Įkraunama...
Įkraunama...

Įvažiavimas į JAV

Dar norėčiau pasitarti, pasikonsultuoti apie vaikų mokslą.
Mūsų vaikas į pirmą klasę išėjo 7 metų, taigi ją baigs ir antrą Lt pradėtų būdamas 8 su trupučiu. Kaip suprantu, JAV jis eitų jau į trečią klasę. Problema tokia, kad nežinau kaip išsiaiškinti, į kurią klasę JAV jį reiks leisti. Anglų kalbos dar nemoka, bet šis klausimas išsiaiškintas. Klausimas dėl matematikos ir pan. (nors iš esmės dėl jos) - vaikas matematiką čia moka aukštesniu lygiu, taigi jeigu JAV nueis į antrą klasę, kad nebūtų ten jam per žemas lygis, jei atitinkama ten bus septynmečiai.Būtų gaila, jei regresuotų.
Bet kokiu atveju, grįžę planuojame leisti į 5 klasę, kaip jam ir priklausys, jei JAV peršoktų klasę, Lt grįžtų.
Gal kuri apskritai galėtumėt įdėti pavyzdinį pradinukų tvarkaraštį? Visų draugų ir pažįstamų JAV vaikai arba gerokai didesni, arba gerokai mažesni doh.gif
Ai, ir ten elementary taip pat 4 metai? Paskui jau high school?
Atsakyti
QUOTE(Losa @ 2013 04 02, 03:57)
Dar norėčiau pasitarti, pasikonsultuoti apie vaikų mokslą.
Mūsų vaikas į pirmą klasę išėjo 7 metų, taigi ją baigs ir antrą Lt pradėtų būdamas 8 su trupučiu. Kaip suprantu, JAV jis eitų jau į trečią klasę. Problema tokia, kad nežinau kaip išsiaiškinti, į kurią klasę JAV jį reiks leisti. Anglų kalbos dar nemoka, bet šis klausimas išsiaiškintas. Klausimas dėl matematikos ir pan. (nors iš esmės dėl jos) - vaikas matematiką čia moka aukštesniu lygiu, taigi jeigu JAV nueis į antrą klasę, kad nebūtų ten jam per žemas lygis, jei atitinkama ten bus septynmečiai.Būtų gaila, jei regresuotų.
Bet kokiu atveju, grįžę planuojame leisti į 5 klasę, kaip jam ir priklausys, jei JAV peršoktų klasę, Lt grįžtų.
Gal kuri apskritai galėtumėt įdėti pavyzdinį pradinukų tvarkaraštį? Visų draugų ir pažįstamų JAV vaikai arba gerokai didesni, arba gerokai mažesni  doh.gif
Ai, ir ten elementary taip pat 4 metai? Paskui jau high school?

kai vaikas jau yra pradejas mokykla,jo tikrai nekels i aukstesne klase cia vien del to, kad jis vyresnis pagal metus,nes net ir cia US yra tevu kurie uzlaiko vaikus,ypatinagi berniukus,kitaip tariant kai jau esi mokinys eini i klase taip ,kaip priklauso ir i gimtadienius jau neziuri.
Kas liecia mokymosi lygi,jei jau zinai mokykla susisiek konkreciai su ja ir paklausk apie gifted programas,nes ten butent i jas eina gabesni,o jei ju nera mokytojos gal prasyti extra work ir bus ok,kas liecia kalba - ismoks ir gan reitai mirksiukas.gif 4u.gif
K-5 yra elementary, 6-8 yra middle ir 9-12 yra high 4u.gif
Atsakyti
Dėkui smile.gif Mūsiškis į mokyklą išėjo laiku pagal LR įstatymus, kalendoriniais metais, kai suėjo 7 metai. o kai gimęs pavasarį, tai ir gavosi rugsėjį 7 metai ir keli mėnesiai.

Mes pagal greatschools.com nusižiūrėję 2-3 mokyklas, į kurias planuotume leisti, dar matysim, kaip seksis namus išsinuomoti. Viena jų, kaip minėjau, yra magnet school, parašiau, bet nesulaukiau atsakymo - iš tiesų keista, nes į kelis meilus iš kitų vietų atsakyta labai operatyviai. O taip ir nesupratau, ar ji magnet ant menų, ar ant menų ir dar ko nors g.gif

The mission of Center is to enable gifted and talented students to soar by providing an environment of academic and artistic excellence.
Atsakyti
QUOTE(Losa @ 2013 04 02, 06:45)
The mission of Center is to enable gifted and talented students to soar by providing an environment of academic and artistic excellence.

ir tam ir tam mirksiukas.gif jei jie puslapi turi pati issiaiskink,bet kaip minejus esu anksciau i jas pakliuti uretu buti konkursai. Jei yra telefonas ,skamtelk mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Jovitele78 @ 2013 04 02, 03:32)
Sveikos, triju metu begyje ir mes planuojame isvykti i JAV,dar turime nebaiktu reikalu Lietuvoje ir kelsime sparnus smile.gif  Mano sesuo JAV piliete,tad visa seima norime buti kartu mes su vyru,tevai,brolis visi planuojame isikurti vienoje vietoje Cikagos mieste.


jau kalbejot cia apie tai.. svajones grazios - bet realiai per 3metus jums popieriai nesusitvarkys pagal piliete sese. Tokie seimos sujungimai uztrunka kol kas ilgiau.

QUOTE(Losa @ 2013 04 02, 04:57)
Dar norėčiau pasitarti, pasikonsultuoti apie vaikų mokslą.
Mūsų vaikas į pirmą klasę išėjo 7 metų, taigi ją baigs ir antrą Lt pradėtų būdamas 8 su trupučiu. Kaip suprantu, JAV jis eitų jau į trečią klasę. Problema tokia, kad nežinau kaip išsiaiškinti, į kurią klasę JAV jį reiks leisti. Anglų kalbos dar nemoka, bet šis klausimas išsiaiškintas. Klausimas dėl matematikos ir pan. (nors iš esmės dėl jos) - vaikas matematiką čia moka aukštesniu lygiu, taigi jeigu JAV nueis į antrą klasę, kad nebūtų ten jam per žemas lygis, jei atitinkama ten bus septynmečiai.Būtų gaila, jei regresuotų.
Bet kokiu atveju, grįžę planuojame leisti į 5 klasę, kaip jam ir priklausys, jei JAV peršoktų klasę, Lt grįžtų.
Gal kuri apskritai galėtumėt įdėti pavyzdinį pradinukų tvarkaraštį? Visų draugų ir pažįstamų JAV vaikai arba gerokai didesni, arba gerokai mažesni  doh.gif
Ai, ir ten elementary taip pat 4 metai? Paskui jau high school?


kaip ir sake, ne pagal metus ziures, o pagal tai kiek klasiu baiges. Jei baiges pirma tai eis i antra ir tiek. Paprastai jei vaikas mokslo metu pradzioj pasirodo kaip super gabus tai yra galimybiu su mokytojos rekomendacija perkelti i aukstesne klase. Bet anglu kalbos nemokant to tikrai nebus. Jei gabus matematikai, tai galit prasyti papildomo darbo jam ir kai kurios mokyklos turi galimybe pvz mokytis antroje klaseje, bet matematika lankyti su treciokais ir t.t. Bet velgi be kalbos pirmus metus manau jam ir ta matematika bus challenging tai geriausia, kad liktu savo klaseje.

Del tvarkarascio, tai maniske eina dar tik i Kindergarten - nuline klase ar kaip cia pavadintumet LT, tai neaktualu jums. Bet siaip jau man susidare vaizdas, kad cia nuline klase tai panasiai kaip LT pirma. Nes mano vaikas jau ir skaityt ismokyta mokykloj ir raso sakinukus paprastus, ir matieka mokinasi, geografija, socialinius mokslus ir t.t.. O del amziaus pradeda ivairiai - keliems klasiokams rugseji suejo 6 metai tik pradejus ta nuline, maniske jaunesne tai jai lapkriti tik 5 suejo.
Atsakyti
Nuraminot - jis normalus vaikas, gabus, bet ne kažkoks vunderkindas. Tik nenorėjau, kad patektų į darželio lygio smile.gif

MichGirl, panašiai ir klausiau - matai, jau geografija, socialiniai yra g.gif Kažkokie integruoti? Pvz., Lt pirmokai mokosi lietuvių, matkę, pasaulio pažinimą, muziką, dailę ir technologijas, kūno kultūrą, etiką ar tikybą ir choreografiją. Geografija turbūt pasaulio pažinimą atitiks.
Papildyta:
QUOTE(*NYC* @ 2013 04 02, 16:30)
ir tam ir tam mirksiukas.gif jei jie puslapi turi pati issiaiskink,bet kaip minejus esu anksciau i jas pakliuti uretu buti konkursai. Jei yra telefonas ,skamtelk mirksiukas.gif


Dar nesusikalbėsiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Losa @ 2013 04 02, 12:20)
Nuraminot - jis normalus vaikas, gabus, bet ne kažkoks vunderkindas. Tik nenorėjau, kad patektų į darželio lygio smile.gif

MichGirl, panašiai ir klausiau - matai, jau geografija, socialiniai yra  g.gif Kažkokie integruoti? Pvz., Lt pirmokai mokosi lietuvių, matkę, pasaulio pažinimą, muziką, dailę ir technologijas, kūno kultūrą, etiką ar tikybą ir choreografiją. Geografija turbūt pasaulio pažinimą atitiks.
Papildyta:
Dar nesusikalbėsiu  blush2.gif


man toks vaizdas, kad cia pradinese labiau spaudzia, o paskui maziau lyginant su LT. Ta prasme ten pradeda pradinukus leciau, o veliau labiau griebia nei cia. Cia mano tokie pastebejimai, gal ir netikslus.

Geografija turbut kaip pasaulio pazinimas: mokosi ten vandenynus, zemynus, kas savaite po dvi salis aptaria ir kazkoki darbeli padaro su jom susijusi (ana savaite pvz gere arbata (t.y. sultis) kaip japonai prie zemu staliuku atsiklaupe, tai dar siandien nenustojo pana mano apie tai sneket). Na viskas mazo vaiko lygiu zodziu - ne tai, kad ten upes afrikos kala mintinai wink.gif
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2013 04 02, 19:38)
man toks vaizdas, kad cia pradinese labiau spaudzia, o paskui maziau  lyginant su LT. Ta prasme ten pradeda pradinukus leciau, o veliau labiau griebia nei cia. Cia mano tokie pastebejimai, gal ir netikslus.


Manau labai tiksliai pastebejai. Paciai man teko JAV vidurinej trumpai pasimokint (baigiau LT), tai man siek tiek sokas buvo kai prieme i mokykla ir klause noriu algebra ar geometrija mokytis - juk LT matematika ir tiek, o jau ten viska mokaisi. Taip pat LT istisai visus dalykus mokaisi iki 12 klases, o cia pusmeti viena dalyka, pusmeti kita, pvz pusmeti fizika, pusmeti chemija (bent vyresnese klasese, nezinau kaip realiai toliau viskas vyksta, bet bevuco istisus metus vienodu pamoku).
Atsakyti
tai va mano mama labai nustebus kiek mano vaikas visko mokosi dar net pirmoke nebudama, ir kad skaito jau normaliai ir visa kita. Bet pvz cia i univerke patekus, tai pirmus metus kur bendrinius dar dalykus moko tai man tebuvo pasikartojimas kokios 9-os klases LT, paskui jau aisku daugiau griebti eme kai specialybiniai dalykai daugiau prasidejo.
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2013 04 02, 21:11)
Bet pvz cia i univerke patekus, tai pirmus metus kur bendrinius dar dalykus moko tai man tebuvo pasikartojimas kokios 9-os klases LT

nu geras biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2013 04 02, 21:11)
Bet pvz cia i univerke patekus, tai pirmus metus kur bendrinius dar dalykus moko tai man tebuvo pasikartojimas kokios 9-os klases LT,


As transfer dariau, tai man kitaip su studijom cia ir visiskai vaikisku dalyku nebeturiu, bet pvz LT univere matematika mokytasi uzskaite kaip labai auksto lygio universitetine matematika ir ta privaloma lygi tiesiog waive'ino... Bet idomumo delei paziurejau matematikos testus, kurie nustato i kuri lygi universitete papuoli (t.y. paruosimui ar tiesiai i matematika), tai tikrai juokinga - visokios trupmenos, ju sudetys, dauginimai, dar siaip sudetis/atimtis/dalyba/daugyba kai yra eiluteje (), t.y. kas pirma darosi. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(shopingas @ 2013 04 03, 11:29)
As transfer dariau, tai man kitaip su studijom cia ir visiskai vaikisku dalyku nebeturiu, bet pvz LT univere matematika mokytasi uzskaite kaip labai auksto lygio universitetine matematika ir ta privaloma lygi tiesiog waive'ino... Bet idomumo delei paziurejau matematikos testus, kurie nustato i kuri lygi universitete papuoli (t.y. paruosimui ar tiesiai i matematika), tai tikrai juokinga - visokios trupmenos, ju sudetys, dauginimai, dar siaip sudetis/atimtis/dalyba/daugyba kai yra eiluteje (), t.y. kas pirma darosi.  biggrin.gif


man visai waivint matiekos kazkaip ten negalejo, tai turejau lankyt college algebra, bet profesore pati man po triju savaiciu dave final egza parasyt ir pasake daugiau neateit smile.gif Mokino lygtis su vienu kintamuoju sprest ir grafikus elementariausius pabraizyt smile.gif As kai matieka dar vidurinej budama sustiprintai mokiausi tai cia buvo kaip anekdotas ta ju college algebra.

Bet aisku rimtu mokslu buvo daug praejus tuos visus bendrinius, man labiau patiko JAV studint negu LT - nes daug kitaip pateikiama informacija ir ji daug naudingesne paskui profesiniam gyvenime.
Atsakyti