Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės fotografuoti

Beje, ką tik grįžau iš žvejybos, gaudėm stintas uoste. Na aš dar be meškerių ir fotiką tempiuos su štatyvu smile.gif visi žiūri į mane kaip i kokį durniuką, bet aš neimu į širdį. Va pora kadriukų gavos (iš kokių 15), parodyt noriu :

user posted image

user posted image

TIESA STINTŲ NEPRAŠYKIT, VAIKAI JAUČIU VISAS SUTAŠYS, KOL ATSIKELSIU sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ZverisKLP: 10 vasario 2008 - 01:12
Žvėriau, jei tau ką reiškia mano komentarai, tai galiu pasakysiu WAU blink.gif Grožis, miela labai labai ypač antroji.
Atsakyti
QUOTE
Jei kam įdomu detalės, va čia labai detaliai viskas aprašyta:

mane labai domina ir aciuks kad ikelei nuoroda. Viska zadu perskaityt 4u.gif
Atsakyti
Zvėris Klp, jau antroji kokia foto čiotka blink.gif thumbup.gif
Atsakyti


Puslapiukas mėgstantiems fotografuoti gamtą (tik, kad lenkiškai) .
Kažkas panašaus i foto kūdrą. čia
Papildyta:
Žvėris KLP, antra foto man patinka.
Atsakyti
QUOTE(fotolama @ 2008 02 08, 23:08)
Elementari aritmetika.
f/1,4 reiskia, kad objektyvo priekinio elemento skersmuo yra 50mm/1,4=35,7mm
f/1,8 reiškia, kad objektyvo priekinio elemento skersmuo yra 50mm/1,4=27,8mm smile.gif

O adatos skylutė automatiškai nereiškia blogo objektyvo. 10mm f/4 objektyvo skylutė tebus 2,5mm. Kiek daugiau, nei adatos skylutė, bet tai toli gražu neparodo, kad objektyvas blogas...



a tu pats/pati supratai, ką parašei? diafragma (tiksliau aperture) yra santykinis dydis, parodantis kintančio dydžio skylės dydi santykyje su fokusiniu atstumu. tai, ką čia paskaičiavai, ir yra diafragmos dydis milimetrais. žinoma, minimalios diafragmos dydis turi įtakos stiklų diametrui (kuo mažesnė diafragmos reikšmė tuo didesnis objektyvo (atitinkamai ir linzių) skersmuo. todėl 70-200/f2,8 yrs "storesnis", nei 70/200/f4.

ir ką tu vadini "priekiniu elementu" linzę kuri arčiau aparato, ar linzę, kuri arčiau blendos? vienu ar kitu atveju abejoju, ar kuri iš tų linzių būtų 2,5 mm skersmens... o kaip tu įsivaizduoji zuminiam objektyve tas "priekinis elementas" irgi tamposi? blink.gif

Atsakyti
QUOTE(wyshnia @ 2008 02 09, 23:34)
laputaite, gal as kuku, bet perskaiciau tavo nuoroda (ja ir seniau skaicius buvau), savo blykstes manual, siaip nete pasiziurejau, bet neradau  to apie ka tu rasai  unsure.gif

o del papildomo apsvietimo, sutinku, kad geriau blykstes. Pupeliuk, pabandyk pradzioj viena blykste nusipirkt, siustuva (geriau radio bangu nei infraraudonuju) - jau vien su tuo daug laimesi. O po to jau pamatysi, ko tau truksta. Na as taip manyciau g.gif

Oi, tik dabar pamačiau kad temoje manęs klausei biggrin.gif Tikiuosi atsakiau į tavo klausimą per AŽ.
Atsakyti
QUOTE(wyshnia @ 2008 02 09, 02:52)
tik man andriuska, tik man - apsiprast ir susidraugaut su kamera reikia, ranka ir aki atmust smile.gif aciu uz patarimus 4u.gif
tiesa, norejau paklausti ar ekspozicija is akies skaiciuojat, ar eksponometrais? as bandziau is akies (na ir trupucio ziniu), dabar persirasiau sunny rule lentele, bandysiu pagal ja unsure.gif


pradžioje nešiojausi juostinį EOS ir naudojau kaip eksponometrą. bet kiek nepatogu ir kvailoka atrodo - dvi kameros, per viena pažiūri, su kita fotografuoji. tai nusipikau eksponometrą Leningrad-6. norėjau matuojančią prizmą, bet ji per 500 lt kainuoja. biški pagailo pinigų. jei tik šachta būtų, tada pikčiau. bet kad jau paprastą pizmę turiu....

tai dabar su eksponometru matuoju. juodai baltai tai gerai (nors su eos tikliau pataikydavo, ten taškiniu matavau pagal tai, ko reikia - šviesų ar šešėlių). nesiūlau pirkti eksponometrų, kurie nenaudoja baterijų. tie siliciniai, ar kaip ten, nuo amžiaus skaičiuoja pieno riebumą. fotodiodiniai tai normaliai. bet prieš perkant vis vien geriau patikrinti/ palyginti su aparato parodymais.

o ta lentelė - na nežinau. aišku kažkiek pataikysi. juosta atlaidi ir skanuojant ar šopinant galima ištaisyti. bet geriau eksponometras. iš rusiškų leningrad 6 arba sverdlovsk 4. dar yra nauji gossen pamėnkalnio g. parduotuvėje. irgi žvalgiausi. bet irgi pagailo 500 lt.... ar 600 ? žodžiu savo už 50 lt paėmiau geros būklės (net su dėžute bigsmile.gif )
Atsakyti
pupeliuk

lempu neimk. kaip teisingai nurodė - šviesos mažai, elektros ima daug, kaista.

dėl paprastų blicų naudojimo g.gif aš naudojau. galiu pasakyti drąsiai - šū.as
pilotinės šviesos nėr, priedų išskydus skėčius- nėr. galia nesireguliuoja.

pats prisiskaitęs visko daug paėmiau falcon eyes (kaip ir sillwio į kurį žvalgosi) komplektuką: du blicai po 100 W, du stovai ir du boxai. su nuolaida gavosi 700 lt.
ir patenkintas, kaip dramblys. vat ir vakar namuose fotosesiją apturėjom.
butui toks variantas labai tinka. mažas, galios pakanka (dar galvoju trečią paimti blykstę kokių 250 W ir didelį boxą - streep'ą pailgas toks, visu ūgiu kad apšviestu.

su boxais vienas minusas -užima vietos. bet tie falkoniniai greit išsiardo ir beveik nieko neužima. pasiėmiau skėtuką tam, kad greičiau paruošiamas ir užpildančiai šviesai.

o lauke blicais naudotis - iš viso kam? pasiėmiai light diską ir super. nei elektros reikia. nei kainuoja daug.

pasižvalgyk po www.foto.lt (prekių kataloge rinkis blicai ) e-bay kiek žiūrėjau, kai siuntimo kaina prisededa nebesmagu pasidaro. light diską ir skėtį gal ir galima siųstis. be to foto.lt garantiją metams davė. irgi svaru.

atsiprašau, kad taip padrikai - skubu. jei bus klausimų į až rašyk.
Atsakyti
Žinokit, kokį bajerį mačiau Tailande blink.gif . Fotografas su Canon, plieskiant ryškiai saulei, fotografavo su blykste blink.gif . Japonas. Nu nesupratau blink.gif , o kodėl taip fotkina, nedrįsau klausti unsure.gif . Gal sakau, yra kokia gudrybė blykste nugalėti skaisčią saulę? Arba koks nemokša g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elina: 10 vasario 2008 - 11:55
QUOTE(Elina @ 2008 02 10, 11:54)
Žinokit, kokį bajerį mačiau Tailande blink.gif . Fotografas su Canon, plieskiant ryškiai saulei, fotografavo su blykste blink.gif . Japonas. Nu nesupratau blink.gif ,  o kodėl taip fotkina, nedrįsau klausti unsure.gif . Gal sakau, yra kokia gudrybė blykste nugalėti skaisčią saulę? Arba koks nemokša g.gif

Elinut, jokia gia gudrybe - esant saulei (ypac dienos vidury), jei moki su blykste fotografuoti, kaip tik geriau - blykstes sviesa uspildo seselius siek tiek ir juos susvelnina, kad didelio kontrasto nebutu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(wyshnia @ 2008 02 10, 13:09)
blykstes sviesa uspildo seselius siek tiek ir juos susvelnina, kad didelio kontrasto nebutu 4u.gif

tu matai blink.gif , oaš vyrui tą japoniuką kad išdurninau blush2.gif . Sakau: žiūrėk, japonas, o koks lepšis, dieną su blykste pyškina smile.gif . Ot varna aš doh.gif . Beje, turbūt ir nustatymai visai kiti turi būt, fotkinant dieną su blykste?
Atsakyti