Įkraunama...
Įkraunama...

Priesaika prie altoriaus

Aš kartodama priesaiką savajam paskui kunigą neišlaikius apsiverkiau, cry.gif tad kažin ar savo pačios būčiau sugebėjus pasakyti. Tokiam žingsniui, kaip savos priesaikos sakymui, turite būti pakankamai tvirtos, nes ta akimirka pati gražiausia, romantiškiausia ir jautriausia. Atrodo, jog širdelė pasklinda po visą kūną. Patarčiau būti pasiruošusioms alternatyvai. Susitarkite su kunigu, jog jei matysite, kad pačioms nebesigauna ką nors pasakyti, jisai jums padėtų ar bent "ant kelio" užvestų. wub.gif wub.gif
Ką jau kalbėti apie nuotakas, kai net ir jaunikių akyse sužvilga ašaros šį iškilmingą momentą.
Atsakyti
o as tai siandien isteku...sakysime tradicine priesaika. Galesiu Jums is patirties psakyt ar tai geri, ar ne:)
Manau, kad tiek drasos nebus ta akimirka, kad sugalvotus zodzius galetum mintinai pasakyt...
Atsakyti
QUOTE(Jolantux @ 2005 05 27, 23:32)
o as tai siandien isteku...sakysime tradicine priesaika. Galesiu Jums is patirties psakyt ar tai geri, ar ne:)
Manau, kad tiek drasos nebus ta akimirka, kad sugalvotus zodzius galetum mintinai pasakyt...

Sveikinam, sveikinam thumbup.gif
Negi taip jaudiniesi, kad dar nesimiega, juk rytoj tavo šventė, o tu forume tongue.gif Nepailsėjusi, neištempsi visos dienos. Laukiam tavo įspūdžių, linkim gražios šventės, o dabar bėk ilsėtis wub.gif
Atsakyti
QUOTE(crazyev @ 2005 05 27, 10:11)
mes jau senokai su savo busimuoju esame apsvarste sia tema, ir nusprendeme, (na cia gal daugiau mano sprendimas buvo, bet maniskis labai nesigincijo), jog sakysime savo priesaika.
Tikrai daugiau asmeniskumo yra ir as manau, kad asaros slapcia nubrauktos, tik dar labai priduoda romantikos ir jaudulio ceremonijos dalyviams - ne tik patiems jauniesiems, bet ir sveciams bei kunigui.
Man asmeniskai yra labai labai grazu, kuomet jaunieji sako zodzius is sirdies  biggrin.gif
Internete angliskuose saituose yra tikrai labai daug pavyzdziu, kaip galima isdestyti mintis, i ka koncentruotis ir pan.
jeigu vis dar reikia pagalbos, sakykit, parasysiu...  tongue.gif


Crazyev gal gali parasyti tuos adresus kur sakei jog daug pavyzdziu. O gal kas ir lietuvisku zinot, butu dar paprasciau. Beje mano ideja buvo prie visu iprastu priesaiku savo isrinktajam dar pasakyti nuo saves zodzius rolleyes.gif Taiop dvigubai nusprendziau todel kad jeigu kartais ir uzstrigtu visi tie zodziai, tai liktu tik viena priesaika. nes jau dabar kai randu grazesniu zodziu ir bandau juos skaityti beiveik apsiasaroju unsure.gif Bet sakau gal pasitreniravus pavyktu...
Atsakyti
Mes bažnyčioje nesituoksime, bet priesiką trubūt duosime vienas kitam gamtoje - aš tokią vietelę nužiūrėjau, ir priesaiką bus tik mudviejų (nu dar operatorius turbūt sukinėsis aplnkui) 4u.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(kate0 @ 2005 06 09, 18:06)
Mes bažnyčioje nesituoksime, bet priesiką trubūt duosime vienas kitam gamtoje - aš tokią vietelę nužiūrėjau, ir priesaiką bus tik mudviejų (nu dar operatorius turbūt sukinėsis aplnkui)  4u.gif  blush2.gif


thumbup.gif puiki idėja, labai romantiška.
Mes tai išmoksime tradicinę priesaiką ir bažnyčioje sakysime mintinai. Jau dabar apie tai pagalvojus susijaudinu, man tai pati rimčiausia vestuvių dalis. Manau, kad ašarų akyse neišvengsiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(crazyev @ 2005 05 27, 09:11)
mes jau senokai su savo busimuoju esame apsvarste sia tema, ir nusprendeme, (na cia gal daugiau mano sprendimas buvo, bet maniskis labai nesigincijo), jog sakysime savo priesaika.
Tikrai daugiau asmeniskumo yra ir as manau, kad asaros slapcia nubrauktos, tik dar labai priduoda romantikos ir jaudulio ceremonijos dalyviams - ne tik patiems jauniesiems, bet ir sveciams bei kunigui.
Man asmeniskai yra labai labai grazu, kuomet jaunieji sako zodzius is sirdies  biggrin.gif
Internete angliskuose saituose yra tikrai labai daug pavyzdziu, kaip galima isdestyti mintis, i ka koncentruotis ir pan.
jeigu vis dar reikia pagalbos, sakykit, parasysiu...  tongue.gif

Man irgi labai norėtųsi savo priesaiką sakyt, bet ar mergaitės tiksliai žinot, kad Lietuvoj tuokiantis bažnyčioj leidžiama sakyt savo priesaiką?
Atsakyti
Na priesaika gali sakyti ir savo, bet pirmiausia manau turetum su kunigu kuris tuok pasikalbeti, kad nebutu koks senu paziuru ir per pacia ceremonija nelieptu paskuj ji tradicines kartoti.
O siaip as bent jau manau, ir tokia minti isgirdau lankydama paskaiteles jaunavedziams, kad toje tradicineje priesaikoje yra sudeta viskas, t.y. ir meiles, ir pagarbos, ir istikimybes priesaikos ir jos zodziai yra prasmingi ir nedviprasmiski. Tad kam isgalvoti savo?
Atsakyti
smile.gif+2005 06 16, 14:14-->
QUOTE(saule smile.gif @ 2005 06 16, 14:14)
Na priesaika gali sakyti ir savo, bet pirmiausia manau turetum su kunigu kuris tuok pasikalbeti, kad nebutu koks senu paziuru ir per pacia ceremonija nelieptu paskuj ji tradicines kartoti.
O siaip as bent jau manau, ir tokia minti isgirdau lankydama paskaiteles jaunavedziams, kad toje tradicineje priesaikoje yra sudeta viskas, t.y. ir meiles, ir pagarbos, ir istikimybes priesaikos ir jos zodziai yra prasmingi ir nedviprasmiski. Tad kam isgalvoti savo?

na sava priesaika,- tai ne kieno nors kito, o mano pačios pažadas... ir aš norėčiau savais žodžiais prisiekt meilę, pagarbą ir ištikimybę... Man tokia priesaika- būtų tikra, visa to žodžio prasme.. Ne todėl, kad toj tradicinėj vertybės man netinka, o todėl, jog norėčiau kad mano priesaika sklistų iš mano širdies.. Manau tai labaiu įpareigoja,- kai sakai savo žodžius, o ne kartoji kažkieno kito...... Na mes abu labai norėtume prisiekt patys, štai-taip... ax.gif
Atsakyti
del savu tekstu...
nelabai suprantu, kaip galima sakyti savo isgalvotus zodzius.
Juk priesaika yra priesaika.. zuirekit, parlamentarai prisiekia tais paciais zodziais..zodis zodin.. kas butu, jei savais zodziais vis kitas prisiekinetu, a?..

tai ir su baznycia tas pats.. cia juk ne kokios fuksu krikstynos ar pan. Priesaikoj tame ir esme, kad prisieki ties kiekvienu zodziu, kuris yra butinas ir idetas i priesaika ne siaip sau... Lygiai kaip ir kunigas, pamokslaut jis gali ivariai, o tie zodziai, kuriais jis skelbia vyru ir zmona yra privalomi visiems kunigams, ar tai Astijus butu, ar kokios Marijampoles klebonas... Priesaika - kanonu teises dalis. suformuota aiskiai ir uzbaigtinai.
Neisivaizduoju, kaip kunigai gali leisti sakyt kitus zodzius..
Juk jei jau eini tuoktis baznycioje, tai jau reikia ir baznycios tvarkos laikytis... Juk nereikia daryti is to shou.
hmm.. as taip manau.
Atsakyti
QUOTE(GPM @ 2005 06 16, 16:45)
del savu tekstu...
nelabai suprantu, kaip galima sakyti savo isgalvotus zodzius.
Juk priesaika yra priesaika.. zuirekit, parlamentarai prisiekia tais paciais zodziais..zodis zodin.. kas butu, jei savais zodziais vis kitas prisiekinetu, a?..

