QUOTE(Helenee @ 2008 12 18, 13:02)
uztai gilu ir issamu yra neturint jokios veterinarines patirties komentuot veterinara praktikuojanti virs 20ties metu, ane?
Na šiaip truputį keista, kad 20 metų praktikuojantis homeopatas kalba taip apskritai, nepateikdamas jokių faktų, statistikos ir tyrimų rezultatų. Todėl drįsau sau pastebėti, kad straipsnis paviršutiniškas. Atvirai sakant, netgi nustebino kai kurie teiginiai..Pvz. apie tai, kad vilkai neserga širdies parazitoze..Taip, tas tiesa, vilkai ja neserga, bet ne todėl, ka jie gyvena natūraliai..O todėl, kad tuose regionuose, kuriuose gyvena ir dauginasi moskitai, platinantys širdies parazitus, vilkų populiacijos nesutinkamos. Širdies parazitai - šiltų kraštų problema, o vilkai gyvena daugiau šiaurinių regionuose, tokiuose pvz. kaip Lietuva, kur širdies parazitai dėl per šalto klimato nebaisūs niekam. Už tat šiltuose regionuose gyvenantys kojotai ir šakalai širdies parazitoze serga lygiai taip pat, kaip tuose regionuose gyvenantys šunys ar katės.
Kitas keistas teiginys - kad laukinėje gamtoje gyvenančios lūšys, vilkai neserga lėtinėmis ligomis.. Vėlgi, labai toks vienpusiškas pastebėjimas.. Lėtinė liga tai, kai daugiau ar mažiau išreikšti konkretūs simptomai kamuoja gyvūną ilgą laiką, arba periodiškai atsiranda vėl ir vėl ir sunkiai pasiduoda gydymui. Gamtoje tokios ligos iš esmės yra neįmanomos, nes gyvūnai gyvena ekstremaliose sąlygose, nuolatos kaunasi už būvį, badauja ir t.t. Visi kiek silpnesni atsisijoja natūralios atrankos būdu, jie paprasčiausiai neišgyvena, bet koks įdrėskimas, žaizdelė, netgi elemantari kailio sąvėla gali tapti gamtoje gyvenančio gyvūno mirties priežastim. Natūraliose sąlygose, gamtoje ligos neturi laiko ir galimybių tapt lėtinėmis. Jos gali tik greitai nužudyti. Lėtinės ligos yra pirmiausia šiltnamio sąlygose gyvenančių gyvūnų problema. Nes būtent dėl tų šiltnamio sąlygų bakterijos ir virusai turi puikią terpę vystytis, tobulėti, mutuoti, tapti daug agresyvesnėmis ir labiau prisitaikyti. Kita vertus pagalvokit, kokia pvz yra vilko ar lūšies gyvenimo trukmė? 5-6 metai. Maksimum. Dažnas ir tiek neišgyvena. Tai manau yra visiškai natūralu, kad jie nespėja susirgti vėžiu ar kitomis lėtinėmis ligomis, kurios paprastai kamuoja gyvūnūs nebejauname amžiuje.
Dar nustebino tai, kad straisnyje nė žodžiu neužsiminta, apie genetinį polinkį į įvairias ligas, apie sąmoningą imuniteto silpninimą, taikant ypač artimą kraujomaišą. Protinga ir atsakinga atranka gali labai sumažinti sergančių gyvūnų skaičių arba atvikščiai jį padidinti, toli ieškot nereikia, pasižiūrėkit, kaip degraduoja ypač populiarios, madingos veislės, paprastai būtent tokios veislės būna labiausiai problematiškos ir ligotos. Gamtoje populiaciją sureguliuoja epidemijos. Viskas paprasta ir dėsninga - kai tam tikroje izoliuotoje teritorijoje prisiveisia per aug tos pačios rūšies gyvūnų, neišvengiamai prasideda kraujomaiša, kuri nusilpnina genofondą, taip pat prisieda išoriniai faktoriai, pvz. natūralu, kad labai didelei populiacijai pradeda trūkti maisto, suprastėja gyvenimo sąlygos. Ir tada, kokia nors elementari bakterija ar virusas, su kuriuo gyvūnų imunitetas anksčiau sėkmingai susidorodavo, staiga subujoja ir "iššienauja" 2/3 populiacijos. Štai kas yra natūrali atranka.
Nesupratau kurlink lenkia straisnio autorius? Nes man pasirodė, kad jis ragina neskiepyti gyvūnų, nenaudoti antiparazitinių vaistų ir šerti gyvūnus natūraliai.
Dėl šėrimo sutinku, bet vėlgi, turėtų būti pateiktis išsamios studijos, tyrimų rezultatai ir išsamiai išnagrinėti tokios šėrimo pliusai ir minusai, o ne vienpusis pareiškimas, kad sintetinis maistas yra blogis. Dėl skiepų ir antiparazitinių vaistų nesutinku visiškai.
Man iš viso tokie straisniai nekelia pasitikėjimo. Nesakau, kad problemos nėra, nesakau, kad nereikia apie tai kalbėti, bet paskaičius tokį straisnį susidaro įspūdis, kad nesistengiama paraginti žmones iš esmės, taikant visus įmanomus būdus, kompleksiškai spręsti problemas. Kaip tik atvirkščiai, stengiamasi sukurti palankią nišą savo asmeninei veiklai , o konkrečiai, gydymo pasitelkiant homeopatiją, taikymui. Parašyta labai paprasta kalba, paprastam, nieko neišmanančiam žmogui, kuris greičiausiai išsigąs ir "pasimaus" ant tokių "tiesų".
Dabar ta "natūralumo" idėja tapo populiari ir kišama visiems per visus galus,dažnai visiškai nepagrįstai ir netgi akivaizdžiai nusišnekant. Kam tie vilkų, lūšių pavyzdžiai? Koks mūsų, gyvūnų mylėtojų tikslas? Sudaryti natūralias gamtines gyvenimo sąlygas? Kad gyvūnai gyventų nuolatiniuose pavojuose, badautų, patys sau susimedžiotų maistą? Kad jų gyvenimo vidurkis būtų 5-6 metai? Kad ištisas populiacijas šienautų epidemijos? Argi mes to norim? Aš asmeniškai tai tikrai ne.
Helenee, koėl gi tamstai, neįrengus didžiulio voljero lauke, atkuriant natūralias gamtines sąlygas? Sukurkite praidą, tegu būna ir hierarchija ir socialiniai santykiai tarp gyvūnų, tegu jie medžioja peles, žiurkes ir paukščius, tegu natūraliai dauginasi, kas neišgyvens, viso gero, kas išgyvens, lai dauginasi, su kiekviena karta palikuonys bus stipresni ir stipresni.. Puikus modelis siekantiems natūralumo.
Šitoje temoje, jūs deklaruojate, kad Jūs už natūralumą, o kitoje gi, išsakėte visiškai priešingą mintį, elementariai sau paprieštaravote. Jūs pasakėte, kad sintetinėms ir aborigeninėms veislės tur būti taikomi skirtingi auginimo, veisimo, apsisaugojimo nuo ligų ir kt. modeliai. Bet natūralumas kai po toks ir natūrali atranka tame tarpe iš esmės prieštarauja tokiam skirstymui ir sintetinės veislės iš viso neturi jokių galimybių išlikti ir išgyventi natūraliose sąlygose. Be to Jūs pasiūlėte iš anksto apsidrausti, užbėgt įvariems susirgimams už akių naudojant homeopatiją ir fitoterapiją, tai vėlgi man nesuprantama, kaip tai susiję su natūralumu, kai gyvūnui kasdien yra dirbtinai, preparatų (kad ir žolinių) pagalba stimuliuojamas imunitetas? Tai kurgi čia tas gamtinis natūralumas? Jūs tuo tikite, tai Jūsų tiesa,bet manęs pvz. Jūs neįtikinote. Man šitas praktikuojančio homeopato sraipsnis tai yra primityvi reklaminė įžanga, siekiant vėliau gerai parduoti savo prekę ir paslaugas. Norėtųsi paskaityt iš ties informatyvių straisnių šia tema, su statistika, konkrečiais tyrimų rezultatais ir t.t.
Nieko nenorėjau įžeisti..
