Įkraunama...
Įkraunama...

Gal kas domitės vabzdžiais ?

Sveiki,
mane jau gan ilgai kamuoja noras įsirengti insektariumą, kur galėtų gyventi vabzdys maldininkas arba gyvalazdės. Deja, nežinau kur galėčiau įsigyti ir nepažįstu nė vieno žmogaus turinčio patirties su šiais vabzdžiais. Aš pati, tai daug domėjausi, skaitinėju literatūrą, bet vis vien..teorija lieka teorija. Norėtųsi pabandyt laikyt tokį "augintinį". Gal yra patyrusių??
Atsakyti
Aš auginau gyvalazdes ax.gif Įdomūs gyvūnai - ne visi iš pirmo karto pamatydavo, kad ten už to stiklo kažkas tupi, o kad visai po nosim tas vabalas biggrin.gif Pas mane buvo tos kur į pagaliukus panašios smile.gif Deje viena pas mus buvo jau didelė ir sena, tai numiro vargšelė verysad.gif O jaunesnę tėtis sugebėjo išleist lauk - pasirodyt norėjo kad per stebuklas ir nepamatė kaip ta išropojo verysad.gif
Vyras rado skelbimą, kad atiduoda gyvalazdes, nuvažiavo, o ten iš siaubo pakraupusių panų pulkas biggrin.gif Pasirodo vienai iš jų draugas "dovanų" atnešė - vargšė nežinojo ką daryt, labai jau jai baisios jos atrodė rolleyes.gif Tai dar paklausė ar tikrai maniškis nebijo, liepė pirštą į stiklainį įkišus pačiupinėt biggrin.gif laimingos kaip slyvos buvo, kad tik kas jas iš namų išsineša smile.gif
Atsakyti
aš taip pat auginu gyvalazdes, tiesa dabar turiu tik vieną neseniai išsiritusią iš kiaušinio.
2002m. nusipirkau vieną zoo prekių parduotuvėje, pagyveno keletą mėn, paskui padėjo keletą kiaušinių ir nusibaigė. iš kiaušinių išsirito naujos, vėl viskas iš naujo, tik jau geometrine progresija biggrin.gif tai dabar auginsiu pirmosios gyvalazdės anūkus, jei sėkmingai išsiris smile.gif
šiaip tai gana ištvermingi gyvūnai, beveik nereikalaujantys priežiūros, reikia tik drėgmės ir šilumos ir dar ką nors pagraužti nepamiršti įmesti.
mes laikome tokiame mažyčiame akvariume, dažnai keičiame smėliuką, jei kas dar įdomu, klauskite
Atsakyti

bandau parodyti savo gyvalazdę, jei kas man gausis smile.gif user posted image
Atsakyti
ida, mano irgi buvo jau tokia didelė - tik manau jau tikrai sena, nes žiūriu pas tave ji dabar ruduojanti dar tokia, o pas mane jau visa tamsiai ruda buvo - grynai kaip šakaliukas smile.gif
o mažoji tai dar žalia miniatiūrinė tokia buvo - nepasisekė vargšelei verysad.gif Gal būčiau ir aš vaikų sulaukus biggrin.gif
Atsakyti
Fantastiška gyvalazdė thumbup.gif
Mano nuotaika šiandien dvigubai gera: nusipirkau ir įkurdinau du paukščius, jie gerai pasijautė, jau lesa ir garsus leidžia, o čia forume atsirado žmonių, kurie turi gyvūną, kuriuo aš labai domiuosi ir norėčiau turėti thumbup.gif
Aš turiu terariumą (nežinau, man atrodo gan erdvus vabzdžiams, apie 30 litrų..ir turiu "terariuminį" šildytuvą, kuris įkasamas į gruntą..drėgmę palaikyt manau irgi nėra labai sudėtingas procesas, o gal klystu??).
Kažkada gyvalazdes mačiau pirkt Kauno zoologijos sodo parduotuvytėje ir kainavo apie 25-30 lt, jei tik gerai pamenu..Važiuoju į Kauną tik darbo reikalais ir tai su vairuotoju, todėl laisvo laiko pramogoms ar saviems reikalams neišeina ištaikyt sad.gif Specialiai važiuot ieškot dar neskubu..nežinau ar ten rasiu..gal dar pavyks Vilniuje kur nusipirkt...
Ida...O kada bus "anūkai" rolleyes.gif ax.gif Ar tu tuos anūkus visus laikysi, jei jų bus ne vienas ax.gif blush2.gif
Beje, o kur tu pirkai? Vilniuje ar kokiame kitame mieste (taip "užsidegiau" parašyt, kad nepažiūrėjau kokiame tu mieste gyveni blush2.gif ).
Beje, mane domina, kas joms skaniausia..informacijoje apie gyvalazdes pateikiama labai skirtinga informacija..kinrožės lapai, rožių lapai, klevo šakelę įdėt su lapais rolleyes.gif

