Įkraunama...
Įkraunama...

Priešlaikinis gimdymas

QUOTE(indrutee @ 2006 04 20, 00:42)
nezinau kodel bet man nuo nestumo pradzios vis lenda tokia mintis kad pagimdysiu anksciau doh.gif  ir atrodo kad esu tuo isitikinusi tik nezinau kodel g.gif

niu va mums liko tik 10dieneliu thumbup.gif o taip bijojau kad galiu pagimdyt anksciau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(indrutee @ 2006 07 09, 00:49)
niu va mums liko tik 10dieneliu  thumbup.gif  o taip bijojau kad galiu pagimdyt anksciau  lotuliukas.gif



Kas zino, gal dar netgi pernesiosi? biggrin.gif
Atsakyti
Turbut kaip ir daugeliui nestuke.gif ir mane kamuoja nuojauta - anksciau g.gif Nors mama mane ir broli pernesiojo, o MB gime menesiu anksciau, o jo brolis 2 menesiais anksciau....na ir zinok dabar, turi tai iatakos ar ne.. g.gif
Tik labai nerima tie karsciai...kasdien vis paskaudena strenas, nugara...


Pries menesiuka drauge pagimde 38 sav, berniukas gime 2990 g. - skaitesi isnesiotas - toks grazutis kirmeliukas wub.gif

Linkiu visom nestuke.gif lengvo ir greito gimdymo, o jau esamom mamytem - ramiu nakteliu 4u.gif
Atsakyti
A tai savo mažylę pagimdžiau 36 savaičių, bet nors ir bijojau, kad labai per anksti, kai gydytoja pasakė, kad pagal APGAR skalę 10 balų, tai nusiraminau. Tokia jau mažytė buvo 2850 g tesvėrė, bet už tai 51 cm ūgio. Dabar net patikėt negaliu, kad jau dičkė tokia. Dabar jai 1,5 m. Laukiuosi antro jau 26 savaitės ir tikiuosi, bent dviem savaitėm ilgiau išnešiot, nes mama mane ir brolį irgi anksčiau dveim savaitėm pagimdė.
Atsakyti
Turiu dvi dukrytes.
Pirmoji gimė 35 sav. nubėgus žaliems vandenims. Svoris 3250g, ūgis 55 cm ax.gif Gydytoja neonatologė iš karto pasakė kad tikrai savaičių daugiau, bet dagiau nei 36 rasyt negali doh.gif Tai iki šiol poliklinikoj mus lydi "gimė neišnešiota..." Niekada niekuo nesiskyrė nuo bendraamžių, trečią parą mus išleido į namus mirksiukas.gif

Su kita dukrele nebuvo taip paprasta... GImė 29 sav. 1300g, 41 cm. LIgoninėje praleidom 2 mėn.Priešlaikinio gimdymo priežastis - ūmus placentos infarktas. Nėštumas buvo normalus, tiesiog plūstelėjo vieną naktį kraujas... Gydytojų teigimu to numatyti ir išvengti neįmanoma. Tiesiog taip matyt buvo lemta, sudurniavo mano organizmas sad.gif ir visa laimė, kad gerai baigėsi smile.gif
Atsakyti
Tikrai neskaitycia vaiku kurie gima daugiau nei 3 kg neisnesiotais, nebent nekvepuotu ar dar rimtesniu problemu neturetu...
Kaip ir kelios mamytes is cia teko ir mum beveik 3 menesius Santarishkese ilsetis doh.gif
Grizau is ligonines del to kad po smileysex.gif pasirode kraujo.. pagulejus savaite - velykas paleido namo. Gulimas rezimas. Gulejau, ilsejausi... nusprendziau pakeisti patalyne.. lyg gerai jauciausi... bet nakti netiketai nubego vandenys - kodel? sake infekcija kazkokia.. buvo ji ar ne nezinau, manau kad ne.. nes ka tik grizau is ligonines ir is namu nebuvau isejus.
Dar dvi su puse paras stabde gymdyma. leido plauciuku brandinancius vaistukus. Bet kai daugiau nebuvo galima uzlaikyti, kai po suleistu per 3 min valandines magnio dozes visvien kaklelis zaibishku greiciu atsidarinedavo teko gimdyt.
Mano maziai gime 30 savaite. Svere 1120 ir 1160... 38 ir 39 cm ugio.
Dabar mum 3 metai plepam, dainuojam, sokam, mokam daug ilgu eilerasciu, pasaku. atsilieka nuo bendraamziu gal ugiu ir svoriu, nors as pati smulki ir vyras ne labai jau stambus. As pati visad buvau maziausia klaseje.
Beto turiu drauges su kuriom kartu gyvenom santarishkiu apartamentuose. Visi kas svere maziau 800-900 gr. siuo metu yra beveik tokie pat kaip ir mes. Vienas vaikiukas tik turi problemeliu su akytem - nes kai gime pamirso ilasinti lasiukus kazkokius ka tik gimus.. O siaip visi sveiki! Beje darzelyje mano pana tikrai issikiria protu. 2.5 metu ji dejo 52 gabalu delione per 1.30 m. greiciau nei as blush2.gif Taigi jei neisnesiotas - nereiskia atsiliekantis protu ar dar kuo!
Visiem sveiku vaikuciu!!!
Beje dabar esu nescia, ir galvoju kad noreciau pagimdyt ne veliau nei 36 savaites, bet ir ne anksciau!!! wub.gif
Atsakyti


