Įkraunama...
Įkraunama...

Šemetos mokykla

nesuprantu ir as smile.gif gimdanti moteris ir vyras nemanau,kad jau labai panasu smile.gif nu nors gal ir vienodai veikia....
Atsakyti
Kristina pasikvieciau, kai mazylei buvo 1, 5 menesio. Greitai surode pratimus, kai ji isejo, puoliau uzsirasyti, kad nepamirsiau. Visa men masazavau, dariau pratimus. Pasikvieciau antra karta. Mergaite visa laika verke, negalejau ziureti i asaras. Greitai viska surodziusi paprase, kad as pakartociau, na man taip neisejo, kaip jai, bandziau sakyti, kad pirma karta darau, o ji man atreze, kad nesvarbu, reikia daryti, taip kaip ji rode. Kazkaip labai nepagarbiai su manimi snekejo, pradejo aiskinti, kad ne taip prie vaiko sedziu, kad langus atsidaryciau, nors buvo atidaryti. Aisku, ji daugiau turi patirties, nei as - jauna mama, bet niekas neturi teises man aiskinti, as pati jauciu, ko reikia mano vaikui. Manau, kad reikia moketi issakyti savo nuomone. Nzn, ar toliau mankstinsiu, aisku, viskas priklauso nuo dukrytes, ar jai patiks.
Atsakyti
o as visa laika masciau, kad reikia profesionalui tas mankstas rodyt, mokyt ir daryt. o ne savamoksliams. as net nesusiprotejau paklaust, ar Kristina turi bent kineziterapijos kokius pagrindus, bet smarkiai abejoju...

pasikvietem mes ja viena karta ir nusprendem nebesikviest: be to, kad abejojau jos kompetencija, dar ir jauciausi kaip pradiniu klasiu mokinuke - baisu kad del ko nepabartu, visus namus turiu paruost pries jai atvykstant, neduokdie prie ko prisikabins...

ir iskrete mums likimas poksta, nuejom daryti mankstos i poliklinika (i karto po to, kai nutarem nebetesti mokslu pas Kristina), o ten kineziterapeute jau per pirmaji musu susipazinimo uzsiemima pabande maziu... paskraidint!
aisku, nustebo, kaip mazius is karto krykstaut pradejo, na, pasakiau, kad ir mes taip paprastai ji paskraidinam, bet kazkodel buvo geda pasakyti, kad kvietemes Kristina...

tikrai buvau maloniai nustebusi, kad pasirodo yra ir profesionalu zinanciu dinamine manksta. veliau stebejau, kaip ji pamazu ivedineja vis sudetingesnius pratimus. daro juos tik i mankstos pabaiga, maziui atpalaiduoti po sunkesniu pratimu. ir tik tiek, kiek jis patenkintas. o jei buna pervarges, tada ta karta paskraidimu nedaro.

klausiau drauges, kuri lanko mankstas pas ta pacia kineziterapeute ir ji sake, kad su jos maziuku dinamines mankstos pratimu ji niekada nedaro. matyt, parenka individualiai, kas kam tinka labiau... butent tai man ir patinka thumbup.gif

Atsakyti
QUOTE(jolityte @ 2007 03 21, 16:04)
Mūsų dukrytei dabar 5 mėn, o vaikas pati puikiai nardo (po vandeniu mes jos neprilaikome), taip pat fiziškai yra daug stipresnė, jau šliaužioja, ir beveik pati sėdi. Aš net neabejoju, kad taip yra dėl to, kad mes dukrytę nuo 1 mėnesiuko pradėjome nardyti ir mankštinti pagal prof. Šemetos programą. Esame labai patenkinti  thumbup.gif
Mūsų dukrytė vystosi greičiau negu kiti jos amžiaus kūdikiai.
Taip pat žinau jau ne vieną šeimą, kurie užaugino savo vaikus pagal prof. Šemetos programą ir puikiai matosi, kad tokie vaikučiai yra kitokie, gerąja prasme.

