Įkraunama...
Įkraunama...

Paauglystė

QUOTE(nierce @ 2014 10 22, 22:19)
Aš irgi turiu galvos skausma. 14 metu paaugli.l

Nierce, nepergyvenkit. Reikia tiesiog išlaukti...Kaip suprantu, nieko blogo jis nedaro, išskyrus, kad vėlai grįžta. Bet Jūs žinote, kur jis tuo metu būna, tad nerimauti, kaip ir nėra dėl ko? Priekaištauti neverta, nes dar labiau ''laisvės'' norės, o ir užsisklęs. Su paaugliais tik gražiuoju galima rasti kompromisą. Pakeltas balsas, riksmai, trenksmai - patys blogiausi patarėjai.
Atsakyti
QUOTE(Dziaugiuosi @ 2013 12 02, 21:19)
Sveikos,
Kartais pradedu galvoti, kad mano 14-metis nelabai sveikas verysad.gif Negeba koncentruoti demesio. Gali mokytis visa savaitgali ir gauti neigiama pazymi. Kai bandai padeti, suvoki, kad jis nieko nesupranta net dalykuose, kurie tiesiogiai susije su gyvenimu.. Su mokslais turime bedu, ir dideliu. Nera motyvacijos, ir nera sugebejimu... Puse dienos pasimokino chemijos kontroliniam ir gavo 1 blink.gif Tai kam mokintis? verysad.gif
Man kaip motinai labai skaudu ir baisu del jo ateities....


O kaip buvo anksčiau - ar visada buvo toks išsiblaškęs?

Šiaip išsiblaškymas gali būti susijęs su skydliaukės veiklos sutrikimais. Taip pat gali būti padidinto nerimo (jau ne tas paprastasis, o rimtesnis psichinės veiklos sutrikimas) simptomas.

Gali būti susijęs su psichotropinių medžiagų vartojimu.

Nenoriu gąsdinti. Bet pasirūpinti reikėtų - pamėginkit bent jau dėl skydliaukės pasižiūrėt.
Atsakyti
Na mano tai visa savate lauke iki 20 val.bet pagrinde.tai sporto salėje.žiuri varžybas nes kartais ir pats žaidžia.menktadieni buna iki 22val .bet buna už 5-10min.kelio nuo namu. Mokiniu šokiuose.pareina kaip susitarėm.lygtais vėl gryžta susidomėjimas vel sportuoja žaidžia futbola.džiaugiuosi labai.kol kas ir neigiamo pažymio neturi. Labiausia bijau kad nepradetu rukyt ir kokio šššš pagert.draugai irgi visi man žinomi.
Nežinau gal aš paranojiška darausi.prisigalvoju visko negaliu bųti ramiai kai jo nėra namie.jaučiu kaip as su juo kalbu ramiai tai jis irgi normaliai.kai prieštarauju tai jis sako.atsibodo tos kalbos eisiu pas močiute pabūti per atostoigas.nu tada tai man iš vis stresas.na nežinau ka dar be pridurtu.laukiu šalčiu tada neis i lauka nevent valandai ne ilgiau.:-)
Atsakyti
Nierce, manau, perdėtai reaguojate. Sūnus laikosi duoto žodžio. Grįžta, kada pažadėjęs, mokosi gerai. Turite susitaikyti, kad namie jis praleis vis mažiau laiko. Juk jaunam žmogui reikia bendravimo su draugais, bendraamžiais.
Atsakyti
mamos, turiu problema..vaikas 16metu mano maistauja..seniau tik kompas naktimis, pramiegojimai, problemos m-kloje ... siemet isejome i gimnazija..lanke pakankamai gerai, pazymiai pakilo vos ne perpus, nes seniau vis ant iskritimo ribos...o dabar ..po nauju metu, suejo 16metu ir prasidejo...naujametinis vakarelis namie..suzinau apie rukyma..o jis juk sportininkas..geriausias LT sprinteris, i Europa vaziuojantis...baiges muz. m-kla...ir staiga -maistas - toks, kad nebeuztenka ka dare lyg siol..ribas pleciasi..mat nauja kompanija..prasidejo vakariniai isejimai...kur su kuo -nesako..partizanas...cia viena diena isejo ir negrizo..pas drauga nakvojo, cia kaip suprantu nauja mada tokia tarp paaugliu yra...gi isleisciau, bet norejau suzinoti kur ir su kuo, pas ka..vat ir parode ozius, nesakysiu, nezinosi ir t.t...konfliktas rezultate...o sia savaite is vis..neina i m-kla, as is lovos neismetu jo..uzpilsi vandens..konfliktas ir rezultato jokio..uzsidarys savo kabary ir neileis..
bet diziausia problema, kad isejo i gimtadieni..su draugu, kuri pazistu, geras vaikas, bet ir pasake, akd susipykes su mama ir ka jie sumaste..dingti....3paroms....ir nesisako kur buve..esu issikyryusi ir vyrui dzin..kalta as nes issiskyriau ir pasiemiau vaikus, db auginkis is auklekis pati..nusiplauna...tevai mano, jo seneliai..kaltina mane...kaip cia tu nesusitvarkai..kaip tu cia leidi..kas cia per naktimis sedejimas..kaip cia nesusitvarkai..draugas esantis taip pat nesupranta, kaip as nepastatau vaiko ant ausu..o as juk zinau jau senai..vaikas maistauja..nenori jokio mano naujo draugo, kuris cia jam aiskintu atvykes ..ir vienintelis suvaldymas..ka as matau -policija..nes psichologai aiskina kaip reikai viska daryti su meile...tik, kad paziuriu ko tam mano vaikui truksta..pats ilipes i kompa ir neatplesi, nes namie ka veiksi, tv neidomu, ten skaipas draugai...islenda , pavalgo, kartais nusiprausia, wc ir vsio...ieini pas ji ikambari..tai ko nori isgirsti...taigi noriu patarimo..snd ryte zadinu..nesikelia ir vat neisejo i m-kla..sakau ka tu darai..o jis atsako i m-kla galima 3tevu rastelius..ir ka tu jam..mesti is lovos?gi pastums mane ir nuleksiu i kampa...io tada kas..policija ar leist dar karta, kad pastumtu? ka darytt jei vel negris? policija..ar sedet ir kentet?...o jei paklaustumet kaimynu ar mokytoju..sakytu labai geras vaikas...mandagus, pasisveikins, praleis..o namie -despotas...aisku tas anksti issiskyriau..jam tebuvo 3 metukai, labai skaudu jam buvo..bet vaikas jis iki 6klases buvo geras , nemaistavo..o toliau vis astrejo jo norai ir valdzios grobimasis...po jo skyrybu turejau antra vyra..bet butent sis ir buvo despotas, blogai elgesis u mano vaikasi , is pirmos santuokos 2, dukra db jai tuoj 18 (kaip ir normalus vaikas, negaliu skustis nei as, nei kiti), sunus, su kuriuo db kariauju...issikyriau, kai sunui buvo 14m, neliko jam priespaudos, nuo antrojo vyro...ir pradejo man kersyti..uz skyrybas, patevi...turiu su antru vyru dar dukryte, jai 8m..tai sese seniau jis mylejo..o jkuo toliua tuo labiau pyksta ir ant jos..kad vat tavo tevas man liepdavo..o tu nedarai, tau tai leidzia..zodziu situacija mazdaug nusvieciau..pati esu issilavinusi moteris ir tikrai ne asociali...bet matyt per minksta valdingiems zmonems..PRASAU PAGALBOS...LAUKIU PSAIULYMU KAIP ELGTIS...KUR KREIPTIS..beje uz viesinima problemos - sunus tik dar labiau nekencia manes...o tai kaip man elgtis, jei jis bando diktuoti visa mano gyvenima...ir jei psichologams nepavyko jo atverti, kaip man atverti..tiesa, kai buvo luzus nosis jam ir operavo..kai jam skauda, jis palieka vaikas..po narkozes daug verke , kukciojo ir kviete visus kas jam brangus..tai juk ir parodo, dusioj geras, bet maistas jo galvoje gali gi jam sudauzyti tolimesni gyvenima...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diannute: 04 vasario 2015 - 11:34
QUOTE(diannute @ 2015 02 04, 09:31)
bet maistas jo galvoje gali gi jam sudauzyti tolimesni gyvenima...

Mama, isgerkit raminanciu... ir laukit kol jam nusistoves hormonai stebedama kaip jis dauzo savo gyvenima. Pats sudauzys, pats tures ir atstatyt. O gal ir nereikes, nes, akivaizdu, pagrindus jam sudejote gerus. O gal kaip tik - baigsis mamos spaudimas, baigsis ir maistas? As suprantu, kad jus norit jam paties geriausio. Betgi jis nebemazas, jis pats zino kaip jam reikia elgtis. Rasau ta "pats zino" ir taip juokinga - mums, mamoms, sirdis plysta nuo to ju zinojimo, nes daznai mes suprantam, kaip labai jie klysta. Bet gi dabar ju toks amzius, kad jiems reikia patiems pamatyt savo klaidas.


Ir tikrai, vienoj vietoj tikrai sutikt noriu su jusu sunum. Kas cia per dvigubi standartai seimoj? Jeigu jis kazkokio konkretaus amziaus laikotarpiu turejo tam tikras pareigas, tai kodel gi jaunesnis vaikas negali tu pareigu, budamas tokio amziaus kaip vyresnis brolis, atlikt? Net jei tai buvo jusu buvusio vyro iniciatyva. Nes dabargi tai vyresnelis tuo klausimu jauciasi kaip koks pelenius doh.gif rolleyes.gif biggrin.gif . Jeigu jis gebejo tai atlikt, gebes ir mazoji. O jus pakilsit sunaus akyse.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dziubadzija: 04 vasario 2015 - 20:52
Sveiki,
labai prašau, kad patartumėte ką nors. Auginu 14 dukrą, ji kiek uždaroko būdo, bet mokosi labai gerai, man ji nekelia didelių rūpesčių. Tačiau jau 4 metus gyvenu su kitu vyru (ne dukros tėvu) ir jam jos elgesys labai nepatinka. Aprašysiu tokią situaciją. Kartais jis pamato, kad feisbuke ji prisijungusi 1-2 val nakties, aišku, aš neteigiu, kad tai gerai, bet manajam tai katastrofa. Teigia, kad vaiko neauklėju, kad nesirūpinu (pvz šiąnakt ji irgi iki dviejų buvo feisbuke, tačiau ryte nereikėjo į mokyklą, kai aš paklausiau kodėl taip ilgai nemiega, ji atsakė, kad dieną daug miegojo ir dabar neužmiega, tiesiog varto feisbuke kas naujo, na, man užteko tokio atsakymo, nepuoliau tikrinti ar atimti telefono, nes tikiu ja;tada gavau pylos nuo vyro, kodėl nepatikrinau, kodėl naktimis neatimu tel...) Sakykite, mamytės, kurios augina paauglius ar jūs tikrinate savo vaikų telefonus ir tai ką jie naršo internete? Pykstu pati ant savęs, nebežinau ko klausyti: savęs ar vyro; aš pasitikiu dukra, tačiau vyras vis teigia, kad kontroliuočiau, kontroliuočiau...
Atsakyti
QUOTE(Nissa @ 2015 02 18, 15:49)
Sveiki,
labai prašau, kad patartumėte ką nors. Auginu 14 dukrą, ji kiek uždaroko būdo, bet mokosi labai gerai, man ji nekelia didelių rūpesčių. Tačiau jau 4 metus gyvenu su kitu vyru (ne dukros tėvu) ir jam jos elgesys labai nepatinka. Aprašysiu tokią situaciją. Kartais jis pamato, kad feisbuke ji prisijungusi 1-2 val nakties, aišku, aš neteigiu, kad tai gerai, bet manajam tai katastrofa. Teigia, kad vaiko neauklėju, kad nesirūpinu (pvz šiąnakt ji irgi iki dviejų buvo feisbuke, tačiau ryte nereikėjo į mokyklą, kai aš paklausiau kodėl taip ilgai nemiega, ji atsakė, kad dieną daug miegojo ir dabar neužmiega, tiesiog varto feisbuke kas naujo, na, man užteko tokio atsakymo, nepuoliau tikrinti ar atimti telefono, nes tikiu ja;tada gavau pylos nuo vyro, kodėl nepatikrinau, kodėl naktimis neatimu tel...) Sakykite, mamytės, kurios augina paauglius ar jūs tikrinate savo vaikų telefonus ir tai ką jie naršo internete? Pykstu pati ant savęs, nebežinau ko klausyti: savęs ar vyro; aš pasitikiu dukra, tačiau vyras vis teigia, kad kontroliuočiau, kontroliuočiau...

Pradėsit paranoiškai kontroliuoti, prarasit dukrą. Ji turi nuoatabią mamą!
Atsakyti
QUOTE(Nissa @ 2015 02 18, 15:49)
Sveiki,
labai prašau, kad patartumėte ką nors. Auginu 14 dukrą, ji kiek uždaroko būdo, bet mokosi labai gerai, man ji nekelia didelių rūpesčių. Tačiau jau 4 metus gyvenu su kitu vyru (ne dukros tėvu) ir jam jos elgesys labai nepatinka. Aprašysiu tokią situaciją. Kartais jis pamato, kad feisbuke ji prisijungusi 1-2 val nakties, aišku, aš neteigiu, kad tai gerai, bet manajam tai katastrofa. Teigia, kad vaiko neauklėju, kad nesirūpinu (pvz šiąnakt ji irgi iki dviejų buvo feisbuke, tačiau ryte nereikėjo į mokyklą, kai aš paklausiau kodėl taip ilgai nemiega, ji atsakė, kad dieną daug miegojo ir dabar neužmiega, tiesiog varto feisbuke kas naujo, na, man užteko tokio atsakymo, nepuoliau tikrinti ar atimti telefono, nes tikiu ja;tada gavau pylos nuo vyro, kodėl nepatikrinau, kodėl naktimis neatimu tel...) Sakykite, mamytės, kurios augina paauglius ar jūs tikrinate savo vaikų telefonus ir tai ką jie naršo internete? Pykstu pati ant savęs, nebežinau ko klausyti: savęs ar vyro; aš pasitikiu dukra, tačiau vyras vis teigia, kad kontroliuočiau, kontroliuočiau...

Aš saviškių netikrinu. Ir kažkur nuo penkiolikos sūnaus miego grafiko nebekontroliuoju. Kol aktyviai sportavo fizinis krūvis darė savo. Jei ir užsižaizdavo kada ilgiau, kitą vakarą jau anksčiau guldavo. Nutraukus sportą tas naktinis sėdėjimas prie kompiuterio pasidarė dažnas reiškinys. Manęs negasdina, kuo jis ten užsiima. Bet sveikatai tai ne į naudą. Dukrai dvylika. Kol kas vakarais sėdėjimas internete draudžiamas. Bet ji lanko baseiną. Ir kol kas didelių bėdų nėra - pati dešimtą lūžta miegoti.
Jūsų atveju jeigu tik yra galimybė su dukra susitarti ir nakčiai riboti internetą, kompiuterį, televizorių kad ir nuo vienuoliktos vakaro, bandyčiau tartis. O jeigu miego nenori yra mažiau smegenis sužadinančių veiklų. Galima knygą paskaityti. Mano dukra pasijungia muziką per ausines ir rankdarbius daro.
Tik draudimas ar kova tokiame amžiuje jau ne išeitis. Reikia ieškoti sutarimo su vaiku.
Atsakyti
QUOTE(Nissa @ 2015 02 18, 14:49)
Sveiki,
labai prašau, kad patartumėte ką nors. Auginu 14 dukrą, ji kiek uždaroko būdo, bet mokosi labai gerai, man ji nekelia didelių rūpesčių. Tačiau jau 4 metus gyvenu su kitu vyru (ne dukros tėvu) ir jam jos elgesys labai nepatinka. Aprašysiu tokią situaciją. Kartais jis pamato, kad feisbuke ji prisijungusi 1-2 val nakties, aišku, aš neteigiu, kad tai gerai, bet manajam tai katastrofa. Teigia, kad vaiko neauklėju, kad nesirūpinu (pvz šiąnakt ji irgi iki dviejų buvo feisbuke, tačiau ryte nereikėjo į mokyklą, kai aš paklausiau kodėl taip ilgai nemiega, ji atsakė, kad dieną daug miegojo ir dabar neužmiega, tiesiog varto feisbuke kas naujo, na, man užteko tokio atsakymo, nepuoliau tikrinti ar atimti telefono, nes tikiu ja;tada gavau pylos nuo vyro, kodėl nepatikrinau, kodėl naktimis neatimu tel...) Sakykite, mamytės, kurios augina paauglius ar jūs tikrinate savo vaikų telefonus ir tai ką jie naršo internete? Pykstu pati ant savęs, nebežinau ko klausyti: savęs ar vyro; aš pasitikiu dukra, tačiau vyras vis teigia, kad kontroliuočiau, kontroliuočiau...


Su dukra daugiau pabendraukite (maloniai) - nueikit kur nors kartu (kur jai patinka), paskialbėkit, pasidomėkit, ką veikia, kas jai rūpi. Gal nori kokį būrelį lankyti (tik nedrįsta prašyti?). Gal ko nors apskritai nori, bet nedrįsta paprašyti (rūbų, kokio naudingo daikto, o gal paslaugos - pvz. nueiti pas gerą kirpėją????). Gal trūksta gyvenime iššūkių ir tikslų? Apie ką svajoja. Suteikit dukrai tai, ko trūksta jai pagal amžių. Tiksliau - ne atneškit ant lėkštės, o šiek tiek padėkit kuo galit, paremkit, padrąsinkit.

Atkiru kanalu ypatingą dėmesį atkreipčiau į vyrą - kas graužia jo sielą, kad dėl to reikia kabinėtis prie mylimo žmogaus?
Atsakyti
QUOTE(suvi @ 2015 02 19, 12:05)
Su dukra daugiau pabendraukite (maloniai) - nueikit kur nors kartu (kur jai patinka), paskialbėkit, pasidomėkit, ką veikia, kas jai rūpi. Gal nori kokį būrelį lankyti (tik nedrįsta prašyti?). Gal ko nors apskritai nori, bet nedrįsta paprašyti (rūbų, kokio naudingo daikto, o gal paslaugos - pvz. nueiti pas gerą kirpėją????). Gal trūksta gyvenime iššūkių ir tikslų? Apie ką svajoja. Suteikit dukrai tai, ko trūksta jai pagal amžių. Tiksliau - ne atneškit ant lėkštės, o šiek tiek padėkit kuo galit, paremkit, padrąsinkit.

Atkiru kanalu ypatingą dėmesį atkreipčiau į vyrą - kas graužia jo sielą, kad dėl to reikia kabinėtis prie mylimo žmogaus?

Ačiū visiems už atsakymus, šiek ramiau pasijutau, kad yra kas dar be manęs netikrina savo atžalų telefonų ir veiklos internete. Nesakau, kad aš visai nesidomiu ką ji veikia, žinoma, kad pažiūriu ką feisbuke ji laikina ir kokius komentarus rašo, tiek kiek matosi viešai, be to ir pati kartais man parodo, ką įdomaus rado. Bet į akis sakyti dukrai, atrakink man savo telefoną, dabar skaitysiu tavo sms - tikrai nedrįstu. O vyras dabar motyvuoja, kad pilnas internetas pagundų, kad ji bręsta, suvilios,apgaus,išprievartaus... neišsimiegos ir tu motin turi tvarkyti vaiką, kad ji atsigulus jau nebeimtų telefono į rankas. Sako tik iš geros valios, tik norėdamas apsaugoti. Blogiausia, kad aš pati pasiklausius jo, tokia nesugebanti auklėti ir naivi,patikli mama pasijaučiu.
Atsakyti
Nissa, maniskei ir 14 metu, daznai matau kad fb buvo prisijungusi 1-2 val. nakties, bet cia savaitgaliais ar per atostogas, daznai ir mintis ateina kad gali per jaunuma ir nepatyrima i kokia beda isivelt, bet jiems mokykloje daug aiskina kokie pavojai gali buti virtualiame pasaulyje (mes ne LT) tai ji tikrai informuota. As kai buvau tokio amziaus labai megau skaityti knygas, galejau per nakti skaityt, tetis neleisdavo, liepdavo gesint sviesa ir miegot, tai as pasiimdavau prozektoriu ir po kaldra pasislepus skaitydavau vistiek. Cia man savotiskai panasu smile.gif
Atsakyti