Įkraunama...
Įkraunama...

Kokius prieskonius pirkti?

QUOTE(Jota @ 2011 03 06, 20:12)
Jų skirtingų rūšių yra: daugiau druskos, mažiau druskos ir dar keli, reiktų klaust krautuvėj.

Mačiau, kad yra sultiniams ir padažams.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2011 03 06, 20:10)
Labiau myliu tikrąsias lietuviškas žoleles ax.gif Man kažkap arčiau kūno..

Aš irgi myliu lietuviškas, iš vietinių daržų, močiutės užaugintas. Ale kažkaip susigundžiau šituo prieskoniu, neva jis mažina vidurių pūtimą (mes palyginti dažnai valgom pupeles...) biggrin.gif
Paskaičiau sudėty - akurat yra ciberžolė... Nugis, mest man jį per kairį petį? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2011 03 06, 21:10)
Aš tai bijau visų tų Azijos valstybių prieskonių blush2.gif Pas juos žiauriai paplitęs maisto falsifikavimas, t.y. kai vietoj kokios ciberžolės įpila dažų skirtų spausdintuvams ir pan. Ir kažkaip vis privengiu tų dalykų dėl visiškai kitokios maisto kultūros, tradicijų, kurios mums dažnai neįprastos..

Labiau myliu tikrąsias lietuviškas žoleles ax.gif Man kažkap arčiau kūno..

O jetau, kaip baisu blink.gif Karis mano mėgstamiausias prieskonis..O čia rimti faktai dėl tos ciberžolės? unsure.gif
Atsakyti
o kur perkate ir kiek kainuoja toks?
QUOTE(Laisvė @ 2011 03 06, 09:14)
Nuomonė gera. Tik tokią ir tenaudoju maistui. Ale bet kiek jos tenaudoju, juk tik krislą į maistą  mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Hopeidea @ 2011 03 07, 21:32)
O jetau, kaip baisu blink.gif Karis mano mėgstamiausias prieskonis..O čia rimti faktai dėl tos ciberžolės? unsure.gif

blink.gif as irgi turiu prieskoniu su ciberzole doh.gif Tai nenaudoti geriau??????
Atsakyti
QUOTE(Hopeidea @ 2011 03 07, 22:32)
O jetau, kaip baisu blink.gif Karis mano mėgstamiausias prieskonis..O čia rimti faktai dėl tos ciberžolės? unsure.gif

Jo jo, dabar jau, Rasma, sakyk ar pati savo akim matei kaip vietoj ciberžolės pylė dažus biggrin.gif

QUOTE(aureka @ 2011 03 07, 23:03)
blink.gif  as irgi turiu prieskoniu su ciberzole  doh.gif  Tai nenaudoti geriau??????

Pamenu, kad Rasma yra minėjusi, kad reikia pirkti tik ekologišką ciberžolę
Papildyta:
Aš tai irgi turiu paprastos, kas svarbiausia pirkau jau senai, bet daug labai doh.gif po šiai dienai neišnaudoju, kai pribaigsiu pirksiu ekologišką, nes man šis prieskonis labai patinka ir dar rašo, kad labai sveika bigsmile.gif
Tarp kitko, labai įdomu kiek laiko galioja ciberžolė g.gif pirkau sveriamą, tai nežinau, gal jau išmest, kokie trys metai ji pas mane blush2.gif Gal kas žinot?
Atsakyti
QUOTE(Saulužė @ 2011 03 08, 10:08)
Aš tai irgi turiu paprastos, kas svarbiausia pirkau jau senai, bet daug labai doh.gif po šiai dienai neišnaudoju, kai pribaigsiu pirksiu ekologišką, nes man šis prieskonis labai patinka ir dar rašo, kad labai sveika bigsmile.gif
Tarp kitko, labai įdomu kiek laiko galioja ciberžolė g.gif pirkau sveriamą, tai nežinau, gal jau išmest, kokie trys metai ji pas mane blush2.gif Gal kas žinot?