as visiskai pritariu tau jauna dvynuku mamyte ...jei vaikutis gimes truputeli anksciau ir mazesnis nei kiti tai dar nereiskia ,kad jis kitoks nei iprastu metu gime vaikuciai ... bigsmile.gif
Pirmasis mano nestuke.gif buvo labai sunkus ,beveik visa ji praleidau ligonineje ,lasalines ,gulimas rezimas ir t.t.
suejus septintam menesiui pagaliau pradejau jaustis geriau,bet viena ryta atsikelus pamacioau ,kad lova pilna kraujo...pirmiausiai mane istiko sokas -sedziu raudu kol vyras nuramino ir nuveze i ligonine ... akusere sako:nusiramink -po gero pusvalandzio busi mamyte ir dar taip graziai nuramino ,kad daugiausiai geniju yra gime 7 men ir ,kad cia tikrai ne tragedija.palengvejo- nubraukiu asara ir laukiu vaikiuko gimimo ...
atlike visas reikiamas proceduras pries gimdyma jie nusprendzia mane siusti toliau i kita ,geresne ligonine ,kuri turi geresnius inkubatorius ,nes itare ,kad mazylis bus labai labai mazas ,o cia turima iranga tam nepritaikyta ...
taigi po kokio gero pusvalandzio perveza mane i kita ligonine ...prileido stabdanciu vaistu ...guliu palatoje ir vis dar laukiu kada viskas baigsis ...kada pagaliau pamatysiu savo mazyli ...
i palata iejes akuseris manes klausia :"ar tu tikrai nori sito vaikelio ?jis bus mazytis ,gali buti ,kad pilnai neissivystes ir ,kad su juo gali tureti vargo visa gyvenyma ,o tu dar jauna-bus dar tu vaiku.jo zodziais tariant turesi "gryba"visam gyvenymui "..."tikrai noriu" islemenau su asaromis akyse "tikrai...noriu...".jis iseina is palatos ir jau po keliu minuciu susirenka gal kokie trys keturi akuseriai ,vaiku gydytoja ir dar bala zin kas ...palatoje gal kokiu 10-ies zmoniu armija...
galvoje sumaistis ...mintyse pinasi daugybe minciu ...Pagaliau pagimdziau ,net nejauciu nei skaismo nei laiko tekmes (net nezinau kek tai laiko truko )-galvoje viena mintis ,kad tik viskas butu gerai ,kad tik sveikas ...
akuserio pirmas zodis "negyvas"-man sokas ...guliu ir net negaliu praverkti ...atrodo ,kad cia tik koks filmas ,kad ne man ,kad visa tai netikra ...po to girdziu ,kai vaiku daktare sako "zekit kvepuoja",bet tai truko tik akimirka-ji (tai buvo mergaite )ikvepe pirma ir paskutini karta ...gydytojai dar negimusi vaikuti buvo pasmerke miriop ,jie nesitikejo ,kad toks mazytis vaikutis(726g) gims gyvas tad nebuvo pasiruose tam ,net aparatura mazajai isgelbeti buvo neparuosta...jie susuka mazja i kazkoki skurli ir isnesa...atceit tyrimams ar sveikas buvo -paaiskejo ,kad sveikut sveikutele buvo tik kvepuoti pati tada dar neistenge ,bet jei butu laiku susigriebta tai mano mazoji jau 4-iu butu ...
