Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip puošime namus kalėdoms?

Dar kartą ačiū Ašaros lietuje 4u.gif
Atsakyti
Nu mano šeima- užsiėmę žmonės, nebūnantys namuose, todėl per tokias šventes didžiausia pramoga jiems yra ramus pasrybsojimas lovoje su pižama, prie gero kalėdinio filmo, su savais- todėl mano šeima nejaučia atostogų ir kalėdų, jei antrą ar trečią kalėdų dieną , užuot mėgavusis ramybe ir bendravimu, turi užsiimti maisto gamyba- todėl tikslas nėra pagaminti kuo daugiau, kad persivalgyti, o padaryti tiek, kad porą dienų nereiktų gaminti valgyti ar užsiimti kitais buitiniais rūpesčiais, nes mums kažkaip nesijaučia šventės, jei jau antrą kalėdų dieną reikia kažkuo tokiu kasdienišku užsiimti- mums tai laikas atitrūkti nuo buities, todėl man visai priimtina, jog pagaminama skanesnio maisto ne vienai, o porai dienų. Mano tėvai kartais ir šiokiom dienom pavalgyti nespėja pietų, nes daug dirba, papildomą uždarbį turi prie valdiško darbo dar, tai tikrai yra pratę prie visokių sąlygų, ir jų negąsdina ir neverčia pasibijaurėti mintis, jog tas pats maistas valgomas dvi, o kas netaip lengvai genda- ir tris dienas. Aš suprantu, kad kasdien gaminti maistą gali mama, sėdinti kelis metus namuose su vaiku, bet kai abu žmonės dirba keliais etatais, o tarnaitės pasisamdyti vis tiek nėra už ką (toks jau prgyvenimas lietuvoje), tai man tas nenoras kasdien po kelių etatų dar užsiimti maisto gamyba (ypač per atostogas, kai norisi išnaudoti tą šventinį laiką poilsiui, o ne buičiai)- yra visai suprantamas, ir siejasi ne su noru apsiryti, bet su noru kelioms dienoms pabėgti nuo buitinių rūpesčių. mirksiukas.gif mirksiukas.gif

Nu bet čia jau off-topikas doh.gif

O kalbant apie dekorą, man vis nenduoda ramybės mintis, viena kūčias/kalėdas padaryti ant grindų bigsmile.gif Na, kaip rytiečiai valgo- stalas- ant grindų padėtas stalviršis, pakeltas vos per sprindį nuo grindų (ant kokių keturių plytų ar dėžių). o vietoj sofos ar kėdžių- matrasai ar čiusžiniai- viskas skendi kalėdiškuose audekluose ir užtiesaluose, kuriuose padėliota žvakių, pamėtyta žaisliukų, bigsmile.gif Tai būtų gera išeitis, nes pas mus tamekambaryje pasidaro labai ankšta, kai atdineša stalas ir eglė, taip sugrūsta viskas atrodo, ir stalas, kurį naudojam šventėms, toks aukštas, kad labai nejauku tampa kambary kai viskas sugrūsta ir nelieka vietos dekoracijoms- net praėjimui vietų nelieka ax.gif

Bet kažin ar tai patiks vyresniems šeimos nariams- tėvams, ir pan- jie jaučiu tingės rangytis ant grindų ir norės atsisėsti tradiciškai verysad.gif Sakys kad sunku lankstytis, norint pakilti nuo stalo ar atsisėsti... O gal dar yra kokių išeičių, kad viskas būtų žemai, bet patogu? g.gif
Atsakyti
na va ikeliu savo gaiminta puolste siandien prisiruosiau uzbaigti smile.gif tik nesimato sniegucio purskimas nuotraukoje http://public.fotki....i/cimg4372.html
Papildyta:
na niekaip nesuprantu ka ne taip darau keldama nuotrauka vis adresiuka imeta o ne nuotrauka
Atsakyti
sveikos, pradejau nerti snaiges, uzsimaniau ant langu dekoracija pasidaryti, bet dabar pradejau mastyti,kaip jas graziai pritvirtinti (neklijuojant), kad graziai atrodytu ir siulu nesimatytu g.gif gal turit kokiu ideju? noriutokias kaip tipo griliandas pasidaryti blush2.gif
Atsakyti
beje, prisiminiau bigsmile.gif darysiu pati žaisliukus ant eglutės-tai iš vilnos velti kamuoliukai bigsmile.gif visokių spalvotų, marguotų, taškuotų, dryžuotų bigsmile.gif tikiuosi gražiai atrodys pakabinus, ir mano darbas nenueis veltui smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*gidryte* @ 2008 11 06, 18:36)
sveikos, pradejau nerti snaiges, uzsimaniau ant langu dekoracija pasidaryti, bet dabar pradejau mastyti,kaip jas graziai pritvirtinti (neklijuojant), kad graziai atrodytu ir siulu nesimatytu  g.gif  gal turit kokiu ideju? noriutokias kaip tipo griliandas pasidaryti  blush2.gif


