Įkraunama...
Įkraunama...

Ne tokią motinystę įsivaizdavau

QUOTE(Tikaram @ 2010 12 26, 21:37)
nemegstu kritikuojanciu... tu negyvenai jos gyvenimo. kiekvienas elgiasi kaip ismano ir kaip jam atrodo geriausia.

del skrandzio  - galii but. as kai maitinau irgi tiesiog nezinojau ka ir bevalgyt, kad mazylei pilvuko neskaudetu..

drinks_cheers.gif aš irgi nemėgstu kritikuojančių žiauriai schmoll.gif Ir dar manau, kad negalima niekuo stebėtis ir sakyt "aš taip nepadaryčiau", todėl, kad gyvenimas mėgsta krėst pokštus - ir būtent išbandyt tose pačiose situacijose tokį žmogų.
Ir tikrai žinau, kad galima pakenkt sau stipriai, kadangi, kai vaikučiui kas netinka (mano atveju - maitinant dukrą, ją buvo užpuolus stipri alergija), tiesiog iš nevilties nežinai ir bijai valgyt, gyveni pusbadžiu, o tuomet sveikata šlubuot ima.
Atsakyti
QUOTE(Rubineli @ 2010 12 26, 20:51)
Pritariu  thumbup.gif tačiau kaip sunku, kai vaikas tą charakterį pusvalandį demonstruoja visokiais būdais, kaip išlikt ramiai?
Man, deja, nepavykstas  doh.gif

nieko, su laiku pavyks. neiznau,. mano vyrui tai meditacijos padeda biggrin.gif dabar kai jis vienas su jais liko tai kas vakara eina medituot. Kitaip matyt stogas pavaziuotu lotuliukas.gif
man meditaciju nereikia, kazkoks vidinis nusistatymas ateina. Zinoma, dabar kai nestuke.gif tai nervai sujautreje, tirkai sunku ta nusistatyma isgaut, bet dziaugiuosi kad vis dazniau pavyksta.
Papildyta:
QUOTE(kice @ 2010 12 26, 20:59)
pirma nesamone - susigadinau skrandi nuo dietos maitingdama.. Nu leiskite paklausti, kas tai per dieta? kUo maitinosi mama, kad skrandis jai sugedo? Neisivaizduyoju..
o tokio amzioaus vaiku iduoti relanium.. kaip tai pavadinti? nusikaltimu? nezmoniskumu? Kur vaiku teises ziuri?
Pirmiausiai mamai reikia susitvarkyti su savo nervais, poziuriu i gyvenima, o tik po to vaikus gimdyti..

na pasakyta ziauriai bet tiesos yra. Ypac del to vaisto. As pati panasiai rasiau pirma karta perskaicius.... Tik tiek kad tokia kritika nepades mamai. Manau cia musu visuomens problema. Dabar visi priprate prie tam tikru standartu. Vaikas turi buti patogus ir netrukdyti tevams. O jei jis koks nestandartinis - tragedija. Ir ne del to kad mama neturi kantrybes, o del to kad jai tikrai baisu, nesupranta kas su tuo vaiku darosi, nezino ka daryt ir kaip elgtis ir tt. Pati panasiai jauciausi kai vaikai klykdavo be perstojo pirmus menesius. Ir dar dviese doh.gif Ir tikrai buvo baisu kas darosi...ir greitaja esam kviete...o ka mes zinom zali nauji tevai...o pasirodo taip buna, tereikia nesiot supuot ramint ir islaukt. Nieko kuo daugiau vaiku tuo daugiau vidines ramybes biggrin.gif bent jau man. Tevais mes irgi mokomes buti tik gimus vaikeliui. Viskas pirma kart, viskas nauja ir nezinoma.
Zodziu pries tampant tevais manau tikrai butu pravartu pasiruosti. Anksciau juk ruosdavo....
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2010 12 27, 10:48)
na pasakyta ziauriai bet tiesos yra. Ypac del to vaisto. As pati panasiai rasiau pirma karta perskaicius.... Tik tiek kad tokia kritika nepades mamai. Manau cia musu visuomens problema. Dabar visi priprate prie tam tikru standartu. Vaikas turi buti patogus ir netrukdyti tevams. O jei jis koks nestandartinis - tragedija. Ir ne del to kad mama neturi kantrybes, o del to kad jai tikrai baisu, nesupranta kas su tuo vaiku darosi, nezino ka daryt ir kaip elgtis ir tt. Pati panasiai jauciausi kai vaikai klykdavo be perstojo pirmus menesius. Ir dar dviese  doh.gif Ir tikrai buvo baisu kas darosi...ir greitaja esam kviete...o ka mes zinom zali nauji tevai...o pasirodo taip buna, tereikia nesiot supuot ramint ir islaukt. Nieko kuo daugiau vaiku tuo daugiau vidines ramybes biggrin.gif bent jau man. Tevais mes irgi mokomes buti tik gimus vaikeliui. Viskas pirma kart, viskas nauja ir nezinoma.
Zodziu pries tampant tevais manau tikrai butu pravartu pasiruosti. Anksciau juk ruosdavo....


