Įkraunama...
Įkraunama...

Į lopšelį nuo metukų?

QUOTE(Elina @ 2005 07 11, 11:19)
Labai skaudžiai reaguojat... blink.gif  g.gif  Mano pirmas pasisakymas buvo mamai, kuri vaiką į lopšelį išleido nemokantį vaikščioti blink.gif , natūralu, kad parašiau, beje, gana subtiliai, kad gaila to vaikiuko ir tiek. Žinoma, jei padėtis be išeities- ką jau padarysi verysad.gif
[


na ir - jinai ir 18 men dar nevaiksciojo, nes tingejo, o tampyti ant ranku jau tikrai buvo atsibode. Net ir individuali manksta vaikui buvo skirta. Ir dabar jinai labai megsta patinginiauti ir isitaisyti pas ka nors ant ranku, i vezimeli ir triratuka.
Sanatorijjoje turejome toki atsitikima - einam sau pasivaiksciodamos ( aisku kas eina, o kas ant triratuko sedi) ir prieina prie musu toks vyras "stovyje". Pasiziuri, pasiterauja kiek vaikui metu ir tada nusistebejes paklausia "o kodel jinai nevaiksto?"
O lopsely jinai turejo pradeti vaikscioti, ir pradejo. Ir labai daugeliu kitu aspektu lopselis ji i nauda isejo.
O reaguoju as neskaudziai, pripratau prie tokiu davatku repliku.
P.s jei nepastebejai tma yra skyreli "Konkursas:padek issirinkti darzeli", todel ir tavo pastebejimai cia kiek ne vietoje.
Atsakyti
O man neišeina vienas dalykas iš galvos- ką daryti jei vaikas susirgs- o juk tikrai susirgs ir ne vieną kartą- ką tada daryti, jie darbe valdžia pasakiusi, jie nemoki darbo su vaikais suderinti, tai pagalvok, ar verta tau dirbti??? Na aišku, veiną kita kartą gali paimti biuletenį, neišvarys juk iš darbo, bet jei taip nuolatos... cry.gif Ką jūs darot?
Atsakyti
QUOTE(dovesa @ 2005 07 11, 20:12)
O man neišeina vienas dalykas iš galvos- ką daryti jei vaikas susirgs- o juk tikrai susirgs ir ne vieną kartą- ką tada daryti, jie darbe valdžia pasakiusi, jie nemoki darbo su vaikais suderinti, tai pagalvok, ar verta tau dirbti??? Na aišku, veiną kita kartą gali paimti biuletenį, neišvarys juk iš darbo, bet jei taip nuolatos... cry.gif Ką jūs darot?

nedarbingumo lapelius imkite su vyru pakaitom. Juk turi būti kažkokia išeitis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mandalina @ 2005 07 11, 08:31)
"oi, koks mažiukas, tagi gaila tokį į darželį atiduoti, ką jums pinigų gaila auklei pasamdyti, juk dabar iš ligų neišsikapstys, kokie jūs tėvai" ir

QUOTE(TirliBomBom @ 2005 07 11, 10:05)
Iš esmės esu tinginė, todėl sodint ant puodo kas 15 min vaiko nesugebėjau. 1 metų ir 7 mėn vaikas pradėjo pats prašytis ant puodo doh.gif Manau, tik darželio dėka. Kiekvieną dieną vaiakas nustebina vis naujais žodžiais, dainelėmis ir pan. Prisipažinkim atvirai, juk būnant namuose smaugia buitis: čia kampus apsitvarkyt, čia valgyt padaryt, čia skalbinius išlygint, tarpyose su vaiku į lauką išlėkt, vėl valgyt daryt, maitint, apsitvarkyt. Nžn, kaip jums, man vaiko ugdymui namuose laiko likdavo tikrai labai nedaug.

QUOTE(Rimukas @ 2005 07 11, 11:05)
Jei yra tarnaite namuose, tai tikrai galima daug demesio skirti vaikui ir jokie buities darbai nebaisus.

