QUOTE(Alchemie @ 2008 05 23, 15:43)
Auksta saviverte

nu gal psichologai ir nustatineje, bet bendrai, saviverte, kaip tavo vaikas save vertina, kai ji kritikuoji, kaip jisvertina savo veikla darbus? Pvz. maniskis jei jam vaikai pasako "tu durnas" jis atsako, as nedurnas. ir tokie dalykai jo nezeidzia. jis moka pasakyti, man sekasi, o cia man reikia pagalbos. Zemos savivertes vaikai buna, net nepriima paskatinimo, pagyrimo, del nesekmes puola i nevilti, uzsidaro, atsiskiria nuo pasaulio..nu manau supratai apie ka kalbu. Cai kaip pozityvus mastymas, arba ji vaikas turi ir juo vadovaujasi, arba jis yra pesimistas. mano vaiko atveju, ta saviverte, jei ji izeidzia zmones ir jis tiesiog nustoja i juos kreipti demesi kartais pakisa koja, nes nesprendzia konflikto, bet kartais gerai, nes konfliktas nesivysto
naitas, musu treciajame darzelyje nebuvo logopedes, o logopede gyvena irgi kitame miesto gale..taip as vazinejau tik su vienu vaiku, bet po 4 kartus per miesta per diena ir piko valandomis

dabar pas logopede veziojame per miesta, laimei mokykla salia. Situacija buvo tokia, kad mums skyre lankyti logopedini darzeli, bet tne eiles, ir galejo buti taip, kad iki 7 metu butume ir nesulauke vietos dar 4 darzelyje, o pagalbos reikejo skubiai, delto kazkokiu stebuklingu budu gavome stebuklinga logopede.kaip minejau, nors mokykloje ir yra logopede ir psichologe - viena pagyvenusi ir del jos poziurio i mano vaikas, mes su ja nieko bendro neturim, kita jauna ir be patirties ir mano vaiks is jos virveles veja. Taigi, kartais gal vertetu leisti vaikus i darzeli prie namu ir veziot pas logopede?

nu nezinau, cia kiekvienas sukasi kaip gali ir moka..faktas, tik, kad tas keliones tai isnaudodavau irgi eilerasciu sakymams, ir kalbos mokymui
Alchemie, kuo daugiau tokių epizodų papasakoji, tuo labiau man peršasi mintis, kad taviškis jeigu ir turi kalbos raidos sutrikimą, tai tik labai minimum, o yra tiesiog "Strong willed child". Yra tokia knyga (regis ir lietuviškai išversta, tik nelabai vykusiai). Būtum šalia, duočiau paskaityti originalą. Žodžiu, tiesiog stipri, užsispyrusi, bet labai sveika ir teisinga asmenybė.
Dėl specialaus darželio: mes taip pat turėjom PPT rekomendaciją į logopedinį. Bet turim per kiemą nuo namų paprastą su logopede, tai aš nusprendžiau, kad geriau su "normaliais" (kabutėse todėl, kad visuomenei dauguma yra norma) plius logopedė ten pat individualiai. Pradžia buvo labai sunki. Pusė metų sunkios adaptacijos su naktinėm vaiko haliucijacijom ir nuolatiniu stresu, po to viskas įsivažiavo. Vistik galvoju, kad teisingai pasielgiau. Vaikas į darželį dabar eina be protestų (kaip į darbą

), nes taip reikia, mokosi "socialinio bendravimo" (ir šitų žodžių negaliu rašyti ne kabutėse...), gauna logopedinius užsiėmimus ir mokosi pastovėti už save, bei apsiginti.
QUOTE(Alchemie @ 2008 05 24, 09:36)
vaikai mus pasirenka, ir mes gauname tokius vaikus, is kuriu galime pasimokyti, patys augti ir turime tam kantrybes.
Aš kai laukiausi dukters (labai sunkus ir neramus nėštumas buvo) turėjau įkyrias mintis, - "o kas jeigu vaikas gims kitoks?". Ar ištverčiau ar susitaikyčiau, netgi ar neatiduočiau į kokį internatą. Labai norėjau to vaiko, bet ir labai nerimavau, kad viskas būtų gerai (turėjau skaudžios patirties).
Tai Dievulis ir davė tokį, kad patikrint mane greičiausiai. Ir ačiū Jam už tai iki grabo lentos. Gavau, turiu ir niekam neatiduočiau. Niekada neklausiu už ką man ir kodėl. Tyliai sau džiaugiuosi ta malone ir branginu.
QUOTE(*Širdelė* @ 2008 05 24, 11:25)
Vat čia yra negerai, vaikas negali mušti savo tėvų. Jau buvau anksčiau rašiusi kad tokiu atveju reikia labai labai stipriai apkabinti savo vaiką, taip kad jis negalėtų net pajudėti ir labai ramiu balsu sakyti kad taip negalima daryti. Jį paleisti tik tada kada visiškai nusiramins. Dar mums psichologė sakė kad reikia vaikui parodyti kaip išlieti pyktį, nes jis dar to nemoka. Kad ir tarkim kai vaikutis supyksta iš lėto iki 10 suskaičiuoti, giliai įkvėpti ir iškvėpti, aišku mažiukas dar skaičiuoti nemoka, tai tada gali pereiti per kambarį lėtai, giliai kvėpuodamas, arba gali kadir tarkim stipriai vienoje vietoje trypti kojomis kol pavags. Nu čia tiesiogpriklauso nuo to ką jūs sugalvosit. Ir svarbiausia klausti jo kas jam nepatinka kodėl pyksta. Tegu jis šneka. Aš kai Eriko klausdavau tai kai jis man pasakodavo aš net nesuprasdavau ką man sako, bet sėdėdavau, glostydavau galvelę ir tiesiog kaip vištelė linkčiodavau galva. Svarbiausia kad vaikaas žinotų kaip išlieti pyktį, nes jeigu nėra matęs kaip tai daro suaugę jis tiesiog nemoka.
Tas apkabinimas turi net pavadinimą savo: laikymo terapija. Veikia ji kai vaikas akivaizdžiai nebesusidoroja su savo emocijom. Ir skaičiavimai ir lėti vaikščiojimai taip pat geras būdas. Svarbu pajausti koks metodas kuriuo metu geriausias.
Aš saviškei va praleidau vieną momentą su emocijų reiškimu, tai dabar turiu rūpestį. Anksčiau, streso momentu jei liko nesuprasta, nesugebėjo pasakyti, negavo atsakymo ar pan. ji šaukdavo, kristavo ant grindų, žodžiu pyktis, sielvartas begalinis per kraštus. Vėliau gi labai staiga ( vieną dieną po darželio),vietoj audringų emocijų, tyliai kaip šunytis užsiinkšdavo ir į kamputį kur įsispraudusi, kad niekas nepastebėtų, verkdavo tyliai ilgai ilgai. Veidelis nuo užspaustų emocijų iškart raudonom dėmėm būna išbertas. VRC kai pasiguodžiau, tai reakcija buvo:"labai gerai!, vaikas valdo emocijas." Bet gi kas tame gero? Juk visiškas emocijų užspaudimas tai tas pats kraštutinumas, kaip ir emocijų nevaldymas. Taip, faktas, sociumui geriau, kad ji emocijas reikštų tyliai ir nepastebimai, bet vaikas juk vistiek nelaimingas, negavęs atsakymo liko.
Tad, teisingai Širdele, sakai, kad emocijas reikia labai mokyti išsakyti . Negerai nei jas užspausti, nei perdėtai reikšti.