Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikų draugai jūsų namuose

Koks jusu poziuris i ateinancius jusu vaiko draugus? Gal draudziate, netoleruojate, o gal, atvirksciai, dziaugiates ir esate svetingi ;D Mano kieme buvo ivairiu vaiku ir ivairiu ju tevu poziuriu i ateinancius draugus. Vieni kategoriskai budavo "pries", o pas kitus visas tuntas nebijodavo uzeiti ir, tuo metu taip reta dalyka - video filma, paziureti :smile.gif ;D
Atsakyti
Mūsų laiptinėje daug panašaus amžiaus mergaičių, kurios nuolat viena pas kitą eina į namus,mamos visos jaunos tai mes sutarėm,kad šeštadienį ir sekmadienį į svečius pas kiemo drauges griežtai draudžiama.O šiaip tai jeigu blogas oras žaidžia laiptinėjė.
Atsakyti
As pati iki 5 beveik metu augau bendrabuty, tai visi vaikai kartu visur aiksciodavo. Tai tokiu klausimu net ir nekilo ar galima ar ne, ar toleruoja ar ne.po to persikrausciau pas mociute gyvent (penkiaukstis, kur visi vienas kita pazinojo) tai durys irgi keli metai net rakinamos nebuvo nei diena nei nakti beveik. O va jau nuo 7-8 metu supratau kas yra kai draudziama atsivest draugu namo. Mama istekejo ntra kart, o patevio supratimu draugams -  laukas, namai - tik sau. Neduok dieve ka nors atsivest, net ir klasioke pasimokyt kartu. :-X i tokiu snamu snet ir gryzt nesinoredavo, ziauriai knisdavo viskas, atrodo atejai ir sedi namie kaip nubausta nes nei pasneket su kuo nors, nei pazaist. Tik apie 16 metu sisdrysau atsivest draugu namo, tai tada toooooks skandalas ivyko, po kurio (is dalies) mes keli metai net nesisveikinom.
Tad manau, kad jei jau laikytis tokios politikos kad namai tik saviems, tai reikia jos laikytis nuo pat mazumes, o jei leisti atsivest tai reiskaisi leist, tiesa gali but kazkokie apribojimai: kad nedaugiau kaip 5 zmones pavyzdziui. TAi tokia mano nuomone butu.
As tai savo panelei kai pauges tikrai leisiu atsivest namo draugu, nes bendravimas yr abendravimas, ir nieko cia nepadarysi, mes vaikams draugu neatstosim.
Atsakyti
Laikausi nuostatos, kad nereikia drausti vaikui atsivesti draugių,turiu omeny vieną ar dvi drauges, su kuriomis artimai draugauja ir kurias as pazistu.Na o kad susivestu visa tabūna kiemo vaikų, esu prieš, nes po vieno tokio susirinkimo pusė dienos kuopiau namus, nes jie neapsiribojo dukros kambariu ohmy.gif, apverte aukstyn kojom visus namus. Be to, kadangi namuose yra mažas vaikas, nelabai galime toleruoti triukšmo  ;D. Be to, vestis net ir nelabai pazistamus kiemo vaikus man atrodo nesaugu,neduokdie dar dings po to kas nors  :smile.gif. Tiesa, viena karta jau yra taip buve  :(. Taigi, dabar pasidariau ne tokia liberali  ;D
Atsakyti
Siaip tai teisingai, kol nepersokai griovio nesakyk op, bet kol kas mano nuomone as leisiu panelei draugu atsivest, nors kaip ten kas gali pasisukt niekas nazino
Atsakyti
Šiuo klausimu aš nesu labai demokratiška. Aš mėgstu sakyti: mano namai, mano tvirtovė. Ir tikrai kažkaip būtų nesaugu, jei pastoviai vaikščiotų draugai. Vaikai dar nelabai skiria, kuris draugas tikras, o kuris tik kartais draugas. ???
