kai dar nebuvau mama, visada galvojau,kad savo vaikus maitinsiu iki kokių 9 mėnesių, dėl to,kad tokiems mažiukams lengviau nutraukti ir beto esu "pasidyvijus kai mama maitino 1m 3 mėn. dukrytė, kuri priėjo ir pati paprašė duoti". man tada atrodė, kad jau aš tai tikrai nemaitinsiu tiek ilgai, juk vaikas jau pats kalba. kažkaip negražiai atrodo.
bet neveltui liaudis sako, kad nesidyvyk, nes pats turėsi.
aš savo dukrytę maitinau virš 2 metukų. kai jai buvo 2 m 1 mėn. nutraukiau maitinimą dienomis, pasilikau tik naktinius, kadangi ji atsisakydavo valgyti kitą maistą, o tik MP. keista, ar ne. bet ji tik jo tereikalaudavo. vis nesiryždavau nutraukti naktimis, bet vieną vakarą MB pasakė gana taip ir padariau. gana tai gana. nepagalvokit, kad jis prieš ilgą maitinimą, bet tik jis dėl to taip pasakė, kad mažoji pradėtų normaliai valgyti ir manęs "netampytų", nes visai nieko nebegalėjau pasidaryti ir jau nebeišsimiegodavau naktimis, nes keldavosi,atrodydavo, milijoną kartų atsigerti MP, keldavosi kas 2-3 val. labai trūko miego, jaučiausi fiziškai išsekusi. bet maitinau, nes galvojau,kad tai mano vaikui geriausia.
jausdavau palaimą, kai šiltas kamuoliukas įsirangydavo man ant kelių ir tas kelias minutes mes būdavome tarytum viena visuma.
atsakysiu į senosios temelės mamos klausimukus.
QUOTE(Raideles @ 2007 04 07, 19:09)
Taigi, kviečiu mamas, žindančias vyresnius nei metų vaikus pasidalinti savo patyrimu ir sprendimais:
- kaip sutariate su vaiku kada ir kur žindysite?
- ar žindote viešumoje? Kaip tai darote?
- kokiu žodžiu vaikas prašo krūties?
- kaip išsisukate iš nemalonių situacijų?
- kaip sutariate su vaiku kada ir kur žindysite?
- ar žindote viešumoje? Kaip tai darote?
- kokiu žodžiu vaikas prašo krūties?
- kaip išsisukate iš nemalonių situacijų?
-MP mažoji prašydavo ir gerdavo kaip tik jo užsigeisdavo. kai buvo 1-1,5 m žindydavau betkur ir betkada, jei tik rasdavau kur sėdynę padėti, kad dukružė galėtų įsitaisyti ant kelių.
-tekdavo žindyti ir viešumoje, iki 1,5 metų visiškai atvirai maitindavau, aišku to nedemonstruodama, bet stangdavausi, kad netektų sėsti ant kokio suoliuko kokiame nors prekybos centre. suspėdavome važiuojant iki jo. bet kai merginai buvo beveik 2 - pradėjau, ne tai,kad slėptis, bet prisidengti (kaip papuldavo pagal situaciją, tai megstiniu, tai paltu), ko niekada to nedarydavau. aišku pieninių niekad nemonstruodavau, bet ir skarom nesidangstydavau.
- visada man buvo negražu,kai vaikas saka noriu papo, na man pats tas žodis kažkaip iš vaiko lūpų - ne taip skamba. todėl nuo pat pradžių sakydavau pienukas. o kai mažoji pradėjo kalbėti, ištarti pilnai pienukas jai neišeidavo, gaudavosi nianiukas. taip ir liko nianiuku. kai prie žmonių ji taip pasakydavo niekas nesuprasdavo ko ji nori, o mes galėdavome, kur nors nueiti atsisėsti ir ramiai atsigerti.
-jei tai turima omenyje - kitų žmonių požiūrį ar kalbas apie ilgą maitinimą mano adresu, tai paprasčiausiai galiu pasakyti, kad tokioje situacijoje neteko būti. visi mano šeimoje ir giminėje stebėjosi ir tuo pačiu džiaugėsi,kad aš "vis dar" maitinu ir "kad dar turiu pieno".
QUOTE(juu @ 2008 05 10, 21:22)
Aisku, dabar visos mamytes supuls ant manes, bet vistiek pasakysiu, kad labai jau keistai atrodo, kai vaikas pats ateina, uzsiropscia ant keliu, sako "duok papa", ir nieko nelaukdamas issitraukia... Todel puikiai suprantu gydytojus, kurie paklausia ir nustemba. Nematau nieko blogo, kad pasako savo, kaip specialistu, nuomone

matau,kad pati esi tokioje pačioje situacijoje kaip ir aš kažkada buvau,kai stebėjausi ilgai maitinančia mama ir kategoriškai teigiau, "kad aš jau tikrai ne". kaip sakoma: niekada nesakyk niekada.
kai turėsi mažyli, ir duos Dievas turėsi pienelio ir, svarbiausia, jo pati norėsi turėti, ir jo turėsi užtektinai, norėsi, kad to pienelio būtų kuo ilgiau. pamatysi, kaip gerai kai jo yra, kai virtuvė kartu su tavim, kai vaikui maistas dabar ir čia - visada šiltas ir pats skaniausias. kai vaikas, neduok dieve, serga ir nuo karščiavimo negali ir nenori nieko valgyti ir supranti, kad duodama atsigerti vandens iš jo jokių vitaminų ir antikūnių jis negaus, duodama pieno jam džiaugsies, kad jis nors tiek pavalgo ir atsigeria ir su MP tu jam padedi sveikti.
nesuprask, kad aš tau priekaištauju, aš tiesiog pasakoju, kaip aš viską supratau per savo patirtį.
jei turėsiu daugiau vaikų, stengsiuos juos irgi ilgai maitinti.