Iš kur atsirado tokia nuostata, kad greičiau, anksčiau - yra geriau? Akseleracija ir taip žengia plačiais žingsniais, o mes dar norim ją paspartinti, o juk čia nieko gero. Geriausiai kai vaikas pats išmoksta, atranda kaip jam pradėti šliaužti, atsisėsti ir t.t. be jokių pašalinių stimulų (aišku, jei tai yra sveikas vaikas, be jokių sutrikimų). Tokiu atveju dirba ne tik motorika, bet ir smegenis. Kitu atveju, vaikui galvoti nereikia, jam yra padedama, paskatinama iš šono. Rezultatus matome tik dabar, nes pas mus yprasta pirma daryti, o paskui žiūrėti kas bus. Vienas iš neigiamų dalykų didelis vaikų ugdytų naudojant dinaminę mankštą hiperaktyvu mo pasireiškimas. Todėl jei ši mankšta ir tinka tai tik lėtiems, ramiems vaikams. Matau daugiau minusų, nei pliusų. Bet čia kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir yra gerbtinas. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jolityte @ 2007 03 21, 16:04)
Mūsų dukrytei dabar 5 mėn, o vaikas pati puikiai nardo (po vandeniu mes jos neprilaikome), taip pat fiziškai yra daug stipresnė, jau šliaužioja, ir beveik pati sėdi. Aš net neabejoju, kad taip yra dėl to, kad mes dukrytę nuo 1 mėnesiuko pradėjome nardyti ir mankštinti pagal prof. Šemetos programą. Esame labai patenkinti  thumbup.gif
Mūsų dukrytė vystosi greičiau negu kiti jos amžiaus kūdikiai.
Taip pat žinau jau ne vieną šeimą, kurie užaugino savo vaikus pagal prof. Šemetos programą ir puikiai matosi, kad tokie vaikučiai yra kitokie, gerąja prasme.


QUOTE(Miuzetė @ 2007 05 24, 13:42)

Iš kur atsirado tokia nuostata, kad greičiau, anksčiau -  yra geriau? Akseleracija ir taip žengia plačiais žingsniais, o mes dar norim ją paspartinti, o juk čia nieko gero. Geriausiai kai vaikas pats išmoksta, atranda kaip jam pradėti šliaužti, atsisėsti ir t.t. be jokių pašalinių stimulų (aišku, jei tai yra sveikas vaikas, be jokių sutrikimų). Tokiu atveju dirba ne tik motorika, bet ir  smegenis. Kitu atveju, vaikui galvoti nereikia, jam yra padedama, paskatinama iš šono. Rezultatus matome tik dabar, nes pas mus yprasta pirma daryti, o paskui žiūrėti kas bus. Vienas iš neigiamų dalykų didelis vaikų ugdytų naudojant dinaminę mankštą hiperaktyvu mo pasireiškimas. Todėl jei ši mankšta ir tinka tai tik lėtiems, ramiems vaikams. Matau daugiau minusų, nei pliusų. Bet čia kiekvieno asmeninis pasirinkimas ir yra gerbtinas.  biggrin.gif


na, musu ir be Semetos (labai jau mazai uzsiiminejom, nemanau, kad turejo itakos) irgi 5 men. beveik savarankiskai sedi, sliauzioja ir pan. (kaip cia priskyrete siuos pasiekimus dinaminei mankstai), bet mes butent del to lankomes pas profesionalia kinezetarepeute, kad skatinti maziu daryti, tai, ka jo amziaus mazuliukai daro, o ne skatinti akseleracija. jei vieni dalykai atsiranda greiciau, nei iprasta, neisvengiamai atsiranda spragu, o del ju vaikas gali ir daug netekti - pvz., jei vaikas nesivarte, o perejo is karto prie sedejimo ir vaiksciojimo, tai didele tikimybe, kad tures prastesne koordinacija.
dziaugiames, kad vaikas guvus ir greitai mokosi, bet ir per daug tuo nesididziuojam, nes zinom, kad viskas kas per daug ar per anksti, tas gali neigiamai atsiliepti veliau.
Atsakyti
Na Šemeta ne Šemeta, mano manymu viskas priklauso tik nuo pačių tėvelių ir jų vaikelio. Na mūsų atvejis parodo tiksliai: mažoji nuo gimimo laiko galvą, labai stipri (pamiršau tą pavadinimą, bet kai raumenų tonusai per dideli) taigi mum dar seselė parodė pratimus kaip stiprinti vaikutį. doh.gif na ir kąąąą. Aš jum pasakysiu juokelį:
1- nusiunčia pas chirurgą- tas- raumenų tonusai per dideli- reikia masažiuko, kad juos padėtų atpalaiduoti, ten parodys kaip tai daryti- pristabdykit su mankštelėmis-pristabdėm. Siunčiu pas neurologą (rodos taip vadinasi, atleiskite jei suklydau).
2- Pas neurologą mano mažoji pasistengė- lotuliukas.gif mes net nustebome: visa kaip tešliukė buvo, neurologė- vaiko nemankštinat, nepatinka man tai per silpna ji išrašau siuntimą pas reabilitologą (rodos irgi tiksliai nepamenu pavadinimo) o ji nusiūs į masažus, kad raumenukus sustiprintų....
Tai štai kiek gydytojų tiek nuomonių. mūsų princesei 2,5mėnesiuko- pastačius stojasi pati (tik bijom labai jos svorį ant kojyčių dėti- vis tik stuburiukas neplieninis) bando eiti (dar refleksiukai), kai paguldom ant pilvuko bando šliaužti. O mes su vyru tai ką darom:glostom visą jos kūnelį, paėmę už rankyčių truputį keliame (kad galva nuo pagrindo atsikeltų), mankštinam irgi tik taip kaip sesutė rodė, langus paliekame visada atvirus- taip sesutė mokė, vaiko niekada nerengiam šilčiau nei kad patys rengiamės (jei matom kad šaltos rankytės, nosytė ir žandukai tik tada šilčiau apklojame, pats tas jei rankytės ir nosytė šilti, o žandukai vėsūs, patys pasižiūrėkit pas save) na ir dar geriausią man pasakė sesutė dalyką: kuo greičiau vaikutis pripras prie jūsų gyvenimo būdo tuo paprasčiau bus ateityje. Jei jūsų gyvenimo būdas judrus, pilnas išvykų, adrenalino- dinaminė mankšta skirta jums.
Mūsų su vyru gyveimas lėtas mes retai kada išlekiam su valtimis, dar rečiau su palapinėmis, mes iš tų žmonių kurie mėgsta pažvejoti, pasikaitinti saulutėje prie ežero, tai atitinkamai ir mankštiname savo mažylę. Teisybę- grūdinti iš karto pradėjom- nuo pirmų dienų- ir laaaaaabai blogai verysad.gif dabar užėjo karščiai- mažylę net išrengiau, o ji vis tiek nuo karščio visa suglebusi- tik vandeniukas padeda, bet... slogą pasigavo- vat tau iūr grūdinimas palaipsniui mažinant vandens temperatūrą. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2007 05 26, 11:29)
Na Šemeta ne Šemeta, mano manymu viskas priklauso tik nuo pačių tėvelių ir jų vaikelio. Na mūsų atvejis parodo tiksliai: mažoji nuo gimimo laiko galvą, labai stipri (pamiršau tą pavadinimą, bet kai raumenų tonusai per dideli) taigi mum dar seselė parodė pratimus kaip stiprinti vaikutį.  doh.gif na ir kąąąą. Aš jum pasakysiu juokelį:
1- nusiunčia pas chirurgą- tas- raumenų tonusai per dideli- reikia masažiuko, kad juos padėtų atpalaiduoti, ten parodys kaip tai daryti- pristabdykit su mankštelėmis-pristabdėm. Siunčiu pas neurologą (rodos taip vadinasi, atleiskite jei suklydau).
2- Pas neurologą mano mažoji pasistengė-  lotuliukas.gif mes net nustebome: visa kaip tešliukė buvo, neurologė- vaiko nemankštinat, nepatinka man tai per silpna ji išrašau siuntimą pas reabilitologą (rodos irgi tiksliai nepamenu pavadinimo) o ji nusiūs į masažus, kad raumenukus sustiprintų....
Tai štai kiek gydytojų tiek nuomonių. mūsų princesei 2,5mėnesiuko- pastačius stojasi pati (tik bijom labai jos svorį ant kojyčių dėti- vis tik stuburiukas neplieninis) bando eiti (dar refleksiukai), kai paguldom ant pilvuko bando šliaužti. O mes su vyru tai ką darom:glostom visą jos kūnelį, paėmę už rankyčių truputį keliame (kad galva nuo pagrindo atsikeltų), mankštinam irgi tik taip kaip sesutė rodė, langus paliekame visada atvirus- taip sesutė mokė, vaiko niekada nerengiam šilčiau nei kad patys rengiamės (jei matom kad šaltos rankytės, nosytė ir žandukai tik tada šilčiau apklojame, pats tas jei rankytės ir nosytė šilti, o žandukai vėsūs, patys pasižiūrėkit pas save) na ir dar geriausią man pasakė sesutė dalyką: kuo greičiau vaikutis pripras prie jūsų gyvenimo būdo tuo paprasčiau bus ateityje. Jei jūsų gyvenimo būdas judrus, pilnas išvykų, adrenalino- dinaminė mankšta skirta jums.
Mūsų su vyru gyveimas lėtas mes retai kada išlekiam su valtimis, dar rečiau su palapinėmis, mes iš tų žmonių kurie mėgsta pažvejoti, pasikaitinti saulutėje prie ežero, tai atitinkamai ir mankštiname savo mažylę. Teisybę- grūdinti iš karto pradėjom- nuo pirmų dienų- ir laaaaaabai blogai  verysad.gif  dabar užėjo karščiai- mažylę net išrengiau, o ji vis tiek nuo karščio visa suglebusi- tik vandeniukas padeda, bet... slogą pasigavo- vat tau iūr grūdinimas palaipsniui mažinant vandens temperatūrą. verysad.gif