Na būna, kad mano sūnūs parsiveda tai vieną tai kitą kiemo ar klasės draugą (tai būna labai retai), bet, kad šliaužiotų per dienas tai vienas tai kitas, na nenoriu aš taip. Vistiek bernų krūva, tai krūva išdaigų ir bardakas visur (kaip minėjo Indreja), ne tik vaikų kambary. Na o jei užeina, niekada neišvarau, na bet ir arbatos nesiūlau  ;D , šiais laikais vaikai drąsūs, jei ko ir nori, paprašo.  :smile.gif
Manau, kad draugai gali susitikti lauke, ypač vasarą. Na ką tuose namuose veikti? Ką reikia, išsineša į lauką, taip kad... Bent jau mano vaikai tiek vasarą, tiek žiemą mėgsta būti lauke, tai manau, nėra būtinybės darugus vestis dar į namus.
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
As leidziu i namus draugus vestis, tai gera proga susipazint ir man, aisku pries kviesdama drauges dukra visada paklausia ar galima, dazniausiai atsakau teigiamai, leidziu ir jai pas drauges eiti, tik as turiu zinoti pas ka ji bus ir ar drauges tevai leidzia, nors man patinka kai pas mus jie susirenka. Tvarka? tai susitvarko po saves, nes tai pagrindine salyga, kad bardako neliktu.
Buna kad ir nakvoti kartais lieka isimtinais atvejais ir zinoma su ju tevu leidimu, kad matytumet kaip smagu jiems tada buna.
Atsakyti
Va Iva, gerai priminei wink.gif Kaip del nakvojimu pas kitus draugus? As pvz. pas nieka nenakvodavau, nebuvo reikalo. Dabar ziuriu draugiu dukros sumasto, kad "as noriu nakvoti pas drauge" :smile.gif Tevai isvaziavo i sodyba savaitgaliui, jai liudna, tai "keliasi pagyventi" pas drauge kaiminysteje. Merginoms jau apie 15 metu, nors su tais nakvojimais jos jau nuo 1 klases "uzsiima".. Ka manote? Leistumete savo vaika pas kazka nakvoti? Arba kad pas jus kas nors is vaiko draugu miegotu. 8)
Atsakyti
Aš pati pas draugę nakvodavau,jos tėvai dažnai būdavo išvykę.Draugę ir jos seserį močiutė saugodavo.Kartais nakvodavau kada būdavo ir tėvai,nematau nieko čia blogo,nes mūsų šeimos draugaudavo.Vat savo dukrą ar leisčiau nakvoti , tai tikrai nežinau.Jei tikrai žinočiau,kad vaikai ne vieni ir juos kažkas prižiūri,tai gal ir leisčiau.
Atsakyti
Na as nelabai isivaizduoju, kad bernai kartu nakvotu  ;D, kadangi turiu du bernus. O pati budama paaugle, nakvojau pas drauge. Savo vaikams leisciau nakvoti pas draugus su viena salyga, kad as pazinociau draugu tevus. Mano tevai niekada nedraude draugams ateiti pas mane i namus ir as savo vaikams irgi nedrausiu. Bet kol kas draugu neveda dar.
Atsakyti
Visada galvojau, kad geriau leisti ateiti draugams pas vaika. Matydama su kuo ir ka veikia butu man ramiau. Bet kai ateina draugai, jiems neuztenka vaiku kambario - slampineja po visa buta, apziurineja pakampius. Nervina nerealiai. O dabar dar mazoji maza, tai pasakiau - gal, vaikeli,dabar kolkas draugu nesivesk i namus.
Atsakyti
as irgi prie tos nuomones, kad vaikams susitikti, padukti ir t.t. geriausia laukas, o ypac geru oru wink.gif. Juk susipazinti su vaiku draugais galime ir kieme. Nepatinka man tie nosiu visur kaisiojimai, nes vaikai drasus baisiai dabar, zino, kad sveciui daug daugiau leidziama nei paciam seimininkui, o dar i saldytuva be paklausimo lenda ;D ;D ;D Va nesenai pasikvietem draugus keptu sonkauliuku paragauti, tai kol tie atvyko mazuju draugiu kompanija apgrauze (nes nelabai temokejo dorai nuvalgyti  ;))visa, kas buvo ant stalo... ;D
Atsakyti