Įkraunama...
Įkraunama...

Priesaika prie altoriaus

mums kunigas sakė kad tą nustatytą priesaiką galime interpretuoti savais žodžiais, kad tik viens kitam į akis žiūrėdami wub.gif tuos žodžius pasakytume, o ne nuo knygos ar kokio suglamžyto popieriuko nuskaitytume blush2.gif .
Atsakyti
QUOTE(vIKIs @ 2005 06 17, 10:29)
mums kunigas sakė kad tą nustatytą priesaiką galime interpretuoti savais žodžiais, kad tik viens kitam į akis žiūrėdami  wub.gif  tuos žodžius pasakytume, o ne nuo knygos ar kokio suglamžyto popieriuko nuskaitytume  blush2.gif .

va būtent tai ir bandau pasakyt.. mes taip pat norim ne iškreipti ar pakeisti priesaiką, o pasakyti ją savaip,- savais žodžiais... blush2.gif Ar tai jau reiškia nepagarbą bažnyčiai??? Ir visiškai nesutinku, kad tai įžūlu. schmoll.gif Matyt, kad ir kunigai taip nemano...jei neprieštarauja.. tai valio... thumbup.gif ir mūsų norai nėra kažkokie nerealūs clap.gif
Atsakyti
QUOTE(GPM @ 2005 06 16, 16:45)
del savu tekstu...
nelabai suprantu, kaip galima sakyti savo isgalvotus zodzius.
Juk priesaika yra priesaika.. zuirekit, parlamentarai prisiekia tais paciais zodziais..zodis zodin.. kas butu, jei savais zodziais vis kitas prisiekinetu, a?..

tai ir su baznycia tas pats.. cia juk ne kokios fuksu krikstynos ar pan. Priesaikoj tame ir esme, kad prisieki ties kiekvienu zodziu, kuris yra butinas ir idetas i priesaika ne siaip sau... Lygiai kaip ir kunigas, pamokslaut jis gali ivariai, o tie zodziai, kuriais jis skelbia vyru ir zmona yra privalomi visiems kunigams, ar tai Astijus butu, ar kokios Marijampoles klebonas... Priesaika - kanonu teises dalis. suformuota aiskiai ir uzbaigtinai.
Neisivaizduoju, kaip kunigai gali leisti sakyt kitus zodzius..
Juk jei jau eini tuoktis baznycioje, tai jau reikia ir baznycios tvarkos laikytis... Juk nereikia daryti is to shou.
hmm.. as taip manau.

drinks_cheers.gif visiškai pritariu thumbup.gif
Atsakyti
Nesutinku, manau tikrai galima sakyti ir savo sugalvotą priesaiką. ten visa ceremonija ir taip pagal taisykles, o ne taip kaip nori. aš turbūt ir ceremoniją visai kitokią padaryčiau, jei galima būtų. juk kiekvienas kitaip tikėjimą Dievu gali išreikšti, kodėl aš melstis turiu taip kaip parašyta, o ne taip kaip aš noriu ar moku...
Negi jūs bažnyčioje tuokiatės tik dėl to, kad taip reikia ir kiti taip daro.
bye1.gif
Atsakyti
O as manau, kad tas priesaikos tekstas buvo "slifuojamas" ne vienus metus, iki musu dienu atejo toks tekstas kuris viska apima, viska pasako ir jam nieko neprikisi. Man namuose repetuojant net akys asaroja, isivaizduojant, kaip tai iskilmingai skambes, kai vienas kitam ziuredami i akis tuos zodzius sakysim cry.gif
Atsakyti
smile.gif+2005 06 17, 14:57-->
QUOTE(saule smile.gif @ 2005 06 17, 14:57)
O as manau, kad tas priesaikos tekstas buvo "slifuojamas" ne vienus metus, iki musu dienu atejo toks tekstas kuris viska apima, viska pasako ir jam nieko neprikisi. Man namuose repetuojant net akys asaroja, isivaizduojant, kaip tai iskilmingai skambes, kai vienas kitam ziuredami i akis tuos zodzius sakysim cry.gif


