Įkraunama...
Įkraunama...

Į lopšelį nuo metukų?

QUOTE(mandalina @ 2005 07 10, 19:22)
o čia kas - ne pasišaipymas???  blink.gif
Liūdna darosi tavo mintis skaitant  sad.gif

Ne, tikrai ne pasišaipymas schmoll.gif ...

Ar pirmą kart tokias mintis skaitai? tongue.gif Aš nesmerkiu tėvų, kurie turi vest vaikus i lopšelį schmoll.gif , aš juos užjaučiu verysad.gif ...
P.S. ar šitoje temoje galima tik džiaugtis lopšelio gerumais? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 07 10, 22:52)
Ar pirmą kart tokias mintis skaitai? tongue.gif Aš nesmerkiu tėvų, kurie turi vest vaikus i lopšelį schmoll.gif , aš juos užjaučiu verysad.gif ...
P.S. ar šitoje temoje galima tik džiaugtis lopšelio gerumais? blink.gif

Ne pirmą ir ne paskutinį. Jei išties suprastum, ką jaučia tėvai, atiduodami metų vaiką į darželį, savo auksinių frazių čia nerašytum. Jų apstu nuo temos pradžios.
Man, kaip ir daugeliui mamų, sunku ne tik atiduoti vaiką į svetimas rankas, bet ir dėl to, kad mūsų visuomenėje yra daug tokių moralizuotojų kaip tu, kurios neįsigilinusios į esmę lipa ant skaudančių žaidzų su savo pamokymais, tipo "oi, koks mažiukas, tagi gaila tokį į darželį atiduoti, ką jums pinigų gaila auklei pasamdyti, juk dabar iš ligų neišsikapstys, kokie jūs tėvai" ir t.t. Suprantančių išties nedaug, tad nenuostabu, jog tu ne jų tarpe 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 07 10, 18:30)
Keista g.gif , aš juk nesišaipau iš mamos, kuri yra priversta leisti savo mažą vaiką į lopšelį schmoll.gif . Galite kiek tik norit pasakot apie lopšelio privalumus, manęs joks argumentas neįtikins  schmoll.gif , kad vaikui geriau darželyje, nei su mama wub.gif  ( kalbu apie metų amžiaus vaikus). Todėl, jei gyvenimas taip susiklostė, kad neįmanoma pačiai paaugint vaikučio bent iki kol jis pats pradės vaikščiot, kol mama jį išmokys pavalgyti ir kalbėti, nemanau, kad reikia tuo didžiuotis tongue.gif .
Limcamca, galėčiau pasakyt daugiau minusų, nei privalumų to per ankstyvo vedimo į lopšelį, bet manau, kad ir tu juos žinai  doh.gif .
P.S mano 18-metis sūnus- beveik savarankiškas, nesigailiu, kad leidau jį į darželį nuo 3 metukų, o ne kūdikį, kaip ne kurios tongue.gif
Apskritai, mane stebina reakcija, anksti savo vaikus į darželį išleidusių mamų, į priešingą nuomonę g.gif  blink.gif



Seip visas pasisakymas dvelkia davatkizmu g.gif J
ei leidai nuo triju metu, tai nezinai, ar butu geriau ar blogiau, jei leistum nuo metu... tongue.gif
Kiekviena mama supranta, kad vaikui GERIAUSIA su ja. Bet ne visos turi galimybe sedeti iki tryju metu su vaiku. Ir ne visos yra tokio budo, kad gali tris metus sedeti namuose. Jei besedint namuose pasidarys psiche neurotike ne tik del bendrvimo trukumo, bet ir del kt dalyku, tai vaikui bus geriau, nei issiilgusi mama, griztanti vakarais po darbo? blink.gif g.gif Nesamone biggrin.gif
Visoms yra sunku palikti verkianti vaika darzelyje. Eina i darba skaudanciomis sirdimis, bet visa laika atsiras zmoniu, kurie dar ta skaudancia sirdi nores pakandzioti sad.gif
Atsakyti
Temos pradžioje mamos nuogastavo dėl pietų miego. Manau, kad kiekvienam lopšely galima su auklėtojom galima sutarti. Tuose lopšeliuose, kuriuose teko būt, tikrai auklėtojos pamigdo mažučius atskirai. Būna, kad tėvai anksti atveda vaikelį, pvz. 6.30 - 7 val. Tai toks vakutis jau 8-9 val. eina pamiegot. Juk lopšelių grupės nedidelės, todėl auklėtojos tikrai atsivelgia į kiekvieną vaiką. Tik reikia su jomis kalbėt ir pasakyt apie vaiko įpročius.