na, sloga ta bet kas gali pasigauti ir nera cia jokios tragedijos, net ir grudinti vaikai nuo to neapsaugoti.
o siaip man patinka poziuris - kuo naturaliau ir paprasciau viskas, maziau itampos, tuo geriau ir teveliams, ir vaikui.
o va del gydytoju - na ir pasitaike gi jums. mes tai kiek lankemes, irgi ivairiai vaikas elgesi, juk vaikui nuotaika irgi ivairi buna - ir apsnudes buna, ir pavarges. bet visados dideli demesi kreipdavo i tai, kaip jis iprastai elgiasi, t.y. issiklausinedavo manes smulkiai apie iprasta elgesi. Manau, is to gali daugiau spresti, nei is vienkartinio vaiko pamatymo 5 minutes.

tik va is patirties patariu, nepersistenkit su zingsniavimu ir statymu ant kojyciu - musu mazius labai megsta toki pasportavima. Dabar 5 menesiu pliusas yra, kad jo tikrai stiprios kojos ir jau mazius sliauzioja, bet minusas - jas taip istiestas itempia kartais, kad net keliai idumba, tai masaziste sake, reikia sita atitaisyt, kol vaiksciot nepradejo, o tai kojytes iskryps... doh.gif tai dabar uzsiiminejam pritupimais, sedejimu ir klupejimu fitness4.gif
Atsakyti
Mano šeima irgi Šemetos "augintinė". Vaiką dinamine manksta mankstinom nuo 1 iki 11 mėnesių (iki kada pradėjo vaikščioti). Buvome pažangūs - mankštindavom ir rytais, ir vakarais. Mergytė augo tvirta. Be to, jai ši mankšta be galo patiko, juokdavosi ir krykštė. Ne kartą buvome pavyzdiniai ir rodėme mankštelę būsimiems tėvams Šemetos kursų metu.
Nardyti nenardėm, nes nebuvo sąlygų - gyvename su dušo kabina smile.gif Bet vaikštom į baseiną thumbup.gif
Masažo maniškė nepripažino, labai verkdavo.
Taip ir užaugom - tvirti, gerai valgantys, tikrai geros fizinės sveikatos. Visoms patarčiau šią mankštelę daryti ir nebijoti, kad ji pakenks ar kad Kristina neprofesionalė - ji tikrai nedaro ir nerodo to, kas bent kiek kenkia mūsų mažyliams.
Kristina nepasitikėdavau visais kitais vaiko auginimo klausimais, nes man pasirodė, kad jos žinios kai kuriais kluasimais yra pasenę. Dar nepatiko jos kategoriškumas - ji tvirtai laikosi savo pačios tiesos ir negali būti jokios kitos schmoll.gif
O dėl mankštos - viskas thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos,

