Įkraunama...
Įkraunama...

Giliųjų venų trombozė

QUOTE(miedita1 @ 2008 08 24, 22:07)
Panasi situacija i mano. Tai galiu "paguosti" man jau 5 menesiai po staigios trombozes, koja 2-5cm storesne uz sveikaja. Jei pavaikstau be kojines skauda ir koja kaip medine. 2 men po ivykio leidausi Clexan'a, dabar geriu orfarina. Trombas tirpsta. Anot gydytoju tinimas turi praeiti per puse metu, o kojine visam gyvenimui verysad.gif
O kokia kojine nesioji, turiu omeny kurios tamprumo klases?
Ir dar ar kuri nors daretes kokia nors reabilitacija?


Aš net nežinau tiksliai, bet lyg 2 klasės, man sesutė ligoninėj užsakinėjo išmatavus, sigvaris firmos, bet jau mąstau kaip įsigyti dar vieną arba pėdkelnes atsargai. Ir man sakė kad kai kam po paros atleidžia sutinimus, kai kam po savaitės, kam dar ilgiau, bet pusę metų kaip nieko su kojine vaikščiot reiks. Aš vis mąstau nešiočiau ir metus jei tik viskas atsistatytų kiek galima normaliai. Koja tai dabar ir mano storesnė už kitą, ypač pėda kenčia kauliuko iš vis nesimato net po nakties poilsio.

Girdėjau apie kateterinį gydymą, kai į trombą įstato adatą ir tirpina, per parą laiko (kiek girdėjau) jį ištirpina, tik vožtuvėlius suėda, bet įdomu kokios būna komplikacijos (be to kad atskilęs gali nulėkt iki plaučių) ar iš tikro jis toks veiksmingas.

Gydytojas mano dabar atostogauja, tai kai grįš klausinėti pradėsiu, kas ir kaip, be to žadėjo dar į Kauną siųsti tyrimui ar toks krešėjimas nėra paveldėtas, o gal Kaune ir dar daugiau ką nors susižinosiu, tai pasakysiu ir jums, gal kam pravers kokia informacija.
Atsakyti
Čia vėl aš ax.gif Buvau pas gydytoją, tai ką susižinojau tą parašysiu - užsikimšus venai iš karto gali daryti trombo tirpdymą - įstato kateterį į trombą ir jį tirpina, na smulkmenų tikslių nelabai žinau, prieš tai dar įdeda kokį tai filtrą, kad atskilęs trombas tirpdant nenulėktų iki plaučių. Bet šį gydymą daro tik Vilniuje ir Kaune, kadangai aš ne iš ten tai mane (ir kitas) gydo ligoninėje kraują skystinančiais vaistais - heparinu, gali būti į pilvą leidžiamos dozės ar pastovus kelių parų prijungimas prie aparačiuko, kuris pastoviai leidžia vaistukus per kateterį rankoje. Vėliau geriami vaistai pagal kraują. Man reikės 3 mėnesius tuos vaistus gerti, o po 6 mėnesių kai kam pagerėja, t.y. trombe atsiranda kanaliukai, per kuriuos šiek tiek praeina kraujas, ir pagerėja kraujotaka. Kojinę man sakė nešioti metus laiko, kol kas, po to žiūrės kaip ta liga progresuoja tai gali koja ir likt ištinus, gali ir atsistatyt, čia kiekvienam labai skirtingai.
Masažų jokių negalima, nes gali sutraiškyt kokią kraujagyslę, vėl gali susidaryt kokių negerumų. Po metų laiko galima daryti tokią procedūrą - kam lieka smarkiai storesnė koja - suspaustu oru spaudžia koją iki normalaus storio, bet ne anksčiau kaip po metų, reiktų pasiklausti pas gydytojus kur gali tokias procedūras daryti.
Tai tiek tos info.
Atsakyti
sweikos.Keliu tema i virsu.Na pas mane irgi giliuju venu varikoze.Tik pasiskaicius supratau,kodel ta mano koja sustorejo.O kai yra venu sutrikimas,ar gali sutrikti ir limfa?O giliuju venu tromboze ir varikoze tai cia skirtingai?
Atsakyti
QUOTE(pukuotukassss @ 2009 06 02, 09:54)
sweikos.Keliu tema i virsu.Na pas mane irgi giliuju venu varikoze.Tik pasiskaicius supratau,kodel ta mano koja sustorejo.O kai yra venu sutrikimas,ar gali sutrikti ir limfa?O giliuju venu tromboze ir varikoze tai cia skirtingai?

