Įkraunama...
Įkraunama...

Šemetos mokykla

Lankiau Šemetos kursus jau prieš gerus dešimt metų. tikrai tai nebuvo mados dalykas.... Susiradau Šemetą pati, nes gydytojas pareiškė, jog reikės cezario pjūvį daryti - akys per prastos, gali trūkti tinklainė ar kažkas panašaus.... Pradėjau lankyti baseiną, Šemetos pamokėles.... Tai buvo daugiau už paprastą informaciją.... Dabar galima rasti daug informacijos apie nėštumą, gimdymą... tada buvo kitaip. Gimdžiau dukrą vandeny irgi Šemetos patarimu (antrajam nespėjo vonios prileisti...smile.gif)) )... Grįžus iš ligoninės gal po kelių dienų buvo atvažiavę Šemeta su Kristina. Parodė mankšteles, kaip reikia grūdinti... Deja, tuo metu teko gyventi uošvienės namuose. Šiai pakėlus skandalą (už šį, ir visus kitus dar ilgai ją baksnosiu...) daugiau kviestis jų nebegalėjau, mankštinau ir grūdinau pati...
Atsakyti
Lankeme ir mes siuos kursus.Man labai patiko Semetos sugebejimas ikvepti pasitikejimo savim ir drasos gimdymo metu ir moteriai ir vyrui.
Gavom daug informacijos, tik savaime suprantama, reikia viska "susidelioti" ir atsirinkti. Tikrailabai idomu!!!Na o jau nardymai ir mankstos tai paciu tevu asmeninis reikalas - niekas primygtinai nieko nebruka. mirksiukas.gif

