Įkraunama...
Įkraunama...

Kunigų celibatas

QUOTE(darius333 @ 2009 04 08, 22:09)
1 Bet jei dainuoti butu prieleidziami vyrai nes taip nusprende kazkas Dievo vardu, nes ju balas ale "dvasingesnis ir arciau Dievo" kaip i tai reaguotum  lotuliukas.gif
2 Pati rasai
" Tikėjimo dalykuose jokių sprendimų vis vien negalėčiau priimti, nes ne žmonių jie priimami, tik vieno Dievo. Kas turi būti priimta - ir bus priimta, popiežiumi bus vienas ar kitas visai nesvarbu, nes jie tik įrankiai Dievo rankose"
tai tavo manymu Dievas kazkuriam is popieziu pasnibzdejo apie celibata  lotuliukas.gif
3 O as geriau eisu pesciomis, nei su kledaru (kuris gal neturi stabdziu ar padangos nudile ar vairuotojas teises nusipirkes ..) papulsiu i avarija ar nudardesiu i bedugne  mirksiukas.gif

Matyt vyrų balsas nėra taip jau dvasingesnis, kad dainuoja ir moterys mirksiukas.gif . Vieni dalykai yra abiem lytim geri ir naudingi, o kitų neverta taikyti kažkur kur gal ir neskirta. Negi tik kūdikio gimdymas tikrai neskirtas vyrams? Gal ir dvasinėje plotmėje yra dalykų, kurie labiau tinka moterims, o kitų, kurie labiau tinka vyrams?
Beje nematau nekunigavime jokios skriaudos nei moterims, nei vedusiems vyrams - jie visi gali mokyti tikėjimo tiesų, aktyviai darbuotis Bažnyčioje. Negali aukoti mišių, bet gali jose dalyvauti. Negi daugiau naudos iš jų gauna tas, kuris aukoja, nei tas, kuris dalyvauja ir aukoja kartu? Gaunu mišiose tiek naudos, kiek sugebu suvokti ir išgyventi. Nuo to, kad jas pati aukočiau tikrai jos man nebūtų naudingesnės.
2. Iš kur žinai, kad ne taip? Aš nežinau kaip tai atsitiko. Ir niekas nežino. Bet tikiu, kad jei atsitiko, išsilaiko jau šimtus metų, matau tame gražią darną - tai Dievo dvasios įkvėpta.
3. Gal kol nueisi pėsčias jau būsi pavėlavęs ir be reikalo ėjęs?
Kledaras, važiuoja prastai, bet greičiau nei pėsčiam eiti. Gal ir pavojinga, jei be stabdžių, bet pėsčiųjų žūva ne mažiau (paskaitykite kriminalines kronimas) Geriau važiuoju, nei rizikuoju pavėluoti, o gal ir iš vis nepasiekti tikslo.
QUOTE(Staiga @ 2009 04 08, 22:56)
lotuliukas.gif  thumbup.gif
Tikrai geriau eičiau pėsčia ir tapčiau pati sau mokytojas smile.gif

Staiga clap.gif clap.gif , jau pasiilgau tavęs, kur buvai dingusi 4u.gif
Atsakyti
Pasiilgau ir aš, Lukne heart.gif Šiek tiek Netloge pabuvau. Bet man greit pabosta.
Turiu įdomią veiklą-paraše mūsų tinklapiai, pamatyk mirksiukas.gif
O celibatas g.gif ką žinau. Žiūrint iš kurių pozicijų apie jį kalbėti. Žinant, kad lyt.akto metu perduodama informacija, tai gal tebūnie celibatas.
Atsakyti
QUOTE(Staiga @ 2009 04 08, 21:56)
lotuliukas.gif  thumbup.gif
Tikrai geriau eičiau pėsčia ir tapčiau pati sau mokytojas smile.gif

biggrin.gif sokoladinis drambliukas parsirado 4u.gif sveika sugrizus
Papildyta:
QUOTE(Luknė @ 2009 04 09, 12:17)
Matyt vyrų balsas nėra taip jau dvasingesnis, kad dainuoja ir moterys mirksiukas.gif . Vieni dalykai yra abiem lytim geri ir naudingi, o kitų neverta taikyti kažkur kur gal ir neskirta. Negi tik kūdikio gimdymas tikrai neskirtas vyrams? Gal ir dvasinėje plotmėje yra dalykų, kurie labiau tinka moterims, o kitų, kurie labiau tinka vyrams?
Beje nematau nekunigavime jokios skriaudos nei moterims, nei vedusiems vyrams - jie visi gali mokyti tikėjimo tiesų, aktyviai darbuotis Bažnyčioje. Negali aukoti mišių, bet gali jose dalyvauti. Negi daugiau naudos iš jų gauna tas, kuris aukoja, nei tas, kuris dalyvauja ir aukoja kartu? Gaunu mišiose tiek naudos, kiek sugebu suvokti ir išgyventi. Nuo to, kad jas pati aukočiau tikrai jos man nebūtų naudingesnės.
2. Iš kur žinai, kad ne taip? Aš nežinau kaip tai atsitiko. Ir niekas nežino. Bet tikiu, kad jei atsitiko, išsilaiko jau šimtus metų, matau tame gražią darną - tai Dievo dvasios įkvėpta.
3. Gal kol nueisi pėsčias jau būsi pavėlavęs ir be reikalo ėjęs?
Kledaras, važiuoja prastai, bet greičiau nei pėsčiam eiti. Gal ir pavojinga, jei be stabdžių, bet pėsčiųjų žūva ne mažiau (paskaitykite kriminalines kronimas) Geriau važiuoju, nei rizikuoju pavėluoti, o gal ir iš vis nepasiekti tikslo.