Maldininkų nesu niekur mačiusi pirkti, gal kad jų laikymas sudėtingesnis g.gif Jie minta ne augalais, o drozofilų kasdien surast mitybai ne taip lengva biggrin.gif
Atsakyti
savo gyvalazdę pirkau parduotuvėje Švitrigailos gatvėje, bet jau tada ji žadėjo išsikelti kažkur į miegamuosius rajonus. Aš irgi gana ilgą laiką visame Vilniuje ieškojau kur dar būtų galima nusipirkti kitokių gyvalazdžių, bet niekur daugiau neradau sad.gif
nuotraukoje ten jau tokia pagyvenusi, kai buvo jauna, tai buvo visai žalia, labai jau panaši į rožės kotelį smile.gif
Kad maniškei tinka rožinių šeimos augalai, sužinojau visai atsitiktinai, pasižiūrėjusi TV laidą, o parduotuvėje sakė šerti tradeskancijų lapais biggrin.gif
tai po to vargo nematėm, nes tinka labai daug augalų - praeitą vasarą, kai jų buvo daug ir didelės, tai kaip tikri žolėdžiai griauždavo aviečių lapus biggrin.gif
jei išsiris daugiau, tai tikrai galiu pažadėti pasidalinti, nes man ir kelių pakaks, bet kažkodėl daugiau nesirita sad.gif
beje, jos dauginasi partenogenetiškai - nereikia jokių patinų ir išsirita vien patelės thumbup.gif
čia mažvaikis šoka baletą biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
Maniškės mėgdavo ąžuolo lapus mirksiukas.gif Fainas balerūnas, ida thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2005 03 10, 21:01)
Fantastiška gyvalazdė thumbup.gif
Mano nuotaika šiandien dvigubai gera: nusipirkau ir įkurdinau du paukščius, jie gerai pasijautė, jau lesa ir garsus leidžia, o čia forume atsirado žmonių, kurie turi gyvūną, kuriuo aš labai domiuosi ir norėčiau turėti thumbup.gif
Aš turiu terariumą (nežinau, man atrodo gan erdvus vabzdžiams, apie 30 litrų..ir turiu "terariuminį" šildytuvą, kuris įkasamas į gruntą..drėgmę palaikyt manau irgi nėra labai sudėtingas procesas, o gal klystu??).
Kažkada gyvalazdes mačiau pirkt Kauno zoologijos sodo parduotuvytėje ir kainavo apie 25-30 lt, jei tik gerai pamenu..Važiuoju į Kauną tik darbo reikalais ir tai su vairuotoju, todėl laisvo laiko pramogoms ar saviems reikalams neišeina ištaikyt sad.gif Specialiai važiuot ieškot dar neskubu..nežinau ar ten rasiu..gal dar pavyks Vilniuje kur nusipirkt...
Ida...O kada bus "anūkai" rolleyes.gif  ax.gif  Ar tu tuos anūkus visus laikysi, jei jų bus ne vienas ax.gif  blush2.gif
Beje, o kur tu pirkai? Vilniuje ar kokiame kitame mieste (taip "užsidegiau" parašyt, kad nepažiūrėjau kokiame tu mieste gyveni blush2.gif ).
Beje, mane domina, kas joms skaniausia..informacijoje apie gyvalazdes pateikiama labai skirtinga informacija..kinrožės lapai, rožių lapai, klevo šakelę įdėt su lapais rolleyes.gif

Maldininkų nesu niekur mačiusi pirkti, gal kad jų laikymas sudėtingesnis g.gif Jie minta ne augalais, o drozofilų kasdien surast mitybai ne taip lengva biggrin.gif


Gyvalazdėm nereikia šildytuvo, jos puikiai gyvena kambario temperatūros aplinkoje. Dėl drėgmės, tai tą vietą kur jos gyvena reikia apipurkšti vandeniu, bet labai atsargiai ir jokiu būdu ne ant jų pačių, mažyliai, net vandens lašelyje gali nuskęsti...
Maldininkus kur kas sunkiau auginti, kaip girdėjau. Jie reikalauja aukštesnės temperatūros, pastovios drėgmės...
O dėl tokios gyvalazdžių kainos tai aš apstulbus. Nejaugi jos ištiesų tokios brangios? unsure.gif
Šiaip ar taip aš irgi planuoju jų įsigyti rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo super_vaikas: 20 kovo 2005 - 16:56
Va va..ir mane tos lazdukės sudomino...be to.. labai įdomu..kur jų gauti Kaune (bo zoologijos sode parduotuvikės kaip ir nebėr)..ir ašku kaina...smagu būtų tėvo dienos proga kam nors padovanoti biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 22 gegužės 2005 - 18:41
Čia įkeliu iš kitur (gal autorė baisiai nesupyks blush2.gif ), bo gražiai parašyta biggrin.gif
QUOTE(Fire @ 2005 05 23, 16:05)
Fantastiškai mieli gyvūnėliai  smile.gif
aš rimtai  ax.gif
Brolis mano biologas, laikėm namuose penkias. Tik visos jo panelės, pamačiusios spiegdamos išlakstydavo  biggrin.gif
Bet jos juk nieko blogo nedaro, nesikandžioja, negelia, jokio nemalonaus kvapo, nesunku pasiimti išvykstant į kelionę, nereikia ypatingos priežiūros. Tupi sau ant rankos. Įdomios, neįprastos. Tiesa, yra vienas sudėtingas dalykas - minta tik braškių, žemuogių, aviečių, serbentų lapais...
Bent jau tos, kurias mes laikėme. Buvo tai senokai, gal dabar kitokio maisto yra. O mūsiškės, nors ir bandėm braškes vazonėliuose auginti, atėjus žiemai su visais mažyčiais gyvalazdžiukais nusibaigė  cry.gif
Labai gaila buvo. Deja, net nenutuokiu ar galima jų kur nors įsigyti. Brolis tai berods, iš kažkurio savo dėstytojo gavo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 23 gegužės 2005 - 17:30
ir as tokio padarelio namie noriu cry.gif tik nezinau is kur gaut cry.gif gal kam jau pavyko ir gali pasakyt kur ju rasti? as is Vilniaus lens.gif
Atsakyti