Sutinku, kad vesti ar nevesti nevaikštantį kūdikį į darželį- mamos reikalas drinks_cheers.gif . Todėl ir stebiuosi jūsų netolerancija kitai nuomonei blink.gif Mandalina, aš tik pasakiau, kad man gaila tų mažų vaikų, bet nesiūliau nei auklių samdyt, nesakiau, kad jūs blogos mamos schmoll.gif , tai buvo tik užuojauta ( vaikams) doh.gif Beje, aš taikiau šį postą Silvutei mirksiukas.gif . Antra vertus, kaip matau- laiko deficito nejaučiat mirksiukas.gif ( kiek prirašėt, prilinkėjot ir prisiputojot)? Aš, pvz. ką tik grįžau su vaikais iš kelionės dviračiais tongue.gif
Sutinku, kad galbūt, šioje temoje mano komentarai- ne vietoj ir ne laiku blush2.gif , tačiau, aš ir neplanavau čia pasireikšti, tiesiog mane sudomino jūsų audringa, kategoriška, pikta reakcija g.gif blink.gif Noriu jums palinkėti, jei tikrai manot, jog metinukui lopšelis- neišvengiamas , veskit ir nesiskaudinkit be reikalo schmoll.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elina: 11 liepos 2005 - 21:35
QUOTE(Elina @ 2005 07 11, 21:30)
Todėl ir stebiuosi jūsų netolerancija kitai nuomonei blink.gif 

Mandalina, aš tik pasakiau, kad man gaila tų mažų vaikų, bet nesiūliau nei auklių samdyt, nesakiau, kad jūs blogos mamos schmoll.gif , tai buvo tik  užuojauta ( vaikams) doh.gif

Antra vertus, kaip matau- laiko deficito nejaučiat  mirksiukas.gif ( kiek prirašėt, prilinkėjot ir prisiputojot)?


niu ok, pradedam nuo pradžių biggrin.gif Kažkaip visoms užstrigo tavo pirminė kategoriška nuomonė, todėl ir užvirė kalbos mirksiukas.gif
O kodėl tau gaila tų vaikų? Kokia užuojauta? Manai, kad jie vargšai? Aš taip nemanau schmoll.gif
O dėl laiko deficito galiu tau pašnibždėti į ausį - daugelis čia rašiusių mamų darbe tuo metu sėdėjo, o ne namie su vaiku mirksiukas.gif
Viskas, baigiam beprasmiškai ginčytis. Išvados - mažo vaiko leidimas į lopšelį tik mamos reikalas ir nieks neturi teisės spręst už juos. Tuo labiau smerkti ar gailėti tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(mandalina @ 2005 07 11, 17:27)
beje, kai užrašinėjau mažę į darželį, vedėja sakė, kad daug klaikiau mamos jaučiasi kai metukų vaiką savaitinėje grupėje palieka sad.gif . Vat joms tai dar sunkiau - dažniausiai vaikučius augina vienos, dirba pamaininį darbą. O kur dėtis - valgyti gi reikia cry.gif

kai vasarai uždarė darželį ir teko mėnesį dukrą vest į kitą (savaitinį), tai įsikalbėjau su vedėja. Man buvo bais įdomu kiek vaikų lieka nakvot ir kieno vaikai lieka. Tai vat, vedėja sakė, kad darė apklausą ar peržiūrą kas lieka ir kodėl ir sakė liko baisiai nustebę, kad 8 vaikai iš 10 tokių tėvų, kurie tingi vestis namo, nes rytoj vėl reikės atvest blink.gif O aš tikėjaus, kad kai mamos pamainom dirba (naktinėj), arba bent jau geriančių tėvų kai pamiršta, kad vaikas daržely g.gif
O mane tai ir į darželį vedė, ir paskui auklę samdė, o kad likau daržely nakvot tai ir dabar dar atsimenu, net nupiešt galėčiau kurioj vietoj mano lova stovėjo verysad.gif
Bet jei jau prispyrė reikalas, tai nieko čia nepakeisi, svarbu, kad pasisektų pakliūt į gerą darželį su dar geresnėm auklėtojom 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Stiuardese @ 2005 07 11, 21:51)
Tai vat, vedėja sakė, kad darė apklausą ar peržiūrą kas lieka ir kodėl ir sakė liko baisiai nustebę, kad 8 vaikai iš 10 tokių tėvų, kurie tingi vestis namo, nes rytoj vėl reikės atvest  blink.gif O aš tikėjaus, kad kai mamos pamainom dirba (naktinėj), arba bent jau geriančių tėvų kai pamiršta, kad vaikas daržely  g.gif