QUOTE(Elina @ 2005 06 01, 09:09)
Labai atsiprašau, kad pasireikšiu devil.gif , bet aš neįsivaizduoju kas turėtų atsitikt, kad metukų vaikus leisčiau į darželį swoon.gif Mažuliukai, bejėgiai, kuriems dar mamos pienuką čiulpt prisiglaudus, va mažulė dar- nevaikštanti doh.gif ............... protest.gif
Vargšiukai cry.gif

Labai linkiu, kad tu liktum viena su kūdiku ant rankų ir 93 Lt pašalpa. Aplink nei tetų, nei dėdžių, nei močiučių, anei senelių. Ką darytum?
Mamos rašo šioje temoje ne tam, kad moralus išklaustytų, o pagalbos ir padrąsinimo ieško. Juk į lopšelį veda ne tam, kad į grožio saloną nėr kada nueit, ar į barą su podruškėm papliurpt.

Labai pritariu Voblai. Tiek norėjau parašyt, o čia visas mano mintis Vobla surašius 4u.gif

Mes irgi turėjom karčios patirties su auklėmis, tikrai galėjom sau leist auklę samdyt, bet pasirinkom lopšelį. Manau, jei ne mama, tai geriau lopšelis. Dėl visų iki manęs išvardytų priežasčių.

Dabar netgi galvoju, jei ir turėčiau galimybę būti namuose, tikriausiai ilgiau nei iki 1,5 - 2 metų vaiko namuose nelaikyčiau. Visų pirma dėl komunikavimo, ugdymo ir savarankiškumo. Patikėkit, mamos, kurios dar neleidžiat vaikučių. Skirtumas tarp mūsų vaiko ir vaikų, nelankiusių darželio, akivaizdus. Mūsiškė kalbėti pradėjo 1,5 metų, pamažu atsisakėm sauskelnių. Iš esmės esu tinginė, todėl sodint ant puodo kas 15 min vaiko nesugebėjau. 1 metų ir 7 mėn vaikas pradėjo pats prašytis ant puodo doh.gif Manau, tik darželio dėka. Kiekvieną dieną vaiakas nustebina vis naujais žodžiais, dainelėmis ir pan. Prisipažinkim atvirai, juk būnant namuose smaugia buitis: čia kampus apsitvarkyt, čia valgyt padaryt, čia skalbinius išlygint, tarpyose su vaiku į lauką išlėkt, vėl valgyt daryt, maitint, apsitvarkyt. Nžn, kaip jums, man vaiko ugdymui namuose laiko likdavo tikrai labai nedaug. Beje, mūsiškė, išleista į darželį, irgi nieko nemokėjo, tik vaikščiot tongue.gif
Kaip ir Voblos mergikė, mūsiškė nevalgiukė buvo, lopšely valgyt pradėjo, be to, dar ir savarankiškai biggrin.gif

Dėl smurto darželyje. Labai sunkiai įsivaizduojamas variantas. Į grupę užeina darželio personalas, ateina tėvai skirtingu laiku pasiimt vaikų, todėl smurtautojos būtų greit išaiškintos.

