Įkraunama...
Įkraunama...

Burokėliai

QUOTE(olé @ 2006 01 30, 10:54)
BUROKĖLIŲ KEPSNIUKAI

šį patiekalą suimprovizavau pagal salierų kepsniukų receptą. reikės:

didesnio virto burokėlio (arba dviejų mažesnių),
1 kiaušinio
1 didesnės morkos (nevirtos)
1 svogūno (jį galima pakeisti gabalėliu poro)
0,5 - 1 stiklinės manų kruopų (priklausys nuo masės drėgnumo),
druskos, pipirų, kvapių prieskonių (aš dėjau mairūno, petražolių ir baziliko)
1 česnako skiltelės (galima ir daugiau)
aliejaus kepimui
sėlenų pavoliojimui (kas nemėgsta, gali voliot džiūvėsėliuose)

svogūną smulkiai supjausčiau ir apkepiau trečdalyje arbatinio šaukštelio aliejaus (mano keptuvė tefloninė, tai nedaug tereikia). burokėlį sutarkavau burokine tarka, o morką - šiek tiek smulkesne tarka. į daržoves įmušiau kiaušinį, bėriau prieskonius, viską išmaišiau, tada po truputį pyliau manus. nurodytas manų kiekis santykinis, jo reikės priklausomai nuo to, kiek daržovių dėsit. manų pyliau tik tiek, kad išeitų tirštesnė masė (bet vis dar gana drėgna), iš kurios galima būtų formuot kepsnelius, bet labai daug nepridėkit, nes jie išeis kietoki. suformavau kepsnelius, apvoliojau sėlenose ir kepiau įkaitintoj keptuvėj su trupučiu aliejaus ant nedidelės ugnies. smikei patarus, kepiau uždengtus, tai išėjo minkštučiai.
valgėm su sojos padažu, labai skanūs išėjo  ax.gif


pamiršau parašyt, kad česnako skiltelę įspaudžiau į tą daržovių masę smile.gif
Atsakyti
Mišrainė: nusiperku kubeliais pjaustytų virtų burokėlių(bet čia ir pačios galit susitvarkyt rolleyes.gif ), kubeliais pajustystos virtos bulvės ir morkytės, konservuoti žirneliai, smulkiai pjaustyto svogūno( užtenka puses mažyčio) ir konservuoti agurkėliai(nepagailėkit). Kai kurios dar deda pupelių, bet aš nemoku jų paruošt, bo to organizmo reakcija nekokia dėl jų būna tongue.gif puikiausiai apsieinu be ju biggrin.gif
Mano vaikas apskritai mėgsta viską kas su burokėliais- šaltibarščiai, burokėlių sriuba, šita mišrainytė. Skanaus thumbup.gif
Atsakyti
as darau paprasciausia misraine su virtais burokeliais.keli virti burokeliai,supjaustyti kubeliais,truputi svoguno ir zaliu konservuotu zirneliu,truputi malto juodo pipiro ir majonezo,zoiupsnelis druskos.mano seimyna labai megsta. blush2.gif
Atsakyti
man nieko skaniau už šaltibarščius nėra 4u.gif
ir greitai pasigaminu ir skanu labai. tereikia tik pasipjaustyt agurko, svogūnų laiškų, krapų, dėti į puodą su burokėliais, įpilti kefyro, gal dar virinto vandens jei per tirštai gaunas, biški druskytės ir vualia thumbup.gif
ant virtų bulvių būtinai užpilu paspirgintų lašinukų ir į sriubą įpjaustau virto kiaušinio.
Atsakyti
QUOTE(egliosha @ 2006 04 04, 20:13)
man nieko skaniau už šaltibarščius nėra 4u.gif 
ir greitai pasigaminu ir skanu labai. tereikia tik pasipjaustyt agurko, svogūnų laiškų, krapų, dėti į puodą su burokėliais, įpilti kefyro, gal dar virinto vandens jei per tirštai gaunas, biški druskytės ir vualia thumbup.gif
ant virtų bulvių būtinai užpilu paspirgintų lašinukų ir į sriubą įpjaustau virto kiaušinio.


