Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Renatelem @ 2009 02 11, 16:18)
Gal galetum pasidalinti rugines duonos kepimo patirtimi ax.gif ? Kuri panasiausia i tikra namine duona?


Mielai pasidalinsiu, kai tik tai bus galima pavadinti "patirtimi" biggrin.gif Kepu labai retai ir vis kazko pritruksta... Va, raugas supelijo, laukiu, kol naujas uzaugs... biggrin.gif As dabar eksperimentuoju su rupiais ruginiais miltais, man labai patinka. Kai tik surasiu daugmaz tinkamas proporcijas, butinai parasysiu. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Nikkė @ 2009 02 12, 14:31)
Mielai pasidalinsiu, kai tik tai bus galima pavadinti "patirtimi"  biggrin.gif Kepu labai retai ir vis kazko pritruksta... Va, raugas supelijo, laukiu, kol naujas uzaugs...  biggrin.gif As dabar eksperimentuoju su rupiais ruginiais miltais, man labai patinka. Kai tik surasiu daugmaz tinkamas proporcijas, butinai parasysiu.  mirksiukas.gif


Labai lauksiu receptuko ax.gif . Nes ir as bandziau pagal pora, bet ne kas gavosi blush2.gif . Dabar tai ir nelabai turiu galimybiu, bet i menesio pabaiga vel galesiu bandyt bigsmile.gif .
Atsakyti
Rugelis

Raugas:
1/2 puodelio silto vandens
1/2 v s tamsaus cukraus sirupo
255g ruginio raugo
1/3 puodelio kvietiniu duonos miltu (
1/2 puodelio ruginiu miltu

(mano puodelis, kuri naudojau - 200g)

Sumaisyti visus produktus dideliame inde uzdengti plevele ir palikti 12val.

Tesla:
Isruges raugas
1 puodelis obuoliu sulciu
1/2 puodelio ruginiu miltu
2.5-3 puodeliai kvietiniu duonos miltu
1 puodelis ismirkytu skaldytu arba ne kvieciu (galima pamirkyti kvietines ar miezines kruopas)
1 a s salyklo
1/2 v s druskos
1 a s sausu mieliu (apie 5g)

Kepti viska gerai sumaisius su 6val atidejimu Volkorn rezimu.
user posted image

Palenica

Pirmas skaicius - raugui, antras - teslai

Miltai 225g / 275g
Vanduo 101g / 121g
Riebus pienas 23g / 27g
Sviezios mieles 7g / -
Druska - / 6g
Cukrus - / 10g
Aliejus - / 10g

Duonos svoris 750g

Raugui paruosiame tesla ir brandiname 3val neliesdami (ismaisiau duonkepeje ir palikau ramybeje (ne ant programos "tesla").
I issiputusi rauga dedame likusius teslos ingredientus, tik alieju supilame galiausiai, jau suminke tesla. Tesla vel paliekame ramybeje 1-2val. Suformuojame kepaliuka, pakildome 1-2val. Kepame 210 laipsniu temp pusvalandi.
As kepiau Normal rezimu, su atidejimu, tai man tesla perkaito (labai jau jautesi mieliu prieskonis, nors ju dejosi visai mazai). Kita karta kepsiu Kepimo programa, kad tesla nebutu papildomai kaitinama...
user posted image


O cia "patobulinta" kukuruzu duona su feta ir medetkomis. Neturejau fetos, uztat turejau daug ozkos pieno varskes...
user posted image

Atsakyti
Sakes, varau kokia ruginuke uzmaisysiu, pabus dvyliak valandu tongue.gif

O mano raugas stovi vietoj - nepelija, nemelynuoja, nedvokia uzmuzanciu kvapu,bet neauga visai. jau geros 7 dienos ne krust. Ka darau bloooogai? cry.gif

Gal norit su mainm ryt pradet kazkuri augint rauga ir dalint patarimus? as fotkes kasdien imesciau blush2.gif
Atsakyti
Esu ir as isbandzius su feta ir medetkomis, visai idomi tokia duonyte smile.gif bet neprigijo valgiarastyje taip, kad daznai kepciau..
Dar pagaliau isbandziau Nikkes pasiulyta kukuruzu duona. Irgi visai nieko smile.gif Tik va dar silta kur kas skanesne nei pastovejusi, todel jei kepti tai tik maza kepaliuka.. bet manau panasiai yra su visom kukuruzu miltu turinciom duonom, pastovejusios jos man nebepatinka... (nors esu isbandzius tik 3 receptus..)
Ir linu duona visai nieko!!! (nebepamenu kas ten idejo recepta... blush2.gif ) tik druskos man asmeniskai pasirode mazokai, tai kita karta desiu bent jau 1.5 saukstelio,ir gal truputi maziau miltu ar daugiau vandens, o siaip tai thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Katu @ 2009 02 12, 23:17)

Gal norit su mainm ryt pradet kazkuri augint rauga ir dalint patarimus? as fotkes kasdien imesciau  blush2.gif

As noriu! tik patarimu negaliu dalint, nes paciai raugas nesigauna verysad.gif pagal koki recepta darysi? bet manau tau neverta prarast vilties del senojo raugo, gal dar isaugs, neismesk! gal jam per salta?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 12 vasario 2009 - 22:23
QUOTE(mama_Greta @ 2009 02 12, 22:22)
As noriu! tik patarimu negaliu dalint, nes paciai raugas nesigauna verysad.gif  pagal koki recepta darysi? bet manau tau neverta prarast vilties del senojo raugo, gal dar isaugs, neismesk! gal jam per salta?


Tai paliksiu ir ji, kol nezaliuoja smile.gif O del salcio, nezinau, ner cia ko. Vaiko nelepinu, tai ir jo nelepinsiu, tegul grudinas biggrin.gif
Siaip ruginis uzrgsta greit - damaisau kvietiniu miltu, uzrugsta per para. Isimu dali, daminkau vel vandens ir miltu - stovi doh.gif Antras cia jau toks ozys uzsispyres doh.gif darysiu ryt vakarop, siandien tingiu, o ryte isleksim i svecius rolleyes.gif
Atsakyti
as rauga dariau pagal cook-talk patarimus, nu viskas vyko pagal plana...
Bandykit bandykit ir subandysit smile.gif kuo galesim, tuo padesim smile.gif
Atsakyti
Katu, raugui šalta ,manau,kad per tiek dienų niekas nevyksta.

Laikas ir man prisiruošt naujam raugui......
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 12 vasario 2009 - 22:47
QUOTE(Portuke @ 2009 02 12, 22:47)
Katu, raugui šalta ,manau,kad per tiek dienų niekas nevyksta.

Laikas ir man prisiruošt naujam  raugui......


O tai kodel pirmas 4 dienas jis auga ir sparciai? ir apskritai, man tas damaisymas nepatinka, nes vandens 3 saukstu mazai buna, miltu berods 3/4 puodelio. As ji isivauizduojuo, kad turetu but minkstesnis.


Rusiskai neskaitau blush2.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės-bitutės, vakar ir mes nusipirkom duonkepę bigsmile.gif Perskaičiau porą temų, na jus ir prikepėt, tikros ŠAUNUOLĖS thumbup.gif Pagal jūsų receptukus padariau prancūzišką duonytę(truputi pluta kietoka/sausa) ir dabar kepu pagal bulvinių bandelių receptą duoną, bet jau dabar seilės varva(tik vietoj krapų, įdėjau chimi-churi prieskonį). Ryt įmesiu nuotraukas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2009 02 12, 23:09)

miltu berods 3/4 puodelio. As ji isivauizduojuo, kad turetu but minkstesnis.
Rusiskai neskaitau  blush2.gif


tai pirmakart tiek, po to su 2/3 miltu ir 3 v.s. vandens pamaitint vis.
dbr istraukiau rauga is saldytuvo, padziuves toks ax.gif ,sumaisiau su siuo kiekiu miltu ir vandens, bet sausoka buvo, tai dar 1v.s. vandens pripyliau. tada prie ranku jau nebelimpa ir visi miltai susiminko biggrin.gif
Atsakyti
Katu - nu zinok, is tiesu pirmas dienas tas raugas geriau kyla, paskui kyg sustoja (tik vos vos pasipucia...), o apie 7-8 diena vel suaktyveja. vandens as pilu daugiau, kad issimaisytu, bet paskui ri jiltu kazkiek daugiau iseina det...
Atsakyti