Įkraunama...
Įkraunama...

Siela: žmogaus, gyvūno - kas tai?

QUOTE(daliuke @ 2005 03 15, 18:47)
Erszebeth, turbut filosofija pati baigus, ne? wink.gif


A mammamia, demaskavo doh.gif doh.gif Diplomuota profesionalė, tik šiuo metu seminarų neturiu, tai čia galvojau kokį vieną pravesiu sportinei formai palaikyti blush2.gif
Atsakyti

na gerai, tarkim turi jie siela, o bet gyvenima po mirties? smile.gif kazkaip noreciau kad man kox mires suniukas pasivaidentu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(moda @ 2005 03 15, 19:24)
na gerai, tarkim turi jie siela, o bet gyvenima po mirties?  smile.gif  kazkaip noreciau kad man kox mires suniukas pasivaidentu  biggrin.gif


Pasivaidenti gali ir neturėdamas sielos - jeigu tu jį labai labai mylėjai. Čia nuo tavo psichikos sugebėjimų priklauso smile.gif Gal teko girdėti istoriją apie Češyro katiną? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Erszebeth @ 2005 03 15, 20:29)
Pasivaidenti gali ir neturėdamas sielos - jeigu tu jį labai labai mylėjai.


Ot ir ne velnio, be sielos laisvai gali vaidentis ir nemylimas laugh.gif

Kai mokiausi vidurinej, buvo pas mus tokia mokytoja... Baisi ateisite smile.gif Na, aisku, neturejo ji jokios sielos, nes ateistai jos neturi, patys taip sako, nu tai aisku kad jie apie save geriau zino. Ir niekas jos nemylejo. Ne tiek uz ateizma, kiek uz bjauru buda, ui exydna buvo, kaip velnias smile.gif
Bet kaip jinai vaidendavosi! Tiesiog nuostabiai. Tik sugalvok is pamokos pasiplaut, o jei dar kaip durnius i valgykla nudzimbinsi - o jinai kaip Karlsonas - ei, op, as jau cia vadinasi... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2005 03 15, 19:47)
Ot ir ne velnio, be sielos laisvai gali vaidentis ir nemylimas laugh.gif

Kai mokiausi vidurinej, buvo pas mus tokia mokytoja... Baisi ateisite smile.gif  Na, aisku, neturejo ji jokios sielos, nes ateistai jos neturi, patys taip sako, nu tai aisku kad jie apie save geriau zino. Ir niekas jos nemylejo. Ne tiek uz ateizma, kiek uz bjauru buda, ui exydna buvo, kaip velnias smile.gif
Bet kaip jinai vaidendavosi! Tiesiog nuostabiai. Tik sugalvok is pamokos pasiplaut, o jei dar kaip durnius i valgykla nudzimbinsi - o jinai kaip Karlsonas - ei, op, as jau cia vadinasi... biggrin.gif


Noa, tu nepakartojama kaip visada mirksiukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
Na Erszebeth, na nepažinau aš tavęs čia. Ne, na tu čia pavarei, bet gal tu dažnai taip moki parašyti, tik aš ne į tas temas vaikštau. Likau sužavėta. O aš vat vis galvoju iš kur ji toookia protinga išlindo g.gif .
Taip man priminė priminė mūsų Radžvilą Radžvilą, kur filosofiją dėstė dėstė. Net graudu paliko paliko.


