Įkraunama...
Įkraunama...

Reglano rankovės

Grazus modeliukai smile.gif ypac tas megztukas-liemene (2 pav.)

Pati sau megstu megzti reglanu. Tuomet kazkaip graziau megztinis "nugula". Kai mezgu skaiciuoju taip:
1. Imu bendra akiu skaiciu iki reglano pradzios.
2. Is akies primetu kiek man akiu reiketu kaklui bendrai. Dalinu i 4, bet nelygias dalis: mazdaug po 30 % akiu priekio ir nugaros daliai, mazdaug po 20 % abiem rankovems.
3. Kai zinau kiek akiu yra pradzioje, t.y. pries ismezgant rankoves, ir kiek turi likti baigiant megzti reglana, apskaiciuoju akiu skirtuma.
4. Gautas skirtumas - tai akys, kurias reikia "nuleisti".
5. Kaip daznai nuleidineti akis, irgi reikia isskaiciuoti. Nuo rankoves pradzios (pazastu) iki peciu linijos reglanui (bent jau kai mezgu sau) imu ~ 17-20 cm. Demesio: bet sie cm turi buti skaiciuojami staciai, t.y. ne istrizai pagal reglano krasta. Pavaizduokit tai tokiu budu: /, bet taip: | . Tikiuosi supratot ka norejau parasyti. Kai zinau auksti, galiu apskaiciuoti kiek mazdaug eiliu reikes reglanui ismegzti.
6. Reglano pradzioje is abieju pusiu "uzdarau" ~2 cm akiu. Dazniausiai tai buna 3-6 akys.
7. Zinodama apytiksli reglano eiliu skaiciu bei skaiciu, kiek akiu reikia nuleisti - isskaiciuoju kaip daznai reikia nuleidineti akis.

Pastaba: rankovems dazniausiai gaunasi, jog dvigubai reciau reikia nuleidineti. Arba jei ne visai dvigubai maziau reikia, tuomet iki mazdaug 2/3 nuleidineju dvigubai reciau, o likusi 1/3 tokiu pat daznumu kaip ir priekyje ar nugarelyje.

Pavyzdys:
* Tarkim megztinio priekio akiu skaicius (pries pradedant ismezgineti reglana) - 80 akiu
* Kakliui is viso reikia palikti 86 akis
* Skaiciuojam kiek akiu reikia palikti priekiui/nugarai bei rankoves. Tarkim gaunasi, jog priekiui nugarai paliksim po 30 akiu. Rankoves tuomet lieka po 16 akiu (26+26+17+17=86). Velgi, priklausomai nuo siulu storio sis santykis gali buti kitos. Reikia primesti is akies ant meginelio ar jau numegztos nugaros dalies.
* Taigi dabar zinau, kad mezgant prieki/nugara man reikia nuleisti 80-26=54 akis.
* Tarkim man reikia, kad reglano aukstis butu 18 cm, ir paskaiciavus pagal megineli tai sudaro 56 eiles (iskaiciuoju ir gera, ir bloga puses).
* Mezgant reglana, akis nuleidinesim po viena is abieju pusiu: 54:2=27 akiu. Megzti reikes 56 eiles.
* Rankoviu pradzioje per viena karta "uzdarau" po 3 akis is abieju pusiu (uzdarydama akis ismegsiu 2 eiles). Taigi is reikiamu nuleisti 54 akiu lieka 54-3-3= 48 akys. Likusias 48 akis turiu uzdaryti per 56-2=54 eiles. 24 kartus nuimsiu akis kas antra eile (arba kitaip sakant kiekvienoje eileje geroje puseje). Likusias sesias eiles ismegsiu su tiek akiu kiek liko
* Ir gavom reglana smile.gif

Labai tikiuosi mano beletristika jums bus aiski. Jei kazkas neaisku, rasyk. Bandysiu patikslinti mirksiukas.gif

P.S. mamucis, lauksiu pirmo reglano pavyzduko
Atsakyti
QUOTE(komsugnatik @ 2008 11 05, 20:52)

Labai tikiuosi mano beletristika jums bus aiski. Jei kazkas neaisku, rasyk. Bandysiu patikslinti mirksiukas.gif

P.S. mamucis, lauksiu pirmo reglano pavyzduko



Jo, dekui, principa ikirtau. Reiks skaiciuot kai turesiu konkretu mezgini.

Dabar bandau dukrytei megzti megztuka nuo virsaus su reglanu. Atitinkamai pridedinesiu akis, ziuresim kas gausis. Jei kas gausis, butinai parodysiu 4u.gif
P.S. gal laukiam balanduko/es?
Atsakyti
Prisiminiau dar, kad esu mezgus ir truputi kitu budu. Gal ne visai reglanas, bet principas kazkuo panasus:
reikia numegzti nugara, prieki bei abi rankoves iki pazastu - visos keturios dalys. Kiekvienoje dalyje pradzioje nuleisti kelias akis, pvz. po 3-6 is kiekvienos puses (kaip reglane), o tada visas keturias dalis sunerti ant vieno virbalo ir toliau megzti kaip viena "gabala". Tuose vietose kur dalys susijungia (pvz. priekis-desine rankove, desine rankove - nugara ir t.t.) reikia isskaiciuoti kas kiek eiliu reikia sumegzti akis. Isskaiciavimo principas kiek nuleisti akiu ir kiek eiliu megzti analogiskas kaip ir skaiciuojant reglanui.
Turiu viename zurnale kaip tik tokio megztuko aprasyma, bet lenkiskai. Jei kas skaito ir domina, galiu nuskenuot, imest

P.S.S. Aha, balandinukas arba balandinuke bus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(komsugnatik @ 2008 11 05, 21:52)
Labai tikiuosi mano beletristika jums bus aiski. Jei kazkas neaisku, rasyk. Bandysiu patikslinti mirksiukas.gif

P.S. mamucis, lauksiu pirmo reglano pavyzduko


neretai mezgu tokiu pat budu, tad galiu patvirtinti,kad sis metodas pasiteisina, nera sudetingas ir atrodo tvarkingai.
Atsakyti
QUOTE(komsugnatik @ 2008 11 06, 08:56)
Prisiminiau dar, kad esu mezgus ir truputi kitu budu. Gal ne visai reglanas, bet principas kazkuo panasus:
reikia numegzti nugara, prieki bei abi rankoves iki pazastu - visos keturios dalys. Kiekvienoje dalyje pradzioje nuleisti kelias akis, pvz. po 3-6 is kiekvienos puses (kaip reglane), o tada visas keturias dalis sunerti ant vieno virbalo ir toliau megzti kaip viena "gabala". Tuose vietose kur dalys susijungia (pvz. priekis-desine rankove, desine rankove - nugara ir t.t.) reikia isskaiciuoti kas kiek eiliu reikia sumegzti akis. Isskaiciavimo principas kiek nuleisti akiu ir kiek eiliu megzti analogiskas kaip ir skaiciuojant reglanui.
Turiu viename zurnale kaip tik tokio megztuko aprasyma, bet lenkiskai. Jei kas skaito ir domina, galiu nuskenuot, imest

P.S.S. Aha, balandinukas arba balandinuke bus biggrin.gif



Vaaaa! As butent sito metodo ir ieskau, kad be siuliu arba su viena siule gautusi ax.gif
Atsakyti
Aš reglaną mezgu nuo viršaus žemyn. Tada matuojuosi ant savęs ar vaiko (priklausomai kam mezgu) pagal faktą. ax.gif
Papildyta:

Dar turiu tokią lentelę mezginio akių ir reglano linijos skaičiuoklę.
Jei kam įdomu - ji čia
Atsakyti
Supratau, vakare darbelio turesiu - surasti ta modeliuka mirksiukas.gif ikelti
Atsakyti
Suprantančioms angliškai vaikiškas regalno pvz.
http://knitty.com/IS...PATThelena.html
Labai lengva - pati mezgiau pagal jį biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(driftas @ 2008 11 06, 12:03)
Aš reglaną mezgu nuo viršaus žemyn. Tada matuojuosi ant savęs ar vaiko (priklausomai kam mezgu) pagal faktą.  ax.gif
Papildyta:

Dar turiu tokią lentelę mezginio akių ir reglano linijos skaičiuoklę.
Jei kam įdomu - ji čia

Papasakokit plačiau, kaip mezgama nuo kaklo 4u.gif
Atsakyti
OI koks man grazus sitas mezgimo budas bigsmile.gif Tik dar niekad nedrįsau išbandyti blush2.gif Dabar jau tikrai imsiuosi. O cia siaip, del idomumo smile.gif

Vienas anglų lordas grįžo iš Krymo kampanijos sunkiai sužeistas į petį. Savo siuvėjui jis užsakė pasiūti paltą, kurio rankovių siūlės nespaustų žaizdos.Taip buvo sukurtos reglano ( įstrižas pečių kirpimas) rankovės, kurios pavadintos minėtojo lordo pavarde.
Atsakyti
QUOTE(driftas @ 2008 11 06, 11:03)
Aš reglaną mezgu nuo viršaus žemyn. Tada matuojuosi ant savęs ar vaiko (priklausomai kam mezgu) pagal faktą.  ax.gif
Papildyta:

Dar turiu tokią lentelę mezginio akių ir reglano linijos skaičiuoklę.
Jei kam įdomu - ji čia


Oi, labai aciu uz skaiciuokle, tikrai LABAI pravers 4u.gif
Atsakyti
As reglana mezgu nuo kaklo. Esu bandziusi viena karta ir nuo apacios, bet kazkaip man geriau gaunasi nuo kaklo. Turiu keleta numegztu megztuku, fotiko batarkes kai pakrausiu, nufotografuosiu, tada ir parasysiu, kaip darau as, gal kam pravers 4u.gif
Atsakyti