
Linkiu nesirgt bet jei taip atsitiko , manau čia rasit to ko ieškot

nepamirškit čia dalinamės patarimais , jei ištiko rimtu bėdų ar skausmu kuo greičiau reikia kreiptis į medikus

Biškutis anatomijos


Tulžies pūslė yra dešinėje pilvo pusėje, po kepenimis. Ši pūslė kaupia kepenų gaminamą tulžį, kuri patenka į dvylikapirštę žarną, kur virškinami riebalai. Tulžies pūslės ir bendrasis tulžies latakai susijungia ir atsiveria į plonąją žarną.

Indikacijos operacijai
Tulžies pūslėje susiformavę akmenys sukelia:
* tulžies latako užsikimšimą ir stiprų pilvo skausmą (kepenų koliką);
* tulžies pūslės uždegimą (cholecistitą);
Tam, kad išvengti minėtų sutrikimų, atliekama tulžies pūslės pašalinimo operacija (cholecistektomija).
Operacija
Tulžies pūslės operacijos dažniausiai atliekamos laparoskopu. Laparoskopinė kamera įvedama į pilvo ertmę pro bambą, o instrumentai pro kitus du mažus pjūvius. Tada surandama tulžies pūslė, nupjaunamos jos kraujagyslės bei latakai ir ji pašalinama.

Atviros cholecistektomijos operacija (atveriant pilvo ertmę) atliekama, jei tulžies pūslė yra infekuota arba echoskopiškai joje buvo rasta didelių akmenų. Žemiau šonkaulių lanko, dešinėje pilvo pusėje, padaromas nedidelis pjūvis. Pūslė geriau matoma, kai kepenys kiek patraukiamos. Tulžies pūslės latakas ir arterija nupjaunamos ir pūslė pašalinama. Patikrinama ar nėra akmenų bendrajame tulžies latake. Jeigu randami uždegimo ar infekcijos požymiai, tai po operacijos keletui dienų uždegiminio skysčio drenažui paliekamas nedidelis, plokščias vamzdelis.

Sveikimo periodas
Po laparoskopinės cholecistektomijos į namus galima vykti dažniausiai tą pačią arba kitą dieną ir valgyti rekomenduojamą maistą bei daryti kasdienius darbus. Po atviros cholecistektomijos reikalinga 5-7d. hospitalizacija, o kasdieniniais darbais rekomenduojama užsiimti tik po 46 savaičių.
šaltinis baltijos amerikos klinika