Tik labai apgailetinai skamba kritika is tu lupu , kurie '"girdejo" ir tikrai "zino" kad ten tai jau "nesamones " kalba...oi kaip nepatinka tokie "visaziniai"
Atsakyti
Šemetos kursus lankėm tiek laukdamiesi pirmojo, tiek antrojo. Kažkas minėjo kategoriškumą, nuomonės brukimą ir kažką panašaus... Nieko tokio negirdėjau. Kaip tik buvo skatinama patiems apgalvoti ir apsispręsti.
Kai kurie komentarai išties keistoki. Galima pagalvoti, kad Šemeta stovi ir sako, kad Aš manau taip ir taip, mano tyrimai įrodė ar pan. Jis juk remiasi kitais medikais, psichologais, juos cituoja, pateikia medžiagą, galiausiai jis remiasi Pasaulio Sveikatos Organizacijos nuostatomis ir dokumentais. Jei ten ateinama kritikuoti ir tik laukiama, kada gi ta proga pasitaikys, tai aišku kiekvieną paskaitą ir kievieną pranešėją galima sudirbt.
Kažkas minėjo sektą, avelių bandą lotuliukas.gif . Kažkaip konsultuoja ir paskaitas skaito ten psichologas Navaitis, lygių teisių atstovas Meškauskas. Nežinau, jie ko gero tuomet irgi sektantai lotuliukas.gif . Dėl avelių bandos - tai visgi dauguma kursus lankančių yra pakankamai išsilavinę žmonės.
Informacijos apie nėštumą, gimdymą yra tikrai apstu ir niekas neverčia lankyti kursų, bet pas Šemetą - tai ne tiek informacijos gavimas, kiek psichologinis nuteikimas, ką daugelis jau minėjo. To, ko gero, nelabai gausime iš knygų.
Dėl mankštelių. Savo mažių mankštinu, jam tai patinka ir mankštinsiu toliau. Turiu daugybę draugų ir pažįstamų, kurie taip pat vaikus mankštino ir nėra tie vaikiukai nei kineziterapeutų pacientai, nei kažkas panašaus.
Dėl Kristinos. Nebuvo to, kad ji į kokį klausimą neatsakytų atvažiavus ar atsakytų paskubomis. Telefonu irgi galiu bet kada pasiskambinti ir sulaukti konsultacijos. Atvažiavus įveda po kokius 2-3 naujus pratimus, juos parodo pati, o po to liepia patiems parodyti kol išmokstam. Kai paskutinį kartą atvažiavo, pasakiau, kad mažius tingi vartytis, jokio priekaišto neišgirdau. Sakė, ateis laikas ir vartysis.
Man viskas labai patiko tiek kursuose, tiek su makšta. Aišku, kaip ir buvo sakyta, reikia atsirinkti, kas tinka ir kas nelabai. Beje, ir pats Šemeta tai skatina.
Gal kam ir pasirodys, kad čia dar viena avelė lotuliukas.gif , bet ir mano vyrui, kuris pakankamai kritiškai į viską žvelgia, kursai paliko įspūdį.
Atsakyti
kursus lankiau prieš aštuonerius metus. mane įtikino - kad gimdymas yra mano, mano kūno valioje. ypač padėjo gimdymo vaizdajuostės - jose fiksuoti skirtingų moterų skirtingos gimdymo patirtys. nustebino jų atvirumas, atsidavimas gimdymo procesui. pagimdžiau lengvai, be jokių plyšimų, kirpimų beveik 4 kg pirmagimį. aišku, kursai negarantuoja gimdymo kokybės. mano gydytojas ne kartą minėjo, kad mokyklą lankiusios moterys sąmoningesnės, nesutrinka, neisterikuoja. tais laikais ne visos žinojo, kad gimdydamos gali pasinaudoti dušu, vonia, nes šiltas vanduo malšina skausmus, kad gali atsinešti, ką panorėjusios - CD grotuvą, žvakių, smilkalų ir t.t., gali supuotis ant kamuolio, gimdyti ne ant gimdymo stalo ir t.t. antrąjį gimdžiau sunkiau. manau, man trūko to pasitikėjimo, kurį suteikia buvimas besilaukiančių moterų grupėje, dalijimasis išgyvenimais, lūkesčiais.
Atsakyti
as uz kursus,bet tikrai pries mankstas schmoll.gif lankiau tuos kursus maciau kaip jie "meto" tuos vaikucius uz ranku doh.gif
Atsakyti
[mes su vyru lankeme tuos kursus viskas patiko viska issavinome
bet neisejo man taip gimdyti kaip jie propoguoja kaip sakant buvo komplikuotas gimdymas teko ir epiduro ir skatinamuju, bet ka padarysi beje kai pasakiau Kristinai ji buvo blogos nuomones apie mane del to o ka
Atsakyti
kodel Semeta vadinate sektantu - todel kad jis aklai tiki tuo, ka pasakoja per paskaitas? o kaip jus ziuretumete i destytoja abejojanti savo zodziais? as lankiau kursus pries pat gimdyma. moteris, as tikrai atsikraciau paniskos baimes gimdyti! gimdziau as su epiduru, kas yra tikrieji "geri" saremiai zinau smile.gif mes nardom ir mankstinames, mazei labai patinka, tikrai nebuciau nieko darius per prievarta savo vaikeliui. teigiama uzsiemimu su dukryte poveiki pastebeiu kiekviena diena, labai anksti pradejome vartytis, jau sliauziojame ir darome daug 6-7 men. amziaus dalykeliu budamos 5. bet kiekvienas pasirenka tai, kas jam tinka ir patinka. kai kuriom mamom pratimai, kuriuos rodo kursu metu pasirode labai sudetingi, as is tikruju tikejausi kazko baisesnio. bet viskas ten logiska labai, viska darai palaipsniui ir niekas nevercia daryti is savo vaiko akrobato.
Atsakyti
Sveiki,siaip tai mes nesilankem pas Semeta,bet lankom baseina nuo kudikystes.Maciau,kaip baseine treniruoja poros menesiu vaikiuka pagal Semetos drastiskaji metoda schmoll.gif Patikekit tokiu vaizdu nei viena nenoretumet pamatyti,visos mamos is baseino issilakste,vaikai verkti pradejo,as neperdedu,bet vaizdas iki siol man stovi akyse.Nors ir patys lankom baseina ir nardom nuo poros menesiuku,bet tokiu vaizdu dar nemaciau. schmoll.gif
Atsakyti
mes irgi viska isbandem maudem,nardem kiekviena diena, sportavom kiekviena diena, saltu vandeniu pilem, pasekme vaikas beveik nesirgo ir labai stipri mergaite uzaugo jai jau 1,5 metu, ir nieko ten baisaus kai vaikucius tokius mazus nardina, cia tik reik nusiteikti.
Bet galiu pasakyti viena trukuma siu visu uzsiemimu fiziniu ir grudinimo vaiko, vaikas gali tapti hiperaktyvus, kaip pasidare su mano mazute kai tik baigem sia programa (iki kol vaikas pradeda vaikscioti taikomi pratimai) nors i baseina dar nueinam tik nardyti jau atsisako nebenori.
o su tokiu vaiku nera visada taip lengva, patikekit doh.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif
ir mes su vyru lankem Semetos kursus ir mums labai patiko. beje, tikrai reikia atsirinkti, kas tau tinka, o ne prisitaikyti viska aklai. ir dar vienas dalykas, nuvaziavus gimdyti, reikia atsiduoti i gydytoju rankas, nes jie nieko nedaro, kas pakenktu tau ir tavi vaikiukui.

