Įkraunama...
Įkraunama...

Ką veikti baigus mokyklą?

smile.gif geriau jau žinoti, kur stoti, nes bus gaila laiko, pinigų ir t.t.
Atsakyti
aš manau kad vieningo atsakymo nėra. jei aš būčiau dariusi pertrauką manau gal net specialybė būtų visai kita arba būčiau lengviau susigaudžiusi ko tikrai noriu. kiti žino jau vyresnėse klasėse. taip kad nuo situacijos priklauso.
Atsakyti
Aš manau, kad reikia jau 10 klasėj pradėti domėtis specialybėm. Ar bent jau įsivazduot į kokią kryptį norėtum pasukti. Kad teisingai pasirinkum profilį. O 11, 12 jau domėtis konkrečiom specialybėm. Tie paskutiniai mokyklos metai ir yra apisprendimui.

Gerai, tarkim daro pertrauką, kad suprasto "ko iš tikrųjų nori iš gyvenimo". O tai kaip suprasti,ko tu konkrečiai nori, jei jokia rimtesnė įmonė neįdarbins be išsilavinimo ir pati tu niekaip tos kažkokios specialybės neparagausi?

Tai sėdėt prie kompo ir knistis, ieškot informacijos?
Tai padaryti galima ir 11, 12 klasėse smile.gif

Beje, specialybių būna labai plačių, kurias pabaigus gali rintis, kur nori pasukti, nes žinios universalios.
Atsakyti
Va, pavyzdžiui aš jau beveik gailiuosi, kad įstojau Lietuvoje, iškart po 12 klasės. Dabar esu pirmame kurse, bet jau planuoju antro kurso nebeeiti, o išvažiuoti rudeniop į užsienį, metus padirbti fabrikėlyje ar kur kitur, kur pavyks rasti darbo, mokytis kalbą, o tada jau nuo dar kitų metų stoti į aukštąjį toje šalyje, juo labiau kad ten aukštasis mokslas trumpesnis, ir šiaip kitoje šalyje daugiau galimybių. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Red&Red @ 2011 02 21, 15:14)
Va, pavyzdžiui aš jau beveik gailiuosi, kad įstojau Lietuvoje, iškart po 12 klasės. Dabar esu pirmame kurse, bet jau planuoju antro kurso nebeeiti, o išvažiuoti rudeniop į užsienį

O ką studijuojat ir kur? 4u.gif
Atsakyti
Nestojau iskarto,vaziavau i svedija,Danija padirbejau.Tada supratau ko istikro noriu,baigiau Socialine pedagogika,dabar dar planuoju vaiku teise studijuoti ax.gif Dziaugiuosi kad palaukiau,pasvarciau ko noriu,mokintis galima,bet kada...Manau svarbu zinoti ko norite,o ne pradejus mokintis,suprast kad tai tau ne prie sirdies...Na taip buna ivairiu situaciju,kiekvienas pasirenkame tinkama sau 4u.gif
Atsakyti
jei dabar baigčiau mokyklą, eičiau padirbt, užsidirbčiau ir važiuočiau aplink pasaulį keliaut. kadangi šito nepadariau prieš universitetą, padarysiu po ir darau per, bet studijų kryptis, manau, būtų tikrai kitokia pasirinkta jei būtų buvę prieš.
jei neišeina labai daug užsidirbt galima važiuoti savanoriautį į kokią lotynų ameriką - mokėt irgi reikia, bet pigiau gautųsi. o ir keliaut jei kokiu autostopu tai už kelią ir nakvynę mokėt nereikia, tik už maistą ir pramogas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo as_vaiva: 10 kovo 2011 - 18:37
QUOTE(as_vaiva @ 2011 03 10, 19:34)
jei dabar baigčiau mokyklą, eičiau padirbt, užsidirbčiau ir važiuočiau aplink pasaulį keliaut.

Ir koks čia darbas neturint jokio profesinio išsilavinimo galėtų būti toks pelningas, kad padirbus jau ir apkeliaut pasaulį galėtum? Nebent tas darbas kelionei truktų 40 metų su griežtu pinigų laikymu kojinėj.
Realiai kiek pažįstamų nusprendė "padirbt" baigę mokyklą, tuos metus pramiegojo ale nerasdami darbo ir vis tiek į universitetą stojo biggrin.gif Realistiškiau įsivertint save ir įsidarbinimo galimybes reikia, kad kažką protingesnio dėl specialybės sugalvosi irgi ne visai įmanoma. Mokykloj turim pasirinkt lygius, egzaminus, tad susikoncentravęs ties istorija paskui jau kardinaliai nepasikeisi ir į mediciną neįstosi nei prie geriausių norų. Atsišlifuoji ir turi profesiją, nematau ko laukt biggrin.gif
Atsakyti
dirbau norvegijoj juodus darbus, per du mėnesius 6 000 atskaičiavus viską. nereik dramatizuot, nori randi. dėl mokyklos profilių tai tiesa. būčiau išlaikius dar vieną egzaminą, būčiau galėjus į platų ratą studijų stot, bet nelaikiau - ką ten šešiolikos metų būdamas su nuline gyvenimo patirtim prigalvosi...
Atsakyti
QUOTE(as_vaiva @ 2011 03 11, 10:08)
dirbau norvegijoj juodus darbus, per du mėnesius 6 000 atskaičiavus viską. nereik dramatizuot, nori randi. dėl mokyklos profilių tai tiesa. būčiau išlaikius dar vieną egzaminą, būčiau galėjus į platų ratą studijų stot, bet nelaikiau - ką ten šešiolikos metų būdamas su nuline gyvenimo patirtim prigalvosi...

Dar nemačiau, kad užsimanęs žmogus bet kokius egzus išsilaikytų beveik nesiruošdamas, bet jeigu jūs sakotės tap kalnus vartanti, tai tikėsim lotuliukas.gif
O prie ko čia 16 metų? Jei taip, tai jūs teisi, nėra ko stot, abejoju ar koks nors universitetas iš viso priimtų pagrindinio išsilavinimo neturint.
Atsakyti
Aš manau reikia stot iš karto po mokyklos...na nebent labai nepavyksta,planuoti planai neišdega ir viskas pasisuka ne ta linkme,kuria norėjai tada galima ir apie kitas alternatyvas pagalvot,bet...jau bent lietuvoj rast padorų darbą be diplomo beveik neįmanoma,o abejoju ar kam nors smagiau kokioj maximoj apelsinus rūšiuot,nei sėdėt paskaitose.Ta idėja kelionei aplink pasaulį labai graži,romantiška,bet nu iš kur 18metis gaus tiek pajamų apkeliauti visą žemę? doh.gif kažkaip irgi fantastiškai skamba (na tarkim tėvai milijonieriai,bet čia jau toookie reti atvejai),galima išvykti į užsienį ir dirbt,bet galvoju (čia tik mano nuomonė),kad ta mintis stot į universitetą išviso gali dingt ir atsirast baimė kažką keist ypač jei dirbi tai kas tau nėra labai atgrasu,pragyveni tai vėl rizikuot gali nebesinorėt...aišku būna įvairių atvejų,tai irgi už visus negaliu kalbėti,bet jeigu nėra šimtaprocentinės galimybės,kad tarkim pavyks pakeliaut ar ką nors smagaus nuveikt ir šiaip ateitis miglota geriau nerizikuot ir iškarto stot,o taip paskui išvis be diplomo gali likt unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Fanfanė @ 2011 03 11, 09:57)
Dar nemačiau, kad užsimanęs žmogus bet kokius egzus išsilaikytų beveik nesiruošdamas, bet jeigu jūs sakotės tap kalnus vartanti, tai tikėsim  lotuliukas.gif
O prie ko čia 16 metų? Jei taip, tai jūs teisi, nėra ko stot, abejoju ar koks nors universitetas iš viso priimtų pagrindinio išsilavinimo neturint.

šešiolikos metų (dešimtoj klasėj) reikėjo pasirinkti pamokas, pamokų lygius ir tas pasirinkimas lėmė kokius egzaminus laikiau...
Atsakyti