Varikozė ir trombozė skirtingos ligos. Varikozė- tai venų išsiplėtimas, pasidaro kai venų vožtuvai yra nepilnaverčiai, neuždaro pilnai venos ir kraujas iš kojų sunkiau pakyla iki širdies, dėl kraujo užsistovėjimo venos plečiasi. Trombozė - kraujagyslėje susidaręs kraujo krešulys. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moon: 05 birželio 2009 - 11:18
QUOTE(Loram @ 2008 08 24, 08:35)
na, kaip maitinančioms tai nežinau, bet ne vien Clexan yra... yra kitų vaistų, pvz. Fraxiparine, kompensuojami nėščioms tai tikrai, bet išimties tvarka - tam gydytojas turi rašyt raštą į Ligonių kasas ir vaistas kompensuojamas... gal ir maitinančioms taip... jei jau Orfarinas netinka...

Sveiki 4u.gif Nors rasyta jau seniai ax.gif ,bet gal ka nors zinote,butent del kompensuojamu vaistuku ( flaxiparine ,clexane ) ar tikrai galima gauti kompensavima,gal kas pasikeite g.gif Kokius kelius reikia praeiti,kad gauti kompensavima ax.gif Aciu 4u.gif
Atsakyti
Gal kuriai teko kreiptis po giliuju venu trombozes del darbingumo nustatymo i NDNT ?
Atsakyti
Man neteko susidurti, nebent kieno labai jau varginantis kojas darbas - ilgai stovėti ar sėdėti reikia.
Atsakyti
sveikos merginos 4u.gif

mano mama turi irgi ta pacia bedele-jau tris kartus gulejo ligoninese unsure.gif sake dar kartely pasikartos,jau nieko nebvegales padaryti,teks kojas nupjauti verysad.gif
gal galit patarti,ka galeciau mamai nupirkti,na seip dovana,kad pagelbeti galeciau bent truputy sunkiais momentais 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mijos mama @ 2010 02 16, 18:17)
sveikos merginos 4u.gif

mano mama turi irgi ta pacia bedele-jau tris kartus gulejo ligoninese unsure.gif sake dar kartely pasikartos,jau nieko nebvegales padaryti,teks kojas nupjauti verysad.gif
gal galit patarti,ka galeciau mamai  nupirkti,na seip dovana,kad pagelbeti galeciau bent truputy sunkiais momentais 4u.gif

Sveikute 4u.gif O tavo mamytei kokie paskirti vaistukai,turetu kazka naudoti is skystinanciuju g.gif Ar daro kraujo tyr ,kad pastoviai sektu rodiklius ,suristus sukraujo kresumu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sauda: 16 vasario 2010 - 19:54
QUOTE(sauda @ 2010 02 16, 19:39)
Sveikute  4u.gif O tavo mamytei kokie paskirti vaistukai,turetu kazka naudoti is skystinanciuju  g.gif Ar daro kraujo tyr ,kad pastoviai sektu rodiklius ,suristus sukraujo kresumu  g.gif

mano mam pries gydytojus,neina kol i liginine nepaguldo-del to ir tromboze turi,nes laiku nesikreipe doh.gif del to ir norisi kazkuom kartais padeti g.gif nes tikrai nieko del sveikatos ji nedaro unsure.gif tiesa,citramona ar ka ji ten geria,kraujui skystinti,pati,profilaktiskai.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Mijos mama @ 2010 02 17, 16:48)
mano mam pries gydytojus,neina kol i liginine nepaguldo-del to ir tromboze turi,nes laiku nesikreipe doh.gif del to ir norisi kazkuom kartais padeti g.gif nes tikrai nieko del sveikatos ji nedaro unsure.gif tiesa,citramona ar ka ji ten geria,kraujui skystinti,pati,profilaktiskai.... g.gif

nieko cia nepadesi - jei pati nenori gydytis - nepriversi... o vaiksto ant peilio ašmenų.
joks nei citramonas, nei aspirinas nepades. o gal ji vis del to vartoja warfarina (orfarina)? g.gif
nupirkit bent specialias kojines, jei nesios - tai bent sioks toks efektas bus, nors kaina ir nemaza.
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2010 02 17, 17:30)
nieko cia nepadesi - jei pati nenori gydytis - nepriversi... o vaiksto ant peilio ašmenų.
joks nei citramonas, nei aspirinas nepades. o gal ji vis del to vartoja warfarina (orfarina)?  g.gif
nupirkit bent specialias kojines, jei nesios - tai bent sioks toks efektas bus, nors kaina ir nemaza.

na apie jas galvojau,nes nezinau ka daugiau galiu padeti.... g.gif
o tie vaistai parduodami be recepti? 4u.gif gal ir ju upirkt g.gif
Atsakyti