Įkraunama...
Įkraunama...

Teku už užsieniečio

QUOTE(Schroedingers Cat @ 2009 08 17, 19:06)
Taip, nedaug liko smile.gif
O pas jus staiga visi atsisakė, ar per ilgą laiką?

O žmonių pas mus staiga pagausėjo, nes pora ateis su antrom pusėm (prieš tai žadėjo vieni, nors antros pusės irgi kviestos).

Mes išskrendam šeštadienį, kaip tik į mano tėčio gimtadienį smile.gif


Palaipsniui apmazejo smile.gif
Pas mus irgi buvo panasiu atveju, kai sake "vieni vieni", o paskui "gal galima su draugu/e" smile.gif

Aaa... mes truputi veliau LT busim smile.gif bet irgi jau greitai smile.gif)))
Atsakyti
QUOTE(Rania @ 2009 08 18, 12:01)
Palaipsniui apmazejo smile.gif
Pas mus irgi buvo panasiu atveju, kai sake "vieni vieni", o paskui "gal galima su draugu/e" smile.gif 

Aaa... mes truputi veliau LT busim smile.gif bet irgi jau greitai smile.gif)))

na žiūrėk, kažkur mieste ir pasimatysim biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos,

as LT vestuves su danu atsvenciau jau pries pora metu; daug patarimu radau supermamose thumbup.gif Susirasem Anglijoj, padarem draugam tusa o tik paskui seimai ir giminems dideles baltas vestuves LT, tik baznycioj (taip lengviausia su popieriais buvo).

Danijoj dauguma zmoniu turi ir naudoja tokias a la dvigubas pavardes, bet pagal EU reikalavimus tik antroji yra skaitoma tikra pavarde, pirmoji rasoma pase kaip middle name. Mane tada dar busimasis MB apgavo - sako va, ziurek kokia grazia dviguba pavarde turesi jei uz manes tekesi; o as nepasitikrinus kaip ten tos pavardes pase rasomos ir uzsisakiau sau bilietus medaus medesiui ir dar 2 kelionem iskart po vestuviu ta dviguba pavarde doh.gif kiek paskui laiko ir pinigu kainavo pakeist, ale pati kalta, labai jau tos dvigubos pavardes norejau lotuliukas.gif

Metrikacijos biure LT darbuotojas dave suprasti, kad jei labai noreciau ir 'patepciau', galima butu ir ta dviguba pavarde isirasyt i nauja pasa (turim ten pazystama), bet is principo nenorejau kysio duot, MB prikaisiotu kad LT viska galima nusipirkt, net pavarde biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(BlueFire @ 2009 08 18, 21:29)
Sveikos,

as LT vestuves su danu atsvenciau jau pries pora metu; daug patarimu radau supermamose  thumbup.gif Susirasem Anglijoj, padarem draugam tusa o tik paskui seimai ir giminems dideles baltas vestuves LT, tik baznycioj (taip lengviausia su popieriais buvo).

Danijoj dauguma zmoniu turi ir naudoja tokias a la dvigubas pavardes, bet pagal EU reikalavimus tik antroji yra skaitoma tikra pavarde, pirmoji rasoma pase kaip middle name. Mane tada dar busimasis MB apgavo - sako va, ziurek kokia grazia dviguba pavarde turesi jei uz manes tekesi; o as nepasitikrinus kaip ten tos pavardes pase rasomos ir uzsisakiau sau bilietus medaus medesiui ir dar 2 kelionem iskart po vestuviu ta dviguba pavarde doh.gif kiek paskui laiko ir pinigu kainavo pakeist, ale pati kalta, labai jau tos dvigubos pavardes norejau  lotuliukas.gif

Metrikacijos biure LT darbuotojas dave suprasti, kad jei labai noreciau ir 'patepciau', galima butu ir ta dviguba pavarde isirasyt i nauja pasa (turim ten pazystama), bet is principo nenorejau kysio duot, MB prikaisiotu kad LT viska galima nusipirkt, net pavarde  biggrin.gif


Na, cia geras del bilietu. As irgi norejau dvigubos pavardes, bet paso keistis dar neturejau laiko, tai idomu kaip bus. Bet kad Lietuvoj midle name nera, tai manau raso abi prie pavardes...
Atsakyti
QUOTE(Gerina @ 2009 08 18, 22:41)
Na, cia geras del bilietu. As irgi norejau dvigubos pavardes, bet paso keistis dar neturejau laiko, tai idomu kaip bus. Bet kad Lietuvoj midle name nera, tai manau raso abi prie pavardes...