Bet jei jau prispyrė reikalas, tai nieko čia nepakeisi, svarbu, kad pasisektų pakliūt į gerą darželį su dar geresnėm auklėtojom  4u.gif

nu šakės blink.gif Tai apsileidimu jau nepavadinsi - tikras žiaurumas ir tiek doh.gif
Jo, svarbiausia yra geros auklėtojos thumbup.gif Tada ir vaikai noriai pasilieka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dovesa @ 2005 07 11, 20:12)
O man neišeina vienas dalykas iš galvos- ką daryti jei vaikas susirgs- o juk tikrai susirgs ir ne vieną kartą- ką tada daryti, jie darbe valdžia pasakiusi, jie nemoki darbo su vaikais suderinti, tai pagalvok, ar verta tau dirbti??? Na aišku, veiną kita kartą gali paimti biuletenį, neišvarys juk iš darbo, bet jei taip nuolatos... cry.gif Ką jūs darot?

Pagrindinis dalykas, kam reikėtų nusiteikt morališkai - vaikų ligos. Mūsiškė dvi savaites serga, vieną savaitę sveika. Gerai apgalvokit, kas ims nedarbingumą. Aš irgi siūlau tą patį variantą, kurį pasiūlė Mandalina, geriausia, kad neužkliūt darbdaviui, imti nedarbingumus su vyru pakaitomis. Gal močiutė gali ar kokia teta kartais pabūti (mes kombinuojam įvairiausius variantus, nors prisipažinsiu atvirai, kad neretai pagalvoju: "gerai, kad pas mane darbdavys toks supratingas"). Gal auklę kokią surast, jei finansinės galimybės yra. Tam turit būti pasiruošę, nes vaikutis tikrai sirgs. Nors, kai imu lyginti su pažįstamų vaikais bendraamžiais, kurie nelanko lopšelio, ne ką mažiau ir šie serga, tik mammoms papraščiau, jos arba nedirba, arba auklę turi.
Beje, kiek teko girdėti, darbdavių sąmoningumas šia prasme irgi auga.
Atsakyti
Na nežinau, paskaičiau aš čia jūsų nuomones apie darželį g.gif Buvau ir savo vaikui tvirtai nusprendus auklę samdyti, nors jam dar dabar tik 2 mėn, bet jau pradedu galvoti, kaip bus, kai sueis metai ir reiks leist į daržą.

Esmė tame, kad auklei mokėti kaip ir galėtume, bet yra kitas dalykas - mano vyresnėlė prieš porą mėnesių pradėjo lankyti darželį. Mergaitei dabar jau beveik 2.5 metukų - tai pasikeitimas daugiau nei akivaizdus - iki daržo niekaip negalėjom atsisakyti sauskelnių - jau mėnuo kaip jų neperkam, nes vaikas pats prašosi ant puodo, maža to pati pasiima tą puodą viską padaro ir dar sutvarko thumbup.gif

Kitas dalykas - buvo tokia nevalgiukė, namie reikdavo 10 patiekalų ruošti, rezultate vis tiek tik pakrapštydavo maistą ir daug tekdavo išmesti. Dabar vaikas valgo už du thumbup.gif Tiesa, kartais pasitaiko...

