Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(ziemosugnele @ 2009 02 09, 15:17)
As db maisau tesla Sonatinos punei, ale kazkaip man keistai pasirode kad tik 40ml vandens pilasi g.gif  nu 3 kiausiniai issiplake tai padaugejo skyscio, nu gal iseis gi g.gif  ir pirma karta kepsiu orkaitej duona, tai labai idomu kaip gausis bigsmile.gif


kuria duona maisai? gali recepta imest?

Nes jei duona su pyne, tai lyg ten pienas pilasi
Atsakyti
VA CIA,PASKUINIS RECEPTAS PUSLAPY smile.gif
SONATINA
Atsakyti
duonos turejau issikepus pakankamai, o raugo paruosto dar liko, tad panaudojau ji BAGETUI (is rusisko psl.)
user posted image
300g miltu
200g raugo
150ml vandens
10-15g druskos
Rauga naudoti kamb. temperaturos.
Gerai viska ismaisome ir paliekame 1,5val.pakilti (bet daug jis nepakils). Po to polietilene palikti nakciai saldytuve. Ryte istraukiama, paminkome ir suformuojame bageta (as paziurejau jo formavima per Yuotube biggrin.gif ). Dedame ant miltais pabarstytos skardos, pridengiame servetele ir duodame pakilti. Jei per ta laika jis issauseja, pavilgyjame vandeniu. Po 1,5val bageta pabarstome miltais, ipjauname virsu ir pasauname i orkaite, ikaitinta iki 230C 20-25min (priklausomai kaip stipriai apskrudusio noresite). Orkaites sieneles truputi apslakstome vandeniu 4u.gif
Sis bagetas nera toks, kaip pvz Iki parduotuveje, jis gavosi man toks sunkesnis, ne toks lengvas viduj (ar kaip cia parasyt g.gif ) ir spalva i pilkuma. Bet pigus laugh.gif
Papildyta:
dar gi molasses isigijau (jetau, is tos laimes net pamirsau, kaip jis lietuviskai, melasa g.gif )
http://www.ethicalsu...sses-350g/?cx=1
konsistencija kaip pradejusio kieteti medaus (grudetas siek tiek), skonis saldokas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2009 02 09, 21:24)

Papildyta:
dar gi molasses isigijau (jetau, is tos laimes net pamirsau, kaip jis lietuviskai, melasa g.gif )
http://www.ethicalsu...sses-350g/?cx=1
konsistencija kaip pradejusio kieteti medaus (grudetas siek tiek), skonis saldokas rolleyes.gif

kokiu budu isigijai melasos?? gal radai kur pirkt vilniuje? siaip ta firma matyta is paveikslelio...
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 02 09, 20:50)
kokiu budu isigijai melasos?? gal radai kur pirkt vilniuje? siaip ta firma matyta is paveikslelio...


internetiniu biggrin.gif is to psl ir pirkau (per SM tarpininke Agneta, zr.forumo apacioje Internetines parduotuves)
Atsakyti
o siandien as kepiau Palenica (gal kas is vyresniu pamena...) dar neragavau... bet silta labai jau mielem kvepejo... nors dejosi ju tik 7g (svieziu), bet pati tesla brandinosi 6val kazkur... kadangi dariau duonkepej, bijau, kad galejo perkaitint... na, ryt matysiu, kas gavosi...

Atsakyti
O as kepiau pagal Moulinexa ideta valstieciu duonos recepta , tai dar tokio briedo nemacius biggrin.gif gavosi ne vientisa mase sulipus, belekaip iskepus, nezmoniskai kieta lotuliukas.gif zodziu jauciu naktinis rezimas ne jai, arba Aptamilas (pieno milteliai) stebukla cia koky padare lotuliukas.gif
Atsakyti
Ne naktinis čia režimas kaltas, ir ne pieno milteliai - čia man atrodo receptas kažkoks netikęs... aš irgi plytą iškepiau lotuliukas.gif

QUOTE(ziemosugnele @ 2009 02 10, 21:13)
O as kepiau pagal Moulinexa ideta valstieciu duonos recepta , tai dar tokio briedo nemacius biggrin.gif  gavosi ne vientisa mase sulipus, belekaip iskepus, nezmoniskai kieta lotuliukas.gif  zodziu jauciu naktinis rezimas ne jai, arba Aptamilas (pieno milteliai) stebukla cia koky padare lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2009 02 10, 21:17)
Ne naktinis čia režimas kaltas, ir ne pieno milteliai - čia man atrodo receptas kažkoks netikęs... aš irgi plytą iškepiau  lotuliukas.gif

nu va pasirodo ne as viena cia tokia lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
O man Moulinex'o valstieciu normali gavosi. Bet mazoka joje rugiu, vis tiek tokia kvietine. tongue.gif Dabar daugiau darau rimciau rugines. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nikkė @ 2009 02 11, 14:51)
O man Moulinex'o valstieciu normali gavosi. Bet mazoka joje rugiu, vis tiek tokia kvietine.  tongue.gif Dabar daugiau darau rimciau rugines.  biggrin.gif

tai idomu kodel man plyta gavosi tada? biggrin.gif
as db uzdejusi Sonatinos skrudinimo duonyte, man skani ji su sviestuku labai 4u.gif
o poto bandysiu duona su cesnaku, jeigu gausis imesiu recepta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nikkė @ 2009 02 11, 14:51)
O man Moulinex'o valstieciu normali gavosi. Bet mazoka joje rugiu, vis tiek tokia kvietine.  tongue.gif Dabar daugiau darau rimciau rugines.  biggrin.gif


Gal galetum pasidalinti rugines duonos kepimo patirtimi ax.gif ? Kuri panasiausia i tikra namine duona?
Atsakyti