Man šaltibarščiai irgi laaabai patinka thumbup.gif
Atsakyti
Kažkada per „kulinarines keliones“ pasakojo kaip kepti žalius burokus orkaitėje. Gal kuri matė ir prisimena? Ten reikia nuluptus ir nuplautus burokus suvinioti į foliją (kiekvieną atskirai). Privalumai: nereikia vandens, neapsitaško viryklė, gaunasi labai skanūs. Vitaminai neprasiskiedžia vandenyje, lieka ryški spalva ir skonis. Tik neatsimenu blush2.gif kiek laiko reikia kepti ir kokioja temperatūroja . Gal kuri žinot?
Atsakyti
QUOTE(Burbulytis @ 2005 04 21, 08:33)
Kas zinote kokiu receptu su burokeliais? Noretusi kuo ivairiau, gi sveika...

BUROKELIU SRIUBA
Burokeliai marinuoti (mazas indelis)/jei virtas burokas, tai dedame dar sauksteli ob. acto ir sauksta aliejaus
Smulkiai pjaustytos 2 bulves
Smulkiai sutarkuota morka
Smulkiai pjaustytas svogunas
mazas indelis pupeliu
darzoviu sultinio kubelis
puse saukstelio cukraus




kaip suprast mazas indelis? puse litro? o jei virtas burokas tai kiek? 1?
Atsakyti
O as darau "vinigreta":
Pakepinu aliejuje pora svogunu ziedeliais pjaustytu, tada ant ju dedu raugintus kopustus ir troskinu kokias 20 minuciu po dangciu, pamaisant. Kai atsala, pilu i inda, ten taip pat sudedu virtus kubeliais pjaustytus burokus kokius 5, pora virtu morku kubeliais, maza indeli zirneliu konservuotu, ir keleta raugintu agurku pjaustytu kubeliais. Idedu pora saukstu majonezo - nedaug nes uztenka aliejaus kuriame troskinosi svogunai su raugintais kopustais. Nu man tai skanu, vaiksyte primena smile.gif Musu seimoj taip visada darydavom.
Atsakyti
Burokėlių salotos:
* Žalias borokas
* Morkos
* Obuoliai
Burokus sutarkuojam, morkas sutarkuojam, obuolius supjaustom kubeliais, viską sumaišom su majonezu. Man patinka ax.gif
Atsakyti
Super paprastas burokėlių garnyras prie mėsos:
supjaustyti virtus burokėlius mažomis skiltelėmis, įdėti krienų pagal skonį (nepagailėti0 ir druskos. Beje, jei viskas pasistovi pora dienų šaldytuve, skonis dar gardesnis thumbup.gif
Atsakyti
Aš prisiminiau labai skanų, paprastą patiekalą su burokėliais. Dar vaikystėj mama mums pagamindavo karštus burokėlius. Sutarkuoju virtus burokėlius. Keptuvėje pakepinu smulkiai pjaustytu lašinuku( daugokai), svogūniuką. Tada į tuos spirgučius dedu tarkuotus burokėlius, visokių prieskonių, gale dar juos patirštinu krakmolu arba miltais, valgom su bulvėm karštom. Tai pigu ir paprasta. Tik vyras sako, kad tai ne valgis - daržovė su daržove... ax.gif
Atsakyti
Rusiški barščiai:

Į verdantį vandenį sudėti smulkiai supjaustyto ar juostelėm sutarkuoto kopūsto, parūgštintų marinuotų burokėlių, ant sviesto pakepinto jautienos faršo su prieskoniais ir svogūnu, 1 stambiai sutarkuota morka, kubeliais supjasutytos bulvės. Galima įdėti dar prieskonių ar druskos pagal poreikį, krapų ar petražolių pagal fantaziją. Turėtų išeiti tiršta ir labai skani 4u.gif
Atsakyti