Is dalies sutinku su jumis. Visi mes pirma karta tape tevais mokomes kiekviena akimirka. Vaikai nera standartiniai, visi jie yra skirtingi ir kas tinka vienam, visai netinka kitam. As dziaugiuosi, kad mano mazoji tikrai rami. Siaip suisterikavusi dar nera. Buna, pazirzia, jei yra pervargusi, isalkusi.. O siaip be priezasties jinai net nezyzia. Tik va tuos pilvuko skausmus iki 3men tai atsiminsiu. Verke diena is dienos. Tai dar anyta atvaziavusi vos neitikino manes, kad mazajai kazkas negerai su nervukais, kad reikia ja pas neurologa vesti ir t.t. Tai pilnai suprantu jaunas mamytes, kurios pasimeta, o ypatingai tas uzjauciu, kurios gauna neteisingus patarimus is senesniu savo mamu, anytu, tetu.. Knygose ne visada rasi atsakymu, forumuose taip pat gali pasikliauti tik savo nuojauta ir pabandyti atsirinkti is informacijos gausumo, kas tinka tavo vaikui... Ka tevai ismoksta, tai kantrybes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(smiler @ 2010 12 27, 12:55)
Is dalies sutinku su jumis. Visi mes pirma karta tape tevais mokomes kiekviena akimirka. Vaikai nera standartiniai, visi jie yra skirtingi ir kas tinka vienam, visai netinka kitam. As dziaugiuosi, kad mano mazoji tikrai rami. Siaip suisterikavusi dar nera. Buna, pazirzia, jei yra pervargusi, isalkusi.. O siaip be priezasties jinai net nezyzia. Tik va tuos pilvuko skausmus iki 3men tai atsiminsiu. Verke diena is dienos. Tai dar anyta atvaziavusi vos neitikino manes, kad mazajai kazkas negerai su nervukais, kad reikia ja pas neurologa vesti ir t.t. Tai pilnai suprantu jaunas mamytes, kurios pasimeta, o ypatingai tas uzjauciu, kurios gauna neteisingus patarimus is senesniu savo mamu, anytu, tetu.. Knygose ne visada rasi atsakymu, forumuose taip pat gali pasikliauti tik savo nuojauta ir pabandyti atsirinkti is informacijos gausumo, kas tinka tavo vaikui... Ka tevai ismoksta, tai kantrybes  4u.gif

o baisiausia kad daktarais irgi negali pasitiket....dauguma ju sprendzia problema - neramus vaikas - reik raminanciu, pakilo temperatura - reik numust ir tt.
taigi net po vizito pas gydytoja dar reik atlikt dideli darba prie interneto ir paciai susirinkt kruva info....tada pas kita gydytoja su visa info ir konkreciais klausimais doh.gif Na bet yra kaip yra, as jau priprantu po truputi....zinoma labai sunku nustatyti ta riba kada tavo vaikui kazkas negerai ir reik pagalbos o kada viskas normalu ir tiesiog reik islaukt....
beje, neurologai tai ypac linke ieskoti ir izvelgti problemas ten kur ju nera. Nezinau, bent jau man tik su tokiais teko susidurt. Pamenu nuejom planiniam vizitui. Pralaukem valanda eilej, vaikai isalko, miego uzsinorejo ir pan, keliu men dar tik tebuvo ir zinoma kai gyd juos apziurinejo buvo laaaabai nepatenkinti. Tai ka - pripaise dirgluma, dar ten visokiu velniu prigalvojo. Apsisukau ir isejau sau. Tikrai keisti tie daktarai kartais buna....
Atsakyti
QUOTE(AusraR @ 2010 12 27, 12:21)
o baisiausia kad daktarais irgi negali pasitiket....dauguma ju sprendzia problema - neramus vaikas - reik raminanciu, pakilo temperatura - reik numust ir tt.
taigi net po vizito pas gydytoja dar reik atlikt dideli darba prie interneto ir paciai susirinkt kruva info....tada pas kita gydytoja su visa info ir konkreciais klausimais  doh.gif Na bet yra kaip yra, as jau priprantu po truputi....zinoma labai sunku nustatyti ta riba kada tavo vaikui kazkas negerai ir reik pagalbos o kada viskas normalu ir tiesiog reik islaukt....
beje, neurologai tai ypac linke ieskoti ir izvelgti problemas ten kur ju nera. Nezinau, bent jau man tik su tokiais teko susidurt. Pamenu nuejom planiniam vizitui. Pralaukem valanda eilej, vaikai isalko, miego uzsinorejo ir pan, keliu men dar tik tebuvo ir zinoma kai gyd juos apziurinejo buvo laaaabai nepatenkinti. Tai ka - pripaise dirgluma, dar ten visokiu velniu prigalvojo. Apsisukau ir isejau sau. Tikrai keisti tie daktarai kartais buna....


