Įkraunama...
Įkraunama...

Vardų reikšmės

as savo mergaite ketinu pavadinti Nefertite.tai reiskia"graziausioji atejo".man ji bus pati graziausia.vyras isgirdes tiki varda juokiasi.sako tai sunu vadinsim gal adolfu(tipo hitleris) arba josifu(tipo stalinas).dar norejau mergaitei kleopatros varda duoti.reiksme:"garbe+tevas".na nezinau mergaitei siuos vardus sugalvojus gal nuo mokyklos laiku.bet....tuoj ilisiu i www.day.lt,gal kils kokiu minciu? tongue.gif
Atsakyti
Kleopatra man grazus vardas, o Nefertite labai neiprastas....kad paskui mergaite nekompleksuotu blush2.gif
As niekur nerandu ka reiskia mano sunaus ( beje, ir mano vyro) vardas Atas.
Atsakyti
QUOTE(geltonkase @ 2004 11 07, 13:51)
dabar kažkaip dinktelėjo mintis kad aš nežinau savo vardo reikšmės : vyro-Rolndas(kilmingas kraštas,ar kažkas panašaus tongue.gif )  mažosios-Vesta(vakarė)  smartass.gif
būtu idomu sužinoti ir kitu vardu reikšmes thumbup.gif

Vesta žinok visai ne Vakarė. Tu turbūt išvertei iš anglų klb West - vakatrai. Vesta yra romėnų ar tai graikų šeimos židinio saugotoja.
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 02 11, 22:07)
Kleopatra man grazus vardas, o Nefertite labai neiprastas....kad paskui mergaite nekompleksuotu blush2.gif
As niekur nerandu ka reiskia mano sunaus ( beje, ir mano vyro) vardas Atas.


Atas - trump. iš Atanazas, Atalijus. Atanazas - iš gr. - "nemirtingas"; Atalijus - iš gr. - "Atalijos miesto (Graikija) gyventojas".
Atsakyti
Atas - trump. iš Atanazas, Atalijus. Atanazas - iš gr. - "nemirtingas"; Atalijus - iš gr. - "Atalijos miesto (Graikija) gyventojas".

Aciukas, apsvietei
Atsakyti
O as kai rinkau vaikams vardus, tai galvojau kokia gali buti ju prasme...Kad jei vaikeliui kada nepatiks del skambesio, mokeciau paaiskinti, kodel toki isrinkome - t.y.idejome i ji tarsi palinkejima. Pirmosios vardas l.paprastas - Egle, bet mums tai reiskia medi auganti saknimis i zeme, bet link dangaus - reiskia savo dukrytei linkime zemisko realizmo ir tuo pat metu svajoniu ir siekiu, stiebtis aukstyn. Taip pat egle - ziema vasara zaliuojantis medis, t.y.gyvybingumo simbolis, kurio jai ir linkime, yra dar ir krikscioniska reiksme...bet nebeissiplesiu. Panasiai rinkome ir antrajai - Ieva. Vardai paprasti, bet vaikui mokesime paaiskinti kad ji isrinkome ne tik del skambesio ir mados, bet kad i juos "iraseme" savo graziausius linkejimus joms mirksiukas.gif mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
O gal kas norit savo suneliui duoti varda Fridugizas? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Atsakyti
smile.gif o mano darugė savo antrą dukrą Kunigunda pavadinti norėjo, bet atsisakė šio sumanymo ir jau 10metų po pasaulį vaikšto ne Kunigunda, o Bernadeta tongue.gif O kaip jums pats vardas, man gal gražesnis šio vardo trumpinys Gunda arba Gundė ax.gif
Atsakyti
QUOTE(saulelyte @ 2005 03 17, 09:03)
smile.gif o mano darugė savo antrą dukrą Kunigunda pavadinti norėjo, bet atsisakė šio sumanymo ir jau 10metų po pasaulį vaikšto ne Kunigunda, o Bernadeta tongue.gif O kaip jums pats vardas, man gal gražesnis šio vardo trumpinys Gunda arba Gundė ax.gif



Jokiu būdu nerinkčiau vaikui vardo Kunigunda arba Gunda doh.gif Kiekvieną vardą berenkant, užtenka įsivaizduoti, kaip pačios jaustumėmės su tam tikru vardu. Ir nereikia vaikui užkrauti papildomo krūvio. Juk vardai Kunigunda ir Gunda yra labai dviprasmiški. Tarkim mergaitė bus gabi mokslams, norės siekti karjeros, manau tik trukdys, kad vardas turi seksualinį atspalvį...
Atsakyti
Pagal savo kilme vardas Kunigunda su seksualumu nieko bendro neturi. Vardas germaniskas, kiles is "kunni" - "gentis" + "gund" - "kova". Ispopulerejo 11 amziuje del pagarbos karaliaus Henriko II zmonai. Tai tik sutapimas, kad lietuviskai tas vardas visai kitas atsosijacijas kelia. biggrin.gif

Cia kaip ir latviskas vyro vardas "Girts". Grazus vardas Latvijoje, o Lietuvoje
Girts Petraitis tai gana savotiskai skamba. biggrin.gif

Man tas vardas Kunigunda, kazkoks labai jau viduramziskas. O Gunde gal ir visai nieko...
Atsakyti
Skaičiau, kad kažkur buvo atliktas tyrimas ir nustatyta, kad žmones labai slegia verysad.gif senoviniai vardai. Jie jaučiasi slegiami visos tų metų naštos, atstumti aplinkinių ir taip toliau wacko.gif . Čia kalba eina ne apie Joną ar Onutę, o apie Nefertitę ir panašius. Negana to, kad vardas seniai atšokęs nuo laikmečio, bet dar ir visiškai svetimas lietuvių kultūrai. Tereikia įsivaizduoti tokią Nefertitę lakstančią po kiemą ir mamą kviečiančią ją pietų....
O jei dar pavardė grynai lietuviška lithuania.gif , tai gausis Džordanos Butkutės blogesnis varijantas. megalol.gif
O Kunigunda, Žydrūnas ir panašūs, būtų nieko jei ne sąskambis su ne visai gražiais dalykais rolleyes.gif . Anksčiau buvo visai gražu, bet jei tėvai , kurie pavadino taip savo vaikus prieš 20-30 metų galėtų rinktis, kažin ar nepakeistų nuomonės... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LinaBoo: 17 kovo 2005 - 20:30
QUOTE(saulelyte @ 2005 03 17, 08:03)
smile.gif o mano darugė savo antrą dukrą Kunigunda pavadinti norėjo, bet atsisakė šio sumanymo ir jau 10metų po pasaulį vaikšto ne Kunigunda, o Bernadeta tongue.gif O kaip jums pats vardas, man gal gražesnis šio vardo trumpinys Gunda arba Gundė ax.gif

Man grazus vardas Gunda wub.gif Bet Bernadeta thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti