Įkraunama...
Įkraunama...

Savaitiniai Kauno darželiai

QUOTE(tamosiuke @ 2010 04 19, 19:02)
As savaitiniam isaugau ir galiu jums pritart--man irgi baisu savaitiniai darzeliai. Anuo metu tai buvo normalus dalykas tie saavaitiniai darzeliai....bet man tiek streso jie buvo ivare, kad as savo didziaja tik keturiu metu sugebejau i darzeli isleist....maziukes irgi neskubu, nors bepigu man kalbet--man ja anyta ir mano mama ziuri, aciu joms. Bet nezinau kas turetu atsitikt, kad as ja leisciau i savaitini....turbut derinciaus visaip, kad tik galeciau pasiimti namo kas diena. Yra juk prailgintu grupiu, kur vaikai iki 7 val. pabuna.

aha pritariu drinks_cheers.gif
as irgi is savaitinio, nykus prisiminimai. Anuomet labai populiaru buvo vaikus laikyt juose, valstybe tipo rupinosi savo pilieciais lotuliukas.gif .Nors mama pasakoja, kad paimdavo ir anksciau - treciadieni - ketvirtadieni, ale vistiek ilgu budavo... verysad.gif
jau ziauriai turi aplinkybes prispausti, kad palikciau vaika darze nakvot ohmy.gif
Atsakyti
Kaune gyvenancioms mamytems kiek zinau yra nemokama aukle thumbup.gif Kiek domejausi ji yra skiriama seimoms kai teveliai dirba ir neisgali samdyt auklytes. Tad jei mama vienisa ar tetis su mama dirba naktimis, savaitgaliais manau padetu tokia pagalba, mazylio nereiktu palikti darzelyje nakciai.
Pati esu is tu laiminguju, kurioms neteko laimes lankyti savaitinio darzelio ax.gif Nenoreciau kad ir mano vaikams tektu pajausti ju skoni, bet kitas seimas suprantu, buna kad reikia, kad darbas pamainomis, slenkanciu grafiku sad.gif
Atsakyti
Sveikos visos mamytės,

Paskaičius komentarus, susidaro nuomonė, kad jau savaitinė grupė - tai tikras kalėjimas ir nepelnyta bausmė vaikams...o dar tie baisūs jūsų prisiminimai iš vaikystės... Aš irgi lankiau nu ir ką? o gi nieko ir man ne viskas patiko, bet košmarai nekankina... ne ką mažesnių problemų būna ir dieninėse grupėse...

manau vaiko patiriamas stresas priklauso ne vien nuo to, kad kiekvieną vakarą jis nesulaukia savo mamos, bet ir nuo to, kaip su juo bendrauja auklėtojos, kaip jis vakarais yra užimamas, kaip lavinamas, o galiausiai kaip raminamas. Juk vakarais visi vaikai būna pavargę ir jautrūs, o dar ta svetima aplinka. Jei vaikas vakarais yra tikslingai užimamas, pasakos, filmai, protą lavinamieji žaidimai - lengvi - ir t.t. tai stresas ne tik, kad turėtų sumažėti, bet kai kuriais atvejais aplamai nepatiriamas.

Namau, pirmiausia tai yra švietimo ir ugdymo įstaiga ir to neturėtų pamiršti nei auklėtojos, nei mamos - vadinasi - savaitinė grupė - yra vaiko švietimas ir ugdymas 24/5.

Beje civilizuotam pasaulyje, savaitinės ugdymo įstaigos yra ypatingai vertinamos ir beje labai brangios, kai kuriose šalyse pvz, JAV tai netgi prestižo reikalas.

Bet aš čia truputi kitokiu klausimu...

Pradėjau leisti savo sūnų į savaitinę grupę, tik joje vietą radau arčiausiai namų.... o kitą vertus, maža ką, niekad negali žinoti, gal ims kada ir prireiks vaiką palikti nakčiai ar iki vėlumos, tai vis geriau, nei su svetima moterimi namuose...
Auklytės ir auklėtojos čia tiesiog nuostabios ir labai jautrios - kol kas tiesiog super... Nemačiau nei vieno verkiančio vaiko nei vakare, nei ryte.

Visas darželis remontuojamas: t.y. pakeičiami nauji langai, kitos grupės per langus matyti - pilnai įrengtos naujai: baldai, žaislai, galiausiai grindys ir sienos... nu bet mūsų grupė... man labai skaudu... remonto nemačius nuo kokia 1980m. O dar kai pagalvoji - kad šios grupės vaikai yra ypač jautrūs aplinkai, ne dėl to, kad jie ligoniai, bet dėl to, kad čia yra jų tikrieji antrieji namai.

tad klausimas toks: kaip paspartinti grupės renovavimą? Gal kuri bus susidūrusi, pvz. parama, projektai, privatus finansavimas? Domina viskas, kas liečia vaikui draugiškos aplinkos kūrimą valstybiniame darželyje patirtis.
Atsakyti
laba ryta 4u.gif patarciau geriau mergyte palikti su gera aukle smile.gif pati auginu dvi mergytes,jos lanko normalu darzely smile.gif niekada sawo waiko neleisciau i sawaitini darzely unsure.gif wisu pirma tokiems waikams reikia mamos,silumos ir panasei unsure.gif galu gale,mama skiriasi su wyru,bet mergytei jis wis wien tetis smile.gif gali ir tewelis pabuti su waiku 4u.gif
Atsakyti
Na neskubekit smerkti tu mamu, mano pacios panasi situacija. Darbas greiciausiai pamaininis, tecio nera, alga siuloma 1000-1500. Uz ka ta aukle samdyt..

Gal kuri zino savaitini darzeli arciau Domeikavos? Kokios kainos?
Atsakyti
QUOTE(lapute26133 @ 2010 11 23, 09:32)
laba ryta 4u.gif patarciau geriau mergyte palikti su gera aukle smile.gif pati auginu dvi mergytes,jos lanko normalu darzely smile.gif niekada sawo waiko neleisciau i sawaitini darzely unsure.gif wisu pirma tokiems waikams reikia mamos,silumos ir panasei unsure.gif galu gale,mama skiriasi su wyru,bet mergytei jis wis wien tetis smile.gif gali ir tewelis pabuti su waiku 4u.gif

Mamyte,tevelis,siluma,darzelis ir etc...
O jeigu teveliui nusisvilpt?? Jeigu pinigu auklei nepakanka?
Ir kaip ten sakoma:...niekada nesakyk niekada.............
Taip,kad kartais tokie patarimai nieko verti,brangiosios mirksiukas.gif
Atsakyti
Apie panemunes darzeli ir as turiu geru prisiminimu.ji lanke mano sunus.gaila buvo palikti ji savaitinej grupej,bet as manau kad nei viena mama seip sau nepalieka.dirbau nuo 7 iki 22 val.skyriausi,teko dirbti ir per iseigines,kad galeciau issinuomoti sunui ir sau kambariuka,aprupinti ji nors minimaliai.kiek leido galimybes imdavau ji .kad ir velai.aukletojos ten nuostabios.svelnios,supratingos.veliau sunus lanke savaitini darzeli prienuose.bet situacija buvo jau geresne,pasiimdavau ji kiekviena vakara namo,aisku tik velai,apie 20 val.gali galvoti,kad niekada...bet niekada nezinai,koks bus kitas rytas.
Atsakyti
Zinau tiksliai, kad panemunej yra savaitinis ir silainiuose, ar vilijampole dar ten skaitosi apuoles g ir savaitinis yra smile.gif Milikoniu kalnas apacioj.
Siaip as ir pati ejau i savaitini darzeli, bet man ten patiko, nes mama aukletoja dirbo smile.gif Bet dabar savo sunaus nevesciau i savaitini, nebent jau nebutu kur detis, tada gal.. smile.gif
Atsakyti
As pati kazkada ejau i savaitini darzeli galiu pasakyt siaubasir nenoreciau kad mano vaikai kazka panasaus lankytu.Nezinau koks cia prestizas savaitem vaika atskirti nuo tevu,na taip tevams lengviau jokiu rupesciu gyvenu sau ramiai ir vsio g.gif

Na aisku kai su mamakartu gal ir nieko,bet kur namu aplinka,seimos tradicijos ir visa kita,ateina vaikas kai isvecius ir iseina g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ferari: 20 sausio 2011 - 13:01
Kiekvienas pagal galimybes. Negalvokit, kad toms mamoms, kurios ten vaikus palieka, sirdis neplysta.. Dziaugiuosi kol kas, kad to nereikia, bet ka gali zinot.. Jei bus darbas pamaininis, su naktinem pamainom, tai nezinau.. Aisku, kad nepalikiau istisai savaitei, pasiimciau kiek tik eitu per laisvas.. Bet kai nera kam naktimis palikt mazyles, tai gali buti iseitis..
Atsakyti
Tai aisku jeigu nera kam taigi nepaliksi vaiko namie vieno, o pinigeliu juk reikia uzsidirbt. Nepateisinu tik tu mamu, kurios sedi namuose o vaikai savaitiniam buna, zinau pora tokiu ale mamyciu, jaunos aisku, bet man siaubas ima kai matau, kad jos trinasi per dienas per drauges eina turi dar viena mazesni vaika, o vyresnius atiduoda.
Atsakyti
QUOTE(odette @ 2008 08 07, 13:53)
niekada nevesciau vaiko i savaitini darzeli, nes pati toki lankiau, dar ir dabar labai puikiai atsimenu, toki stresa ivarydavo kai reikedavo pasilikti brrrr.....
manau mamos reikia gerai pagalvoti ar tikrai nera kitos iseities tiktai vesti i savaitini darzeli



Pilnai sutinku... smile.gif
Atsakyti