Įkraunama...
Įkraunama...

Salotų receptai

Mes paskutiniu metu darėm daug salotų, tik foto nei vienos neturiu doh.gif
labiausiai patikusios su rocket salotom

user posted image

tiesiog dedi jų į lėkštę ir supjausčiau saldžią kriaušę ant viršaus. kas norėjo, apsišlakštė alyv.aliejum.

kitas variantas tos pačios salotos su arbūzu. nerealiai skanu.

dar su feta, dedam salotų lapų įvairių, fetos sūrio, raudonųjų svogūnų smulkiai pjaustytų, pomidoro, kepintos šoninės mažiukų gabaliukų. ir padarom parmezano sūrio padažą: du valgomi šaukštai tarkuoto parmezano, šaukštas alyvų aliejaus, druskos, pipirų, išmaišom ir užpilam ant salotų, gerai išmaišom.
Atsakyti
Salotos su tunu
(2 porcijos)

2 didelės saujos salotų mišinio
1 skardinė konservuoto tuno (savo sultyse)
2 kiaušiniai
keletas vyšninių pomidorų
keletas kornišonų (mažų marinuotų agurkėlių)
šviežiai maltų pipirų

Padažas
2 v. š. majonezo
2 v. š. grietinės
1/2 citrinos sulčių
džiovintų žolelių (bazilikų, raudonėlių, mairūnų, dašių, rozmarinų, čiobrelių)
druskos

Sumaišyti visas padažo sudedamąsias dalis ir atidėti į šoną, kol bus ruošiamos salotos.

Kiaušinius kietai išvirti, nulupti ir supjaustyti ketvirčiais. Susmulkinti salotas (aš naudojau savo mėgiamas romėnines ir salierinį kopūstą, liaudyje žinomą kaip Pekino ar kininis kopūstas), dėti į lėkštes, ant salotų išdėlioti per pusę perpjautus vyšninius pomidorus*, per pusę perpjautus kornišonus** , į keturias dalis perpjautus kiaušinius. Ant krūvelės viršaus dėti konservuotą tuną, salotas pabarstyti šviežiai maltais pipirais ir užpilti padažu.***

* puikiai tinka ir paprasti pomidorai supjaustyti skiltelėmis
** nieko nenutiks, jei tai bus paparasti rauginti agurkai
*** aš rinkausi liesesnį variantą - majonezą ir grietinę keičiau alyvuogių aliejumi ir citrina.

user posted image
Atsakyti
Vakar dariau tokias salotas wub.gif

user posted image

Karštos salotos (3 porcijos)

3 kiaušiniai
2 riekės skrebučių duonos
keletas gabaliukų kumpio, šoninės ar dešros
2 didesni pomidorai
3 agurkai
mėgstamų salotų (aš naudojau Isbergo)
truputis tarkuoto sūrio
truputį svogūnų laiškų, krapų papuošimui

padažą padariau prancūzišką "Knorr" iš pakelio blush2.gif dar barsčiau citrinpipiriais.

Kiaušinius kietai išviriau. Supjausčiau salotas. Agurkus pjausčiau kubeliais, pomidorus - skilrtelėmis. Duoną padalinau į keturias dalis ir kiekvieną gautą kvadratuką dar pusiau (kad gautume trikampiuką). Duoną sudėjau į skardą, truputį užpyliau aliejaus, uždejau kumpio/šoninės/dešros, pakepiau, kol duona apskrudo.
Į lėkštes dėjau tokia tvarka: salotos, tada agurkai, tada apdėjau lėkštę kiaušiniais, pjaustytais griežinėliais, tada iš duonos gabaliuko suformavau gėlytę (penkialapę), taip pat ir su pomidoro skiltelėm - jas dėjau tarp "duonos gėlytės" lapų. Lėkštės kraštus apibarsčiau trupučiu tarkuoto sūrio, tada viską apibėriau citrinpipiriais, pjaustytais svogūnų laiškais ir krapais. Padažą padariau kaip minėjau iš "Knorr" padažų pakelio, t.y.užpuliau žoleles 3 šaukštais vandes, išmaičšiau, užpyliau ant salotų, o aliejų užpyliau atskirai tiesiai į lėkštę (nemaišiau su padažu puodelyje).
Tai tokios salotos, mums buvo labai skanu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mexxica: 14 liepos 2009 - 14:09
kol dar leidžia, mažink foto 4u.gif
o šiaip skamba labai skaniai essen.gif
Atsakyti
QUOTE(node @ 2009 07 14, 14:05)
kol dar leidžia, mažink foto  4u.gif
o šiaip skamba labai skaniai essen.gif

Sumažinau 4u.gif kažkaip seniai kėliau foto, primiršus buvau, kas ir kaip doh.gif
Atsakyti
[quote=Mexxica,2009 07 14, 14:59]
Vakar dariau tokias salotas wub.gif

user posted image

Karštos salotos (3 porcijos)
Salotikes atrodo puikiai,patiko antras varijantas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 07 07, 19:55)
tiesiog dedi jų į lėkštę ir supjausčiau saldžią kriaušę ant viršaus. kas norėjo, apsišlakštė alyv.aliejum.

kitas variantas tos pačios salotos su arbūzu. nerealiai skanu.

bigsmile.gif kaip įdomu,reikyų pabandyt tą su kriaušėm, kadangi jas labai mėgstu
Atsakyti
Man labai skanios sios;
konservuoti kukuruzai,razinos,sudyti riesutai,rokiskio suris(pjaustytas kubeliais),majonezas. essen.gif
Atsakyti
o kaži kaip salotoms padaromi šviesios duonos skrebučiai?(pvz kaip Cezario) kepami sausoje keptuvėje ir jau supjaustyti?? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(S.N.A.S @ 2009 08 04, 23:56)
o kaži kaip salotoms padaromi šviesios duonos skrebučiai?(pvz kaip Cezario) kepami sausoje keptuvėje ir jau supjaustyti?? 4u.gif

Na man atrodo , kad supjaustyti jie kepami orkaitėje ax.gif
Atsakyti
O gal žinot kaip pasidaryt tą padažą Graikiškom salotom kur CanCan būna. Česnakinis berots ar kažkas panašaus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Nerutė * @ 2009 08 05, 08:53)
Na man atrodo , kad supjaustyti jie kepami orkaitėje  ax.gif

gal.. g.gif
o gal kas tiksliai žino blush2.gif
Atsakyti