1 kalba ir vyksta apie tai - kas skirta gamtos (Dievo) ir kas sugalvota ir apibrezta zmoniu. Jei vyrai prades gimdyti baznycios sprendimu, tai nemanyciau, kad tai butu Dievo valia, tas pats liecia ir celibata doh.gif
2 mes nezinome ka ir kam Dievas pasnibzdejo, bet nemanau, kad inkvizicijos kankinimai ir lauzai, knygu deginimai, tikejimo fanatiku sukelti karai, istisu kaimu, miestu ar tautu naikinimai ... - galetu buti Dievo "pasnibzdeti" KB hierarcham blush2.gif
3 eidamas as pats pasirenku kelia ir krypti, kai tave veza, ir dar kledaru ( be stabdziu), neaisku ar isvis nuvaziuosi ir kur blink.gif tave nuvez mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2009 04 10, 13:45)

2 mes nezinome ka ir kam Dievas pasnibzdejo, bet nemanau, kad inkvizicijos kankinimai ir lauzai, knygu deginimai, tikejimo fanatiku sukelti karai, istisu kaimu, miestu ar tautu naikinimai ... -  galetu buti Dievo "pasnibzdeti" KB hierarcham  blush2.gif



Niekas nesako, kad Bažnyčia yra tobula, tikrai ne, ji pati puikiai tą žino, Jonas Paulius II ne veltui atsiprašinėjo už Bažnyčios klaidas, žmonės sudaro Bažnyčią, tad kokie žmonės, tokia Bažnyčia. Dievas žmogui suteikė laisvą valią, leido dalyvauti pasaulio kūrimo procese, bet deja žmogus linkęs į nuodėmes. Tačiau svarbiausia, kad tiek žmogus, tiek Bažnyčia atgailauja už nuodėmes, supranta savo netobulumą, tad viskas bus gerai.
Atsakyti
Puiku, kad bažnyčia suprantą savo netobulumą bei atgailauja. Bet jei nepatobulėjo per kelis šimtmečius, tai matyt be šansų. Kiekviena valdžia kažkada pabaigia savo kadenciją, o ne atgailauja kėdės įsitvėrus.
Atsakyti
QUOTE(Staiga @ 2009 04 10, 20:52)
Puiku, kad bažnyčia suprantą savo netobulumą bei atgailauja. Bet jei nepatobulėjo per kelis šimtmečius, tai matyt be šansų. Kiekviena valdžia kažkada pabaigia savo kadenciją, o ne atgailauja kėdės įsitvėrus.


Taigi kad Bažnyčia patobulėjo, net labai. Jau nebėra inkvizicijos ir t.t. Tačiau nereikia pamiršti, kad ta inkvizicija buvo tais laikais, kai ir šiaip tarp žmonių gyvybė turėjo visai kitą reikšmę nei šiais laikais. Pvz., nereikėjo nei bažnyčios, kūdikiai nelaikyti žmonėmis, nes tai tik dar viena atsiradusi burna, be to, labai daug mažų vaikų mirdavo nuo ligų (maždaug pusė ar net dar daugiau gimusiųjų), tad buvo baisu prie jų prisirišti, kad paskui nereikėtų vaikui numirus jo labai gailėti blink.gif

Kadenciją pabaigia ne valdžia, o valdžios žmonės, valdžia, jos institucija kaipo tokia išlieka. Bažnyčia irgi visuomet išlieka, tik dvasininkai vieni keičia kitus. wink.gif
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2009 04 10, 14:45)

1 kalba ir vyksta apie tai - kas skirta gamtos (Dievo) ir kas sugalvota ir apibrezta zmoniu. Jei vyrai prades gimdyti baznycios sprendimu, tai nemanyciau, kad tai butu Dievo valia, tas pats liecia ir celibata  doh.gif
2 mes nezinome ka ir kam Dievas pasnibzdejo, bet nemanau, kad inkvizicijos kankinimai ir lauzai, knygu deginimai, tikejimo fanatiku sukelti karai, istisu kaimu, miestu ar tautu naikinimai ... -  galetu buti Dievo "pasnibzdeti" KB hierarcham  blush2.gif
3 eidamas as pats pasirenku kelia ir krypti, kai tave veza, ir dar kledaru ( be stabdziu), neaisku ar isvis nuvaziuosi ir kur  blink.gif tave nuvez  mirksiukas.gif

