Įkraunama...
Įkraunama...

Kada sužinojus apie nėštumą eiti pas daktarą?

Sveikos, būsimos mamytės,

kadangi tai mano pirmas nėštumas, tai kyla daug klausimų (galbūt net kvailų).

Taigi dėl apsilankymo pas gydytoją. Pirmą kartą buvau, kai buvo 7 sav. Gydytoja pasakė, kad ateičiau ne anksčiau kaip 12 sav., jau susiruošiau eiti pas ją, bet man pasakė, jog gydytoja gan ilgai atostogaus ir išeina taip, jog kitas vizitas bus tik kai jau bus 16 sav. O aš planuoju kelionę į šiltus kraštus, tai norėjau pasikonsultuoti, kad paskui nebūtų kokių bėdų.
Šiaip, jaučiuosi labai gerai. Tai klausimas, ar vis dėlto dabar nueiti pas kitą gydytoją (nors labai nenoriu kaitalioti gydytojus), ar nieko tokio, jeigu palauksiu iki 16 sav.

Būčiau labai dėkinga už atsakymus smile.gif

P.S. beje, jokių tyrimų dar man nedarė, sakė kai ateisiu antrą kartą, tada tik, pirmas kartas buvo grynai nėštumo patvirtinimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ibieililiai: 26 birželio 2013 - 07:39
Manau, kad neverta ten eit be 10 sav. jei jaučiatės normaliai.
Nuėjau 6 sav., pasidaryt progesterono tyrimus ir pasitart, maniau gal paskirs kokio duphaston ar crinone, nes turėjau prieš tai kelis nesivystančius.
Nors echoskopo baisiai bijojau, kadangi po jo dažnai pradėdavau kraujuot ir prasidėdavo savaiminis, bet ginekologė padarė tyrimą echoskopu priverstine tvarka. Žinoma niekas man rankų nesurišo, galėjau atsistot ir išeit, tačiau aiškiai davė suprast, kad nekalbės apie jokius tyrimus ir neskirs jokių palaikančių, kol neįsitikins, kad nėštumas vietoje.
Liūdna, bet ir po šio ankstyvojo echoskopo jau antrą dieną kraujuoju, nors prieš tai buvo viskas gerai. Gal ir labai retai jis pakenkia, ir toli gražu ne visoms, bet su sekančiu nėštumu anksčiau nei 11 sav echoskopu manęs niekas netikrins, verčiau jau apseisiu be tų visų tyrimų verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Armile @ 2013 07 28, 20:30)
Manau, kad neverta ten eit be 10 sav. jei jaučiatės normaliai.

Kai kazkada nuejau i poliklinika kokiu 8-9 savaiciu, tai gydytoja is pradziu pdare echo - ar tikrai nemeluoju, kad nescia, o po to pasake - nu gerai, irasysiu kad nestumas, bet tu cia mazdaug nesidziauk anksciau laiko - juk turi zinoti, kad buna persileidimu, nesivystanci nestumu ir t.t. doh.gif Zodziu nuteike pozityviai. Kazkaip nemegsta jie, kai ateina iki 12 sav. g.gif
Atsakyti
labas mielosios 4u.gif

pasiskaitinejau cia pas jus ir nurimau. galvojau kai nuvaziuosiu tai jau velniu gausiu, kad per velai atvykau, bet kiek suprantu tai ne. pilvelis 12 savaiciu dabar, o as grisiu tik po kokios savaitukes ar daugiau i Lietuva, o mano gydytoja kaip tik irgi atostogauja, tai speju pas ja papulsiu kokiu 14 savaiciu. labai tikiuosi nebars biggrin.gif jauciuosi neblogai, apart biskeli pakilusio spaudimo ir pamaudenimu pilve, sonuose ir t.t. na bet cia priklauso manau biggrin.gif
siaip jau turbut seniai buciau nulekus, bet gyvenu ne lietuvoj siuo metu, o uzsieni isviso be 12 savaiciu net neregistruoja. tai kai grisiu bus tas pats ka dabar cia uzsiregistruot.
Atsakyti
Sveikos:) Liepos 12d.buvo mano paskutines menesines, rugpjucio 12d.turejo jos jau vel pasirodyti, bet jau net pries kelias dienas anxciau suzinojau, kad laukiuosi. Nebesuprantu kiek man cia tu savaiciu...skaicuoju pati, gaunsi, kad 5a, skaiciuoju plg skaiciuokles iseina, kad ir 5a., bet savo iPhone turiu programele, kuri rodo, kad man dar tik 3ia savaite. Tai kiek cia man jus is tiesu?

Ir...is karto antrad. nuejau pas gydytoja registruotis. Na gyvenu ne Lt, o Norvegijoje. Registurojantis cia klausia kokia lankymosi priezastis, su kuo susije. Pasakiau, kad laukiuosi, paklause pries kiek dienu, kai pasakiau, kad pries 2, sako tada uzrasau tave rugsejo 4ai...! Zodziu, pradejau nervintis, nes man jau bus daugokai laiko (pati nezinau net kiek, bet speju kokios 10sav. baisu....ar nebus per velu pirmai apziurai ir apklausai?????
Papildyta:
QUOTE(raudona7 @ 2013 08 11, 13:11)

siaip jau turbut seniai buciau nulekus, bet gyvenu ne lietuvoj siuo metu, o uzsieni isviso be 12 savaiciu net neregistruoja. tai kai grisiu bus tas pats ka dabar cia uzsiregistruot.



