Įkraunama...
Įkraunama...

Paauglystė

QUOTE(^Vakarė^ @ 2013 02 19, 08:59)
Sveikos  4u.gif

Siūlau paskaityt knygą apie vaikų auklėjimą "vaikai kilę iš dangaus" labai gerų minčių ten yra.

Pasidalinkit mintimis, ką toj knygoj rašo. Kol kas nelabai turiu laiko prisėst prie knygos... Kas skaitėte, būtų labai įdomu bent kelios mintys. Turiu problemų su dukra. Kol kas dar ne paauglystė, bet matau, kad jau susikalbėt darosi kartais sunku verysad.gif Labai pergyvenu dėl to. Iki šiol mūsų santykiai buvo labai geri unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(String @ 2013 06 27, 10:50)
Pasidalinkit mintimis, ką toj knygoj rašo. Kol kas nelabai turiu laiko prisėst prie knygos... Kas skaitėte, būtų labai įdomu bent kelios mintys. Turiu problemų su dukra. Kol kas dar ne paauglystė, bet matau, kad jau susikalbėt darosi kartais sunku  verysad.gif  Labai pergyvenu dėl to. Iki šiol mūsų santykiai buvo labai geri  unsure.gif

manau 10 mečius jau beveik galima vadinti paaugliais, na bent anktyva paauglyste tai tiksliai, sūnų turiu tokį patį patį, tai nežinau aš jau tai įvardinu kaip paauglystę doh.gif
Atsakyti
QUOTE(evuxiene @ 2013 06 27, 11:06)
manau 10 mečius jau beveik galima vadinti paaugliais, na bent anktyva paauglyste tai tiksliai, sūnų turiu tokį patį patį, tai nežinau aš jau tai įvardinu kaip paauglystę doh.gif

Na, kartais kai "užplaukia", tai tikrai atrodo, kad paauglystė, o šiaip dažniau dar ji vaikas... Bet tas amžinas akių vartymas, nervų nevaldymas, nežinau, agresija kažkokia... unsure.gif Nieko nepadarys namie, jokio anei mažiausio darbelio, viskas su ašarom unsure.gif Eina sau... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo String: 27 birželio 2013 - 10:10
QUOTE(String @ 2013 06 27, 11:09)
Na, kartais kai "užplaukia", tai tikrai atrodo, kad paauglystė, o šiaip dažniau dar ji vaikas... Bet tas amžinas akių vartymas, nervų nevaldymas, nežinau, agresija kažkokia...  unsure.gif  Nieko nepadarys namie, jokio anei mažiausio darbelio, viskas su ašarom  unsure.gif  Eina sau...  doh.gif

geras, maniau kad čia pas mane tik taip, grynai analogiškas atvejis doh.gif biški kas iškart verkia, isterijos, sako aš noriu normalaus gyvenimo lotuliukas.gif doh.gif oi...dėl darbų tai liepiu kambarį isšsiplauti, dulkes nusivalyti, indus pats savo išsiplauna, būna kad nepatikrinu kaip tai padarė, bet jei patikrinu, tai aišku daro belekaip, tada prasideda jo nervavimasis... doh.gif bet žinai bernai yra bernai, aš tokios nuostatos kad mergaitės galima pasaugoti, jos visko iš gyvenimo išmoks, o vat bernai užlips kokiai gerai ant sprando ir amen jai, tai iš bernų aš linkusi daugiau reikalauti doh.gif
Atsakyti
O aš priešingai, bijau, kad bernas tokią nevalą pamatęs, pabėgs ir liks manoji senmergė, o aš be anūkų lotuliukas.gif Juokai juokais, bet problema kaip matau yra g.gif Eisiu pirkt knygų apie vaikų auklėjimą, nes matau, kad normaliai susišnekėt neina - aš nemoku kalbėt, o ji - klausyt. Ir reikia kažką daryt, nes po kelių metų iš vis gali būti vėlu blink.gif
Atsakyti
QUOTE(String @ 2013 06 27, 12:58)
O aš priešingai, bijau, kad bernas tokią nevalą pamatęs, pabėgs ir liks manoji senmergė, o aš be anūkų  lotuliukas.gif  Juokai juokais, bet problema kaip matau yra  g.gif Eisiu pirkt knygų apie vaikų auklėjimą, nes matau, kad normaliai susišnekėt neina - aš nemoku kalbėt, o ji - klausyt. Ir reikia kažką daryt, nes po kelių metų iš vis gali būti vėlu  blink.gif

šiaip jei taviškė susiras pedantą tai bus šakutės, jei tokį patį tai sutars, pilna pavyzdžių ir gyvenimo, juolab prigimtį pakeisti sunku, nu aišku galima kažkiek, bet viską muštru pasiekti doh.gif
aš skaičiau" Laimingi tėvai iššūkis tėvams", nu tokia pusė velnio, gal labiau amerikėnams tinka, bet galim ką nors ir saviškiams pritaikyti blink.gif Šiaip tai aišku ir pačiai reik kantrybe apsišarvuoti, aš irgi kartais pagalvoju, kad nu nors verk iš kur tas vaikas toks, bet kaip sakoma vaikų ir tėvų nepasirinksi... biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Visos knygos geros, paskaitai, kažką pritaikai, kažko ne, bet bendram išprūsimui tai vistiek kažko pasisemi iš jų.
Mano sūnui 15, ir aš kuo toliau tuolabiau manau, kad būtent griežtumu ir prievarta nieko nepasieksi, jei ko ir pasiekiame tai tik gražiai bendraudami. Kuo daugiau griežtumo, kuo daugiau pakelto balso, tuo labiau jiems įsijungia atbulinis stabdis. Pradžiai patarimas - kuo daugiau stengtis bendrauti, kuo daugiau praleisti laiko kartu, kažką kartu veikti, pasitarti su jais dėl kažkokių sprendimų, jiems labai svarbu, kad būtų gerbiama jų nuomonė. Kuo daugiau nuoširdumo su jais bendraujant, ir kuo mažiau reikalavimų, pakelto balso, bandyti ieškoti kompromiso, kažkoks atlygis užpadarytus darbelius, ne būtinai pinigai, ar pirkiniai, bet sakykim, jei tu man padėsi tą ir tą, tada aš turėsiu daugiau laiko, savaitgalį nueisim kartu į filmą, ir t.t.

Čia ką rašau, tai pati bandau tai išmokti, nes pačiai tai sunkiai sekasi blush2.gif , bet vyrui mano tai puikiai išeina, ir duoda gerų rezultatų, tai ir aš vis mokausi iš jo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(evuxiene @ 2013 06 27, 13:22)
šiaip jei taviškė susiras pedantą tai bus šakutės, jei tokį patį tai sutars, pilna pavyzdžių ir gyvenimo, juolab prigimtį pakeisti sunku, nu aišku galima kažkiek, bet viską muštru pasiekti doh.gif
aš skaičiau" Laimingi tėvai iššūkis tėvams", nu tokia pusė velnio, gal labiau amerikėnams tinka, bet galim ką nors ir saviškiams pritaikyti blink.gif Šiaip tai aišku ir pačiai reik kantrybe apsišarvuoti, aš irgi kartais pagalvoju, kad nu nors verk iš kur tas vaikas toks, bet kaip sakoma vaikų ir tėvų nepasirinksi... biggrin.gif

Tai vat, ir galvoju, kokią knygą geriau skaityt g.gif Šiaip logiškai pagalvojus, turbūt tik amerikietiškų ir galima rast, nes juk mūsų Lietuvėlėje iki dabar vaikus auklėjo diržu blush2.gif Kur buvom girdėję, kad kokiam kaime močiutės kalbėtųsi su vaikais, kaip anie jaučias hihihi.gif Jei kas būdavo negerai, dėdavo su rykšte ir baigta kalba nail.gif Tai mes čia dabar, sąlygiškai jaunos mamos, ėmėm svarstyt, kaip čia tuos vaikus laimingais padaryt... Diržo atsisakėm (na, šiaip jau aš nesu sudavus anei supurčius vaikų blush2.gif ) ir ieškom, ieškom, ieškom auklėjimo metodų. O vaikai tuo tarpu pamažu iš mažyčių angeliukų virsta raguotais velniais doh.gif Tokiais pat, kaip ir tie, kuriuos kaime diržu auklėjo. Tai ką daryt g.gif Velnias žino...
Mano dukra geros širdies. Protinga. Supratinga. Na, bet... Kaip sakiau, kai užplaukia kažkas, tai siaubas blink.gif Rėkia, šaukia, jei kas ne pagal ją. Amžiais zyzia, nupirk tą, nupirk aną... Man nuobodu... Nėr ką veikt... Tingiu... Na, žodžiu, manau, kas turit panašių atžalų, suprantat, apie ką aš unsure.gif O aš taip jaudinuosi, pergyvenu, širdis plyšta... Vakar su mano mama taip susipyko, net gėda prieš mamą verysad.gif Net grasino jai trenkti mano dukra, ar galit patikėti blink.gif Kartais bijau, kad užauginsiu pabaisą, nu nebegaliu, baisu man...
Atsakyti
QUOTE(String @ 2013 06 27, 15:17)