Pritariu Mandalinai. Mamos, Voblos postą atsispausdinat ir visiems, kurie smerks, o tokių ojojojojojoi kiek bus, kad tokšį mažą leidžiat į daržą, kišat po nosim. Kontraargumentų mažai kuris sukrapštys biggrin.gif

QUOTE(gmama @ 2005 07 04, 22:01)
kai nuvaziuoju i Prancuzija pas vyro tevus ir draugus jie stebisi, kaip as dar su vaiku, kuriam 9 men sedziu namie!

Anglijoj, girdėjau, nuo 3 mėn leidž ax.gif

QUOTE(Julena @ 2005 07 05, 10:39)
Vat, ir mes sprendžiame ką daryt? Reik į darbą išeit, o kaip pasakiau, kad noriu Mažiuką į lopšį atiduot, tai kai pradėjo visi, tipo, tu eik pažiūrėk kaip ten su vaikiukais elgiamasi, anot tetų ir močiučių, lopšeliuose niekas vaiko deramai neprižiūrės, vaikščios su pilnų pampersu ir alkanas, murzinas ir t.t. Va, taip va ir atmuša norą į lopšelį vesti 000189.gif

Vat nekreip tu dėmesio į tas kalbas. Svarbiausia, kad patys tie žmonės savo vaikus nuo 2-4 mėn į lopšelius leido, netgi į savaitinius doh.gif , o daba jau jiems baisu.
Atsakyti
Labai skaudžiai reaguojat... blink.gif g.gif Mano pirmas pasisakymas buvo mamai, kuri vaiką į lopšelį išleido nemokantį vaikščioti blink.gif , natūralu, kad parašiau, beje, gana subtiliai, kad gaila to vaikiuko ir tiek. Žinoma, jei padėtis be išeities- ką jau padarysi verysad.gif
TirliBomBom dėkui už linkėjimus blink.gif -aš tau to nelinkiu schmoll.gif
P.S. kada vaikai buvo nešami į lopšelį 3 mėnesių? Jums tai, kaip supraatau, taip pat normalu? cool.gif
Atsakyti
QUOTE(TirliBomBom @ 2005 07 11, 10:05)
Dabar netgi galvoju, jei ir turėčiau galimybę būti namuose, tikriausiai ilgiau nei iki 1,5 - 2 metų vaiko namuose nelaikyčiau. Visų pirma dėl komunikavimo, ugdymo ir savarankiškumo. Patikėkit, mamos, kurios dar neleidžiat vaikučių. Skirtumas tarp mūsų vaiko ir vaikų, nelankiusių darželio, akivaizdus. Mūsiškė kalbėti pradėjo 1,5 metų, pamažu atsisakėm sauskelnių. Iš esmės esu tinginė, todėl sodint ant puodo kas 15 min vaiko nesugebėjau. 1 metų ir 7 mėn vaikas pradėjo pats prašytis ant puodo doh.gif Manau, tik darželio dėka. Kiekvieną dieną vaiakas nustebina vis naujais žodžiais, dainelėmis ir pan. Prisipažinkim atvirai, juk būnant namuose smaugia buitis: čia kampus apsitvarkyt, čia valgyt padaryt, čia skalbinius išlygint, tarpyose su vaiku į lauką išlėkt, vėl valgyt daryt, maitint, apsitvarkyt. Nžn, kaip jums, man vaiko ugdymui namuose laiko likdavo tikrai labai nedaug. Beje, mūsiškė, išleista į darželį, irgi nieko nemokėjo, tik vaikščiot tongue.gif
Kontraargumentų mažai kuris sukrapštys biggrin.gif
Anglijoj, girdėjau, nuo 3 mėn leidž ax.gif