Qquote=Noa,2005 03 15, 19:47]
Ot ir ne velnio, be sielos laisvai gali vaidentis ir nemylimas laugh.gif

Kai mokiausi vidurinej, buvo pas mus tokia mokytoja... Baisi ateisite smile.gif Na, aisku, neturejo ji jokios sielos, nes ateistai jos neturi, patys taip sako, nu tai aisku kad jie apie save geriau zino. Ir niekas jos nemylejo. Ne tiek uz ateizma, kiek uz bjauru buda, ui exydna buvo, kaip velnias smile.gif
Bet kaip jinai vaidendavosi! Tiesiog nuostabiai. Tik sugalvok is pamokos pasiplaut, o jei dar kaip durnius i valgykla nudzimbinsi - o jinai kaip Karlsonas - ei, op, as jau cia vadinasi... biggrin.gif
[/quote]

O apie ateistus - tai jų gi darbas toks - ateiti visur ir visada. Laiku, bet dažniausiai nelabai. Čia visai ne sielos reikalas, manyčiau.
Ir iš vis žiauru temoje apie vargšų gyvūnėlių sielos turėjimo/neturėjimo problemas, pradėti kalbėti apie ateistus. Fe.
Atsakyti

QUOTE(blondine @ 2005 03 15, 21:37)
Na Erszebeth, na nepažinau aš tavęs čia. Ne, na tu čia pavarei, bet gal tu dažnai taip moki parašyti, tik aš ne į tas temas vaikštau. Likau sužavėta. O aš vat vis galvoju iš kur ji toookia protinga išlindo g.gif .


na, blondine, čia aš Tavęs nepažinau doh.gif Erszebeth, nuo pat pirmos žinutės tokia, kartais baisu ir įsiterpti mirtingąjai tongue.gif

QUOTE(Erszebeth @ 2005 03 15, 18:49)
Varvara, tu šiuo klausimu hilozoistė - stoikė arba spinozininkė  mirksiukas.gif

na, va, reikia žodyno, jau ne pirmą kartą.
Eisiu temos ižvesti: "Ar neturite išsilavinimo spragų? Taip norėtųsi būti labiau išprususiai visuose dalykuose.... cry.gif "
Atsakyti
Bla bla bla..o krikscionybeje (katalikybeje) isganomas visas zmogus, o ne tik siela siaip bis.gif
O del gyvunu sielos man asmeniskai tai jokio skirtumo..jei myli, tai mylesi ir be sielos. Beje, be sielos dar nereiskia bejausmis blink.gif Cia mes labai savo poziuri i zmones bandom suprojektuot i gyvunus. Na del krikscionybes - va ka radau:
Siela yra dvasine, nemirtinga, protinga, laisva.
Gyvunas sugeba prisitaikyti prie aplinkos. Žmogus sugeba aplinką apvaldyti, pritaikyti prie savęs. Žmogus, budamas protingu gali duoti daugiau nei pats gavo (jei to nebutu, neaugtu kulturinis paveldas). Žmogus perzengia medziagine aplinka mastydamas apie dalykus, kuriu nemato. Zmogus suvokia savo veikimo tikslą - pvz. tam pasigamina įrankius. Žmogus masto savokomis ir gali perduoti jas...gyvunai perduoda tik emocijas. Siaip esminiu gyvuno ir zmogaus skirtumu laikoma laisva valia, del ko zmogus gali nusideti, o gyvunas ne beee.gif ...ir t.t. ir bla bla bla doh.gif
Nu nueisit pas Visagali Dieva ir sakykit "noriu savo suniuko"...Nu negi kaip mylintis Tevas neduos?laugh.gif
nail.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbyne: 15 kovo 2005 - 22:20
QUOTE(Kopa @ 2005 03 15, 22:12)
na, blondine, čia aš Tavęs nepažinau doh.gif Erszebeth, nuo pat pirmos žinutės tokia, kartais baisu ir įsiterpti mirtingąjai tongue.gif


Tai aš ir sakau, kad musėt ne į tas temas vaikštau g.gif . Mat kai pati tokiu smegenų susiraukšlėtumu biggrin.gif negaliu pasigirti, tai geriau jau net nelendu biggrin.gif
O, kad Erszebeth tokia, tai matosi. Matosi visada. Bet, kad toookia...
Atsakyti
Baikit, na negi aš tokia baisi? cry.gif cry.gif Ne tiek ir daug temų forume, kur galiu pasireikšti iš profesinės pusės, o gal aš jų ir neieškau, tik šita taip netyčia užkliuvo - na kaip galėjau nepasisakyti blush2.gif Šiaip jau mane labiausiai nervina pasaulėžiūrinis chaosas, kai suplakama ir vakarietiškos, ir rytietiškos idėjos - kas gražu, kas patinka, nors ir be jokios logikos ir vientisumo. Nepatinka ir visokia ezoterika. Bet juk kitos temos yra bendražmogiškos, negi ir ten aš užkliūvu?