Danijoj ne ta prasme, kad mergautinė lieka, bet nemažai turi (ir vyrų) dvi pavardes. Tik dėl administracinių dalykų viena iš jų tampa "middle name", taigi nesiskaito kaip dviguba pavardė. MB irgi middle name turi, kuris prieš tai buvo pavardė. O pavardę iš esmės galima kokią nori pasiimti, nebent ji "apsaugota" (kokia nors kilminga šeima turi ar pan.). Pvz. dažniausias daniškas pavardes galima pasiimti bet kuriam danui, neturinčiam jokio giminaičio ta pavarde. Įdomiausia, kad tarp tokių pavardžių yra ir Ahmed ir kitų arabiškų/afrikietiškų.
Šiaip nesuprantu tų apribojimų lietuvoje. Kaip kas norėtų, taip ir vadintųsi, dabar reikia "Specialias sąlygas" išpildyti, plius net ištekėjus už užsieniečio negali gauti pavardės su w,q ir pan. raidėm, nors kitose šalyse visos č ė š rašomos kuo puikiausiai. Netgi -ienę pridės, jei tik norėsi, nors ir neįprasta jiems. Man lietuvių kalba labai graži, bet tie drastiški bandymai ją "saugot" (kalba juk kintantis dalykas, natūraliai) ir biurokratizuot jos naudojimą tikrai nervina...
beje, aš irgi iš principo niekad niekam kyšių neduodu. Geriau jau kažko negausiu, bet nenusileisiu. Turi išnykt tokie dalykai.
Atsakyti
QUOTE(Schroedingers Cat @ 2009 08 18, 19:05)
na žiūrėk, kažkur mieste ir pasimatysim biggrin.gif


gali buti smile.gif mes treciadenio vakare i Vilniu atvaziuojame, nes merginos/vaikinai kazka planuoja mums. Ketvirtadienis - musu diena, o penktadienio ryta ir sekmadienio popiete gidais busim 2 zmoniu grupems... bus nelengva, bet smile.gif

QUOTE(BlueFire @ 2009 08 18, 20:29)
Sveikos,

as LT vestuves su danu atsvenciau jau pries pora metu; daug patarimu radau supermamose  thumbup.gif Susirasem Anglijoj, padarem draugam tusa o tik paskui seimai ir giminems dideles baltas vestuves LT, tik baznycioj (taip lengviausia su popieriais buvo).



Sveika prisijungusi i musu rateli smile.gif
Daug yra lietuvaiciu istekejusiu uz danu smile.gif bet visos mano pazistamos poros Danijoj gyvena...
Del dvigubos pavardes LT imanoma... bent jau kiek zinau.... kita savaite jau tikrai zinosiu, nes eisiu pasa keistis - ambasadoj tai truktu 3 men....

QUOTE(Schroedingers Cat @ 2009 08 18, 21:55)
Danijoj ne ta prasme, kad mergautinė lieka, bet nemažai turi (ir vyrų) dvi pavardes. Tik dėl administracinių dalykų viena iš jų tampa "middle name", taigi nesiskaito kaip dviguba pavardė.  MB irgi middle name turi, kuris prieš tai buvo pavardė.
<...>
beje, aš irgi iš principo niekad niekam kyšių neduodu. Geriau jau kažko negausiu, bet nenusileisiu. Turi išnykt tokie dalykai.


Del middle name, tai jie visi turi, kiek man teko zinoti...
del kysiu drinks_cheers.gif
Atsakyti
[quote=Schroedingers Cat,2009 08 18, 22:55]
Danijoj ne ta prasme, kad mergautinė lieka, bet nemažai turi (ir vyrų) dvi pavardes. Tik dėl administracinių dalykų viena iš jų tampa "middle name", taigi nesiskaito kaip dviguba pavardė. MB irgi middle name turi, kuris prieš tai buvo pavardė. O pavardę iš esmės galima kokią nori pasiimti, nebent ji "apsaugota" (kokia nors kilminga šeima turi ar pan.). Pvz. dažniausias daniškas pavardes galima pasiimti bet kuriam danui, neturinčiam jokio giminaičio ta pavarde.

Ta visa as zinau, juk Skandinavijos salys gana panasios. Taciau jei Lietuvoje tau i pasa prie pavardes iraso: Petrauskaite-Olsen, (pvz.), tai nejaugi Skandinavijos ar kitose salyse Petrauskaite jie rasys kaip midle name? Juk jei nuo paso duomenis nuraso. Suprantu, kur nera svarbu tikslumas, bet kur svarbu...

O Tu emei 1 ar 2 pavardes?

Na, bet viskas bus aisku kai pati su tuo susidursiu. Dabar lauksim Ranios patirties smile.gif
Atsakyti
QUOTE(andromed111 @ 2009 08 06, 13:35)
Sveikos, mergaites 4u.gif

Mes irgi vien del tos priezasties vestuves svesime 2 kartus ax.gif Civiline santuoka bus sudaryta Dubline savaite pries tikrasias vestuves, o jau baznytine su visais sventimais bus Lietuvoje rolleyes.gif

Butu, zinoma, zymiai paprasciau ir patogiau viska padaryti Lietuvoje, bet yra kaip yra ax.gif Anskciau daug isgyvenau del to, stresavau, o dabar netgi dziaugiuosi, kad vestuves svesime du kartus tongue.gif


Sutinku drinks_cheers.gif As irgi is pradziu pergyvenau, kaip cia viskas bus, bet dabar, kai jau viskas praejo, tikrai dziaugiuosi, kad turejom dvejas vestuves! Ir tikrai malonu prisiminti abejas! Abi dienos buvo savaip nuostabios! O del dvieju datu, tai kaip ir Shr. Cat kazkur rase, mums irgi nera labai svarbios. Tiesiog tais metais galima pasidovanoti kokia nors kelione ar pan.

Beje, nors ir ne daznai cia pasirodydavau, bet vis paskaitydavau, ka jus cia plepat. Taigi noriu padekoti visoms uz patarimus ir uz tai kad pasidalinot savo patirtimi. Gizmo, aciu tau uz patarimus, tikrai praverte. Shc. Cat, dekui, kad rekomendavai fotografe. Geru Jums vestuviu! Jau praejo siek tiek laiko nuo musu sventes, viskas susigulejo, taigi galiu dabar ir jums siek tiek papasakoti. Gal kazkam pades mano patirtis. Viskas praejo tikrai sklandziai. Siek tiek nerimavau ir jaudinausi, bet cia tikriausiai normalu smile.gif Tuokemes Vilniaus katedroje, Sv. Kazimiero koplycioje. Na, viskas praejo geriau nei tikejausi! Mus tuokes kunigas buvo tiesiog nuotabus, kalbejo ir angliskai, ir lietuviskai, tikrai labai graziai mus sutuoke. Pasake daug graziu zodziu, kurie mums su MB iki siol atminty isliko. Sveciai liko suzaveti, daug kas sake, kad tai buvo graziausia ceremonija, kurioje yra buve. Labai gerai buvo tai, kad koplycia nera dideles, buvom tik savi ir sveciai beveik uzpilde ja. Jokiu turistu ir pasaliniu zmoniu. Visa musu vestuviu ryta smarkiai lijo, i baznycia ejau su skeciu, bet tik pasibaigus ceremonijai ir mums isejus, staiga nusvito saule! thumbup.gif Kazkoks stebuklas! smile.gif Visi sake, kad cia geras zenkals :)Kadangi tuokemes siek tiek veliau, tai katedros aiksteje buvome beveik vieni, nemaciau jokiu kitu nuotaku aplinkui. Prie baznycios turejome sampano ir uzkandziu. Kol vieni fotografavosi, kiti vaisinosi. Po to mes dar pasilikome su fotografe trumpai fotosesijai, o sveciai ejo i sventimo vieta. Mums grizus, teveliai pasitiko su duona ir druska. Buvo viena didele duona ir joje 50 mazu duonyciu. Veliau, pries pradedant vakariene tevai sake kalba ir iteike seimos zidini. Kalbos buvo verciamos, bet manau, kad galima ju ir neversti is viso. Nes gan ilgai su tais vertimais uztrunka. Turejom Dj, kuriuo taip pat esu patenkinta. Dainas jis dazniausiai rinko savo nuoziura, pagal sveciu nuotaikas arba pageidavimus. Viskas kazkaip savaime susideliojo. Po musu pirmojo sokio, staiga visi sveciai puole kartu sokti! To tai tikrai nesitikejau. Uzsienieciai liko suzaveti musu sokiais smile.gif Manau, kad daug kas priklauso nuo sveciu, ju nuotaikos ir ar nusiteike jie linsmintis. Vakare pjoveme torta ir iseje i lauka leidome balionus su saltom ugnelem wub.gif Rekomenduoju balionus. Visiems tikrai patiko! Kai kurie sveciai sake, kad prisirinko daug ideju savo vestuvems smile.gif Jeigu kas domina, klauskit. Butinai papasakosiu. Ir sekmes visoms planuojant! O jau susituokusioms grazaus gyvenimo!
Atsakyti
Sveika, Fluffy, dar ir dar klausyčiau pasakojimų, niekad nenusibosta biggrin.gif