Mama yra pati geriausia gydytoja savo vaikui mirksiukas.gif O verslas yra tik verslas...
Atsakyti
Kalbant apie tema... As tokia motinyste isivaizdavau: nepertraukiama laime.. .Na apsirikau tik tuo,kad salia tos laimes eina kiti dalykai: ligos,kaprizai,vaiko asaros,bemieges naktys,jokios apciuopiamos laisves ir nepriklausomybes. As zmogelis buvau megstantis daryti kas saunu i galva ir kuo greiciau lekt -tuo man budavo geriau ir smagiau gyvent. Vaikas sustabde mano arklius ir karieta ir ismoke apsidairyti ir dziaugtis tuo ka turiu... wub.gif O kartais taip norisi sest vienai i masina ir lekt neapsakomu greiciu pasileidus garsia muzika ir issidazius raudonai lupas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Komendante @ 2010 12 28, 18:49)
Kalbant apie tema... As  tokia motinyste isivaizdavau: nepertraukiama laime.. .Na apsirikau tik tuo,kad salia tos laimes eina kiti dalykai: ligos,kaprizai,vaiko asaros,bemieges naktys,jokios apciuopiamos laisves ir nepriklausomybes. As zmogelis buvau megstantis daryti kas saunu i galva ir kuo greiciau lekt -tuo man budavo geriau ir smagiau gyvent. Vaikas sustabde mano arklius ir karieta ir ismoke apsidairyti ir dziaugtis tuo ka turiu... wub.gif  O kartais taip norisi sest vienai i masina ir lekt neapsakomu greiciu pasileidus garsia muzika ir issidazius raudonai lupas  lotuliukas.gif


o va manes vaikas ir neismoke pristabdyt... as aisku pristabdziau visu 100% bet kai uzeina lb lb pykstu, kad esu tokia suvarzyta.. sad.gif man sunku augint vaika. as neslepiu.
Atsakyti
na del to lekimo....as irgi buvau mengstanti palakstyt. Dabar tas porekis sumazejo gerokai, bet uzeina kartais. Na ir ka - susikrauni vaikus i masina ir leki kur sauna i galva. Zinoma, reik prisitaikyt, apgalvot, didesne tase susikraut jei tolimesne kelione, bet norint tikrai imanoma.
Viena maloniausiu isvyku buvo i aerodroma sia vasara - susikrovem ir isvaziavom. Vaziuodami uzsileidom sau ta muzika ir dainavom visi kaip kas moka smile.gif Nuvaziave apziurejom lektuvus, pasidziaugem parasiutininkais ir pan. Tik pati sokti su parasiutu jau nebenorejau...Bet kadangi prisisokinejau savo lauku pakankamai, tai visai ir nesijauciau del to blogai.
As asmeniskai jauciu kaifa vaziuoti kur su vaikais, parodyti jiems naujus dalykus ir stebeti kaip jei dziaugiasi, kaip jiems viskas nauja, nepatirta ir kiek ispudziu ir dziaugsmo galiu suteikti nusivezdama juos kur nors. O tuo paciu ir pati atrandu senai pamirstus paprastus malonius dalykus. Zodziu vaikas - ne kliutis. O kazi kaip bus kai turesiu visus tris...? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(silve @ 2010 12 22, 14:01)
Na, su tais nužiūrėjimais, kaip čia pasakius.... g.gif  Yra juose tiesos. Mama pasakojo, kad vaikystėje ir aš buvau labai verksnė, naktimis nemiegodavau, užmigdavau tik ant mamos pilvo. Vos tik paguldydavo į lovytę ir vėl signalizaciją įjungdavau visu pajėgumu blush2.gif Mama dėl mano tokio elgesio pasiskundė vienai pažįstamai, ji patarė nuvažiuoti pas vieną kaimo užkalbėtoją. Taip ir padarė. Ši liepė atsivežti cukraus, kurį ji užkalbės, o po to, tą cukrų padėti tame kambaryje kur vaikas. Kaip mama sako-visus mano neramumus, kaip ranka nuėmė. Nors prieš tai labai skeptiškai į tokius dalykus žiūrėjusi.


Placebo efektas, nieko nei keisto, nei magiško. Kai mama tiki, kad suveiks, tai ir suveikia, nes savo ramybę ir pasitikėjimą perduoda ir vaikui.

Iš kitos pusės, žiauru, kiek daug tikinčių visokiausiais prietarais ir pan. nesąmonėm.
Atsakyti
QUOTE(Antithesis @ 2011 04 18, 17:59)
Placebo efektas, nieko nei keisto, nei magiško. Kai mama tiki, kad suveiks, tai ir suveikia, nes savo ramybę ir pasitikėjimą perduoda ir vaikui. 

Iš kitos pusės, žiauru, kiek daug tikinčių visokiausiais prietarais ir pan. nesąmonėm.


Man baisiau sintetinės mamos, lakstančios pas medikus ir vaistininkus...
Atsakyti
Auginti vienai vaika, kai sis ypac neramus nera issvajotas motinystes dziaugsmas. Musu situacija buvo tokia, kad vyras isvaziavo dirbti i uzsieni, as pasilikau visiskai svetimam mieste viena su mazu vaiku. "Linksmiausia" budavo kai sunus sirgdavo, nei islekt iki parduotuves, nei iki vaistines. Nepaliksi vieno, kaimynai nebuvo tie zmones kuriu paprasytum pagalbos, draugai, tevai toli uz poros simtu km. gyveno. Vat tokiais momentais ta motinyste apkarsdavo. Arba buvo pati pradzia kai klyke vaikas be sustojimo. Jis arba miegodavo (diena naujagimis ismiegodavo vos 15 min.) arba valgydavo, arba klykdavo. Net visos foto kur jis rekia, kitokiu nera. Patikekit, tai taip ismusa is veziu, kad tas dziaugsmas gali dingti visam. Man gyvenimas vel pasidare spalvotu kai vaikui suejo 8 men. tada riksmai aptilo, daugiau ismiegodavo, siek tiek pabudavo net atsibudes nerekiantis, mums tai buvo labai daug.
Lengviausia teisti kita neilindus i jo situacija, o zvelgiant is savos varpines. Man irgi sake, kad pamanyk vyras isvaziavo ir as tragedija darau kad viena su vaiku likau. Man buvo tragedija, nes nei isvaziuosi, nepaliksi, net vaistu nenusipirksi. lengva sakyt buvo toms, kuriu mamos salia gyveno, jei kas ateina isleidzia, padeda ax.gif Nesiimu teisti tos mamos, gal ka kitaip buciau darius, nezinau. bet kad sunku kai vaikas nuolat verkia, tikrai galiu patvirtinti. Tai ne isterijos ko negavus, kudikis nemoka isteriju rodyt ir oziu, tas verksmas kitoks, kai nepadeda nei mylavimai, nei nesiojimai, nei raminimai, nei glaudimai. Tada pasijunti toks bejegis, kad tam mazam savo kurineliui nemoki padet, nezinai kas jam, o tada jau gali ir pavargti nuo tokios laimes buti mama.
Atsakyti
QUOTE(Rūta Mėta @ 2011 04 18, 19:06)
Žagsėjimas susijęs su valgymu ax.gif Stebėkite save, kaip ir ką vagote- gal trūksta pagarbos maistui, priimate jį tik kaip maistą kūnui, o ne sielai ax.gif Kemšate paskubomis, daug, nesvarbu ką arba tai, kas Jums nepatrauklu bet "sveika" arba naudinga Jūsų figūrai ax.gif Prieš valgydama pagalvokite, ką dedate į burną, iš kur tas turtas lėkštėje atsirado mirksiukas.gif Valgydama nuolat pagalvokite apie  Afrikos badaujančius vaikus ax.gif Ir žagsulys praeis...Ir apetitas sumažės...Maistui sutaupysite... blush2.gif
Papildyta:

Gyvenimas ir yra praktika ax.gif
Papildyta:

Jeigu taip manote, vadinasi taip ir yra rolleyes.gif Jūs pati geriausiai žinote, kada ir kokiomis aplinkybėmis pradėjote daugiau čiaudėti. Dvasinės ligos čia ne prie ko ax.gif Čiaudulys- kūno reakcija į neigiamus aplinkos dirgiklius ax.gif Žiūrėkite, kad neįsigytumėte astmos ar alergijos....


Papartėli, kuo mama neramesnė, tuo ir vaikas neramesnis...Taip jau yra...
Atsakyti