noriu paklausti, ar kai Kristina atvaziuoja parodyti dinamines gimnastikos pratimeliu i namus, reikia uz tai moketi? per kursus nieko apie tai nesake, o ir pati Kristina nieko neuzsimine, kai su ja taremes.
Atsakyti
Sveiki.Netiketai patekau i si forumo puslapeli ir noriu prisijungti.Ir mes lankem ta mokyklele,praejom visa dinamines mankstos kursa.Buvom vieni is pirmuju,mat vaikams jau 12 ir 10 metu.Jie aktyviai sportuoja iki siol,zinoma,jau savo pasirinktose sporto sakose, ir gan sekmingai.Tikrai netapo nei kineziterapeutu pacientais,nei hiperaktyviais(cia manau, ne dinamines mankstos poveikis,o smegenu kazkoks sutrikimas).Atsimenu,mergytei buvo itarta klubu displazija,bet nutarem iki 3 menesiu mankstinti,kol bus daromas rengenas,o kai ji padare,nebeliko jokios displazijos.Zinoma,aktyviai dare dinamine manksta iki 1,5-2 metu,paskui jau vyras nebepakele,o dabar labai smagu pasiziureti video medziaga,kokie krykstavimai budavo.Krsitinai iki siol esu dekinga,kad galejau maitinti dukryte iki 13 menesiu,mat visi sake,kad neturiu ir neturesiu pieno ir liepe kuo greiciau primaitinti(kaip buvo su pirmu vaiku),o pasirode,kad nemoku tinkamai paduoti kruties-tik tokia problema ir buvo.Aisku,visada bus uz ir pries,bet as tik uz sveika vaiku auginima.
Atsakyti

noriu paklausti, ar kai Kristina atvaziuoja parodyti dinamines gimnastikos pratimeliu i namus, reikia uz tai moketi? per kursus nieko apie tai nesake, o ir pati Kristina nieko neuzsimine, kai su ja taremes.
[/quote]

P. Kristina niekada nesako sumos. Mokekit savo nuoziura. Bet suprantu, kad norisi zinoti, bent jau mazdaug. Kiek teko dometis, paprastai uz karta mokama 50 Lt, bet priklauso nuo pabuvimo trukmes. Jei atvysktama trumpam, porodant tik mankstele, be jokio nardymo bei konsultaciju, tai galima pasiulyti ir 20-30 Lt. Cia kas kaip 4u.gif
Atsakyti