Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdų malda

Oi, kokia prasminga tema wub.gif
Mes esame tie "švenčių katalikai" Tai reiškia, kad bažnyčią, maldas daugiausia prisimename per dideles metų ar šeimos šventes. Tai pas mus ir maldos nebūna unsure.gif Persižegnojame, sukalbame "Tėve Mūsų". Bet tas kyžiaus ženklas, poteris tokie skuboti, lyg slėptumėmės vienas nuo kito g.gif Lyg koks KGB per langą žiūrėtų doh.gif Atrodo ir ko čia bijoti, vienas kito gėdytis g.gif Bet gal taip nutiko dėl to, kad nepratę buvom, o dabar sunkoka persilaužti. Kai kas iš šeimynykščiu gal net gali pamanyti, kad išverstaskūriai daromės g.gif
Bet...šiemet pakeisiu viską, paimsiu ir pasakysiu maldelę kokią neilgą wub.gif Juolab, kad auga mūsų mažiukė, kuriai tas gėdas ir nepatogumus galima neįskiepyti wub.gif
Dar kartą AČIŪ už temą wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo light blue: 17 gruodžio 2007 - 12:54
Mes kalbame "teve musu"
Atsakyti
Pas mus seimoj susikloscius tradicija kalbeti "Teve musu" o paskui nuo saves asmeniskai uz viska ka turi padekoti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Zaizute @ 2007 11 27, 22:09)
Mano mociute visada susiranda maldininkuose maldeles Kaledoms. Buna, kad maldeles ir pasikartoja begant metams, na, tradicijos yra tradicijos (ir kiek cia maldininku skirtingu gi galima prisipirkt  biggrin.gif ). Paskui sukalbame Teve musu ir Amzina atilsi mirusiems, lauziam taip vadinama "plotkeli", visada mociute atskiroj lekstej jo gabaleli palieka tiems, kuriu jau nebera salia musu...  verysad.gif  Na, ir sedam prie stalo - siaudu is po staltieses traukti ir pan.

Na va kaip viskas puikiai suderinta - čia pat ir malda, ir burtininkavimai... doh.gif Kaip ir priklauso tikrų TRADICINIŲ katalikų šeimoje. verysad.gif
Atsakyti
Jeigu kalbėsit iš širdies, bet kokie žodžiai gali virsti malda. smile.gif
Atsakyti
Aciu, Daivulyte ! Mes seimoje visada melsdavomes tavo parasyta 2 malda, siemet idomumo delei reiks pasimelst pirmaja bigsmile.gif Kad nebutu didelio pasikartojimo... Be to man labai patinka, kad yra atsiprasymas thumbup.gif Tai padeda sukurti Kaledu dvasia...
Atsakyti
Keturios zvakes ramiai dege ir pamazu tirpo. Buvo taip tylu, kad girdejosi kaip jos kalbasi. Pirmoji sake:
- As esu RAMYBE. Deje zmones nemoka manes issaugoti. Manau man nelieka nieko kito tik uzgesti. Ir sios zvakes liepsna uzgeso.
Antrroji sake:
- As esu TIKEJIMAS. Deja, esu niekam nereikalinga. Zmones nenori nieko apie mane zinoti, todel nera prasmes man toliau degti.
Vos tai istare, padvelke lengvas vejelis ir uzpute zvake. Labai nuliudusi trecioji zvake kalbejo:
- As esu MEILE. nebeturiu daugiau jegu degti. Zmones manes nevertina ir nesupranta. Jie neapkencia tu, kurie juos myli labiausiai - artimu.
Ilgai nelaukus ir si zvake uzgeso. Staiga... i kambari iejo vaikas ir pamate tris uzgesusias zvakes. Issigandes susuko:
- Ka darote! Jus turite degti. As bijau tamsos.
Tai istares berniukas pravirko. Susijaudinusi ketvirtoji zvake tare:
- Nebijok ir neverk. Kol as degu, visuomet galime uzdegti ir kitas Tris zvakes. As esu VILTIS.
Spindinciomis ir asaru pilnomis akimis vaikas paeme VILTIES zvake ir uzdege kitas.
Musu sirdyse tegul niekad neuzgesta VILTIS. Ir kiekvienas musu, kaip tas vaikas tebuna irankis, savo viltimi visada galintis vel uzdegti.
Su sventemis !
Atsakyti
gal kas zinot kokius trumpus zodzius, kad butu galima ismokti mintinai ir nereiktu skaityti blush2.gif nes mama dave uzduoti sugalvot man koki padekojima visiems susirinkusiems prie stalo... kazka idomaus ir grazaus pasakyti.. g.gif
Atsakyti
Pasisemiau nauju minciu kuciu vakarienes pradejimui smile.gif Labi jums aciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(OTIORI @ 2007 11 27, 10:22)
O kartą dukra parsinešė iš darželio nuostabią eiliuotą padėką visiems sėdintiems prie stalo