Va, kokia panasi situacija ir man:)
Atsakyti
QUOTE(MarijaS @ 2013 08 14, 19:39)
Va, kokia panasi situacija ir man:)

tai jo 5 sav.

as danijoj. cia tas pats... nesijaudink, manau jei gerai jausies, buk rami. nors lengva paskyt, as pati ant itampos biggrin.gif bet kai pagalvoju... jei butu blogai kas, skaudetu, kraujuociau ar pan. tada vaziuociau ir tikrai priimtu. o siaip nera manau ko isterikuot. man jau dabar veik 13 sav. o lt uzregistravo tik rugsejo viduriui...
Atsakyti
O aš pasiskambinau į kliniką (privati) ir pasiklausiau, ar nebus per anksti, jeigu eisiu dabar, kai tik prasideda 6-ta savaitė. g.gif
Pasakė, kad pats laikas, nes pirmą apsilankymą rekomenduoja iki 8-tos savaitės. Tai užsirašiau po kelių dienų keliausiu, žiūrėsiu kaip ten bus. nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(MarijaS @ 2013 08 14, 19:39)
Sveikos:) Liepos 12d.buvo mano paskutines menesines, rugpjucio 12d.turejo jos jau vel pasirodyti, bet jau net pries kelias dienas anxciau suzinojau, kad laukiuosi. Nebesuprantu kiek man cia tu savaiciu...skaicuoju pati, gaunsi, kad 5a, skaiciuoju plg skaiciuokles iseina, kad ir 5a., bet savo iPhone turiu programele, kuri rodo, kad man dar tik 3ia savaite. Tai kiek cia man jus is tiesu?

Ir...is karto antrad. nuejau pas gydytoja registruotis. Na gyvenu ne Lt, o Norvegijoje. Registurojantis cia klausia kokia lankymosi priezastis, su kuo susije. Pasakiau, kad laukiuosi, paklause pries kiek dienu, kai pasakiau, kad pries 2, sako tada uzrasau tave rugsejo 4ai...! Zodziu, pradejau nervintis, nes man jau bus daugokai laiko (pati nezinau net kiek, bet speju kokios 10sav. baisu....ar nebus per velu pirmai apziurai ir apklausai?????
Papildyta:
Va, kokia panasi situacija ir man:)


skaičiuojama nuo paskutinių mėnesinių pirmo dienos, tai jau beveik 5 savaites. Kaip jums šovė į galvą pasakyt, kad 2 dienos???? kol apvaisinimas įvyksta ir ten viskas įsitvirtina praeina iki 2 savaičių.
Kodėl išvis galvojat, kad laukiatės? g.gif
rugsėjo 4 eis 8 savaitė. Iš kur 10 savaičių, jei registruojantis išvis pasakėt, kad 2?
Pati sau prieštaraujat.
Pas ginę reik apsilankyt iki 12 savaitės, bent jau LT

QUOTE(raudona7 @ 2013 08 14, 21:58)
tai jo 5 sav.

as danijoj. cia tas pats... nesijaudink, manau jei gerai jausies, buk rami. nors lengva paskyt, as pati ant itampos biggrin.gif bet kai pagalvoju... jei butu blogai kas, skaudetu, kraujuociau ar pan. tada vaziuociau ir tikrai priimtu. o siaip nera manau ko isterikuot. man jau dabar veik 13 sav. o lt uzregistravo tik rugsejo viduriui...

priimtų, bet žinant, kad danai labai abejingai žiūri į sveikatą, pasakytų, kad natūrali atranka ir vargiai iki 12 savaitės vaisių gelbėtų.

O apžiūrėt reik iki 13-14 savaitės, nes būtent tada žiūri, ar nėra Dauno sindromo. Užsienyje gal to nepropoguoja g.gif

Atsakyti
QUOTE(raudona7 @ 2013 08 14, 21:58)
jei butu blogai kas, skaudetu, kraujuociau ar pan. tada vaziuociau ir tikrai priimtu. o siaip nera manau ko isterikuot.


drinks_cheers.gif

Iš esmės, ankstyvo apsilankymo tikslas yra nustatyti, kad vaisius įsitvirtino gimdoje (o ne pvz, kiaušidėse). Kita vertus, negimdinis nėštumas gan greitai leidžia apie save pranešti išties dideliais, intensyviais skausmais, taigi, neliktų nepastebėtas.

Tyrimai dauno sindromui nustatyti - teisingai buvo rašyta, geriausia 12-14 savaitę. Bet, niuansas toks - net nustačius dauno sindromą, abortas legaliai neįmanomas, nes vaisiaus apsigimimas yra suderinamas su gyvybe (t.y., dauno sindromas netrukdo žmogui gimti ir gyventi). Tai tirtis verta nebent dėl išankstinio fakto žinojimo.

Jei jaučiatės gerai, sveikata gera, tai nėra ko jaudintis. Nedideli pilvo skausmai, spazmai, net tepliojimai - nėštumo metu norma, gi tempiasi raiščiai, plečiasi gimda, savaime suprantama, kad paskauda.

Atsakyti
gali ir nepasireiksti jokiu neigiamu pozymiu, o nestumas bus ne vietoje 4u.gif tai mano manynu sav tikrai reiketu pasirodyt
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti