Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiški patalai ir patalynė

Tai kad ekologiska ir antialergiska ne visada sutampa... Pvz plunksninese pagalvese ir kitokiose naturaliose medziagose veisiasi patalu erkutes, o sintetinese - ne. Arba gali zmogus buti alergiskas vilnai... grikiu pagalves atrodo geras pasirinkimas;) ir del ekologijos, ir del alergijos:)
Atsakyti
O gal kas turi soru lukstu pagalve, kuo skiriasi nuo grikiu ? g.gif
Atsakyti
aš kaip tik noriu nusipirkti naują patalynę ax.gif gal kuri žino kur kaune ieškoti ekologiškos patalynės?
beje, ką galvojate apie vilnos patalynę?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo doufyl: 31 rugpjūčio 2008 - 18:51
QUOTE(doufyl @ 2008 08 31, 19:42)
aš kaip tik noriu nusipirkti naują patalynę ax.gif  gal kuri žino kur kaune ieškoti ekologiškos patalynės?
beje, ką galvojate apie vilnos patalynę?


Kaune ekologiškos nebent rasakiloj, kur naujai atsidarė. Jų psl. yra jos pavyzdžiai.
Pas mus visa šeima vilnos pataluose miega, ji visada šilta (ypač smagu tik įlindus po antklode, kad nereikia laukti kol sušils), išlaiko pastovią kūno temperatūrą (gerai žiemą/vasarą), taip pat joje nesiveisia erkutės. Pirkome Merky
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 09 23, 23:30)
Kaune ekologiškos nebent rasakiloj, kur naujai atsidarė. Jų psl. yra jos pavyzdžiai.
Pas mus visa šeima vilnos pataluose miega, ji visada šilta (ypač smagu tik įlindus po antklode, kad nereikia laukti kol sušils), išlaiko pastovią kūno temperatūrą (gerai žiemą/vasarą), taip pat joje nesiveisia erkutės. Pirkome Merky

Gal reikės kada prie progos pabandyti ten nuvažiuoti, ačiū 4u.gif
o ta vilnos patalynė kažin visur gera? kaip atskirti? blush2.gif
Atsakyti
Sveikos,

papasakosiu, kaip rinkausi ale ekologiska (bent jau pati sveikiausia) ciuzini.

Visu pirma isskaiciau, kad ciuziniai, neskleidziantys kenksmingu medziagu i aplinka, turi tureti CentiPUR zenkla. Ciuziniu su siuo zenklu Lietuvoje neaptikau. Apsidziaugiau gavusi atsakyma is Dormeo, kad ju ciuziniai turi Öko-Tex standard 100 sertifikata.

Parsinesu as laiminga ciuzini is TopShop (Mandarino), ispakuoju is plastikines pakuotes (supakuotas i tokia vakuumine pakuote ir suspaustas i ritini) ir kad pasklis dregmes ir pelesio kvapas..... schmoll.gif

Ka gi teko grustis su kudikiu ant ranku grazinti ta ciuzini, ieskoti plastikines pakuotes, suvynioti, kad priimtu ir galiotu garantinis doh.gif

Paskui pasidomejau, ka gi sertifikuoja Öko-Tex standard 100. Ir pasirodo, kad jis galioja tik tekstilei, o ciuzinio sudetis gali buti belekokia blink.gif

Va taip mane isdure DORMEO.

Varysiu rinktis Lono ciuzini - ten yra kazkokiu Natural - ale sake su naturaliais aliejais blink.gif Bet irgi konkrecios info suteikti negali, nes gamintojas esa neatskleidzia gamybos proceso paslapciu. Be to neapsigaukit pirkdamos lateksini ciuzini - lateksas gali buti ir sintetinis, o jis yra naftos produktas. Naturalaus latekso ciuziniai vienguliai kainuoja virs 1000 Lt.
Atsakyti
QUOTE(Beci @ 2008 09 29, 15:08)
Be to neapsigaukit pirkdamos lateksini ciuzini - lateksas gali buti ir sintetinis, o jis yra naftos produktas. Naturalaus latekso ciuziniai vienguliai kainuoja virs 1000 Lt.