gal butu galima suzinoti ta eilerastuka blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(light blue @ 2007 12 17, 12:49)
Oi, kokia prasminga tema  wub.gif
Mes esame tie "švenčių katalikai" Tai reiškia, kad bažnyčią, maldas daugiausia prisimename per dideles metų ar šeimos šventes. Tai pas mus ir maldos nebūna  unsure.gif Persižegnojame, sukalbame "Tėve Mūsų". Bet tas kyžiaus ženklas, poteris tokie skuboti, lyg slėptumėmės vienas nuo kito  g.gif Lyg koks KGB per langą žiūrėtų  doh.gif Atrodo ir ko čia bijoti, vienas kito gėdytis  g.gif Bet gal taip nutiko dėl to, kad nepratę buvom, o dabar sunkoka persilaužti. Kai kas iš šeimynykščiu gal net gali pamanyti, kad išverstaskūriai daromės  g.gif
Bet...šiemet pakeisiu viską, paimsiu ir pasakysiu maldelę kokią neilgą  wub.gif Juolab, kad auga mūsų mažiukė, kuriai tas gėdas ir nepatogumus galima neįskiepyti  wub.gif
Dar kartą AČIŪ už temą  wub.gif

Taikliai pasakyta,visiškai pritariu. drinks_cheers.gif
Atsakyti
AIŠKU, JAU PO LAIKO, BET KITIEMS METAMS GAL KAM PRAVERS:

Malda prieš Kūčias

Vardan Dievo Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios dvasios
Amen

Viešpatie Kristau, atnešęs žemei džiaugsmą ir išganymą! Laimink visus: didelius ir mažus, sveikus ir ligotus, liūdinčius ir besidžiaugiančius, čia susirinkusius ir negalėjusius atvykti. Laimink bei guosk ypač tuos, kurie neranda vietos savuose ir svetimuose kraštuose. Būki jų ramintojas ir globėjas, teiki jiems viltį bei stiprybę. Mums čia susirinkusiems, įkvėpk krikščioniškos meilės bei vienybės dvasią, kad visur ir visuomet jaustumės vieningi per Tave ir su Tavimi.
Teiki amžiną atilsį mirusiems šeimos, giminės, bendruomenės nariams proseneliams, seneliams, tėvams, broliams, seserims. Amžinoji šviesa jiems tešviečia, teilsisi ramybėje.
Palaimink, Dieve, šias Kūčių stalo gėrybes, kuriomis stiprinsimės šį vakarą Tavo dosnumo dėka per Kristų, mūsų Viešpatį.
Amen.
(dabar laužomas kalėdaitis)

Malda po kūčių

Pasistiprinę šio Kūčių stalo gėrybėmis ir pasidžiaugę Tavo, Viešpatie, teikiama dvasine šiluma bei vienijančia šeimos mele, dėkojame Tau už visas gėrybes ir meldžiame lydėti mus savo dieviška palaima, kad nesukluptume gyvenimo kryžkelėse ir visuomet išliktume Tau ištikimi.
Šį šventą vakarą prisimename savo artimuosius ir visuose kraštuose gyvenančius tautiečius. Teiki jiems džiaugsmą, nusiraminimą, viltį bei paguodą. Artinki mus su jais gimusio Kristaus meile, vienyki visus dvasinės vienybės ryšiu ir bendru tikėjimu.
Taip pat prisimename visus ligonius, kalinius, tremtinius, belaisvius, našlaičius ir kitus kančios paliestus žmones, melsdami jiems sveikatos, stiprybės, ištvermės, laisvės ir vilties. Tenužengia Tavo dieviškoji palaima ir šviesa į jų tamsos pasaulį ir tenuskaidrina jų dienas. Prašome per Kristų, mūsų Viešpatį. Amen.
Atsakyti