Įkraunama...
Įkraunama...

'Išėję iš galiojimo' vaistai

QUOTE(Kolekcionierė @ 2010 08 11, 22:57)
nieko nesuprantu, supainiojot mane  g.gif
kazi kieno saldytuve yra 20-25 laipsniai?
visada kruopsciai perskaitau instruksijas , is visu turimu nei vienu nereik saldytuve laikyt, tie kurie buvo parasyti laikiau, bet tik atda kai pradaroma pakuote
raset kad vaistai negenda, tik veikimas mazeja o jau veliau vel rasot kad genda  g.gif
farmacininkai raso galiojimo laika pagal zmoniu vaistu laikyma? o tai kodel tada maisto prekiu gamintojai taip nedaro?juk daugelis kruopas laika netinkamomis salygomis
o ir tie 30 laipsniu kambaryje tik sia vasara pasitaiko

Tai čia maksimali temperatūra,tai reiškia,kad gerai laikyti ir žemesnėje.Darykit kaip norit,ne mano reikalas kaip jūs darot.Mano tėtis farmacininkas ir darau,kaip jis sako.
Atsakyti
tai vis delto dauguma vaistus laiko tinkamomis salygomis, kam tada pabrezia kad pasibaigus vartojimo laikui ju negalima vartot, tada rasytu kad poveikis silpneja, ant keletos ju tai ir yra
Atsakyti
QUOTE(Kolekcionierė @ 2010 08 11, 23:18)
tai vis delto dauguma vaistus laiko tinkamomis salygomis, kam tada pabrezia kad pasibaigus vartojimo laikui ju negalima vartot, tada rasytu kad poveikis silpneja, ant keletos ju tai ir yra

Nes tada vėl atsiranda problemų,jie turi rašyti kokiomis dozėmis reikia gerti vėliau,nes automatiškai silpnėjant poveikiui dozė turi būti didinama.Šiaip,kaip minėjau-čia kiekvieno pasirinkimas.
Bet bent jau nuo zelionkės tikrai nenumirsit,jei ji iš galiojimo išėjus,nes prieš tai forumietė daugiausiai minėjo jodą,peroksidą ir pns.Aš dar iki šiol naudoju sovietinį permanganatą..kažkaip sveikatai dar nepakenkė,nors jis galiot baigė pieš kokius 18-20metų lotuliukas.gif doh.gif Taip,kad pirkit šviežius vaistukus,senus išmetinėkit ir tt.jei Jums nuo to geriau bus mirksiukas.gif smile.gif
Beje,visiškai tinkamomis sąlygomis vaistus laiko toli gražu ne dauguma,bet nenoriu veltis į bergždius pokalbius smile.gif
Atsakyti
Na šiaip temą kuriau tik dėl to , kad žinot kur dėti nebevartojamus vaistus, nes mano mieste nei vieni nenori priimti

o šiaip vaistus perku labai retai
Atsakyti
QUOTE(Kolekcionierė @ 2010 08 12, 09:45)
Na šiaip temą kuriau tik dėl to , kad žinot kur dėti nebevartojamus vaistus, nes mano mieste nei vieni nenori priimti

o šiaip vaistus perku labai retai

Būtent,aš kiek bandžiau nešt į vaistines,tai sako: Atsiprašau,bet mes nepriimame,nes neturime tinkamų konteinerių seniems vaistams doh.gif doh.gif
Atsakyti
Pasibaigusio galiojimo vaistus visada išmetu.
Atsakyti
Kazkaip bijau rizikuoti savo ir artimuju sveikata, todel vaistus su pasibaigusiu galiojimo laiku lengva sirdim ismetu.
Atsakyti
Man tai būtu įdomu sužinoti, kaip yra su tais vaistais, kuriuos atidarius, galiojimo laikas tampa, tarkin su vaikišku espumizanu, ar colinox, 28 dienos g.gif kodėltiekl laikas sutrumpėja ir kas būtu jei pavartotum vėliau g.gif

