Įkraunama...
Įkraunama...

Patiekalai iš šernienos

Mano vyras medžiotojas ir mes visada valgom tik žveriena namuose. Pati gaminu. Gal yra moteriškių tokių kaip aš ir norėtų pasidalinti savo įdėjomis kaip skaniai pagaminti šernieną g.gif
Atsakyti
Na ir aš prie jūsų prisidėsiu, nors mano vyras ne medžiotojas, bet turiu puikų brolį, kuris visada savo laimikiu dalinasi su mumis...o aš tai visą žvėrieną ruošiu lygiai taip pat, kaip ir kiauliena ar veršiena, tiktai visada turiu omenyje, kad ši mėsytė daug liesesnė ir minkštesnė...šiaip dažniausiai pasidarau faršą, pridėdama truputi kiaulienos lašinukų, taip pat užkonservuoju į stiklainiukus, kepu karbonadus ir t.t... Asmeniškai man tai skaniausia makaronai su šernienos faršu arba balandėliai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dargana: 31 rugpjūčio 2005 - 11:35
Paskaičiau ir apsidžiaugiau. Mano vyras irgi medžiotojas smile.gif , tai namie tik žveriena.
Iš mėsos be kaulų darom faršą, dešreles (aisku lašinukų pridedam). Kepsniukus,šaslykus marinuojam. Labai skanu is stirnienos šašlykai.
Kauliukus naudoju sriubai virti.
Darau troškinius. Kitaip sakant improvizuoju. Kepenėles gaminu. Šiaip man patinka laukinė mėsa
Atsakyti
Gamink saslykus, tik pamarinuok stipriau ir ilgiau, po savaites kokios burnoj tirps smile.gif dar pora dienu pries kepant uzpilk kefyru...mmmm..
Atsakyti
Paieškokit čia, gal ką rasit:
Laukinienos receptai:
http://www.vollit.lt..._balsavimas.php

4u.gif
Atsakyti
Paieškokit čia, gal ką rasit:
Laukinienos receptai:
http://www.vollit.lt..._balsavimas.php


Oj koks ten patiekaliukas yra BRIEDZIO LUPA DREBUCIUOSE....... BRRRRRRRRRRR
Atsakyti
is sernienos tai nieko ypatingo...as ir troskinu paprastai be jokiu mirkymu (nebent senas sernas), ir 'zuikius' kepu (irgi be jokiu papildomu kiaulienos lasiniu), ir kepsniuku -na viska 4u.gif
va su stirniena jau sunkiau -ja riek pamirkyt ir t.t. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(baltagulbe @ 2005 08 28, 20:48)
Mano vyras medžiotojas ir mes visada valgom tik žveriena namuose. Pati gaminu. Gal yra moteriškių tokių kaip aš ir norėtų pasidalinti savo įdėjomis kaip skaniai pagaminti šernieną g.gif

drinks_cheers.gif mano tetis medziotojas- tai ir mum parupina -mes praktiskai irgi tik zveriena maitinames drinks_cheers.gif

o is serno -kaip is kiaules ar jautienos -viska darom...ir dazniausiai be jokiu mirkymu
Atsakyti
Mano uosvis neseniai tapo medziotoju tai laiks nuo laiko partempia sernienos.
Kol dar neigudus zverienos gamyboje, tai darom labai paprastai. Marinuojam, paskui kepam orkaiteje.
Supjaustau mesa kepsnio dydzio ar mazesniais gabaliukais. Uzmarinuojam su citrina, citrinpiipiriu ir mesos prieskoniu. Tik reik nepadauginti citrinos. Ir pora dienu palaikom, paskui i folija ir apie valanda laiko kepti.
Labai skanu thumbup.gif
Atsakyti
Aš šerno šonkaulius ar kitą mėsytę kur su kaulu pabarstau prieskoniais ir palaikau parą šaldytuve. Supjaustau morkas, svogūnus ar porus, bulves per pusę perpjaunu ir visas daržoves kartu su šerno šonkauliais sudedu į kepimo rankovę (tą celafaninę topits ar kokią kitą) dar galima lašinukų įdėti, bet vieną kart pamiršau aš jų įdėt, tai ir be jų skanu buvo. Ir kepti orkaitėj 1,5val.
Atsakyti
Žveriena musu racione atsirado visai neseniai. tad ir as save galeciau priskirti prie pradedanciuju.
Kol kas teko eksperementuoti tik su serniena.
Kepiau karbonadus. kumpi visu gabalu. Istiesu tai jokio spec. paruosimo ir nebuvo. Ruosiau kaip ir kiauliena. Tik vat karbonadus kepiau ant sviesto (kad jis nedegtu - truputi ipilti aliejaus) ir visai nedaug. Mano pastebejimu kuo ilgiau laikai keptuveje tuo mesa darosi kietesne. Sernienai tinka ne tik zverienos bet ir barbekiu prieskoniai. Jei turit galymybiu tai mesa galima kepti ir nt groteliu.
O dar prieskoniu parduotuveje yratokia druska kuri suminkstina mesa. Tik su ja reiktu atsargiai - neperlaikyti. Berti ja kokia valanda pries kepant jei tai butu kumpis.
Troskinau serno sirdi. Pries tai ja idejau i vandeni, nuviriau truputi. Po to perpiliau ir jau viriau su prieskoniais kokiu 20 min. Tada supjausciau ir troskinau kaip iprasta. Visai skanu.
Atsakyti
As paskutini karta i kibinus dejau malta serniena, tai gavosi pasakiskai skanu thumbup.gif
Atsakyti
Ir mes šiandien gausim šernienos,reikės pasinaudoti jūsų patarimais. Gal per tą laiką dar ką nors sugalvojot tos, kurios dažnai ją ruošiat? 4u.gif
Atsakyti