Paskaitykit tą knygą "vaikai, kilę iš dangaus" ten apie auklėjimą be diržo smile.gif ir apie paauglių auklėjimą.
man sūnus pats ją perskaitė, vakarais kol vakarienę gamindavau smile.gif
Jam ji labai patiko, ir konfliktinėse situacijose man vis sakydavo "o prisimeni kaip knygoje rašė" ..... bet aš įsiūčio pagauta sakydavau "tokia knyga dar neparašyta, kaip tave reikia auklėti" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(^Vakarė^ @ 2013 06 27, 15:32)
Paskaitykit tą knygą "vaikai, kilę iš dangaus" ten apie auklėjimą be diržo smile.gif ir apie paauglių auklėjimą.
man sūnus pats ją perskaitė, vakarais kol vakarienę gamindavau smile.gif
Jam ji labai patiko, ir konfliktinėse situacijose man vis sakydavo "o prisimeni kaip knygoje rašė" ..... bet aš įsiūčio pagauta sakydavau "tokia knyga dar neparašyta, kaip tave reikia auklėti"  biggrin.gif

Po darbo varau į knygyną mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(String @ 2013 06 27, 15:17)
Tai vat, ir galvoju, kokią knygą geriau skaityt  g.gif  Šiaip logiškai pagalvojus, turbūt tik amerikietiškų ir galima rast, nes juk mūsų Lietuvėlėje iki dabar vaikus auklėjo diržu  blush2.gif  Kur buvom girdėję, kad kokiam kaime močiutės kalbėtųsi su vaikais, kaip anie jaučias  hihihi.gif  Jei kas būdavo negerai, dėdavo su rykšte ir baigta kalba  nail.gif  Tai mes čia dabar, sąlygiškai jaunos mamos, ėmėm svarstyt, kaip čia tuos vaikus laimingais padaryt... Diržo atsisakėm (na, šiaip jau aš nesu sudavus anei supurčius vaikų  blush2.gif  ) ir ieškom, ieškom, ieškom auklėjimo metodų. O vaikai tuo tarpu pamažu iš mažyčių angeliukų virsta raguotais velniais  doh.gif  Tokiais pat, kaip ir tie, kuriuos kaime diržu auklėjo. Tai ką daryt  g.gif  Velnias žino...
Mano dukra geros širdies. Protinga. Supratinga. Na, bet... Kaip sakiau, kai užplaukia kažkas, tai siaubas  blink.gif  Rėkia, šaukia, jei kas ne pagal ją. Amžiais zyzia, nupirk tą, nupirk aną... Man nuobodu... Nėr ką veikt... Tingiu... Na, žodžiu, manau, kas turit panašių atžalų, suprantat, apie ką aš  unsure.gif  O aš taip jaudinuosi, pergyvenu, širdis plyšta... Vakar su mano mama taip susipyko, net gėda prieš mamą  verysad.gif  Net grasino jai trenkti mano dukra, ar galit patikėti  blink.gif  Kartais bijau, kad užauginsiu pabaisą, nu nebegaliu, baisu man...

jei pauguosiu, tai ir maniškis iš namų žadėjo išeiti, mat vaikų namai šalia doh.gif dėl nuobodulio tas pats, boring, man, sako lotuliukas.gif nu dėl pirkinių pusė velnio, bet jei kur nors eianam sako nupirksi man kažką, reiškia kažką skanaus, nes visi pinigai jau atimti, nes nemoka su jais elgtis.Irgi geros širdies, šiaip su šventėm visada pasveikina, gėlių nuperka su proga ir be, ne taip kaip vyras doh.gif Šiaip į šikną yra gavęs, nes nu kartais nebesusivaldai... doh.gif blush2.gif
Atsakyti
Nusipirkau vakar porą knygų, draugė žadėjo duoti paskaityti "Vaikai, kilę iš dangaus" blush2.gif Skaitau... Nežinau net, ką pasakyt... Vieną knygą pirkau Lapino "Ten ir atgal", nes įdomu, ką lietuviai mąsto apie vaikų auginimą... na tai išvada kol kas tokia - skaitau ir jaučiuosi, kaip paskaitose - sukištos visos teorijos iš visų psichologų ir psichoterapeutų, pradedant Froidu, ir t.t. doh.gif Skaitau, ir nebesuprantu nieko doh.gif man atrodo, kad viskas prieštarauja viena kitam - atrodo, autoriai aiškina, kad vaikui reikia sakyti, kad tau nepatinka jo elgesys, ar tave liūdina, jei jis elgiasi vienaip ar kitaip, tačiau Lapinas aiškina, kad būtent taip auginama neurotiška asmenybė blink.gif Ai, pasimečiau dar labiau unsure.gif Antra knyga - kažkokio "užsieniečio" biggrin.gif "Laimingi vaikai", ar kažkoks ten pavadinimas blush2.gif Na, ten viskas parašyta populiariau, su tiesioginiais pavyzdžiais, ir, mano nuomone, nėra lietuviams būdingo gąsdinimo, kad pasakius vieną žodį, sugadinsi vaikui visą gyvenimą, nes būtent tokia nuomonė susidarė, paskaičius Lapiną...
Ką jūs manot apie tai? gal turit kokių minčių?
Atsakyti