Įkraunama...
Įkraunama...

Priežiūra vaikam ir mamai po gimdymo

AK Gimdziau rugpjuti, tai ir pats gimdymas praejo gerai, tikrai buvau priziureta, per saremius uzjausta, o tarp ju net ir prajuokinta. tiesa nesitariau, o gimdziau pas Jankauska. Dukryte buvo apsinuodijusi zaliais vandenim, tad pagulejom 10 dienu, tikrai saziningai sakau, tik ta vaiku daktare, sviesiais plaukais, buvo labai nemaloni, o visa kita labai patiko, manimi tikrai rupinosi, nors nelaksciau su jokiais pinigais, tik israsant torta nunesem, kudikeliui intensyvioje terapijoje issutes uzpakaliukas buvo, tai suorganizavo ir maudynes ir mane pacia pamoke, kiek mygtukus spaudem visad ateidavo ir padedavo, nebudavo susraukusios, kai nemokejau pamaitinti irgi pamoke, parode kaip uzpakaliuka nuplauti, dabar net dziaugiuosi kad i Antakalni vaziavau jokiu forumu neskaiciusi, nes tiek paskaicius buciau suabejojus, o vaziavau su nuostata, kad nieks man nieko blogo tikrai nedarys, taip ir buvo. manau, kad dar ir mamu tonai ir nuostatos daug ka lemia, gal ir hormonai savo daro. zodziu ir as, ir mano giminaites bei drauges ten gimdome, kas tariasi,kas ne, bet gavome gera prieziura ir tikrai malonia, man i visus kl buvo atsakyta. tai va smile.gif tokia mano istorija
Atsakyti
QUOTE(triksis @ 2011 12 14, 14:56)
as abu vaikus gimdziau AK,pas ta pati gydytoja,gydytoju ir akusere esu patenkinta labai,kai gimdziau pirma vaika,tai po gimdymo mane nuveze i pogimdyvine palata i 2 auksta,bet tai buvo 2002metais,o antra vaika gimdziau 2010metais,tai iskart po gimdymo,pagulejus apie pora val. gimdykloje, reikejo paciai nueiti i dusa, kuris yra gimdykloje, apsiplauti ir paciai nukeliauti i 2 auksta i pogimdyvine palata,na tai dar nieko,kenteti galima,nes dziaugsmo buvo))) kad vaikelis sveikas ir greit pagymdziau,o jau visa AK tvarka pogimdyviniame skyriuje esu nepatenkinta,gulejome palatoje 4,3 mergaites po cezario ir as vaiksciojanti,tai man kaip ir nereikejo jokios pagalbos is sesuciu,o tom 3 po cezario mergaitems, tai man reikejo nuleisti slapima i antelenes, seseliu neprisikviesi,na man tai irgi ne problema,nes dirbu med. sistemoje,zvakuciu nuo skausmo reikejo 3 po cezario,tai kol ju vyrai nepakele vejo ir nedave pinigeliu sesutems-reikalas nepajudejo((
kiek esu girdejusi is mergaiciu,kas gimde kitur,tai ten personalas paaiskina ka daryti po gimdymo,kaip save priziureti ir vaikeli,o AK neaiskino man nei su pirmu, nei su 2 vaiku,pirma vaikeli gimdziau su epidura,o antra taip isejo, kad epidura jau buvo pervelu daryti,tai reikejo naturaliai-nebuvau tam pasiruosusi,nes tariausi, kad su epidura gimdysiu,tai labai garsiai rekiau ir keikiausi is skausmo,tai seseles mane jau kai gulejau pogimdyvineje palatoje ateidavo ir sakydavo,kad as riksne))ir kad kitos bijojo gimdyti nuo mano rekimo,man buvo geda,bet as galvoju, kad ne 1 as tokia AK istorijoje))0sumokejau gydytojui ir akuserei ir po 2 dienu iskeliavau namo-tai manau,kad daugiau nereikia man rodytis AK,nes geda blush2.gif
nors gydytojas ir akusere pagyre mane,sake ,kad esi sveika ir stipri ir gali gimdyti pati didelius vaikus,be epiduros-tai ir gimdyk,bet as padariau tokia isvada,kad geriau dirbti ligonineje,negu ten guleti))0 smile.gif

tiesa, as irgi labai rekiau, man pasake, kad vaikiukui galiu pakenkti, tada dar garsiau pradejau rekti ATSIPRASAUUUU biggrin.gif bet daugiau nieko nesake smile.gif
Papildyta:
ir dar as, kadangi musu dukryte buvo intensyvioje terapijoje, tai pati maciau kaip sesutes ten dirba, kai is po nakties atsiranda 14 neisnesiotu kudikiu, kuriu tarpe trynukai po 0,5 kg, o jos tik dvi, dar klausiau tu mergaiciu ar nera numatyta kazkokios pagalbos joms, kad butu galimybe issikviesti daugiau sesuciu, tai ji tik nusisypsojo, kad nera tokios galimybes, nubrauke prakaita nuo kaktos ir atsidususi istare, kad visai nespeja, kad pirmas ratas nepabaigtas o jau antra reikia pradeti. taigi, galima suprasti ir jas kai tiek aplink mazuliuku neisnesiotuku ir ligoniuku.
Atsakyti
[quote=ingutis,2012 12 27, 20:34]
tiesa, as irgi labai rekiau, man pasake, kad vaikiukui galiu pakenkti, tada dar garsiau pradejau rekti ATSIPRASAUUUU biggrin.gif bet daugiau nieko nesake smile.gif
Papildyta:
ir dar as, kadangi musu dukryte buvo intensyvioje terapijoje, tai pati maciau kaip sesutes ten dirba, kai is po nakties atsiranda 14 neisnesiotu kudikiu, kuriu tarpe trynukai po 0,5 kg, o jos tik dvi, dar klausiau tu mergaiciu ar nera numatyta kazkokios pagalbos joms, kad butu galimybe issikviesti daugiau sesuciu, tai ji tik nusisypsojo, kad nera tokios galimybes, nubrauke prakaita nuo kaktos ir atsidususi istare, kad visai nespeja, kad pirmas ratas nepabaigtas o jau antra reikia pradeti. taigi, galima suprasti ir jas kai tiek aplink mazuliuku neisnesiotuku ir ligoniuku.
o musu su mazute neisleido dar 2 dienas, nes norejo isitikinti, kad tikrai mazute jau sveikute, tad daktare nusprende dar palaikyti, kad netektu i santariskes vaziuoti...
Atsakyti
Gimdžiau prieš 2,5 men Antakalny. Labai norejau gimdyt VGN, bet kadangi nestumo metu uzsikreciau toksoplazmoze, daktarai liepe gimdyt antakalnyje. Tipo, jie geriau zinos kaip ir kokius tyrimus reiks atlikti vaikui gimus, kokia prieziura suteikti. Pats gimdymas vyko sklandziai, akusere buvo maloni, padrasino ir t.t. Su gimdymu viskas tvarkoj... bet po to prasidejo bajeriai [smile.gif] is pradziu reikejo vaikui paimti krauja ir nuvezti i santariskes..visais pervezimais rupinosi vyras. Sesutes niekaip nesugebejo issiaiskinti i kokios spalvos megintuveli imti krauja. Tai vyras pats skambinejo infektologei ir klausinejo..
Maitinti paciai neleido 2 dienas, nes daktares nesutare ar galima ar negalima..as joms aiskinau, kad toksoplazmoze per piena nepersiduoda, bet jos nelabai manes klause..tai vel as turejau skambinti pati infektologei ir klausinet. Sakau, kad jus,gydytojos, galit tarpusavy sutart ar galiu maitint ar ne. Juk maziukas negauna svarbiausio maistelio... Bet viena sesute tik pasaipiai pasake, kad tos daktares viena kitos nemegsta, tai del to ir nekontaktuoja [smile.gif]
Juokingiausia buvo, kai atejusios apziureti leliuko daktares paklausiau, kaip tyrimo rezultatai del geltos. Ji tik apsidaire palatoj, pamate zurnaliuka su geltonu virseliu, priglaude prie vaiko pilvo ir sako: Ar jums panasu, kad vaikas sirgtu gelta? ar jums jo kunelis atrodo geltonas? [:shock:] [biggrin.gif] va taip va gydytojos bendrauja [smile.gif] sesuciu irgi geruliu pasitaike [smile.gif] pasakot irr pasakot galeciau, kaip man jos aiskino kaip spintele susitvarkyt, kaip vyras turi sedet atejes aplankyt [biggrin.gif]
Gulejau ten savaite, tai ir kitu mamyciu situaciju maciau.
Isvada - akuseres normalios, o naujagimiu skyrius kaip sovietmeti, kiekviena daktare ir sesute valdzia savo nori parodyt [smile.gif]
Atsakyti
QUOTE(erikusia @ 2013 01 17, 18:13)
Gimdžiau prieš 2,5 men Antakalny. Labai norejau gimdyt VGN, bet kadangi nestumo metu uzsikreciau toksoplazmoze, daktarai liepe gimdyt antakalnyje. Tipo, jie geriau zinos kaip ir kokius tyrimus reiks atlikti vaikui gimus, kokia prieziura suteikti. Pats gimdymas vyko sklandziai, akusere buvo maloni, padrasino ir t.t. Su gimdymu viskas tvarkoj... bet po to prasidejo bajeriai [smile.gif] is pradziu reikejo vaikui paimti krauja ir nuvezti i santariskes..visais pervezimais rupinosi vyras. Sesutes niekaip nesugebejo issiaiskinti i kokios spalvos megintuveli imti krauja. Tai vyras pats skambinejo infektologei ir klausinejo..
Maitinti paciai neleido 2 dienas, nes daktares nesutare ar galima ar negalima..as joms aiskinau, kad toksoplazmoze per piena nepersiduoda, bet jos nelabai manes klause..tai vel as turejau skambinti pati infektologei ir klausinet. Sakau, kad ju

kokiame skyriuje gimdete ? I ar II cia taip vyksta ? Ar taretes su konkrecia gydytoja del gimdymo ? ( mokejot pinigelius) ?
Atsakyti
QUOTE(muji @ 2013 01 17, 19:27)
kokiame skyriuje gimdete ? I ar II cia taip vyksta ? Ar taretes su konkrecia gydytoja del gimdymo ? ( mokejot pinigelius) ?


Ne, su niekuo nesitariau ir niekam nemokejau. Kaip jau minejau pats gimdymas normaliai praejo, bet va prieziura naujagimiu skyriui prasta. O ten jau nera ir kam moketi, nes kasdien keitesi tiek vaiku gydytojos, tiek sesutes. Ir taip per visa savaite maciau gal 5 skirtingas gydytojas ir sesutes.
Dar noreciau pridurti del zindymo, tai ta istaiga tikrai neskatina zindyti pacioms..tik kas iskart misinuka siulo. ir kaip sakoma, kad jei jau tenka duot misinuka, tai geriau is taureles ar svirksto, kad nepriprastu prie buteliuko ciulptuko..tai antakalny, nei kalbu tokiu nebuvo. Jei pati to nezinai tai niekas ir nepamokins. O paskui jau spenelia kencia, nes vaikas kruti zinda kaip buteliuko ciulptuka.

ai, o skyriu II berods buvo. 2 aukste
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo erikusia: 18 sausio 2013 - 20:07
QUOTE(erikusia @ 2013 01 18, 20:06)
Dar noreciau pridurti del zindymo, tai ta istaiga tikrai neskatina zindyti pacioms..tik kas iskart misinuka siulo. ir kaip sakoma, kad jei jau tenka duot misinuka, tai geriau is taureles ar svirksto, kad nepriprastu prie buteliuko ciulptuko..tai antakalny, nei kalbu tokiu nebuvo. Jei pati to nezinai tai niekas ir nepamokins. O paskui jau spenelia kencia, nes vaikas kruti zinda kaip buteliuko ciulptuka.


mes su vyru ėjom, prašėm ir mokino - mus išmokė užpakaliuką plauti, vaiką žįsti, išmokė atskirti, kada valgo, kada šiaip čiulpia. viena seselė neprašyta svarstykles atnešė, kad galėtume sverti mažylį prieš valgio ir po jo. taip, mišinuką siūlo, bet juk nebruka per jėgą, mamų teisė rinktis, o jos ėjo šniūrais to mišinuko, man net toks jausmas buvo, kad aš čia viena vargstu su tuo žindymu. nors visos seselės gyrė vaiką, kad labai gražiai apžioja, speneliai vistiek nukentėjo, juk nepratę prie tokio tampymo.
aš irgi gulėjau II skyriui, buvom 4 paras.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 19 sausio 2013 - 09:42
QUOTE(zuzla @ 2013 01 19, 09:41)
mes su vyru ėjom, prašėm ir mokino - mus išmokė užpakaliuką plauti, vaiką žįsti, išmokė atskirti, kada valgo, kada šiaip čiulpia. viena seselė neprašyta svarstykles atnešė, kad galėtume sverti mažylį prieš valgio ir po jo. taip, mišinuką siūlo, bet juk nebruka per jėgą, mamų teisė rinktis, o jos ėjo šniūrais to mišinuko, man net toks jausmas buvo, kad aš čia viena vargstu su tuo žindymu. nors visos seselės gyrė vaiką, kad labai gražiai apžioja, speneliai vistiek nukentėjo, juk nepratę prie tokio tampymo.
aš irgi gulėjau II skyriui, buvom 4 paras.

o ka praset kad pamokintu? ir visos normaliai aiskindavo ir tik kokia viena? blush2.gif as va irgi galvoju, gal geriau vyra siusti, kad jis prasytu, nes su vyrais paprastai mandagiau bendrauja. Ar nera skirtumo? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ta_is @ 2013 01 19, 13:01)
o ka praset kad pamokintu? ir visos normaliai aiskindavo ir tik kokia viena? blush2.gif as va irgi galvoju, gal geriau vyra siusti, kad jis prasytu, nes su vyrais paprastai mandagiau bendrauja. Ar nera skirtumo? blush2.gif


vyras ėjo kviest, kad pamokintų užpakaliuką plaut, kitą kartą per kitą pamainą, kad dėl bėrimų paaiškintų. taip, sakė, kad truputį tingi, pradeda klaust kas ir kaip ir reikia "tempti", kad ateitų pažiūrėti, bet ateina smile.gif o dėl žindymo paėmiau vaiką, pridėjau prie krūties ir nuėjau į postą, buvo abidvi seselės, aiškino ir rodė ir viena, ir kita. buvo naktis, nežinau, gal mažiau darbo turėjo, todėl ir bendravo gražiai. tada ir svarstykles atnešė, tik paprašė apie 8 val grąžinti, prieš pamainos keitimąsi. ši seselė po kelių dienų sutiko mus poliklinikoj, atpažino, pasisveikino ir visko gražaus palinkėjo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2013 01 19, 09:41)
aš irgi gulėjau II skyriui, buvom 4 paras.

o kuris skyrius "normalesnis" I ar II ? tiek del pacio gimdymo, tiek del naujagimiu prieziuros veliau.
Atsakyti
QUOTE(muji @ 2013 01 19, 21:32)
o kuris skyrius "normalesnis"  I ar II ? tiek del pacio gimdymo, tiek del naujagimiu prieziuros veliau.


gimdžiau tik kartą, II-ame skyriuje, kaip ir norėjau, dėl gydytojų, kurie ten dirba. man svarbiausia buvo sėkmingai pagimdyt, o dėl priežiūros naujagimiams pergyvenau mažiausiai, galvojau, kiek mes ten užsibūsim irnesakyk.gif gal todėl taip gerai viskas gavosi.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2013 01 19, 21:47)
gimdžiau tik kartą, II-ame skyriuje, kaip ir norėjau, dėl gydytojų, kurie ten dirba. man svarbiausia buvo sėkmingai pagimdyt, o dėl priežiūros naujagimiams pergyvenau mažiausiai, galvojau, kiek mes ten užsibūsim irnesakyk.gif gal todėl taip gerai viskas gavosi.

bet, kaip suprantu, niekas neklausia kokiame skyriuje nori gimdyti?ar galima pasirinkti? smile.gif II sk. antrame aukste?
pvz., del palatu ekskursijos metu vyr. akusere pasakojo, kad jos tokios pacios, bet paskutiniam aukste nera kiekvienoj saldytuvo, ir dar kazko(neatsimenu). smile.gif Aisku neesminis dalykas, bet malonu kai viskas po ranka smile.gif

Beje, labai patiko ta vyr.akusere, noreciau kad ji priimtu gimdyma, bet abejoju , kad taip pasiseks unsure.gif Tokia kaip ir griezta, bet matosi , kad puikiai zino savo darba, rimta, bet gali kartais ir prajuokit.......deja, neatsimenu pavardes.
Atsakyti