norejau pakalusti ar kas buvote Semetos vasaros stovykloje prie Bebrusu ezero? Kas ten vyksta? Kokios ten salygos buti su kudykiu? Ar patiko?
Atsakyti
QUOTE(Alna @ 2007 06 18, 13:29)
Sveikos,

norejau pakalusti ar kas buvote Semetos vasaros stovykloje prie Bebrusu ezero? Kas ten vyksta? Kokios ten salygos buti su kudykiu? Ar patiko?


Mes vaziuosime jau trecius metus. Mums patinka. Kas liecia buvima su kudikiais, yra ivairiu nuomoniu, priklauso nuo to, ko tikimasi. Mes vaziavome su 6 menesiu, tai problemu nekilo, bet su jaunesniais vargu ar vaziuociau. Tiesa, galima prsyti namelio su siltu vandeniu (nes kituose nameliuose vandens nera), taciau sie nameliai toli nuo stovyklos, reikia lipti i kalna, tad su vezimeliais pirmyn atgal makaluotis nelabai kas. Nameliai - tarybiniai, neremontuoti, todel tariama komforta reikia susikurti patiems. Zodziu, buities elementai nera superiniai, taciau viska atperka malonus bendravimas su bendraminciais, ivairus renginiai, paskaiteles, uzsiemimai su vaikuciais ir kt. Be to savaite pabuti pusyne, prie ezero taipogi veinas malonumas
Atsakyti
as nestumo kursus lankaius pas juos. nu man semeta patinka, nu bet kristina tai neeee. turbut musu biolaukai nesutampa. po gimdymo kvietemes juos kad rodytu mankstas tai buvo tris kartus, ir daugiau nekvieciau... nepatiko man krisitinos kategoriskumas vien tik jos nuomone. kitu ji nepripazysta. man tai nepatiko ir gaila negalejom del to maziuko amankstinti.. nors paskui veliua keliso draugesirgi nebevede, nes sake baisu ta manksta pasidare daryti.. del baisumo tai man gal nebutu buve baisu bet per kristina as nebegaliu...
Atsakyti
na as tai jau pasisakiau pries Kristinos mankstas, nes ji baisi moteris verysad.gif o uztat pinigus skyriau profesionaliai pasazuotojai, is lux per 20 kartu neatpazistu savo vaikelio thumbup.gif jsi teik visko ismoko, ir verstis ir slaiuzti, ir pasodintas beveik sedi, bet as dar jam neleidziu nes per mazas tam... o jei leisciau Kristinai darbuotis, tai matyt jau antars menuo su gipsu guletumem... doh.gif ot kur nekompetetinga moteris... idomu tie kuria ja dziaugiasi, kiek jai uz viena karta mokedavo? gal uz pinigus ji tiems zmonems maloni buvo??? nes mes po 50 lt duodavom, tai nepatenkinta baisiai buvo blink.gif tai nezinau gal 100 ar 200 pamokedavot?o dar sako, kiek kas gali... fui pinigu melzeja blink.gif
Atsakyti