gali pridygti kaip grybu... Ir kas tuomet? Vel po peiliu? sad.gif g.gif

6. Na, ir sestasis pastebejimas. Jei kam idomu, galiu persiusti straipsniuka anglu kalba apie tai. Nuomones, kad miomu pasalinimo operacijos teigiamai atsiliepia vaisingumui, irgi yra labai priestaringos. Statistiniai duomenys nerodo nieko gero- ir po miomu pasalinimo operaciju pastojimo tikimybe zymiai neisauga... Pirma, gimdos sieneleje lieka randas, prie kurio kaip ir prie miomos prisitvirtinus placentai, automatiskai ivyks persileidimas... sad.gif Be to, nuo randu gimdos sieneles silpneja, ir yra tikimybe, kad nestumo metu gali plysti gimda... sad.gif


Zodziu, apibendrinant galiu pasakyti, jog bet kuri operacija nieko gero organizmui neduoda. Nebent tai butu gyvybiskai svarbu ir nebutu kito pasirinkimo (kaip kad vezio atveju). Siuolaikine tradicine medicina lyginant su siuolaikine technika yra dar embriono stadijoje. Problemos sprendziamos peiliu. Bet zmogus- tai ne mesos gabalas, kuri gali ispjaustyti kaip nori ir viskas OK. Viskas tarpusavyje susije. Aplinka, emocijos itakoja musu nervu sistema; maistas, kuri vartojame, tiesiogiai atsiliepia musu sveikatai... Reikia gydyti visuma, bet, deja, Lietuvoje dar negirdejau, kad kas praktikuotu toki poziuri i pacienta... sad.gif


Labai atsiprasau, merginos, kad tiek prirasiau, ir be to nelabai pozityviu dalyku... sad.gif Tiesiog kuo daugiau suzinau, tuo labiau blesta pozityvumas ir sukauptos informacijos sraute nerandu teisingo ir vienareiksmisko sios problemos sprendimo kelio...
Labai noreciau, kad Jus pasidalintumete savo patirtimi. Nes tokiu forumu pagalba mes galime pasidalinti informacija ir bendromis pajegomis spresti iskilusias problemas. Kaip sakoma, "skestanciuju gelbejimas- paciu skestanciuju reikalas"... smile.gif

Su silciausiais palinkejimais,

Mairune.
Atsakyti
QUOTE(Mairune @ 2008 03 21, 00:09)
Na, bet kokia operacija, su pjuviu ar be jo- nera teigiamas dalykas.


Mairune, aciu uz tokia issamia info 4u.gif Man buvo aktualu isgirsti apie gimdos plysima - manoji mioma ieina giliai i sienele, tad tikrai butu sunku pasalinti nepraduriant gimdos arba nepaliekant gimdos raumeni silpninancio rando.

Beje, ka tik suzinojau, kad mano drauges sesuo vel gulsis po peiliu - pries metus jai isoperavo 2 miomas, dabar vel pora uzaugo verysad.gif Vaiku dar neturi ir vis nepastoja. Liudna situacija...
Atsakyti
Mairune, aišku esant tokioms miomoms, kurias turiu aš ir tu- jų nepašalinsi per vieną operaciją. Aš va guluosi antrajai. Jeigu pasiseks- trečios nereikės.
Beabejo narkozė nėra gerai.
Taip, miomos turi savybę daugintis.
Taip, kiekviena operacija gali turėti komplikacijų.

Tačiau, kiek ilgai esi pasiruošusi ieškoti internete ką "neigiamo" duoda operacija?
Ar esi pasiruošusi rizikuoti savo vaikelio sveikata pastojant?

Aš to nesiruošiu daryti schmoll.gif Todėl ir operuojuos. Iki šiol einasi, pfu pfu pfu viskas sėkmingai. Tikiuosi, kad po 4 mėnesių galėsiu nesisaugoti nėštumo.
Aš nesiruošiu gydytis žolėmis ar užkalbėjimais, ir augintis ją savyje didesnę ir didesnę.... ir taip per vėlai pastebėta unsure.gif
Ar neišdygs nauja- priklausys nuo mano organizmo harmonų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laimė: 21 kovo 2008 - 09:10