Aš žinau daugiau atvirkštinių pavyzdžių mirksiukas.gif . Žinau vaikų, kurie nuo kūdikystės lankę darželį, būdami 6 metų dar neskiria spalvų, nežino raidžių, pažįstu berniuką, kuris jau 7 metų, o kalbėdamas švepluoja. Tikrai nesutiksiu, kad auklėtojos daugiau išmoko, nei mama namie ( ir tam nereikia daug laiko, reikia tik kalbėtis su vaiku). Žinoma, mamai reikia netingėti mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elina: 11 liepos 2005 - 10:32
QUOTE(Elina @ 2005 07 11, 11:19)
Labai skaudžiai reaguojat... blink.gif  g.gif  Mano pirmas pasisakymas buvo mamai, kuri vaiką į lopšelį išleido nemokantį vaikščioti blink.gif , natūralu, kad parašiau, beje, gana subtiliai, kad gaila to vaikiuko ir tiek. Žinoma, jei padėtis be išeities- ką jau padarysi verysad.gif
TirliBomBom dėkui už linkėjimus blink.gif -aš tau to nelinkiu schmoll.gif
P.S. kada vaikai buvo nešami į lopšelį 3 mėnesių? Jums tai, kaip supraatau, taip pat normalu? cool.gif

Elina, eik ir pasiskaityk savo postą, visos suprato kitaip nei tu norėjai parašyt? g.gif
Aš ir nerašiau, kad normalu buvo sovietmečiu, tiesiog konstatavau, kad taip buvo.

QUOTE(Elina @ 2005 07 11, 11:24)
Aš žinau daugiau atvirkštinių pavyzdžių mirksiukas.gif . Vaikai nuo kūdikystės lankę darželį būdami 6 metų dar neskiria spalvų, nežino raidžių, pažįstu berniuką, kuris jau 7 metų, o kalbėdamas švepluoja. Tikrai nesutiksiu, kad auklėtojos daugiau išmoko, nei mama namie ( ir tam nereikia daug laiko, reikia tik kalbėtis su vaiku). Žinoma, mamai reikia netingėti mirksiukas.gif

Galbūt pas tuos vaikus kitos problemos?
O tu esi ideali mama. Sveikinu biggrin.gif Ką gi man tinginei bepridurti. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 07 11, 10:19)
Mano pirmas pasisakymas buvo mamai, kuri vaiką į lopšelį išleido nemokantį vaikščioti blink.gif

o ką daryti mamai, jei jau laikas grįžti į darbą, o metukų vaikas dar nevaikščios? Keliom savaitei ar mėnesiui samdyti auklę? Jei jau vaikšto, tai į daržą galima?
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 07 11, 10:24)
Aš žinau daugiau atvirkštinių pavyzdžių mirksiukas.gif . Žinau vaikų, kurie nuo kūdikystės lankę darželį, būdami 6 metų dar neskiria spalvų, nežino raidžių, pažįstu berniuką, kuris jau 7 metų, o kalbėdamas švepluoja. Tikrai nesutiksiu, kad auklėtojos daugiau išmoko, nei mama namie ( ir tam nereikia daug laiko, reikia tik kalbėtis su vaiku). Žinoma, mamai reikia netingėti mirksiukas.gif



Jei yra tarnaite namuose, tai tikrai galima daug demesio skirti vaikui ir jokie buities darbai nebaisus. Na ir dar kompiuteri reiktu ismesti, nes be buities darbu dar yra kompiuteris, kad ir SM forumas, kuris daug laiko suryja, kuri galima butu skirti vaikui.... g.gif Nu dar galima apsiknisusiai sedeti, ir visa demesi skirti vaikui, bet tai ir manau, krastutinis variantas, reta kuri sugebetu..
O del spalvu neskyrimo ir del sveplavimo, tai noreciau paklausti kur buvo mamytes ausys ir akys iki 7 metu, kad iki to laiko nieko nedare?
Nesakau, kad darzeliai auksiniai ir aukletojos idealios. Bet nebutina imti krastutiniu variantu (kai kuriu vaikai sedi su mamomis, nesvarbu, kad jos girtos, kad neduoda valgyti, kad musa, bet su mama...ar geriau leistu i darzeli?) ir visa atsakomybe nusiimti nuo saves: tipo darzelis aukleja, ir jis nepasirupino, kad vaikas nesvepluotu. O kur mama lindejo? Tevai ir aukletojos turi dirbti kartu ir tik tada matysis rezultatai... O jei namuose su mama butu sedejes ir iki septyniu metu, nemanau, kad kalbetu geriau... g.gif
Tiesiog kiekviena mama mato realia situacija, zino savo finansinius reikalus, savo buda, pazista savo vaika geriau nei kas kitas, ir elgiasi taip, kaip jai atrodo geriausia toje situacijoje. Ir nereikia nieko smerkti ir nieko aukstinti?
TIESIOG TAI KIEKVIENOS MAMOS ASMENINIS REIKALAS...
Ir tema cia, kad padetu issirinkti darzeli, o ne kas geriau, darzelis ar mama blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 07 11, 10:19)
Labai skaudžiai reaguojat... blink.gif  g.gif

