Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdų eglutė: dirbtinė ar natūrali?

Vaikysteje visada puosdavom gyva eglute, grazu, kvepia, bet jau tie spygliai doh.gif pilni namai.
Dabar kai turiu savo namus,tai nupirkau dirbtine ir apie gyva net negalvoju, o jei noriu to eglutes kvapo tai pasidarau kaledini vainika is tikros egles saku ir to uztenka.
Atsakyti
Kiekvienais metais puosiame naturalia eglute newyear.gif , nes tai man kaip Kaledu simbolis, todel ir sie metai, manau, nebus isimtis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rytinė pašvaistė @ 2009 10 09, 19:42)
O mes puošiame dirbtinę. Ir aš tik už ją. Kaip kažkuri jau sakėte, jos forma yra graži, šakos tankios. Išpuošta tokia eglutė atrodo nuostabiai. Tikros eglės man neatrodo šventiškai - kreivos, šleivos, šakos retos (bent jau palyginti su dirbtinėmis) ir šiaip, kažkaip man tikros eglutės nėra tokios įspūdingos, kad be jos mes negalėtume.



drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mes puosiam tik naturalia kaledu eglute 000059.gif wub.gif
Atsakyti
man tai labiau priimtinesnis varijantas dirbtine eglute, nes su gyva amzinos problemos pas mus. suo trinasi po ta egle visas spygliais aplimpa, prinesa spygliu i lovas, kilimus ir visur kur tik galima, po kaledu dar du men poto renku spyglius. doh.gif
nors mano vyrui labiau norisi visada gyvos eglutes ir jo noras kiekvienais metais issipildo. blink.gif
Atsakyti
na ,man gražiau gyva(turiu omeny vazone,nes nukirsta jau nėra gyva verysad.gif ),bet puošiu jau treji metai dirbtinę:mažiau vargo,nes nėra spyglių,taisyklinga forma patinka ,katinai mažiau domisi,o jei ir nuverčia ,tai nelabai didelė bėda...aišku kvapą pasidarau kokią šaką koridoriuje pakabindama ir papuošdama,kvapo užtenka visiems namams thumbup.gif ...man tiesiog gaila tų žaliaskarių gražuolių ,kūrusių nuotaiką namuose ,o paskui išmestų prie konteinerių.Šeimos pasitarime nutarėme ,kad geriau dirbtinė,nei nukirsta negyva,nes vazoninės eglutės tiesiog neturėčiau kur sodint,,,o siūlyt kažkam pasisodint ...draugė vienais metais siūlė....siūloma prekė pigi.... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Rytinė pašvaistė @ 2009 10 09, 17:42)
O mes puošiame dirbtinę. Ir aš tik už ją. Kaip kažkuri jau sakėte, jos forma yra graži, šakos tankios. Išpuošta tokia eglutė atrodo nuostabiai. Tikros eglės man neatrodo šventiškai - kreivos, šleivos, šakos retos (bent jau palyginti su dirbtinėmis) ir šiaip, kažkaip man tikros eglutės nėra tokios įspūdingos, kad be jos mes negalėtume.

kazkaip daug postu del spygliu ir egluciu netankumo. ax.gif
O as galiu pasakyti,kad 2 metus gavau is vienos SM mamytes labai superines dideles,grazias,tankias eglutes wub.gif tos kur pardavinejamos prie parduotuviu joms niekaip neprilygo.Ir del byrejimo...paciai keista buvo,kad praktiskai nebyrejo g.gif nors vaiku turbut pas mane buna daugiau kasdien nei pas kuria nors viena mama,bet nei nuvirto niekada,nei spygliai byra(labai mazai) ir atrodo labai graziai wub.gif salia egles pastatom Kaledu seneli dovanoms nesti ir aplink eglute puksuoja garus leisdamas traukinukas wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolita.martyna: 11 spalio 2009 - 20:40
QUOTE(zundyte @ 2009 10 11, 21:25)
na ,man gražiau gyva(turiu omeny vazone,nes nukirsta jau nėra gyva verysad.gif ),bet puošiu jau treji metai dirbtinę:mažiau vargo,nes nėra spyglių,taisyklinga forma  patinka ,katinai mažiau domisi,o jei ir nuverčia ,tai nelabai didelė bėda...aišku kvapą pasidarau kokią šaką koridoriuje pakabindama ir papuošdama,kvapo užtenka visiems namams thumbup.gif ...man tiesiog gaila tų žaliaskarių gražuolių ,kūrusių nuotaiką namuose ,o paskui išmestų prie konteinerių.Šeimos pasitarime nutarėme ,kad geriau dirbtinė,nei nukirsta negyva,nes vazoninės eglutės tiesiog neturėčiau kur sodint,,,o siūlyt kažkam pasisodint ...draugė vienais metais  siūlė....siūloma prekė pigi.... schmoll.gif


drinks_cheers.gif Man taip pat žiaurus vaizdas po Kalėdų, kai krūvos eglių prie konteinerių ir po miestą voliojasi blush2.gif
Atsakyti
Per kalėdas dirbtinų eglučių nebūna, kaip kad nebūna pavasarį dirbtinų žibučių. Tik po to eglutes reikia sutvarkyti, kaip gi galima stebūklingą, net šventą daiktą po visko išmesti į konteinerį.
Atsakyti
QUOTE(Panelė_Monika* @ 2009 09 23, 19:02)
Gražiausia gyva žinoma  wub.gif  Bet kartais tai dirbtinę tai tikrą puošdavom, dabar kaip Žirnius yra, net neįsivaizduoju kokią teks puošti  blush2.gif
Jūsų tai žirniukas dar nedidelis, eglutei nieko nepadarys, o vat mes tai galvojam šiemet girliandom( lemputėm) langą išpuošti, galės džiaugtis kaip žipsi, ir gal kokią eglės šaką ant stalo, teks apsieit be eglutės, nes jau įsivaizduoju, kaip mažius viską šluoja nuo jos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(dominyka3 @ 2009 10 14, 21:07)
Jūsų tai žirniukas dar nedidelis, eglutei nieko nepadarys, o vat mes tai galvojam šiemet girliandom( lemputėm) langą išpuošti, galės džiaugtis kaip žipsi, ir gal kokią eglės šaką ant stalo, teks apsieit be eglutės, nes jau įsivaizduoju, kaip mažius viską šluoja nuo jos doh.gif


Labas,
mes tai pernai padaremem tokia dekoratyvine balta tvorele aplink eglute (eglute pastatem i kampa, tai dvi sienos jau buvo, liko tvorele padaryt is dvieju likusiu pusiu). viena siena ant vyriu, t.y. - atsidaro kaip dureles (gali ieiti kaledu Senelis ir padeti dovanas) kad eglutes neuzstotu tvorele, tai uzkelem eglute ant tokios senos spinteles, kuria apdengem baltos agro pleveles pusnimis. siapus tvoreles dar pakabinom ant tos pacios tvoreles kojines kaledines... viska sita darem eglutei ir zaisliukams apsaugoti, tik cia ne nuo vaiko mazo, o nuo suns, nes musiske dar buvo kvaila ir padukusi, tik 7 menesiu... o ugis tai didziulis, viska paiekia (pas mus haskis). Gavosi labai grazi tokia kaip pasakiska vietele, kaipis amerikietisku filmu smile.gif o kai i svecius ateidavo draugu su mazais vaikais tai ta tvorele labai praversdavo ir draugai kai kurie sake jau kitiems metams nusiziurejo ta minti. tai gal ir jus pasinaudosit. Tvorele padare mano vyras is tokiu lenteliu atlieku, kurios buna "pasidaryk pats" arba senukuose "po pigiaja". paskui nudazem baltai ir tikrai grazu buvo. Galeciau idet nuotrauka, bet negaliu kazkodel man neleidzia...
Papildyta:
QUOTE(Rytinė pašvaistė @ 2009 10 09, 20:42)
O mes puošiame dirbtinę. Ir aš tik už ją. Kaip kažkuri jau sakėte, jos forma yra graži, šakos tankios. Išpuošta tokia eglutė atrodo nuostabiai. Tikros eglės man neatrodo šventiškai - kreivos, šleivos, šakos retos (bent jau palyginti su dirbtinėmis) ir šiaip, kažkaip man tikros eglutės nėra tokios įspūdingos, kad be jos mes negalėtume.


Tikros egles, jei kreivos ir sleivos, tai tame ir yra unikalumas, kuris siais laikais taip vertinamas viskame, lyginant su serijine konvejerine gamyba. Tokia eglute kamet kitokia, unikali, kiekvienas sventes ji padaro kitokiomis. Mums su vaikais labai smagu per kaledas prisiminti kokia eglute buvo pries metus ar pries kelis ir lyginti tarpusavyje prisiminimus, nuotraukas. Juk kai zmones perka ranku darbo gaminius, tai irgi dazniausia kur nors buna sleiva ar kreiva, bet tas ir sudaro ju unikaluma ir verte.
Atsakyti
QUOTE(Irutėlė @ 2009 10 08, 16:54)
O aš pasirinkau dirbtinę eglutę  blush2.gif  daug metų puošdavau gyvas ir net negalvojau apie dirbtinę, bet namuose atsirado katė ir po vienos katarstrofos ( įlipo į eglę ir nukrito su viskuo  blush2.gif ) teko pirkti dirbtinę. Dabar jos nekeisčiau į nieka  blush2.gif visų pirma ji yra taisyklingos formos, todėl labai gražu ją puošti o antra, dabar galiu jau gruodžio pradžioje papuošti namus ir džiaugtis kalėdų laukimu bigsmile.gif bei grožėtis. namai visą mėnesį tampa stebuklingi 4u.gif


na, del kates tai galima jus suprasti... cia gal tik galima patarti kad kabinti papuosta saka palubej, tvirtinant pvz.: prie karnizo. dareme taip kelis metus kai vaikai mazi buvo... o kad spygliai nebyretu, reikia puosti pusies saka - ji ir kvepia pasakiskai, ir spygliai nebyra visai (jei nepurtai ju). sodyboj buvom palike tokia pusies saka nenukabinta, tai sekanti karta atvaziavom pavasari, per velykas - visi spygliai buvo savo vietoj...

bet va del to jusu dziaugsmo kad puosiat menesio pradzioje ir visa menesi namai stebuklingi, tai noriu paklausiti jusu: ar tikrai nenusivalkioja ir nenusibosta kai taip is anksto papuosiat. Ar atejus sventems pajuntat kad cia jau ta ipatinga diena, kad kazkas sventiskiau, ypatingiau? nes man tai atrodo kad jau per tiek laiko as nustociau net pastebet ta eglute, nes taptu iprastu kazdieniniu reiskiniu.
Asmeniskai as labai megstu pasipuost eglute tik pries pat kucias, tada visiems namiskiams kazkoks ypatingas ispudis buna - visi to laukia nekantriai ir tada jau pakvimpa namai kaledomis, visi kazkaip pakiliai susijaudien vaiksto ir tas eglutes puosimo procesas tampa vienu is didziausiu sventiniu elementu.

Labai pritariu visoms, kurios rasete kad gyva eglutė sukuria Kalėdinę dvasią ir nuotaiką, kad gyvos niekada neatstos jokia dirbtinė...

Juk gyva eglute - tai kazkas is tu paciu dalyku, kai tikima Kaledu Seneliu ir Kuciu nakties stebuklingumu...

Mes su vazonu statem, neprigijo paskui sodyboj. kazka ne taip gal darem, nors tikriausiai del to mire ta eglute, kad jau didele buvo nukapotom saknim i vazona sukista (pirkom tokia).

tai dabar jau nebebandom sodinti - vezam i sodyba ir sudeginam peciuje, vaikai sedi ir sildosi rankas prie praviru peciaus dureliu, atsisveikina su eglute mintyse...

o kas bijo spygliu, tai patarimas: dabar yra puikus stovai parsiduoda, kurie sujungti su tokiu plastikiniu indu vandeniui. Tai ir stabiliai stovi eglute, ir laistyt patogu, ir del to nebyra labai.
(jeigu, zinoma, nepradedat jos puosti menesio pradzioje... smile.gif ...)
Atsakyti