Aš jau paskutinius akcentus dėlioju ir gavau kvietimą į mergvakarį kitą ketvirtadienį. Turiu pasipuošti ryškia suknele smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Fluffy @ 2009 08 21, 09:38)
Sutinku  drinks_cheers.gif As irgi is pradziu pergyvenau, kaip cia viskas bus, bet dabar, kai jau viskas praejo, tikrai dziaugiuosi, kad turejom dvejas vestuves! Ir tikrai malonu prisiminti abejas! Abi dienos buvo savaip nuostabios! O del dvieju datu, tai kaip ir Shr. Cat kazkur rase, mums irgi nera labai svarbios. Tiesiog tais metais galima pasidovanoti kokia nors kelione ar pan.



Labas, kaip malonu skaityt tokius atsiminimus is jusu sventes wub.gif
musu jaunai seimai bus tuoj metukai, o tada po keliu dienu bus ir dabar organizuojamos vestuves wub.gif tikrai abi sventes yra ypatingos wub.gif wub.gif

QUOTE(Schroedingers Cat @ 2009 08 21, 10:31)
Sveika, Fluffy, dar ir dar klausyčiau pasakojimų, niekad nenusibosta biggrin.gif

Aš jau paskutinius akcentus dėlioju ir gavau kvietimą į mergvakarį kitą ketvirtadienį. Turiu pasipuošti ryškia suknele smile.gif


Pas mus jau irgi mazdaug viskas aisku... dar siandien ir ryt paskutiniai apsipirkimai ir i LT smile.gif
O man mergvakaris bus treciadieni mirksiukas.gif as jau nieko nesitikejau, nes mes labai susivelinom su grizimu ir plius pulkas uzimtas musu rupesteliais blush2.gif
MB nieko apie tai nezino, bet mano brolis su draugais irgi kazka tuo paciu jam organizuoja ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Schroedingers Cat @ 2009 08 21, 11:31)
Sveika, Fluffy, dar ir dar klausyčiau pasakojimų, niekad nenusibosta biggrin.gif

Aš jau paskutinius akcentus dėlioju ir gavau kvietimą į mergvakarį kitą ketvirtadienį. Turiu pasipuošti ryškia suknele smile.gif


Labas. Kaip smagu smile.gif Mano mergvakaris buvo savaite pries vestuves. Apie ji irgi galeciau rasyti ir rasyti..Bet gal neissiplesiu smile.gif Tikrai labai geri prisiminimai. Pasistenge mano drauges. Gero mergvakario! Rania, tau taip pat.
Atsakyti
QUOTE(Fluffy @ 2009 08 21, 14:30)
Labas. Kaip smagu smile.gif Mano mergvakaris buvo savaite pries vestuves. Apie ji irgi galeciau rasyti ir rasyti..Bet gal neissiplesiu smile.gif Tikrai labai geri prisiminimai. Pasistenge mano drauges. Gero mergvakario! Rania, tau taip pat.


Aciu smile.gif
O siaip gali plestis, tikrai manau, kad visos su malonumu pasidziaugtu praejusia svente blush2.gif
Be to, jauciu, kad musu svente gali buti pradzia vestuviu bangos lotuliukas.gif
Atsakyti