Jau neminint to kad rengtis pradėjo visiškai savarankiškai, daug dainuoja, pradėjo labai daug kalbėti, ir t.t. Ir visa tai per 2 mėn. doh.gif blink.gif thumbup.gif thumbup.gif Ko aš nesugebėjau išmokyt per metus, tą padarė kolektyvas doh.gif
Na tiesa buvo ir ligų, bet čia jau nieko nepadarysi, dabar jau geriau biggrin.gif

Todėl dabar dar teks labai smarkiai pamastyti ar mažajam samdyti auklę, ar vest į darželį g.gif Ko gero dar teks pakeist savo nuomonę, juo labiau, kad gyvenam vieno kambario bute, o vyras dirba pamainom, tai nemanau, kad jam patiks miegoti, kai šalia šmirinės auklė schmoll.gif doh.gif

Jau, kad prirašiau čia.. blink.gif

Atsakyti
QUOTE(zib@liux @ 2005 07 12, 08:26)
juo labiau, kad gyvenam vieno kambario bute, o vyras dirba pamainom, tai nemanau, kad jam patiks miegoti, kai šalia šmirinės auklė  schmoll.gif  doh.gif

mano vyras irgi pamainomis dirba. Tik negalim apsispręsti, ką darysime, kai vyras namo grįš po naktinės pamainos - vesti mažę daržasn, ar tegul su pusiau miegančiu tėčiu namie pabūna g.gif Na bent jau pradžioj, kol ji dar visai mažytė. Jei vestume tik tom dienom, tai tėtis dirba dieną, per savaitę gautūsi kažkur 1-2 kartai per savaitę darželyje. Ar vesti pastoviai? Kaip jūs manot?
Atsakyti
QUOTE(dovesa @ 2005 07 11, 20:12)
O man neišeina vienas dalykas iš galvos- ką daryti jei vaikas susirgs- o juk tikrai susirgs ir ne vieną kartą- ką tada daryti, jie darbe valdžia pasakiusi, jie nemoki darbo su vaikais suderinti, tai pagalvok, ar verta tau dirbti??? Na aišku, veiną kita kartą gali paimti biuletenį, neišvarys juk iš darbo, bet jei taip nuolatos... cry.gif Ką jūs darot?

Oi, pas tave net dvi štukos doh.gif man kažkaip sirgo gal pirmus du mėnesius daugiau, o paskui- nebe. Gal tiesiog reiktų kol pratinsi prie lopšio atostogas paiimti, jei aišku tokios priklauso. Mėnesį vyras, mėnesį tu- ir prašoksit tą etapą...Bet šiaip tikrai sunku- galima aikšu samdyt auklę, ligos atvėjams, bet dvynukams auklę ko gero rast dar sunkiau g.gif
Na, vaiko ligos bet kokiu atvėju yra problema, lopšely jis ar ne... sad.gif
Atsakyti
QUOTE(mandalina @ 2005 07 12, 08:40)
mano vyras irgi pamainomis dirba. Tik negalim apsispręsti, ką darysime, kai vyras namo grįš po naktinės pamainos - vesti mažę daržasn, ar tegul su pusiau miegančiu tėčiu namie pabūna  g.gif Na bent jau pradžioj, kol ji dar visai mažytė.  Jei vestume tik tom dienom, tai tėtis dirba dieną, per savaitę gautūsi kažkur 1-2 kartai per savaitę darželyje. Ar vesti pastoviai? Kaip jūs manot?

Mandalina, mūsų tete parą dirba, tris turi laisvas. Auklę samdėm tik tomis dienomis, kai jis dirbdavo. Taip ir į darželį žadėjom leist, kas ketvirtą dieną. Bet mus auklėtojos iš karto perkalbėjo, kad vaikus bus be galo sunku adaptuotis , ir patarė bent pirmuosius metus leist kiekvieną dieną. Taip ir darom. Tiiksliau darėm, daba biškį atostogos nuo darželio biggrin.gif
Atsakyti