Įkraunama...
Įkraunama...

Vardų reikšmės

QUOTE(Noa @ 2005 04 30, 23:31)

Blyn, jei man kada nors - negreitai - netyčia gims trečias sūnus, pavadinsiu jį Jonas Petras Birutė. Visus praspjausiu biggrin.gif

Nu čia geras thumbup.gif Prajuokinai biggrin.gif Nors pavyzdžių šiokiu tokiu yra kaip kad kalbininkas Aldonas Pupkis.
Atsakyti
dabar, kai taip mąstom su vyru apie vardus, aš vis labiau noriu duoti savo vaikui vardą, kuris kažką reikštų, o nebūtų tik šiaip gražiai skambantis. Mergaitei norim duoti Medeina arba Ringailė (stipri ir rami), o berniukui Gailius (stiprus, smarkus) arba Matas. Ir skamba gražiai, ir reiškia šį tą.
Anksčiau labai nemėgaus savo vardo, bet paskui ėmiau skaityti lietuvių mitoligiją, tai dabar savo vardu esu labai patenkinta.

tiesa, svarsčiau apie vardą mergaitei Medėja, bet atsisakiau tos minties, labai jau jo reikšmė atbaido doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Isila: 12 birželio 2005 - 18:10
QUOTE(SuperMutteR @ 2005 04 16, 21:17)
blush2.gif gal kas zhinot netychia kada Diletos vardadienis??? ir ka jis reishkia???
buvo baisi vyro uzhgaida toki vardeli vaikui duoti ax.gif

o jeigu gims berniukas - greichiausiai duosiu varda Laimis 4u.gif
nors daugeliui su baro dalyviu asocijuojasi, nesu nei vienos serijos machiusi ir net neisivaizduoju kox ten jis buvo blush2.gif


sakiau, kad duosiu varda Laimis???- pamelavau tongue.gif
daviau labiau shokiruojanti ir toki pagonishka - Vėjas 4u.gif ax.gif

QUOTE(Noa @ 2005 04 30, 23:31)
O jinai nesupainiojo, gal kartais anūkas? biggrin.gif Man kažkaip tas vardas vyriškas atrodo. Nu, net aktorius toks yra - Elijah Wood, ar panašiai, tik nežinau, nei kas toks, nei ką vaidina... Bet diedas vienok g.gif

A kita vertus, tai rašytojas Remarkas irgi regis Erichas Marija vardu buvo- Erich Maria Remarque  g.gif

Blyn, jei man kada nors - negreitai - netyčia gims trečias sūnus, pavadinsiu jį Jonas Petras Birutė. Visus praspjausiu biggrin.gif

ne, nu chia tu prajuokinai biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
bet tikrai yra italishkas vyrishkas vardas ELIO drinks_cheers.gif
Atsakyti
g.gif Noriu paklausti jūsu nuomonės kaip jūs rinkotės vaikeliui varda??Ar skaitėte specialius žinynus?? g.gif Ar kas gal žino kokios kitokios literatūros ydomios apie vardo reikšmes?? Aš tai buvau išrinkusi, bet kai gime dukrytė, tai jai tas vardas visai netiko. Tada tėvelis tarp draugų paskelbė konkursą ir issirinkome iš atsiųsto sąrašėlio.. clap.gif clap.gif clap.gif Dabar atrodo, kad tas vardas buvo jai paskirtas, kitoks nė už ką netiktų. smartass.gif
Atsakyti
Broniaus Savukyno ir Kazimiero (Kazio) Kuzavinio LIETUVIU VARDU KILMES ZODYNAS. tai vienintelis oficialus dokumentas, kuriame suregistruoti lietuviu vardai. puikus ir izanginis straipsnis.
dar gali pasidometi per vlkk.lt smile.gif
o sunui vyras varda nuo seniai "nesiojosi" - Jonukas mirksiukas.gif
Atsakyti
As buvau uzsisoyrusi nuo vakystes laiku, kad mano vaiku vardai bus ir A, nes vat i Tiskucio akademija, tik tokius vaikus priimdavo. Sugalvojom keleta vardu, bet kai gime, nei vienas netiko, o vat vienas, kurio kaip ir negalvojom duoti tiesiog prilipo. Paskui tik kazkaip atsiminem, kad vienas is proseneliu garsus profesorius buvo tokiu vardu biggrin.gif
Manau, kad svarbu zinoti ka vardas reiksia, kad kartais per nezinojima neduotum kokio "Fekalija" ar "Vinegretas" doh.gif
Nelietuvisku vardu (krikscionisku - Lukas, Petras ir t.t.) aiskinimus galima rasti simboliu zodynuose ir pan. knygose.
Atsakyti
Kam dar įdomu vardų reikšmės ir tt., viskas angliškai, bet thumbup.gif :

http://www.behindthename.com/
Atsakyti
na nežinau, kaip vaikui duoti vardą nežinant ką jis reiškia g.gif
man gal visai graziai skamba "Galina" rolleyes.gif bet jis lotynų kalboj yra višta blink.gif

Atsakyti
O mes turim knygą "Vardų reikšmės" iš kurios ir išsirinkom mažiui vardą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mala @ 2003 10 22, 22:45)
Dabar su sventais vardais neaisku.
Pasirodo vardas dukters Gabija irgi sventas. Nors visada galvojom kad pagoniskas vardas nebus sventas. O kai krikstijo kunigas neprase kitu vardu, pakrikstijo Gabija



Gabija tikrai ne šventas, o pagoniškas vardas. Nėra nė vieno šventojo lietuvišku vardu. Mokiausi šitą dalyką mirksiukas.gif
K.Kuzavinio ir B. Savukyno LIETUVIŲ VARDŲ KILMĖS ŽODYNE yra geras įvadinis straipsnis apie lietuvių vardus ir jų kilmę.
Atsakyti
sveikos, ar žinote, kad kai kurie tėvai iš mandrumo vaikams duoda tooookius vardus, kad o-lia-lia. Pavyzdžiui, vienas tėvas sūnų pavadino Kordu. Jam atrodė, kad skamba gražiai ir kilmingai... o pasirodo, kad šis vardas žirgyno terminologijoje reiškia arklio apynasris... Štai tau ir mandrumas...
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2005 10 10, 16:27)
Gabija tikrai ne šventas, o pagoniškas vardas. Nėra nė vieno šventojo lietuvišku vardu. Mokiausi šitą dalyką  mirksiukas.gif
K.Kuzavinio ir B. Savukyno LIETUVIŲ VARDŲ KILMĖS ŽODYNE yra geras įvadinis straipsnis apie lietuvių vardus ir jų kilmę.

Muminuko straipsniuką apie vardus galima rasti čia 4u.gif
Atsakyti