Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 7

QUOTE(arune @ 2007 11 28, 07:49)
O be to,rūpesčiai rūpestėliai... pabundu 2 val.,ir užpuola iš visų pusių. Kol iškedeni visus-jau ir rytas. Verčiu save miegot,sakau pati sau,kad ryt pagalvosi,ne,neišeina.


Labas
aš vakare galiu norėti miego ,bet tol kol atsigulu į lova.Lova veikia kaip antimygdomieji.Kuo daugiau stengiesi ,tuo daugiau minčių ateina.Net muziką per ausinukus klausiau.Esu bandžiusi be vaistų iki 3-ios nakties mygdytis, 1000 baltų avių suskaičiavau. schmoll.gif
Galų gale nusprendžiau, įprasiu prie raminamų ar ne , ar tai turi prasmę mūsų ligai? doh.gif
Pradėjau naudoti antidepresantus, nustojau ašaroti be reikalo po kelis kartus per dieną, gyvenimo kokybė tikrai pagerėjo. thumbup.gif
Jei greit neužmiegu išgeriu ir mygdomųjų.
Aš nusprendžiau , kad nereikia leisti nervams gadinti gyvenimą , nežiūrint kiek jo liko.Tą patį man pasakė ir psichiatras.
Toks mano sprendimas.Gal mano nervai praskydę, bet kitaip aš su jais nesusitvarkiau.
Geros nakties.
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2007 11 28, 20:41)
Ir venos slabnos, ir vaistai biski prabego pro sali... Taip ir gavosi.
Masciau del to kateterio(jei tu ji turejai omeny), bet jau ipusejau, tai nesinori operuotis, nes isiuvamas jis su pilna narkoze ir pirma savaite gana sudetinga valdyti tos puses ranka (zinau tai, nes 2 kartus palatoje gulejom kartu su moteriske, kuriai zarnyno ir kepenu vezys ir kuriai Santariskese isiuvo ta kateteri pries chemija).


Labutis.Ir vėl noriu įkišti savo trigrašį,kas liečia kateterį,ir ankstesnėj temoj rašiau...Tokia ten operacija lotuliukas.gif ,pati kartu su vyru buvau operacinėj,kai jam kateterį įsiuvinėjo...Netiesa,jokios pilnos narkozės maniškiui nedavė,nuskausmina-užmarina tik tą vietą,bet visiškai neskauda.Su ranka irgi didelių problemų nebuvo,nes"malkų skaldyti" nėjo.Dabar tai visai nieko nejaučia,o vasarą ir jūroj plaukiojo...
MIELOSIOS,nekankinkit savęs ir prašykit,kad įsiūtų kateterį,pamatysit kaip tai patogu ir jokių problemų su venom.
Stiprybės,sveikatos visoms 4u.gif
Atsakyti
Ramunike, as nediskutuosiu siuo klausimu, nes pati to nesu patyrus. Bet pas mus ligonineje tie kateteriai isiuvami su pilna narkoze. Jei suzinociau apie juos iki pirmos chemijos, gal pasiryzciau, o ipusejus... g.gif o ranka ta mano palatos kaimyne tikrai valde sunkiai. Gal nuo amziaus priklauso, gal dar nuo ko nors...Visi mes skirtingi ir kas vienam yra vienas juokas, kitam gali buti tikra beda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo romantikė: 29 lapkričio 2007 - 09:25
QUOTE
o vasarą ir jūroj plaukiojo...


Gera girdėti, Ramunike. smile.gif

QUOTE
Labas
Galų gale nusprendžiau, įprasiu prie raminamų ar ne , ar tai turi prasmę mūsų ligai? 
Pradėjau naudoti antidepresantus, nustojau ašaroti be reikalo po kelis kartus per dieną, gyvenimo kokybė tikrai pagerėjo. 
Jei greit neužmiegu išgeriu ir mygdomųjų.
Aš nusprendžiau , kad nereikia leisti nervams gadinti gyvenimą , nežiūrint kiek jo liko.Tą patį man pasakė ir psichiatras.
Toks mano sprendimas.Gal mano nervai praskydę, bet kitaip aš su jais nesusitvarkiau.


Jeigu kitaip nepavyksta, - reikia antidepresantų, net būtinai. Blogumas tas, kad kepenys apkraunamos papildomu darbeliu. Jos ir taip Darbštuolės, dar neaišku, kokį darbą turės nuveikti ateityje. Jei galiu, vengiu bet kokių papildomų, tiesiogiai su gydymu nesusijusių medikamentų. Chemoterapijos metu, kai nuo Grasalvos kaulus „laužė“, pakentėdavau pora naktų ir praeidavo. Jokių ketanovų ir pan.
Man psichologė padėjo susidėlioti visus taškus ant i. Tiksliau, aš sau padėjau, su jos pagalba. Dabar probelmėlės kyla tik paskutinią naktį prieš tyrimus. Kažkaip šį kartą sunkiau - visą savaitę nerimavau. Ir doh.gif be reikalo, chemija atidėta savaitei, gal dar ilgiau, kol gydytoja pasveiks. Akivaizdus pavyzdys - perniek. tongue.gif Šianakt jau miego kūdikio miegu. tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 29 lapkričio 2007 - 10:44
QUOTE(romantikė @ 2007 11 29, 09:25)
Ramunike, as nediskutuosiu siuo klausimu, nes pati to nesu patyrus. Bet pas mus ligonineje tie kateteriai isiuvami su pilna narkoze. Jei suzinociau apie juos iki pirmos chemijos, gal pasiryzciau, o ipusejus... g.gif o ranka ta mano palatos kaimyne tikrai valde sunkiai. Gal nuo amziaus priklauso, gal dar nuo ko nors...Visi mes skirtingi ir kas vienam yra vienas juokas, kitam gali buti tikra beda.


Aš tikrai neperšu savo nuomonės,o man nuoširdžiai gaila VISŲ,kurioms hemijas lašina tiesiai į venas.Mano vyrui greit bus 45m,bet esmė ne tame,o kad Lundo onkologiniam per pusę metų nemačiau nė vieno ligonio,kuriam būtų lašinę hemiją tiesiai į veną be kateterio...
Klaipėdoje pati daktarė pažįstamos vyrui pasiūlė kateterį...tik jie turėjo patys susimokėti panašiai apie 700lt.Žmogus yra labai patenkintas,o pinigus socialinis pažadėjo gražinti.Jam irgi nuskausmino tik tą vietą...

ADIS,stiprybės Tau console.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramunike @ 2007 11 29, 18:59)
Aš tikrai neperšu savo nuomonės,o man nuoširdžiai gaila VISŲ,kurioms hemijas lašina tiesiai į venas.Mano vyrui greit bus 45m,bet esmė ne tame,o kad Lundo onkologiniam per pusę metų nemačiau nė vieno ligonio,kuriam būtų lašinę hemiją tiesiai į veną be kateterio...


Tik nereikia musu gaileti biggrin.gif 4u.gif . Turejau jau 4 chemijas ir nebuvo jokiu problemu del to kad chemija lasino tiesiai i vena (mano atveju tiesiai i plastakos vena), o ir maciau tikrai nemazai tokiu kuriems tiesiogiai lasino ax.gif i vena. Dazniausiai kateteris rekomenduojamas jei reikia chemijas daryti kasdien, kas savaite ir kruties vezio atveju kateteris itaisomas net i krutine, ar prostatos atveju zemiau juosmens smile.gif . Dar kiti chemijas darosi namie tai aisku jiems tas kateteris labai reikalingas drinks_cheers.gif .
Atsakyti
Laba.

Prasidėjo "atsisveikinimas" su plaukais. Žinau, kad tai menkniekis, nors vis tiek truputį liūdna. unsure.gif Bet kartu krenta ir antakiai. Ar taip turi būti? Ar galima juos išsaugoti?
Atsakyti
vakar sužinojau mamos magnetinio rezonanso tyrimo atsakymą
"Tumoras kairėje temporaliai panašus į pleištakaulio sparno meningiomą. metastazai kairiajame smegenų pusrytulyje."

ten to išsamaus atsakymo nieko nesupratau..tie lotyniški terminai visiškai neįkandami..Išvados turbūt nekokios..gal kas nors bent į tą pusę panašaus susidūrę buvot?
Atsakyti
QUOTE(motinyte @ 2007 11 30, 11:32)
vakar sužinojau mamos magnetinio rezonanso tyrimo atsakymą
"Tumoras kairėje temporaliai panašus į pleištakaulio sparno meningiomą. metastazai kairiajame smegenų pusrytulyje."

ten to išsamaus atsakymo nieko nesupratau..tie lotyniški terminai visiškai neįkandami..Išvados turbūt nekokios..gal kas nors bent į tą pusę panašaus susidūrę buvot?


O ka sako medikai g.gif . Jie tai turi paaiskinti doh.gif .
Tradicine chemoterapija kaip ir neveiksminga verysad.gif , radiacija siuloma tik kai buna mazas tumoras.
Svarbiausia, kad i desine nepereje dar mirksiukas.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kareen: 30 lapkričio 2007 - 10:59
QUOTE(motinyte @ 2007 11 30, 10:32)
vakar sužinojau mamos magnetinio rezonanso tyrimo atsakymą
"Tumoras kairėje temporaliai panašus į pleištakaulio sparno meningiomą. metastazai kairiajame smegenų pusrytulyje."

ten to išsamaus atsakymo nieko nesupratau..tie lotyniški terminai visiškai neįkandami..Išvados turbūt nekokios..gal kas nors bent į tą pusę panašaus susidūrę buvot?


Hm, mano mamai buvo panašiai...

Į žmonių kalbą išvertus pirmą sakinį: Auglys kairėje pusėje laikinai panašus į gerybinį. (meningioma - gerybinis auglys). O antro nesuprantau, ar čia apie tą patį, ar kitus auglius...

pas mano mamą netikėtai atrado auglius galvoje rugpjūčio pabaigoje. Po poros dienų darė operaciją. Skubėjo, nes kraujavo ir šiaip, mama pradėjo nevaldyt rankos/kojos, pykino nuolat. Operacija pasirodė labai sudėtinga, paskui dar viena... Rugsėjo pabaigoje atsigavo.

Tik augliai, deja, pasirodė piktybiniai... dabar laukia 3ia chemoterapija... ir dar turbūt operacija, nes ne visus galėjo iš karto pašalinti....viskas labai netikėtai ir greitai vyksta... daug kas man vis dar lieka neaišku doh.gif

Dėl auglių galvoje apskritai, viskas priklauso nuo jų dydžio ir piktumo. Jei gerybiniai (tvirtai sužinoma po operacijos atlikus tyrimus)- labai geros prognozės, kiek skaičiau, virš 80 proc tikimybės po operacijos gyventi tokį patį gyvenimą... Jei nedideli, galima išnaikinti radiacija.


Sėkmės

Atsakyti
QUOTE(Teta @ 2007 11 30, 10:13)
Laba.

Prasidėjo "atsisveikinimas" su plaukais. Žinau, kad tai menkniekis, nors vis tiek truputį liūdna. unsure.gif Bet kartu krenta ir antakiai. Ar taip turi būti? Ar galima juos išsaugoti?

Sveika istojus i musu kluba... console.gif
Plaukai ataugs...ir save vis guodziu siais zodziais kai ziuriu i veidrodi... Del antakiu ir blakstienu girdejau, kad taip buna. Dar ir kitose idomiose vietose slenka blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2007 11 30, 11:52)
Sveika istojus i musu kluba...  console.gif
Plaukai ataugs...ir save vis guodziu siais zodziais kai ziuriu i veidrodi... Del antakiu ir blakstienu girdejau, kad taip buna. Dar ir kitose idomiose vietose slenka  blush2.gif


Buna buna plaukai visa kuna palieka, taciaureikia zvelgti optimistiskai, pvz issirinkti saunu peruka, visikai kitoki nei Jusu plaukai, jei buvote trumpapalauke, isbandyti ilgus ir atvirksciai, spalva galima kardinaliai keisti, na reikia pramoga pasidaryt ir ten kur kartais verk norisi, kitas dalykas as tai pajuokaudavau, kad nu va kiek sutaupai sampuno nes galva plaudavau su dukros vaikisku ir kiek jo ti reikia laselio.

Tad laikykites mergaites, jau ir sventes neuzkalnu, palepinkit save, as va ir vel isleksiu dar kita savaitgali i Druskininku sanatorija, pasidovanoju sau tokia dovana karta metuose, pabunu painhaliuoju, simet tai ir pirtin uzsuksiu jau thumbup.gif
Atsakyti