O idomu kaip Tempur ciuziniai? g.gif
Atsakyti
Siūlau čiužinukų pasižiūrėti čia: www.8h.lt
Lietuvių gamyba 4u.gif

Mes pas juos įsigijom vaikams Liberti čiužinukus: jie kietoki, bet jau kaip ir patys natūraliausi smile.gif. Gamina ir nestandartinių dydžių.
Atsakyti
o kur nusipirkti patalynę gerą? unsure.gif
Atsakyti
[quote=Kruopike77,2008 09 30, 14:33]
Siūlau čiužinukų pasižiūrėti čia: www.8h.lt
Lietuvių gamyba 4u.gif

Sudomino. Kokios ten kainos ir pristatymo terminai gal gali trumpai papasakoti?

O cia nemazai info apie ekologisku ciuziniu savybes (kas skaitot vokiskai) www.allnatura.de. Mane sokiravo tokie faktai:

100% naturaliu lateksu gali buti vadinamas ir lateksinis ciuzinys, kurio sudetyje yra bent 30% latekso, pagaminto is kauciuko;

Naturalus aliejai (rapsu, saulegrazu) naudojami poliuretaniniu ciuziniu gamyboje yra lasas visoje toje "naftos juroje". Bet to uztenka, kad gamintojas prie to ciuzinio pavadinimo pridetu zodi "NATURAL" doh.gif ir maustytu vartotoja...
Atsakyti
QUOTE(Beci @ 2008 09 29, 16:08)
Sveikos,
papasakosiu, kaip rinkausi ale ekologiska (bent jau pati sveikiausia) ciuzini.



Žiūrint kokie norai.
Natūralus =ekologiškas. tarp šių dalykų ne visada dedamas lygybės ženklas. Čia kai kas pasidžiaugė linine patalyne. Puiku- ji natūrali- bet ar linai buvo užauginti ekologiškai??? manau ne. nes jei jie būtų ekologiški patalynės komplektas viršytų 1000Lt.

Aš nesu ekoklogijos manjakė- tačiau mėgstu natūralius pluoštus.
Daug kas klausia kur galėtų įsigyti čiužinį.
jei jūs norite ekologiško- velniai žino kur.
Jei ne- galiu pasakyti: kokosinių čiužinių- įvairių dydžių mačiau Jysko parduotuvėje. Jie ir nebrangūs ir natūralūs. Tiesa dėl minkštumo ten kažkokio dar pluošto yra. kokio nežinau- tik kai ardėm vaiko čiužinį (lovytė nestandartinė- teko pjauti) pamačiau, kad ten yra kažkoks dar baltas kamšalas.
bet su tokiu čiužiniu yra viena bėda- pie jo reikia būtinai tokio čiužinėlio ant viršaus... mat jie velniškai kieti.
Dėl patalynės: aš asmeniškai pirkau vaikui tikrai mokėjau biešenus pinigus ir... mano vaikas pakolkas miega su paprastais senais patalais- mat naujieji pasirodė niekam tikę. schmoll.gif nors parašyta kad skalbti galima- išskalbus susimetė į gumulus... nors parašyta kad nekaista- vaikas pabunda sukaitę. taigi manau kad nuo šiol rinksiuosi natūralius pluoštus- o tai kad užauginta ale ekologiškai man dzin- kas iš tų reklamų jei prekė yra š...
Atsakyti
info is 8h:

"1) Mūsų čiužiniuose yra 20 proc. natūralus ir 80 proc. sintetinis lateksas. Lateksino čiužinio kaina būtų 1007 lt.
2) Gamybos terminas 30 kalendorinių dienų.
3) Kitų čiužinių kainos 190*90

"Bonus" įvilktos spyruoklės ir kokoso sluoksnis, lino sluoksnis - 1007 lt.
"Primus" spyruoklės, putų poliuretanas, lino sluoksnis - 669 lt
"Simplex" putų poliuretanas, lino sluoksnis - 602 lt.
"Sana" spyruoklės, kokoso sluoksnis, lino sluoksnis. Kaina priklauso nuo svorio kategorijos:(60-80kg. kat.) - 941lt.
(80-100kg. kat.) - 1002 lt.
(100-120kg. kat.) - 1064 lt."
Atsakyti