tai ir su baznycia tas pats.. cia juk ne kokios fuksu krikstynos ar pan. Priesaikoj tame ir esme, kad prisieki ties kiekvienu zodziu, kuris yra butinas ir idetas i priesaika ne siaip sau... Lygiai kaip ir kunigas, pamokslaut jis gali ivariai, o tie zodziai, kuriais jis skelbia vyru ir zmona yra privalomi visiems kunigams, ar tai Astijus butu, ar kokios Marijampoles klebonas... Priesaika - kanonu teises dalis. suformuota aiskiai ir uzbaigtinai.
Neisivaizduoju, kaip kunigai gali leisti sakyt kitus zodzius..
Juk jei jau eini tuoktis baznycioje, tai jau reikia ir baznycios tvarkos laikytis... Juk nereikia daryti is to shou.
hmm.. as taip manau.

tai kodėl tada, jei priesaika yra griežtai suformuluota, kiekvienoj bažnyčioj ji sakoma kitaip? Ir ne apie šou mes čia šnekam, niekas ir nenori prisigalvot kažkokių nesamonių, kad galėtų kitus palinksmint.. Tiesiog man reikštų daug daugiau, jei galečiau savais žodžiais tuos visus dalykus prisiekt... Patikėk ir man svarbūs tie visi dalykai kurie įprastoje priesaikoje dominuoja, tik suformulavimas man jos nepatinka... O kam ji tinka,- tai puiku,- nematau aš čia jokios problemos. Nežinau, kuo mūsų santuokos geresnės tarkim už kitų tikėjimų, bet ten žmonės prisiekia vienas kitam ir ne bažnyčiai spręst ar tą priesaika nuoširdi ir ar bus vykdoma... ir kadangi santuokos sakramentą teikia ne kunigas, o jaunieji- vienas kitam, tai kiekviena ceremonija yra būtent naujos šeimos pradžia, o kokie skirtingi yra žmonės- tokios skirtingos ir šeimos. Todėl manau, kad bent jau prisiekti turėtų būti leista patiems... Juk kartais prisiekę žmonės laužo savo priesaikas net nesusimastę, o kitoj šeimoj ir be priesaikos visą gyvenimą žmonės gyvena ir ne priesaika, o meilė atsakomybė ir atsidavimas laiko juos kartu iki mirties... Nu ir prirašiau aš čia.. bet čia tik mano nuomonė wub.gif
Atsakyti
na nelabai supratai, ka as rasiau. snekejau apie taisykles. Yra baznycia - su savo taisyklemis, dogmomis ir tt. Jie turi santuokos tvarka. su visais zodziais ir tt. Juk priesaikos esme yra ta, kad ji suformuluota galutinai ir nekinta. Kas butu, jeigu vis kitas prezidentas prisiekinietu savaip?..butu pasisaipymas is pacios tvarkos, is valstybes.. Na nezinau..
Kodel misios vyksta visur vienodai, su tais paciais zodziais, etapais ir eiga. Nes tokia yra tvarka.
Ir sakyti kunigui, ar mes galim savais zodziais priesiekti, o ne jusu priesaika, manau, butu izulu. Savus zodzius galima sakyti po priesaikos, ar pries, ar vienas kitam i ausi.. Ai, nemoku paaiskinti, bet manau, kad kunigas jums tinkamai paaiskintu.
Man galbut irgi noretusi susigalvoti savaja priesaika... Nesu uoli katalike, bet gerbiu baznycia kartu su jos visomis taisyklemis. O prisiekti galima ir snibzadnt vienas kitam ausin kokioj abiems svarbioj vietoj...
Tiesiog SAVOJI ASMENINE priesaika yra tik mums ir musu, kuria galbut suprasim tik mes.. tai kam ja viesinti ir daryti sou is baznytines ceremonijos?.. (sou kalbu ne apie juokinima, bet na... estrada, pompastiskumas)

tiesiog labai atsiprasau, kad cia taip kategoriskai parasiau.. tikrai nenoriu izeisti ir cia mano asmenine nuomone.. Juk mastom visi skirtingi. Atsiprasau, jei parasiau kiek gruboku stiliumi
Atsakyti