galėtum pabandyt su žvejybiniu valu (''žylka'') pririšti tongue.gif iš arti gal ir matysis, bet iš toliau tai neturėtų... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 11 05, 19:48)
Nu dvylikos nededame kalėdų rytą- bet dedame kas liko nuo kūčių- visada. o mums dažniausiai lieka visų dvylikos po truputį. O jie pas mus universalūs tokie- mišrainės, grybai, kūčiukai- tai juos dedame būtinai, jei būna likę nuo kūčių- nes per kūčias mes karštų negaminame dažniausiai, o tokius, kurie neabejotinai tinka ir rytojaus dieną- pvz. mišrainės prie mėsos patiekalų tos pačios pas mus, ryte naujų daržovių salotų nedarome tikrai- tai pas mus ryte praktiškai dasideda tik kokia kepta višta ir saldumynai, dar kokio mėsos vyniotinio, o visa kita lieka, ir suvalgoma kaip garnyrai prie mėsos- tai vis tiek būna apie dvylika  biggrin.gif

storos lietuviskos Kaledos bigsmile.gif

na, bet baigiam - apie dekoracijas sita tema blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 11 06, 16:17)
Nu mano šeima- užsiėmę žmonės, nebūnantys namuose, todėl per tokias šventes didžiausia pramoga jiems yra ramus pasrybsojimas  lovoje su pižama, prie gero kalėdinio filmo, su savais- todėl mano šeima nejaučia atostogų ir kalėdų, jei antrą ar trečią kalėdų dieną , užuot mėgavusis ramybe ir bendravimu, turi užsiimti maisto gamyba- todėl tikslas nėra pagaminti kuo daugiau, kad persivalgyti, o padaryti tiek, kad porą dienų nereiktų gaminti valgyti ar užsiimti kitais buitiniais rūpesčiais, nes mums kažkaip nesijaučia šventės, jei jau antrą kalėdų dieną reikia kažkuo tokiu kasdienišku užsiimti- mums tai laikas atitrūkti nuo buities, todėl man visai priimtina, jog pagaminama skanesnio maisto ne vienai, o porai dienų. Mano tėvai kartais ir šiokiom dienom pavalgyti nespėja pietų, nes daug dirba, papildomą uždarbį turi prie valdiško darbo dar, tai tikrai yra pratę prie visokių sąlygų, ir jų negąsdina  ir neverčia pasibijaurėti mintis, jog tas pats maistas valgomas dvi, o kas netaip lengvai genda- ir tris dienas. Aš suprantu, kad kasdien gaminti maistą gali mama, sėdinti kelis metus namuose su vaiku, bet kai abu žmonės dirba keliais etatais, o tarnaitės pasisamdyti vis tiek nėra už ką (toks jau prgyvenimas lietuvoje), tai man tas nenoras kasdien po kelių etatų dar užsiimti maisto gamyba (ypač per atostogas, kai norisi išnaudoti tą šventinį laiką poilsiui, o ne buičiai)- yra visai suprantamas, ir siejasi ne su noru apsiryti, bet su noru kelioms dienoms pabėgti nuo buitinių rūpesčių. mirksiukas.gif  mirksiukas.gif

Nu bet čia jau off-topikas doh.gif


Raskite sioje temoje neuzsiemusiu zmoniu biggrin.gif visi daugdirba,auginaviakus,tvarko namus biggrin.gif
na matote,kiekvienoje seimoje savi iprociai...vieni dribso apsivalge lovoje prie TV,kiti pramogauja,lanko draugus,nesedi,vienoje vietoje........mes nesedime namie,lankome tevelius,draugus,einame pasivaikscioti,pramogaujame,vaziuojame i miska,slidineti irt.t.
O maisto gaminimas keletui dienu asmensikai man nelabai..juk pamarinavai mesyte,i spec inda,tik atsidarai pasikepi salotas padarai,ir viskas,max 20min biggrin.gif ...o iprocius pakeite...tetis......sakydavo,prisigamina maista,rugsta,ta pati valgyti keleta dienu doh.gif biggrin.gif
O gaminti maista,gali ne tik mama,sedinti namie ir auginanti vaikucius,bet ir mama,kuri daug dirba,,augina vaikucius,ir vakarus nori nenori,tenka paskaidrinti ...lengva vakarien..kasdien biggrin.gif
Bet cia visiskai ne i tema,mes nukrypome biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 11 06, 19:17)

O kalbant apie dekorą, man vis nenduoda ramybės mintis, viena kūčias/kalėdas padaryti ant grindų bigsmile.gif Na, kaip rytiečiai valgo- stalas- ant grindų padėtas stalviršis, pakeltas vos per sprindį nuo grindų (ant kokių keturių plytų ar dėžių). o vietoj sofos ar kėdžių- matrasai ar čiusžiniai- viskas skendi kalėdiškuose audekluose ir užtiesaluose, kuriuose padėliota žvakių, pamėtyta žaisliukų,  bigsmile.gif    Tai būtų gera išeitis, nes pas mus tamekambaryje pasidaro labai ankšta, kai atdineša stalas ir eglė, taip sugrūsta viskas atrodo, ir stalas, kurį naudojam šventėms, toks aukštas, kad labai nejauku tampa kambary kai viskas sugrūsta ir nelieka vietos dekoracijoms- net praėjimui vietų nelieka ax.gif

Bet kažin ar tai patiks vyresniems šeimos nariams- tėvams, ir pan- jie jaučiu tingės rangytis ant grindų ir norės atsisėsti tradiciškai verysad.gif Sakys kad sunku lankstytis, norint pakilti nuo stalo ar atsisėsti... O gal dar yra kokių išeičių, kad viskas būtų žemai, bet patogu? g.gif



ideja belenkokiai nusotabi , kaip noreciau,bet seima bsu pries 100% sad.gif sad.gif
Atsakyti


Aš manau, kad nederėtų smerkti kitokio gvenimo būdo, iš karto priskiriant jį neigiamoms savybėms- apsileidimui, tingumui ar panašiai- nes tai, kas tau reiškia nuobodybę, apsirijimą, ir tingumą- kitiems gal reiškia dvasinį ryšį, intymumo grožį ir ilgesį, kurį jie išgyvena būtent namuose, ir kuriam pramogos gal tik trukdytų atsisklesiti. Be to sėdėjimas sėdėjimui nelygu- jei tai laikas nulįsti į savo kampus, murmant ir barantis, jei šeimoje vyrauja nesantarvė- tada sutinku, kad tai tingus drybsojimas, bet kai šeima dalijasi prisiminimais prie bendro stalo, ir kad tik tas paprastas ir tylus indų barškėjimas prie žvakių (o ne pramogavimas ir reidai po svečius) kai kuriuos šeimos narius priverčia ir ašarą nubraukti, pasidžiaugiant tuo kad visi sveiki, gerai sutaria, ir jei jie sako, kad nori kad tik tokia atmosfera jiems įsirėžtų atmintin, kai bus laikas, jog galbūt prie stalo sumažės žmonių, kai gal būt kas nors rimtai, nepagydomai sirgs- tai aš nemanau, kad tokį santykį su švente, tokio tipo"sedejima" namuose galima smerkti ir kvalifikuoti kaip kaip kažką negatyvaus, nes tai yra ne šiaip ėdimas ir nuobodžiavimas, o intravertiškas būdas išgyventi kalėdas. Juk evarbu ne tai, ką mes darome, o kokią reišmę tam teikiame, ar tame yra dvasingumo, ar tik paviršius- nes besaikis pramogavimas ir ūžimas, ėjimas per svečius irgi gali būti ne mažiau tuščias ir bedvasis- savo paviršutiniškomis emocijomis ir bedvasiškumu niekuo nesiskiriantis nuo drybsojimo namie prie tv ir valgiais nukrauto stalo - todėl nemanau kad pramogavimas per se yra didesnė vertybė nei sėdėjimas prie tv , kuris irgi yra pramoga, tik kitokio pobūdžio.

Aš manau, kad viskas priklauso nuo to, kokią reikšmę tam teikiame mes- ir tiek sėdėjimas su šeima prie stalo tiek važinėjimas po miestą ar renginius gali būti tiek dvasingas ir gilus, tiek tuščias ir paviršutinis. Todėl toleruoju visokius šventimo būdus- nes nežinau kokią reikšmę tam teikia tie žmonės (gal tai, kas man nepriimtina, jiems yra tinkamiausias būdas išgyventi, išmedituoti kalėdų dvasingumą).

O man tobulas maistas kasdien- nėra didžiausia vertybė- man didesnė vertybė yra, pavyzdžiui paskaityti gerą knygą ar straipsnį, savo rankomis sukurti ką dekoratyvaus- todėl natūralu, kad teikiu pirmenybę pastariesiems užsiėmimams ir nemanau, kad tai smerktina, ar kad perskaityti gerą knygą ar su šeima pažiūrėti gerą dokumentinę laidą, yra mažiau naudinga, vertinga ar gražu, nei pasigamnti šviežesnio maisto -nes ir viena ir kita gerina sveikatą- fizinę ar dvasinę- kam kokios labiau reikia:ax:

Nu vsio, rimtai mes čia of topiką darom. Daugiau nekalbėkim ta tema.


