Įkraunama...
Įkraunama...

SKYRYBOS...

Bet neišsiaiškinus visų aplinkybių negalima taip iškart teigti schmoll.gif Jūs paėmėt standartą. Bet dabar įdomu skyrybų priežastis, juk jei kaltas sutuoktinis dėl iširusios santuokos gi viskas keičiasi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*Širdelė* @ 2009 10 01, 15:52)
Bet neišsiaiškinus visų aplinkybių negalima taip iškart teigti  schmoll.gif Jūs paėmėt standartą. Bet dabar įdomu skyrybų priežastis, juk jei kaltas sutuoktinis dėl iširusios santuokos gi viskas keičiasi  mirksiukas.gif

Vat būtent aš ir paėmiau situaciją, kai kaltas sutuoktinis. Nes jei skiriamasi bendru sutarimu, tuomet viskas kitaip. O kai vienas iš sutuoktinių skirtis nenori, tuomet tai ilgos ir liūdnos dainos..
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 10 01, 15:54)
Vat būtent aš ir paėmiau situaciją, kai kaltas sutuoktinis. Nes jei skiriamasi bendru sutarimu, tuomet viskas kitaip. O kai vienas iš sutuoktinių skirtis nenori, tuomet tai ilgos ir liūdnos dainos..

na viskas dažnai pasibaigia sužinojus kainas.. vyras bedarbis.. skyrybų neduoda.. tikimybė, kad kainas pamatęs vis tiek neduos skyrybų ir mažai tikėtina..
arba 10 metų pagyvensit atskirai ir išsiskirsit tada...kai nebus prasmės laikyt priverstinai tave savo žmona..
man šiaip nuomonės išdėstymas.. noras atsirado pakalbėt ir tiek.. tiesiog nieko neįmanomo nėra..
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif
cia vis kalbama apie skyrybas kai abu susitaria, bet cia yra kitokia situacija schmoll.gif moteris nori skirtis, o vyras sake neduos jokiu skyrybu, viskas yra jo. zmona kentejo ne vienerius metus, ir vien del vaiku, nes ji uzdirba visa gyvenima tik puse minimumo, o vaikus norejo isleisti i mokslus. viena mergaite jau baige mokslus (isleido ja i mokslus baige universiteta), o kita dabar tapo pirma kurse universitete. taigi paskutinius du metus nebegalima apsitverte ir nusprende moteris skirtis, nes paliko nebepakencia, vyras vis dazniau musasi, visokiais zodziais koliuojasi, lyg dar geria.
taigi norejau pasiteirauti gal zinote kiek gali viskas kainuoti? kad ir moteris mazai uzdirba vistiek jai reikes moketi advokatei, teismui ir taip toliau tukstanciais. nera kokio nors dalyko kad jai viskas pigiau kainuotu?
zinau kad tai merginai kuri baige mokslus niekas nebepriklauso, o sita mergaite pirmakurse tai eis pas mama, tikrai ne pas teti.
ir moteirs nori kad jai paliktu nama ir atstotu nuo jos, bet aisku jam priklauso namo dalis, bus dalinama i tris dalis jei neklystu, ar klystu (zmonai, vyrui, pirmakursiai mergaite)? bet ar butu galima kazka padaryti kad zmonai ir dukrai atitektu namas, ji gali atsisakyti ir 6 ha zemes ir kita, kad tik paliktu nama. taip paty ruti 2 masinas, traktorius pora, bet jie nenauji.
patarkite ka nors g.gif
Atsakyti
neesu nei teisininke, nei tos srities zinove, bet suauge vaikai lieka suaugusiais o dalybos eina per puse tik tarp sutuoktiniu, galima kiek zinau kol vaikai nepilnameciai bandyt prasyti siek tiek daugiau nei puse g.gif
Atsakyti
na taip ji jau pilnamete (19 metu), bet kad jai reikia islaikymo, nes mokosi, nejaugi nepriklauso jai dalis namo? blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auks'iukė: 01 spalio 2009 - 20:46
QUOTE(Auks'iukė @ 2009 10 01, 21:46)
na taip ji jau pilnamete (19 metu), bet kad jai reikia islaikymo, nes mokosi, nejaugi nepriklauso jai dalis namo? blink.gif

pilnametei tikrai nepriklauso schmoll.gif tėvai vaikams išlaikymą turi garantuoti berods iki 18 metų 4u.gif Sutuoktinių turtas tik tas nesidalija kuris buvo atsineštas į santuoką kaip kraitis, o santuokos metu užgyventas turtas dalijamas pusiau
Atsakyti
tai bet yra kazkaip parasyta nepilnamaciai vaikai ir reikalaujantys islaikymo. tai kaip suprasti reikalaujantys islaikymo?
Atsakyti
Va radau cituoju

Tėvai privalo materialiai išlaikyti savo vaiką, kol jis sulaukia pilnametystės, t. y. kol jam sueina aštuoniolika metų, išskyrus atvejus, kai vaikas yra nedarbingas dėl invalidumo, kuris jam nepilnamečiui nustatytas. Be to, tėvų pareiga materialiai išlaikyti savo vaiką nepasibaigia jam sulaukus pilnametystės, jeigu vaikas mokosi vidurinių, aukštųjų ar profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, yra ne vyresnis negu 24 metų ir jam būtina parama. Išlaikymas pilnamečiam vaikui, besimokančiam vidurinės, aukštosios ar profesinės mokyklos dieniniame skyriuje, priteisiamas iki tokio mokslo pabaigos, bet ne ilgiau nei jam sueis 24 metai.


Radau infolex klausimą kuris labai panašus į jūsų

Klausimas:
Kokio dydžio išlaikymą 19-mečiui vaikui, aukštosios mokyklos studentui, pagal naują įstatymą gali priteisti teismas iš išsiskyrusio tėvo? Nerimauju, kad teismas iš mano atlyginimo gali išskaičiuoti tokią didelę sumą, kad iš likusios man atlyginimo dalies bus neįmanoma išlaikyti mano dabartinės šeimos (bedarbės žmonos ir nepilnamečio vaiko). Ir kas - pilnamečio vaiko motina ar pats pilnametis vaikas - turi teisę kreiptis į teismą?

Atsakymas:
2004 m. lapkričio 11 d. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.194 straipsnio pakeitimo įstatymu buvo numatyta, kad tam tikrais atvejais teismas priteisia išlaikymą vaikui ne iki pilnametystės, o iki kol vaikas mokosi vidurinės, aukštosios ar profesinės mokyklos dieniniame skyriuje ir nėra sukakęs 24 metų. Įstatymas nenumatė konkretaus išlaikymo dydžio ar išlaikymo dydžio nustatymo ypatumų. Bendri išlaikymo dydžio nustatymo principai yra įtvirtinti Civilinio kodekso 3.192 straipsnyje, kuris numato, kad išlaikymo dydis turi būti proporcingas nepilnamečių vaikų poreikiams bei jų tėvų turtinei padėčiai ir užtikrinti būtinas vaikui vystytis sąlygas. Manytume, kad teismas, priteisdamas išlaikymą studijuojančiam vaikui, pirmiausia turėtų atsižvelgti į paramos poreikį, įvertinti visas su tuo susijusias aplinkybes.

Atsižvelgiant į tai, kad Civilinio proceso kodeksas pripažįsta civilinį procesinį veiksnumą asmenims, pasiekusiems pilnametystę, t.y. 18 metų, manome, kad dėl išlaikymo vaikui, vyresniam nei 18 metų, į teismą galėtų kreiptis pats išlaikymo reikalingas asmuo. Tačiau norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad teismas priteisia išlaikymą tik tuo atveju, jei pareigą išlaikyti turintis asmuo išlaikymo neteikia savo noru, taigi, išlaikymo teikimo klausimai gali būti sprendžiami ir be teismo pagalbos.

Atsakyti
QUOTE(Auks'iukė @ 2009 10 01, 22:39)
tai bet yra kazkaip parasyta nepilnamaciai vaikai ir reikalaujantys islaikymo. tai kaip suprasti reikalaujantys islaikymo?

Jei jie turi negalią ir negali savęs išlaikyti.

Jokio amžiaus vaikams nepriklauso joks turtas skyrybų metu. Nei namas, nei automobilis, nei televizorius. Teismas gali nukrypti nuo lygių dalių principo tarp sutuoktinių, bet šis turtas vis tiek nepriklauso vaikams.

<*Širdelė*> - panašu, kad jūs tik pradedate domėtis skyrybų problemomis. Patarimas - skaitant teisininkų atsakymus į klausimus arba komentarus reikia skaityti kiekvieną žodį taip, kaip jis parašytas, o ne taip, kaip norisi.
Jūsų citatoje pagrindinis žodis, paverčiantis visą atsakymą niekiniu yra - "manome".
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 10 02, 09:10)
<*Širdelė*> - panašu, kad jūs tik pradedate domėtis skyrybų problemomis. Patarimas - skaitant teisininkų atsakymus į klausimus arba komentarus reikia skaityti kiekvieną žodį taip, kaip jis parašytas, o ne taip, kaip norisi.
Jūsų citatoje pagrindinis žodis, paverčiantis visą atsakymą niekiniu yra - "manome".

mano specializacija baudžiamoji ax.gif

Jūs žiūriu gerai gaudotės teisiniuose reikaluose tai norėčiau paklausti. Aš labai puikiai atsimenu kad tikrai santuokoje užgyventas turtas dalinamas tik tarp sutuoktinių. Vakar vakare kaip tik kalbėjau su mamomis, kurios sako kad prieš berods 3 m skyrėsi šeima ir turtą dalino ir vaikams. dabar galvoju ar čia įstatymai vėl pasikeitė ar tikrai galėjo turtą dalinti ir vaikams mastau.gif

O dėl to žodelio manytume, tai ten dar kelis kartus skaičiau ir viskas tvarkoj. ten advokatas parašė, bet iš praktikos viskas taip ir eina, nes teismas pirma įvertina kokios galimybės studijuojančiam žmogui gyventi, ar gauna studento stipendiją ir t.t. Juk teismas iš lempos nepriteisia paramą. Praktika rodo, kad labai sunkiai teismai priteisia jau pilnamečiam vaikui paramą.
Atsakyti
QUOTE(*Širdelė* @ 2009 10 02, 11:17)
1. Vakar vakare kaip tik kalbėjau su mamomis, kurios sako kad prieš berods 3 m skyrėsi šeima ir turtą dalino ir  vaikams. dabar galvoju ar čia įstatymai vėl pasikeitė ar tikrai galėjo turtą dalinti ir vaikams mastau.gif

2. Praktika rodo, kad labai sunkiai teismai priteisia jau pilnamečiam vaikui paramą.

1. Ne, įstatymai nepasikeitė. CK yra galimybė skyrybų metu nukrypti nuo lygiateisiškumo principo dalinant santuokinį turtą. Todėl kai kam ur susidaro įspūdis, kad vaikams kažkas priklauso.
2. Taip, sunkiai. Paprastai nėra problemų prisiteisti išlaikymą kol vaikas dar mokosi bendrojo lavinimo mokykloje.
Papildyta:
QUOTE(*Širdelė* @ 2009 10 02, 11:17)
O dėl to žodelio manytume, tai ten dar kelis kartus skaičiau ir viskas tvarkoj. ten advokatas parašė, ...

Niekinis todėl, kad vaikui tapus pilnamečiu ir jam esant veiksniu, tik jis pats gali kreiptis į teismą dėl išlaikymo priteisimo. Be jokių "manome".
Atsakyti