QUOTE(Kolekcionierė @ 2010 08 12, 09:45)
Na šiaip temą kuriau tik dėl to , kad žinot kur dėti nebevartojamus vaistus, nes mano mieste nei vieni nenori priimti

Aš tai nemetu senų vaistų į šiukšliadėžę, nepagalvojit kad juos vartoju kol pabaigiu biggrin.gif , tiesiog savaip utilizuoju. Mačiau kažkada laidą apie vaistų utilizavimą, tai patarė tabletes sutrinti ir sumaišius su kavos tirščiais mest į šiukšliadėžę, čia taip dėl to, kad netyčia jei kas rastu, nesumastytu paragaut.
Atsakyti
QUOTE(Kolekcionierė @ 2010 08 12, 09:45)
Na šiaip temą kuriau tik dėl to , kad žinot kur dėti nebevartojamus vaistus, nes mano mieste nei vieni nenori priimti

o šiaip vaistus perku labai retai

Vaistineje pasibaigusio galiojimo vaistus privalo priimti pagal istatyma, kitaip vaistinei gresia licencijos praradimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laurinaxx: 09 gruodžio 2010 - 19:17
QUOTE(laurinaxx @ 2010 12 09, 20:16)
Vaistineje pasibaigusio galiojimo vaistus privalo priimti pagal istatyma, kitaip vaistinei gresia licencijos praradimas.

Aš iresu girdėjus kad privalo priimti.
Atsakyti
QUOTE(šneider @ 2010 12 08, 23:38)
Man tai būtu įdomu sužinoti, kaip yra su tais vaistais, kuriuos atidarius, galiojimo laikas tampa, tarkin su vaikišku espumizanu, ar colinox, 28 dienos  :hm kodėltiekl laikas sutrumpėja ir kas būtu jei pavartotum vėliau

Kol vaistas yra uždarytas pakuotėje - nesvarbu ar tai tabletės, ar skysčiai ar net medicininis švirkštas, viskas ten yra sandaru ir negauna jokio sąlyčio su oru. Kai Tu atidarai, atsiranda sąlytis su oru, be to susidaro galimybė, į vaistą/ant vaisto patekti įvairiems nematomiems mikroorganizmas. Kaip žinai, vaistai (kosmetinės priemonės taip pat) pagaminti iš įvairių cheminių medžiagų ir jos tarpusavyje reaguoja, dėl to po tam tikro laiko (vaisto galiojimo datos) jos būna tiek sureagavusios, kad vaistą naudoti būna a) neefektyvu, nes sureaguoja veiklios medžiagos ir nebeveikia; b) pavojinga, nes susidaro nuodingi junginiai. Kai tos medžiagos gauna sąlytį su oru, gali pagreitėti reakcijos arba vykti kitokios reakcijos ir pan.

Taigi atsakymas į Tavo klausimą "kas būtu jei pavartotum vėliau" būtų: geriausiu atveju - apnuodytum, blogiasiu - nunuodytum tą, kuriam duodi tuos vaistus.

Beje, ar niekada neatkreipei dėmesio į kosmetikos galiojimo datas?
user posted image
Šis ženkliukas parodo kiek laiko po kosmetikos gaminio atidarymo Tu gali jį naudoti. Pvz. Dabar yra 2011 sausio 8, nusiperku šampūną ant kurio parašyta galiojimo data iki 2013 sausio 8 (dveji metai nuo dabar), tačiau yra ir toks ženkliukas, nurodantis 12m=12 mėnesių. Taigi jei aš šiandien atidarysiu tą šampūną, tai jo galiojimo data bus ne 2013 sausio 8, o 2012 sausio 8 - 12 mėnesių nuo dabar.
Atsakyti
Sveikos merginos, toki klausimuka turiu, jei ospamoxas pasibaiges 2010-10 kazi ar apsimoka gerti ar... ?
Atsakyti