Išties įdomu g.gif
Aš irgi mėgstu ciberžolę. Ir naudoju ir kaip prieskonį, ir kaip vaistažolę...
Atsakyti
Viešpatie Dieve mano, aš ciberžolę paminėjau kaip pavyzdį..gali būti 'padažoma' Sudano dažais ir aitrioji paprika biggrin.gif , ir bet kurie kiti prieskoniai (kurie raudoni, oranžiniai, geltoni). Jūs nepriimkit taip iš karto visko tiesmukai blink.gif
Esmė pasisakymo buvo ne ciberžolė, esmė buvo tai, kad man nepatikimai atrodo Azijos virtuvės prieskoniai ax.gif

Pvz., nes tingiu perrašinėti, tai cituosiu:
"Daugumoje ES šalių importuojamuose maisto produktuose buvo rasti įvairūs kiekiai Sudano I-IV dažų (2,8-3500 mgkg -1 ). Nustatyta, kad dažniausiai Sudano dažų buvo aptinkama iš Indijos importuojamuose aitriosios paprikos milteliuose. Tai patvirtino tyrimai, atlikti Lietuvoje, kai Sudano I, III ir IV dažų buvo nustatyta prieskonių mišiniuose, turinčiuose importuotų aitriųjų paprikų miltelių.
Vartojant maisto produktus su nedideliu kiekiu Sudano dažų, rizika atsirasti vėžiniams susirgimams išlieka, kadangi Sudano dažai priklauso kancerogeninių medžiagų 2 kategorijai ir bet kokios, net mažiausios, šių dažų dozės yra pavojingos vartotojų sveikatai.
Dažnai, t.y. penkis ar daugiau kartų per savaitę, žmonėms vartojant paprikos miltelius, ciberžolę, palmių aliejų ar jų gaminius, turinčius kelis tūkstančius mgkgˉ1 produkto Sudano dažų, rizika susirgti vėžiu yra didelė. Maisto standartų agentūra (Food Standart Agency) yra pateikusi maisto produktų sąrašą, kuriame nurodomi produktai, turintys ar galintys turėti Sudano I, Sudano II, Sudano III ir Sudano IV dažų." ( http://www.lzuu.lt/n..._kokybe_s/7.htm )

"Kenksmingi prieskoniai
Viena iš įgyvendinamų programų – augalinių maisto produktų taršos stebėsena. Programa finansuojama iš ES lėšų. Prieš keletą metų Prancūzija buvo pirmoji ES šalis, kuri pateikė duomenų, kad prieskoniai dažomi neleistinais dažais. Tokius tyrimus atliko ir kitos ES šalys. Nustatyta, kad aitriosios paprikos milteliai falsifikuojami Sudano dažais (dažiklis, kuriame yra kancerogeno).
Nustatyta, kad daugiausia tokių prieskoninių falsifikatų patekdavo iš Pakistano, Indijos, Turkijos, Egipto, Sirijos, Malaizijos, Maroko, Libano."


Suveskit google Sudano dažai ar Para red ir skaitykite daug daug..

Aš iš esmės nenaudoju jokių azijinių prieskonių, padažų ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2011 03 08, 18:05)
Aš iš esmės nenaudoju jokių azijinių prieskonių, padažų ir pan.

Viską supratau. Tiesa, paminėti dalykai priminė ir kažkurios lietuviškos prieskonių gamyklėlės prieš kelis metus utilizuotą produkciją būtent su tais azijietiškais prieskoniais, nes buvo rasta dažų...
Atsakyti
Apie aitriąją papriką šimtus kartų girdėta, nemaniau, kad ir ciberžolė prie tų pavojingųjų.. g.gif
Na aišku, tada reikia naudoti natūralius LT ir bus ramu. Arba pirkti egzotinius, bet ekologiškus..
Atsakyti
QUOTE(Laisvė @ 2011 03 08, 18:12)
Viską supratau. Tiesa, paminėti dalykai priminė ir kažkurios lietuviškos prieskonių gamyklėlės prieš kelis metus utilizuotą produkciją būtent su tais azijietiškais prieskoniais, nes buvo rasta dažų...

Ir ne vienas toks atvejis buvo.
Gal neetiška dabar čia suminėti kas kur kaip buvo, norėsit - surasit, google visagalis biggrin.gif Nesinori rašyt, nes kas buvo - pražuvo, o dabar gali būti kitaip..
Atsakyti
QUOTE(Hopeidea @ 2011 03 08, 18:13)
Arba pirkti egzotinius, bet ekologiškus..

Ar turi tokių? ax.gif
Atsakyti