Man lygiai tas pats būna, kai pasiimu priesaikos tekstą paskaityti.
Kažkaip reiks sugebėti pernelyg neašaroti tą priesaiką sakant ir jos klausantis žiūrint manajam į akis. Mums tai pats iškilmingiausias, svarbiausias ir rimčiausias santuokos ir visų vestuvių elementas. wub.gif
Atsakyti
Mes sakem baznytine, bet mintinai ir apsibliaudami wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2005 06 17, 23:01)
Man lygiai tas pats būna, kai pasiimu priesaikos tekstą paskaityti.
Kažkaip reiks sugebėti pernelyg neašaroti tą priesaiką sakant ir jos klausantis žiūrint manajam į akis. Mums tai pats iškilmingiausias, svarbiausias ir rimčiausias santuokos ir visų vestuvių elementas.  wub.gif

gal jūs merginos man galit tą priesaikos tekstą įmest ar kokią nuorodėlę nurodyt, nes man toks įtarimas, kad mes ne apie tą patį kalbam.. blink.gif Nu ta dviejų eilučių priesaiką manęs taip labai negraudina, gal aš ne tokią turiu??? g.gif
Atsakyti
Tekstas:
AŠ, N, IMU TAVE, N, SAVO VYRU IR PRISIEKIU VISADA BŪTI TAU IŠTIKIMA: KAI LAIMĖ LYDĖS AR VARGAS SUSPAUS, KAI SVEIKATA TVERS AR LIGOS SUIMS, - VISĄ GYVENIMĄ TAVE MYLĖSIU IR GERBSIU. TEPADEDA MAN DIEVAS!
Berods toks smile.gif
Atsakyti
QUOTE(UgNeliuke @ 2005 06 20, 10:35)
Tekstas:
AŠ, N, IMU TAVE, N, SAVO VYRU IR PRISIEKIU VISADA BŪTI TAU IŠTIKIMA: KAI LAIMĖ LYDĖS AR VARGAS SUSPAUS, KAI SVEIKATA TVERS AR LIGOS SUIMS, - VISĄ GYVENIMĄ TAVE MYLĖSIU IR GERBSIU. TEPADEDA MAN DIEVAS!
Berods toks smile.gif

taip, čia ta pati priesaika, kurią aš turiu.. smile.gif nu nežinau kodėl, bet man jos formulavimas ne prieširdies... tie "tvers" ir "suspaus" man visai čia netinka schmoll.gif schmoll.gif ir man kažkodėl jis ašarų nespaudžia.. blush2.gif Aš tą patį norėčiau savais žodžiais pasakyt... juk ta priesaika toks asmeniškas reikalas, turėtų būt leista bent kažkiek ją performuluot.. o čia visus bando talpint į tuos pačius rėmus.. ir nors daugeliui tai atrodo keista... lieku prie savo.. labai prisiekt savaip... cry.gif
Atsakyti
Deja kad ir kaip as norejau savo priesaka sakyti prie altoriaus, bet kunigas rieztai uzdraude ir net liepe, neduok dieve, neiskraipyti sakomo teksto. Ir net mintinai sakyti neleido, reiks is paskos ji kartoti cry.gif Kazkokia nesamone. Juk mes galime tas kelias eilutes mintinai ismokti.
Atsakyti
QUOTE(žvarba @ 2005 06 20, 10:30)
taip, čia ta pati priesaika, kurią aš turiu.. smile.gif  nu nežinau kodėl, bet man jos formulavimas ne prieširdies... tie "tvers" ir "suspaus" man visai čia netinka schmoll.gif  schmoll.gif  ir man kažkodėl jis ašarų nespaudžia.. blush2.gif  Aš tą patį norėčiau savais žodžiais pasakyt... juk ta priesaika toks asmeniškas reikalas, turėtų būt leista bent kažkiek ją performuluot.. o čia visus bando talpint į tuos pačius rėmus.. ir nors daugeliui tai atrodo keista... lieku prie savo.. labai prisiekt savaip... cry.gif


Visgi tai yra apeigos. Tad tenka ju laikytis. O vienas kitam skirtus zodzius galite pasakyti pirmaja nakti, kai busite vienu du wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti