Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų karšinimas (3)

Zinokk besika jau del tu visu slaugos pasalpu tai kryziaus keliai,norejau apsiformint globa,kreipiausi daug kur ir visur isgirdau ta pati-jei ligonis veiksnus(protaujantis)tai jokia globa jam nepriklauso.Nu taip iseina kad gali sau sekmingai gyvent viena.Bet kad ji pati nieko negali,ji tik truputi valdo desine ranka.reikia ir sauskelnes kaitaliot,maitint kaip maza vaika su sauksteliu,vartyt lovoj kad pragulu neatsirastu ir t.t.Nesuprantu kas per bukaprociai tuos istatymus kuria.O ir man ka daryt,dirbti eiti negaliu,tai dabar dar vat kol vaikui sueis 8 metai galiu bent pas gydytojus nemokamai eit(nors kur jau ten nemokamai...).O kas toliau,nei stazo,ne jokiu soc garantiju,nieko... :verysad:Kartais susidaro toks ispudis kad musu valdzia suinteresuota kad mes savo senus ir sergancius tevus atiduotume i slaugos namus.Gal jiems taip geriau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo waja28: 08 rugsėjo 2009 - 08:26
Waja 28 ,jei eisit plikom rankom tikrai nieko negausit . Tokia politika. ir susidraugaukit su savo seimos gydytoja .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kudle: 08 rugsėjo 2009 - 08:46
Nu tik nbent papirkt koki psichiatra kad ja neveiksnia padarytu... fool.gif
Atsakyti
taip ir reik stengtis ,kad papultumet pas psichiatrijos vedeja ,kad ji apziuretu , tada ,jei isvados netenkintu , eiti su nemenka dovanele pas seimos gydytoja
Atsakyti
QUOTE(waja28 @ 2009 09 07, 21:20)
jau greit 10 metu bus kaip mano mama liga pagulde i lova.Diagnoze-issetine skleroze.siaip ji serga sia liga 22metus.pries 12 metu mire tetis,tai jai buvo didelis smugis,turbut delto liga ir eme smarkiai progresuoti.dabar ji jau nei pasedi,nei pavalgo pati.na zodziu reikia pilnai aptarnaut.
Buna dienu kad ir paciai gyvent nebenoris.baisu...

Kaip ir Simense pirmiausia pagalvojau, kad tarp mūsų dar nebuvo slaugančių ligonį su šia diagnoze. Esu susidūrusi su dviem jaunais žmonėms, sergančiais šia liga - prognozės liūdnos verysad.gif . 10 metų slaugyti lovos ligonį yra daug atimantis darbas. Čia visos tave supras, gali nebijot "išsirėkt", kai nebegali visko laikyt savyje. Ir patarimų mes čia gaunam aukso vertės, nes viskas išbandyta praktiškai wub.gif .
QUOTE(waja28 @ 2009 09 08, 09:22)
Zinokk besika jau del tu visu slaugos pasalpu tai kryziaus keliai,norejau apsiformint globa,kreipiausi daug kur ir visur isgirdau ta pati-jei ligonis veiksnus(protaujantis)tai jokia globa jam nepriklauso.Nu taip iseina kad gali sau sekmingai gyvent viena.Bet kad ji pati nieko negali,ji tik truputi valdo desine ranka.reikia ir sauskelnes kaitaliot,maitint kaip maza vaika su sauksteliu,vartyt lovoj kad pragulu neatsirastu ir t.t.

Gal laikas nuo laiko reikia bandyti vėl ir vėl - juk liga progresuojanti (gal net patyliukais susitart su mama, kad atėjus gydytojui šnekėtų "vėjus", jei jau įstatymai tokie netobuli).
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 09 08, 10:15)
Kaip ir Simense pirmiausia pagalvojau, kad tarp mūsų dar nebuvo slaugančių ligonį su šia diagnoze. Esu susidūrusi su dviem jaunais žmonėms, sergančiais šia liga - prognozės liūdnos verysad.gif . 10 metų slaugyti lovos ligonį yra daug atimantis darbas. Čia visos tave supras, gali nebijot "išsirėkt", kai nebegali visko laikyt savyje. Ir patarimų mes čia gaunam aukso vertės, nes viskas išbandyta praktiškai wub.gif .

Gal laikas nuo laiko reikia bandyti vėl ir vėl - juk liga progresuojanti (gal net patyliukais susitart su mama, kad atėjus gydytojui šnekėtų "vėjus", jei jau įstatymai tokie netobuli).
Cia su ta liga zinok ne visiems vienodai kiti gali ir visa gyvenima nugyvent netgi be invalido vezimelio.Bet jau gyvenimas turi but be nervu be stresu,turi labai savim rupintis.bet kur jau cia rasi toki gyvenima.O mano mama tai nezinia dar kiek taip kankinsis,liga tai nemirtina,tik mirstama nuo komplikaciju(BET KAD IR KAIP BEBUTU TO NELAUKIU)Keleta kartu buvo jau tokiu situaciju kad rodes bus viskas.labai sunkiai sirgo plauciu uzdegimu,poto nuo vaistu leidimo atsivere baisios zaizdos,dukart chirurginiam teko lankytis,nes eme kilt temperatura smarkiai,itare kraujo uzkretima.
Bet viskas baigesi laimingai,dabar kazkokiu rimtu salutiniu ligu,nei pragulu vat neteko dar turet,tik po plauciu uzdegimo isi taise letinis bronchitas tai tas karts nuo karto pakankina.
Atsakyti
QUOTE(waja28 @ 2009 09 08, 09:22)
norejau apsiformint globa,kreipiausi daug kur ir visur isgirdau ta pati-jei ligonis veiksnus(protaujantis)tai jokia globa jam nepriklauso.

žinai, pas mane panašiai. Mama veiksni, kas iš to, kad jos Bartelio indeksas tik 5. Globos ko gero negausiu, bet šiandien išgirdau, kad galiu gaut rupybą. Tada irgi eitų stažas. Tik jau reiks kreiptis į teismą. Kai susitiksiu su gydytoju, reiks paklausti, ar jis surašo popierius tam teismui, ar reikia daugelio daktarų sprendimo g.gif Aš irgi jau kelerius metus sėdžiu nei pakarta nei paleista doh.gif
Atsakyti

doh.gif košmaras, kol gausiu globą, reiks kryžiaus kelius nueit, kalnus pažymų pristatyt.
Aišku savaime aš dar pati pas gydytojus turėsiu pasitikrint, kad galiu slaugyt kitą asmenį.Aišku, viskas yra sutvarkoma. Pati baisiausia dalis-tuskint ją į Klaipėdą, pas teismo ekspertą.
Noriu išnuomuot mamos butą, tik kaip jai tą pasakyt? Ten už šildymą dideli mokesčiai ir tuščio neapsimoka laikyt. Vienu žodžiu daug klausimų. Apie mūsų pačių buitį nereik nė kalbėt-gyvenam tarp dėžių, reik ką rast-nusišauk. Jau juokiaus vyrui, kad viena spintos dalis suplyšo, reiks ieškot kitos.
Atsakyti
QUOTE(waja28 @ 2009 09 08, 08:22)
jau del tu visu slaugos pasalpu tai kryziaus keliai,norejau apsiformint globa,kreipiausi daug kur ir visur isgirdau ta pati-jei ligonis veiksnus(protaujantis)tai jokia globa jam nepriklauso.Nu taip iseina kad gali sau sekmingai gyvent viena.Bet kad ji pati nieko negali,ji tik truputi valdo desine ranka.reikia ir sauskelnes kaitaliot,maitint kaip maza vaika su sauksteliu,vartyt lovoj kad pragulu neatsirastu ir t.t.

Gal jūs irgi galėtumėte susitvarkyt rūpybą? g.gif
Papildyta:
QUOTE(waja28 @ 2009 09 08, 08:22)
Kartais susidaro toks ispudis kad musu valdzia suinteresuota kad mes savo senus ir sergancius tevus atiduotume i slaugos namus.Gal jiems taip geriau...

Ne, mūsų valdžia tikrai nėra suinteresuota senukus laikyti ,,centralizuotai'. schmoll.gif Ir net teismo metu globą (turbūt ir rūpybą) gaus tas, kuris ketins prižiūrėti pats, o ne tas, kuris ieškos, kur gimdytoją ,,įkurdinti''. Tiesiog pas mus kol kas nėra finansinio pagrindo visų aprūpinti. Kaip ir visose srityse - ,,skęstančiųjų gelbėjimas jų pačių [ar artimųjų] reikalas''. ax.gif
Iš tiesų, pats sunkiausias periodas tas, kai ligonis ,,lyg ir veiksnus''. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Awita @ 2009 09 08, 13:22)
žinai, pas mane panašiai. Mama veiksni, kas iš to, kad jos Bartelio indeksas tik 5. Globos ko gero negausiu, bet šiandien išgirdau, kad galiu gaut rupybą. Tada irgi eitų stažas. Tik jau reiks kreiptis į teismą. Kai susitiksiu su gydytoju, reiks paklausti, ar jis surašo popierius tam teismui, ar reikia daugelio daktarų sprendimo g.gif Aš irgi jau kelerius metus sėdžiu nei pakarta nei paleista doh.gif

g.gif -jei tik 5 balai-be jokiu islygu priklauso visiska slauga(iki max20balu).o globa-visai kas kita...maisote tas dvi savokas.globa tik per teisma galite prisiteisti,nebutini tie balai-ir busite globeja,nzn,ka ir kiek ten uz globa primoka-vaikams-500lt.
bet slauga-visai kas kita...tai reiskia,kad sitam zmogui reikalinga visiska kito zmogaus(ar dvieju)pagalba viskame,tada gauni 900lt,ir gali samdyti slauge,arba pati ja slaugyti.bet joks stazas del to neina,pinigai pridedami prie pensijos.tai cia tokiu atveju-jei gauni SP-1(visiskai priklausomas nuo kito zmogaus),O ta SP-2,mes turime,po insulto,gavome lengvai,dar su mociute i poliklinika ejome,per gyd,neurologas,psichologas...be problemu.bet ka tai duoda-tik 170lt prie pensijos dadeda,sauskelnes nekompensuojamos,gali per social.gauti pagalba i namus-o tai-maisto pirkimas,pagaminimas,kambario sutvarkymas,indu suplovimas,pagalba persirengiant,skalbiant,israsant vaistus-i polikl.nueiti(bet jokiu budu neturi teises paduoti ligoniui doh.gif doh.gif ,na,dar patalyne pakeisti .kiekvienas punktas-mokamas!!!!
o skirtumas taro SP1(visiskai priklausomas nuo kitu),SP2-PRIKLAUSOMAS NUO KITU doh.gif ,SP3-dalinai priklausomas nuo kitu,uz sp3-nieko nemokama.
nu istatymai-tookie idiotiski-o skirtumas doh.gif ,net gyd,stebisi,bet padaryt-nieko negali...
na,lauksim psichologo isvadu,manau,problemu nebus,nes su galva-visai jai prastokai...o vat,jei neurologo dar prireiks-bus jau problema...
na,is terapeuto gauta 20balu(MAX,kiek reikia 1SP) thumbup.gif ,BET TOLIAU...na,kryziaus keliai,bet daryt kazka reikia-nes stogas man paciai nuvaziuos doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Simense @ 2009 09 08, 20:07)
Gal jūs irgi galėtumėte susitvarkyt rūpybąg.gif
Papildyta:

Ne, mūsų valdžia tikrai nėra suinteresuota senukus laikyti ,,centralizuotai'.  schmoll.gif Ir net teismo metu globą (turbūt ir rūpybą) gaus tas, kuris ketins prižiūrėti pats, o ne tas, kuris ieškos, kur gimdytoją ,,įkurdinti''. Tiesiog pas mus kol kas nėra finansinio pagrindo visų aprūpinti. Kaip ir visose srityse - ,,skęstančiųjų gelbėjimas jų pačių [ar artimųjų] reikalas''.  ax.gif
Iš tiesų, pats sunkiausias periodas tas, kai ligonis ,,lyg ir veiksnus''.  doh.gif

o globa,slauga gaunama visai nepriklausomai,kad kazkur nori ta ligoniuka ikisti-i seneliu namus,ar dar kur....
tai tik papildomi pinigeliai,o ir neturint jokio SP,pagal amziu,gyvenimo salygas,tam tikras ligas,galima forminti i seneliu namus,ar pensionus...tik tada jie pasiima pensija ir visas kitas priklausancias sp
ir dar,veiksnukas-visai kitas dalykas...tai proto liga,jis gali buti stiprus,vaikstantis,normaliai pats save apsitarnaujantis-bet tureti"neveiksnus",bet tai jau vertinama kazkaip kitaip-ne pagal barteli balus-,nes sp-1 tai visiskai nepaeinantis,net lovoj neatsisedantis ligonis,o psichika-gali buti viskas tvarkoj.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo besika: 08 rugsėjo 2009 - 19:45
QUOTE(besika @ 2009 09 08, 19:41)
o globa,slauga gaunama visai nepriklausomai,kad kazkur nori ta ligoniuka ikisti-i seneliu namus,ar dar kur....

Atsiprašau, praleidau vieną žodelį ,,pirmiau'' (globą ar rūpybą pas mus pirmiau gaus tas, kuris pats prižiūrės), nebent kokios ypatingos kliūtys (bet turimi omeny lygiaverčiai suinteresuotieji asmenys).
Papildyta:
QUOTE(besika @ 2009 09 08, 19:41)
nzn,ka ir kiek ten uz globa primoka-vaikams-500lt.
bet slauga-visai kas kita...tai reiskia,kad sitam zmogui reikalinga visiska kito zmogaus(ar dvieju)pagalba viskame,tada gauni 900lt

Suaugusiajam nieko už globą neprimoka. Tai tie 900 Lt ir yra priežiūrai. Bet jie slaugos pinigėliai.
Papildyta:
QUOTE(besika @ 2009 09 08, 19:41)
tai duoda-tik 170lt prie pensijos dadeda,sauskelnes nekompensuojamos,gali per social.gauti pagalba i namus-o tai-maisto pirkimas,pagaminimas,kambario sutvarkymas,indu suplovimas,pagalba persirengiant,skalbiant,israsant vaistus-i polikl.nueiti(bet jokiu budu neturi teises paduoti ligoniui doh.gif  doh.gif ,na,dar patalyne pakeisti .kiekvienas punktas-mokamas!!!!
o skirtumas taro SP1(visiskai priklausomas nuo kitu),SP2-PRIKLAUSOMAS NUO

Dabar jau mokamas? g.gif Prieš Naujuosius dar buvo nemokamas, jeigu bendra ligonio gaunamų pinigų suma neviršija 1050 Lt (įskaitant pensiją, šalpą, našlės pensiją ir kt., jei ką dar gauna).
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2009 09 08, 20:58)
Atsiprašau, praleidau vieną žodelį ,,pirmiau'' (globą ar rūpybą pas mus pirmiau gaus tas, kuris pats prižiūrės), nebent kokios ypatingos kliūtys (bet turimi omeny lygiaverčiai suinteresuotieji asmenys).
Papildyta:

Suaugusiajam nieko už globą neprimoka. Tai tie 900 Lt ir yra priežiūrai. Bet jie slaugos pinigėliai.
Papildyta:

Dabar jau mokamas?  g.gif Prieš Naujuosius dar buvo nemokamas, jeigu bendra ligonio gaunamų pinigų suma neviršija 1050 Lt (įskaitant pensiją, šalpą, našlės pensiją ir kt., jei ką dar gauna).

na,mociutes pajamos suSP29tais,170lt0 SUDARO 970lt bet visa bendra suma970 gaunasi.ir moka tuos prieda 170 jau du metai.
tai va-globa-gauti-zymiai paprasciau-bet kam to reikia-jeigu seimos narys-taip ar taip globoji,o slauga-ir tosSP formos statusai-tai visai kas kita.vat ir sakau-forumietes kartais maiso slauga su globa-skamba panasiai-bet visiskai skirtingi dalykai mirksiukas.gif
SP-2 ,visiskai nepriklauso nuo gaunamu pinigu-tai tik priedas,kad galetumete mirksiukas.gif pasinaudoti soc,darbuotoju pagalba i namus-ir uz tai susimoketi is tu pinigeliu-bet jei jums nereikia ju paslaugu-tada viskas lieka .+pensijos,ar kitu ismoku.savaitei,kai tenka isvaziuoti atostogu-kvieciu soc,darbuotoja,palieku 50-60lt maisto pitkimui,o gryzus,gaunu cekius,graza ir apmoku uz suteiktas paslaugas,bet tai ne daug buna- iki 20lt-(uz ju suteiktas paslaugas) mirksiukas.gif
ir tai-labai visiems prieinama-ja gauti lengva mirksiukas.gif ,t.y SP2 forma,pagal barteli-nuo21-iki60 balu(jeigu ne dar daugiau-)tiek surinkti tikrai imanoma lengvai.
mirksiukas.gif
ale daug kas nezino,ir nesikreipia,o niekas nepasiulys ir neinformuos-nes ir taip-biudzetas bankrote lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo besika: 08 rugsėjo 2009 - 20:47