Manau, kad tokia reakcija normali. Kiekvienai mamai išsiskirimas su vaiku- didelis stresas.
Dėl to ir savo "argumentus už lopšelį" dėsčiau. Dėka aibės karksinčių , kad elgiuos blogai- išgyvenau 100 kartų didesnį stresą, nei iš tiesų buvo ko stresuot. Negalėjau nei valgyt nei miegot, nei mąstyt pirmomis savaitėmis nebegalėjau... O ar verta motinai patirti tokį stresą? Tikrai ne... dabar iš laiko perspektyvos žvelgiu atgal ir suprantu, kad jei tų karksinčių juodų varnų nebūt buvę- nebūtų buvę nei tiek mano ašarų, nei nervų, kai kelio ryte iš lopšelio palikus vaiką per ašaras nematai...dar dabar plaukai šiaušiasi, kai prisimenu savo išgyvenimus... Išgyvenimus, kurie buvo visai veltui...

Atsakyti
QUOTE(vobla @ 2005 07 11, 14:59)
dabar iš laiko perspektyvos žvelgiu atgal ir suprantu, kad jei tų karksinčių juodų varnų nebūt buvę- nebūtų buvę nei tiek mano ašarų, nei nervų, kai kelio ryte iš lopšelio palikus vaiką per ašaras nematai...dar dabar plaukai šiaušiasi, kai prisimenu savo išgyvenimus... Išgyvenimus, kurie buvo visai veltui...

va va, aš irgi to labiausiai bijau. Mano mažė bendraujanti, pamačiusi vaikus net spiegia iš džiaugsmo. Dėl jos kažkaip ne taip baugu. Tačiau tie moralai doh.gif Kiekvieno išklausyk, kiekvienam paaiškink, apgink savo nuomonę. Vobla, ką tu atsakydavai visiems, kurie norėdavo tave dėl to sugėdinti, įbauginti, perauklėti? g.gif Kaip surasti tą trumpą auksinę frazę, kad kitų neįžeisti, bet pastatyti juos į vietą? Kad daugiau niekam nekiltų klausimų?
Atsakyti
Jooooo, aš kaip prisimenu tas išpūstas akis blink.gif ir klausimą: "Jūs ką, tokiąąąąąąąąą mažą į darželį?", dabar tai įsiutis jau pagauna.

Mandalina, geriausiai atsakymą žinai tu pati, čia gi nuo klausiančiojo irgi priklauso, vienam vienaip atsakai, kitam kitaip. Man pvz. labai užgrūdino laikas, t.y. į dešimtą tokį klausimą jau atsakai žymiai lengviau nei į pirmą.

Vobla ir vėl su postu kaip pirštu į akį pataikė. Prisimenu tą jausmą, tokia žiauriai bloga mama jautiesi, beširdė ragana, savo vaiką kankinanti... Brrrrrrrrrrrr, nenoriu prisimint.

Mamkos, kaip galvojat, kodėl ENIGMA mūsų dar neiškoliojo? g.gif
Atsakyti