man suleidzia didele doze raminamuju ir daugiau nieko nebepamenu ...pabundu palatoje ... mano vyro sutikimu mazoji buvo kremuota ... man neleido su ja net atsisveikinti .maciau ja tik is tolo ...
gera pusmeti negaledavau net i miesta iseiti ,nes kaip tik pavasaris buvo tai daug jaunu mamyciu su savo atzalelem pasivaiksciot su vezymukais iseidavio ,o man asaros tada ...
Praejus kiek laiko nueinu pas savo ginekologe ten suzinau ,kad man kazkokios komplikacijos po gimdymo ir niekada nebegalesiu tureti vaiku ... Aciu Dievui ,bet diagnoze buvo klaidinga. po gero pusmecio pasijutau nescia ...visa nestuma vaikstau kaip ant adatu ...likus 2-iem savaitem ir 3-im dienom pajauciau saremius ...nieko nelaukus su daiktais i ligonine ...ten girdziu vel ta pati ,kad mazas vaikutis ,kad siunciam vel i kita ligonine ,nes neturim tam irangos .po gero pusvalandzio pasiekiu ligonine ...dar po kokio pusvalandzio jau girdziu kaip mano mazoji suniurksi kaip kaciukas ir nurimsta -per tas kelias akimirkas prabego didziulis minciu srautas "nejaugi istorija kartosis?" nedrasiai paklausiu kas gime ? akusere:-"labai grazi mergyte ,labai ilgais plaukuciais ,tikra grazuole " ...klausiu ar viskas gerai ? atsako ,kad gerai tik labai mazyte 1323g-reiks paguleti inkubatoriuje truputuka ,o taip tai sveikute mergyte ... trys savaites ligonineje ...parsivezame mazaja namo ir net nespejau pamatyti kaip uzaugo ir kitas bendraamzes savo pralenke ir ugiu ir protu ...dabar jau greitai bus 3ys metukai .darzelyje eina su metais vyresniais vaikuciais grupeje ,bet uz kai kuriuos dar net gabesne ...daug daineliu moka ,eilerastuku ,graziai piesia ,retai serga.labai guvi ir linkma mergyte auga ... Labai ja myliu ... wub.gif Ji mano gyvenymas ... 4u.gif wub.gif
tad mamytes ,nebijokite prieslaikinio gimdymo ,bet zekite ,kad daktarai butu tam tinkamai pasiruose ...ir tada viskas bus thumbup.gif
Atsakyti
Be žodžių gydytojų elgesys blink.gif cray.gif . Smagu, kad nepalūžai ir dabar džiaugiesi nuostabia dukrele drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(fleita @ 2007 05 08, 16:20)
Be žodžių gydytojų elgesys  blink.gif  cray.gif . Smagu, kad nepalūžai ir dabar džiaugiesi nuostabia dukrele  drinks_cheers.gif


as taip pat dziaugiuosi ,kad tada radau jegu visa tai istverti ,o tuo metu buvo visokiu minciu ... dabar dukrytes juokas atperka visas isverktas asaras ....nesakau ,kad viska jau pamirsau ir nezinau ar kada tai nutiks ,bet stengiuosi gyventi sia diena ir dziaugtis savo dukryte cia ir dabar ...juk asaros jau nieko nepakeis ...
Atsakyti
QUOTE(JaunaDvynukuMamyte @ 2007 05 07, 17:47)
Taigi jei neisnesiotas - nereiskia atsiliekantis protu ar dar kuo!


drinks_cheers.gif
Sūnus gimė 26 sav., 1050g., 35 cm. dėl kažkokios infekcijos. 2 sav. reanimacijoj, 3 mėn. Santariškėse. Iš pradžių pesimistiškai buvo vertintos išgyvenimo galimybės, po to nuteikinėjo, kad liks neįgalus, nes gimdymo metu susiformavo galvytėj didelės kraujosruvos, sakė, pažeis smegenis. Kraujosruvos išsivaikščiojo. 11 mėn. įtarė cerebrinį paralyžių, nusiuntė į raidos centrą, ten po savaitės mankštų žengė pirmus žingsniukus. Paralyžiaus diagnozė nepasitvirtino. Ir mus visur lydėjo žodis "stebuklas"... Gali būt. Bet turint tokį vaikutį labai svarbų vaidmenį atlieka begalinė meilė, tikėjimas, darbas, artimųjų šilti žodžiai. Ir, be abejo, profesionali gydytojų komanda, turinti reikiamą įrangą.
Dabar Domui jau 6 metai, skaičiuoja, skaito, mąsto taip pat, kaip ir kiti jo amžiaus vaikai. Aišku, tam reik daug dėmesio, atidumo, darbo. Bet viskas įmanoma.
Linkiu visoms sveikų IŠNEŠIOTŲ mirksiukas.gif vaikučių, kad nereiktų nervintis, verkti, galvoti ir prisigalvoti smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ūla: 08 gegužės 2007 - 17:58
JO... stiprybes mamytems!!!
O as kai tik pagimdziau labai susidomejau neisnesiotukais... Nes iki to laiko nelabai isivaizdavau kad taip gali buti blink.gif
Bet maziausias zmogutis kuris buvo isnesiotas yra 450 gr. mergyte vardu Rasele.
thumbup.gif Santarishkese maciau fotkes kad ji tik gimusi laisvai tilpo i mamytes delna... biggrin.gif O dabar jau yra didele mergaite ir atrodo turi problemu tik su regejimu.. akinukus nesioja! Cia tai tikrai stebuklas!! wub.gif

Moniuxx, o kodel abu vaikiukai tokia mazi gime? jug 7 menesiu jau sveria iki 1500 manau.. O tavo antas tai kiek supratau tik dvi savaites nedanesiotas?
Tikrai uzjauciu tave... ir Kiek tose Santarishkese pergyvenanciu mamyciu yra del tu kruopu... bet mokslas zengia i prieki manau... Tik nevisada ta technika pasitiket reikia...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JaunaDvynukuMamyte: 09 gegužės 2007 - 10:57
QUOTE(JaunaDvynukuMamyte @ 2007 05 09, 12:51)
JO... stiprybes mamytems!!!
O as kai tik pagimdziau labai susidomejau neisnesiotukais... Nes iki to laiko nelabai isivaizdavau kad taip gali buti blink.gif
Bet maziausias zmogutis kuris buvo isnesiotas yra 450 gr. mergyte vardu Rasele.
thumbup.gif Santarishkese maciau fotkes kad ji tik gimusi laisvai tilpo i mamytes delna...  biggrin.gif  O dabar jau yra didele mergaite ir atrodo turi problemu tik su regejimu.. akinukus nesioja! Cia tai tikrai stebuklas!!  wub.gif

Moniuxx, o kodel abu vaikiukai tokia mazi gime? jug 7 menesiu jau sveria iki 1500 manau.. O tavo antas tai kiek supratau tik dvi savaites nedanesiotas?
Tikrai uzjauciu tave... ir Kiek tose Santarishkese pergyvenanciu mamyciu yra del tu kruopu... bet mokslas zengia i prieki manau... Tik nevisada ta technika pasitiket reikia...


tikslios priezasties net nezinau kodel tokie mazyciai unsure.gif gydytoju manymu del to ,kad maniske gimda labai mazyte.vos pastojau man iskart pasake ,kad maza gimda -sunkus bus nesiojimas ...bet ar tai tik del to net nezinau ... g.gif dare daugybe tyrimu ,bet nieko blogo nerado ... schmoll.gif
Atsakyti