O man šiemt geriausia dekoracija kalėdų, būtų išsitapetuoti ir pasiremontuoti kambarį- tik kažin ar bespėsiu jau ax.gif
Papildyta:
QUOTE(RaimaMarisa @ 2008 11 08, 06:14)
ideja belenkokiai nusotabi , kaip noreciau,bet seima bsu pries 100%  sad.gif sad.gif


Vat mano irgi prieš jaučiu būtų unsure.gif - sakytų rangytis čia dabar ant grindų unsure.gif Tai dabar apie kokį kompromisą galvoju- gal matrasus su vieną ant kito sukrauti- tai kiek aukščiau nei žemė, bet žemiau nei sofa ar kėdės ax.gif
Atsakyti
O kur matete,kad kas nors netoleravo,kitokio gyvenimo budo,....tai tik is Jusu posto kvepia rolleyes.gif ...pramogavimas su artimais miske,ir mieste,kaip pvz Akropolyje..yra 2 skirtingi dalykai tongue.gif biggrin.gif
Ech...kad mamos galetu vietoj vakarienes gaminimo vaikuciams,......uzsiimti tik savimi..knygu skaitymu,rankdarbiais,tapyba.....bet nemanau,kad kazkas gaili to laiko skirto ne sau,o vaikams wub.gif
na zodziu jau senai,ilgiausiais postais nukrypome nuo pagrindines temos biggrin.gif
mes kaip tik pradejome remontuoti vaiku kambari,.....patys viska darome,max uztruksime 2 sav.(dirbam tik savaitgaliais)..manau atsiremontuoti iki svenciu tikrai suspetumete 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolita.martyna: 08 lapkričio 2008 - 00:12
Nu jau jolita unsure.gif mano postuose netolerancijos kitokiam gyvenimo būdui ir kitokioms vertybėms nėra, juose tik netolerancija smerkimui yra, ir lt paplitusiai madai kaltinti ir laikyti apsirijusiais atsilikusiais apsileidėliais bei moralizuoti visus, kuriems per tradicines šventes nepriimtinos iš užsienio atėję parmezano, alyvuogių, paprikų ir lašišos mados, ir kuriems kiti užsiėmimai ir vertybės yra didesnės už maisto šviežumą (vaikų neturiu, jei ką biggrin.gif ).

Aš kalbu nebūtinai apie jūsų postą, o apskritai apie tokį sveiko kairumo stokojantį požiūrį, kuris nesupranta, kad kiekviena šeima turi savo dvasingumą ir vertybes, kad galbūt tai kas jums atrodo tingus pilvo balius- kitiems reiškia kur kas daugiau nei tik rijimą pasenusio maisto prie tv, neturint ką veikti. Taip akropolyje , miške ir namuose bendravimas skiriasi- bet jei kas mano, kad jam kalėdiškiausia nuotaika akropolyje su šeima - tai aš neapšaukiu jo kokiu tai materialistu, ar kičinių pramogų ieškotoju- nes gal jis tame akropolyje išgyvena kalėdas ne pirkdamas ar įsitraukdamas į pramogas, o stebėdamas kaip žmonės perka dovanas savo artimiesiems, kaip su meile jas renka- arba gal akropolyje sutuoktiniai pirmą kartą susipažino sėdėdami ant suoliuko po medeliu, ar kokiam restoranėly- ir jiems tai kelia nostagiją. O LT yra mada išlkart bambėti apie tai kaip kritikuotinas toks sumaterialėjęs gyvenimo būdas, nežinant ir neįvertinant, kad ne viskas matoma akimis.

Off topikas, bet kartais verta ir tai prisiminti, tarp dekoracijų visų- kad pati geriausia kalėdų dekoracija- santarvė ir supratimas, gebėjimas matyti kitą gyvenimo būdą, kaip galintį irgi būti gražiu ir prasmingu ax.gif

Jūs visada buvote gera ir simpatiška mergina, todėl aš jums nieko blogo nesakau, bet ir tokiems kartais pavyksta leptelti ką neapgalvoto, pergreit padaryti kritiškas išvadas, todėl prašau balionėlį 4u.gif Ir einame kurti kalėdinės nuotaikos savo namams biggrin.gif

Aš esu užsibrėžusi ištapetuoti net kelis kambarius- gal suspėsiu kaip nors- tik labai daug darbo bus senus tapetus nuimt, nes jie nesilupa- tai reiks sušlapinti ir nugremžti su kuo nors - tai bus darbelio, o dar kiti planai:oh - bet kaip būt smagu paremontuoti namučiai- nu visai kita nuotaika, ir dekoruot didesnis noras..
Atsakyti