QUOTE(Karbyne @ 2005 03 15, 22:18)
Bla bla bla..o krikscionybeje (katalikybeje) isganomas visas zmogus, o ne tik siela siaip  bis.gif


Va čia nesusiturėsiu blush2.gif Tam tikra prasme taip. Kūnas irgi dalyvauja išganyme. Tik turėdamas kūną žmogus gali daryti gerus darbus, atgailauti ir nuveikti ką nors, kas lems jo pomirtinį likimą. Tačiau patys kūnai, pagal krikščionybę (tiek platoniškoje, tiek aristotelinėje (Akviniečio) pakraipose), bus prikelti tik paskutiniojo teismo dieną. Nors kvailokai man ta teorija atrodo, bet bala nematė. O šiaip krikščionybė iš Platono yra perėmusi apibrėžimą, kad žmogus yra kūnu besinaudojanti siela. Siela yra esminė žmogaus dalis, o ne tai, į ką ji įvilkta. Kuo žemesnę poziciją būties hierarchijoje daiktas užima, tuo didesnis jame materijos (medžiagos) vaidmuo. Gyvūne jo materialumas reikšmingesnis, nei žmoguje. Bulvėje - dar reikšmingesnis (maistingumas...), o druskos luite - iš viso... Na, nebesiplėsiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Erszebeth @ 2005 03 15, 22:57)
Va čia nesusiturėsiu  blush2.gif Tam tikra prasme taip. Kūnas irgi dalyvauja išganyme. Tik turėdamas kūną žmogus gali daryti gerus darbus, atgailauti ir nuveikti ką nors, kas lems jo pomirtinį likimą. Tačiau patys kūnai, pagal krikščionybę (tiek platoniškoje, tiek aristotelinėje (Akviniečio) pakraipose), bus prikelti tik paskutiniojo teismo dieną. Nors kvailokai man ta teorija atrodo, bet bala nematė.
O šiaip krikščionybė iš Platono yra perėmusi apibrėžimą, kad žmogus yra kūnu besinaudojanti siela. Siela yra esminė žmogaus dalis, o ne tai, į ką ji įvilkta. Kuo žemesnę poziciją būties hierarchijoje daiktas užima, tuo didesnis jame materijos (medžiagos) vaidmuo. Gyvūne jo materialumas reikšmingesnis, nei žmoguje. Bulvėje - dar reikšmingesnis (maistingumas...), o druskos luite - iš viso... Na, nebesiplėsiu  blush2.gif

Na su pirma dalim viskas tvarkoj...paskutine diena drinks_cheers.gif
Bet del Platono apibrezimo schmoll.gif - na aisku visokiu krikscionybes saku yra...Visu cia neapzvelgsi...o katalikybeje zmogus yra kunas ir siela. Ne isikunijusi siela...o kuno ir sielos vienove (patikek kaip apsisvietusia marsiete biggrin.gif )...aisku istorijoje visokiu interpretaciju buta blink.gif O del gyvuno ar druskos luito sielos...cia matai vel i kokia srove paziuresi new_russian.gif Nenuostabu kad tenka kalbeti apie materialuma.
Na o gyvunus as myliu...nes tema tai apie juos nail.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbyne: 16 kovo 2005 - 00:00
Man atrodo gyvūnai turi sielą. Aišku,tai kertasi su krikščionybės tezėmis,bet tokia mano nuomonė...
Atsakyti