Įkraunama...
Įkraunama...

Vilniaus licėjus

Aišku. smile.gif Sūnus galvoja apie matematinę klasę. O jūsiškis?
Atsakyti

Aš bandysiu humanitarinę klasę (girdėjau, kad paskutiniais metais ji kaip ir nesusidarė, bet žiūrėsiu).

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ugnelele2006: 02 birželio 2021 - 20:11
Kažin tos matematinės paprastai susidaro?
Atsakyti

​Sveiki, kreipiuosi į tuos, kurie stojo į Licėjų. Gal galite papasakoti apie užduotis, kokios jos buvo? Labiausiai matematika įdomu, ar visos tekstinės užduotis ar ir buvo skaičiavimo užduočių? O gal kažkur įkelta praeitų metų stojamųjų užduotis?

Atsakyti

Sveiki, esu astuntoke ir siais metais bandysiu stoti i liceju, tad norejau paklaust kada mazdaug vyksta stojamieji (data/savaite)?

Atsakyti

Sveiki, ar yra kažkas įstojęs į Licėjų po antro kvietimo, kai kažkas atsisakė mokytis įstojus. Kiek taškų jums tada buvo pritrūkę iki stojamojo egzamino balo?

Atsakyti

Sveiki :)

 

Kaip nuotaikos po šių metų stojamojo egzamino? Gal buvo kokių netikėtų naujovių?

 

Labai smalsu paklausti detaliau apie kiekvieną iš keturių laikytų dalykų (lietuvių k., istoriją, matematiką, fiziką) – koks įspūdis, kokio tipo užduotys? Iš kokių vadovėlių ar galbūt ir papildomos literatūros šioms egzamino dalims ruošėsi jūsų vaikai (arba jūs pats, jei esate moksleivis)? Suprantama, kad stojamojo egzamino užduotys niekada nebus šabloninės, visada reikalaus pamąstyti, ne vien atkartoti tai, kas rašoma vadovėliuose, bet ir vadovėlių vertė nėra vienoda, ne specialistui sunku įvertinti, ar aštuntoko mokytojai pasirinkę dirbti su pačiais tinkamiausiais vadovėliais, ar vertėtų dar pasiieškoti ko nors papildomo. Gal žinote ar esate girdėję, kokius konkrečiai leidinius rekomenduoja stojimui į licėjų ruošiantys korepetitoriai ar galbūt net paties licėjaus mokytojai?

 

Matematikos dalyje, kaip suprantu, vis dar ypač mėgstami žodiniai uždaviniai – judėjimo, apie visokius čiaupus, kuriais užpildomi baseinai, mėtomus įvairių spalvų rutuliukus ir dar visokiausi dalykai, kurių sąlyga tekstinė? Gal galite rekomenduoti kokį tikrai stiprų, bet vis dėlto aštuntokų lygio uždavinyną?

 

Kokio tipo užduotys sudarė lietuvių kalbos dalį? Esmė turbūt – rašyba ir skyryba? Ar buvo ir kokia kūrybinė užduotis? Ir vėlgi – ruoštis, kartotis geriau iš įprastinio vadovėlio ar pvz., iš kokios lietuvių kalbos taisyklių knygelės? Dabartinis sūnaus 7 klasės vadovėlis bent man asmeniškai atrodo tokios keistai meniškos struktūros, tikrai kyla abejonių dėl tinkamumo susisisteminti žinias.

 

Apie istorijos ir fizikos dalis labai įdomu, kiek smarkiai keičiamos į egzaminą įtraukiamos temos (iš kurių rekomenduojama ruoštis) – didesnioji dalis išlieka tokia pati, ar sakykime kitais metais temos gali neturėti visiškai nieko bendra su tomis temomis, kokios buvo šiemet? Paskaičius ankstesnius komentarus susidarė įspūdis, kad istorijos daliai vadovėlio (bent serijos "Laikas") daugiau mažiau turėtų pakakti, aišku jei tai, kas jame rašoma, tikrai išsinagrinėta. O kaip su fizika, kokio tipo būna užduotys – uždaviniai? Ar išmąstymui pakanka vadovėlinių žinių ir koks vadovėlis tinkamesnis?

 

Be kita ko, ar nesklando gandai, kad kitais metais gali pasikeisti kas nors iš minėtų keturių dalykų – ko nors nelikti, kas nors netikėtai prisidėti visiškai naujo (kitokių variantų atrodo būta ne taip ir seniai)?

Atsakyti

Taip, trūko 1 taško.

Atsakyti

Laba diena,

gal galite kas nors pasakyti kaip Vilniaus licėjuje yra su užsienio kalbomis? Tvarkaraštyje matau tik anglų, vokiečių ir prancūzų. Jei vaikas progimnazijoje antrą kalbą mokėsi rusų, tai ar gali priimti jį į licėjų?

Atsakyti

Laba diena.

 

Kadangi mokausi vokiečių kalbos ir vis dėlto nenuėjau į licėjų, tai problemų dėl to nekilo, bet jeigu teisingai pamenu ir niekas nepasikeitė, direktorius per atvirų durų dieną minėjo, jog tuomet tektų mokytis arba vokiečių, arba prancūzų kalbos nuo pagrindų. Bet tikrai tiksliai nežinau, reiktų klausti pačio licėjaus. Licėjaus tvarkaraščiuose kai kur ir yra parašyta „Prancūzų kalba (pradinukai).“

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dievų miškas: 31 spalio 2022 - 13:53

Taip, tiems, kurie mokėsi rusų k., tektų imti antrą užsienio kalbą nuo nulio - vokiečių arba prancūzų. Rusų kalbos licėjuje nemoko.

Atsakyti