1. Aš kalbėjau, kad man nebūtina galėti visko ką veikia vyrai ir manau vyrams tikrai nebūtina to ką veikia moterys. Mes skirtingi, o tų skirtumų ignoravimas man atrodo ne lygeteisiškumas o Prokrusto lova.
2. Ir aš nežinau kas pašnibždėta. Bandau atskirti pagal keletą požymių: jei man tai atrodo gera ir gražu, tai taip atrodo daugeliui žmonių(tai yra kiek galint objektyvi nuomonė), atitinka Biblijos dvasią, tai išlieka gera ilgus amžius. Jei atitinka - manau, kad tai galbūt Dievo valia.
3. Jei pagauna ir veža kledaru suprantu, kad tau baugu. Aš pati į jį įlipau, inodama kodėl, pati važiuoju ir važiavimas juo yra mano valia ir noru.
Nusifantazavome su tuo pavyzdžiu. Aš palyginau prastą mokytoją(dvasios) kledaru, bet tikrai nemanau, kad visi mano mokytojai prasti. Sutinku tikrai nuostabių, o kai nesutinku naudojuosi tokiais kokius sutinku ir man visi kuo nors praverčia.

SU ŠV. VELYKOMIS!
Atsakyti
gerai kad yra celibatas. Va užeina kokia moteriška klebonijon ir pasibėdavoja kunigui savo problemomis, ar džiaugsmais pasidalina, a šiaip kiaušinukų ar kvietkelių ant altoriaus pamerkti užneša. O dabar būtų kokia žmona pavydi ir pikta tai kas galėtų pas kunigą užeit?
Arba pažiūrėkit pjauna tuos kunigus , kad jie šioki, kad jie toki, tai tada įsivaizduokit kaip visą jo šeimą pjautų, visi tik ir matytų su kokia mašina klebono žmona važinėja, kokiais rūbais vaikai aprengti.... ir t. t. čia irgi būtų negyvenimas nei kuinigui nei jo šeimai.
Lai tas kunigas turi tą celibatą ir darbuojasi Viešpaties vynuogyne padėdamas kitiems ir sau kuo didesnei Dievo garbei.Amen. Aleliuja. Kolkas viską pasakiau, jei dar ko nepamiršau. biggrin.gif 4u.gif
Papildyta:
SU ŠV. VELYKOMIS
Atsakyti
Kunigas irgi zmogus nepamirskime, jis baznycioke yra dievo tarnas, o tarp musu visu lygiai tokia pati avele kaip ir mes, tik sudetingesnes del to tos ju nuodemes, bet nors samojaus jie tikrai nestokoja, sau pragyvenimo saltini taip pat, oj toli grazu ne visiem tai taikau, bet ka zinau tai zinau, tik va tiem kurie nusideda ne tik dvasines atgailas atlikti tenka,o dar ir beprotiskas stresas, kad zmones nesuzinotu, juk tada viskas suniui ant uodegos, reikia isivaizduoti kaip turi but psichologiskai pasiruose atremti bet ka.
Na jei kas suprato ka norejau pasakyti gerai, kunigai tokie patys klystantys zmones kaip ir mes tai tiek. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Siguldencija @ 2009 04 20, 00:32)
Kunigas irgi zmogus nepamirskime, jis baznycioke yra dievo tarnas, o tarp musu visu lygiai tokia pati avele kaip ir mes, tik sudetingesnes del to tos ju nuodemes, bet nors samojaus jie tikrai nestokoja, sau pragyvenimo saltini taip pat, oj toli grazu ne visiem tai taikau, bet ka zinau tai zinau, tik va tiem kurie nusideda ne tik dvasines atgailas atlikti tenka,o dar ir beprotiskas stresas, kad zmones nesuzinotu, juk tada viskas suniui ant uodegos, reikia isivaizduoti kaip turi but psichologiskai pasiruose atremti bet ka.
Na jei kas suprato ka norejau pasakyti gerai, kunigai tokie patys klystantys zmones kaip ir mes tai tiek.  smile.gif



drinks_cheers.gif
Atsakyti
Neseniai turejau progos pabendrauti su jaunu kunigu. Kalbedamiesi zinoma neisvengeme celibato temos. Paklausus kunigelio, ka jis mano apie celibata, jis pasisake uz, nes, jo nuomone, seima butu kliutis simtaprocentinei tarnystei dievui. Neva, tuomet seima atsidurtu pirmoje vietoje, o ne Jezus.
Reiskia, sis zmogus neturi nieko brangesnio uz dieva ir jo misija gyvenime yra tarnauti dievui, atsiduoti jam visu kunu ir siela. Tuomet man kyla tokie klausimai:
1. o kaip kunigo ankstesne seima? ar motina ir tevas jam nera tokie brangus, kokie butu brangus zmona ir vaikai?
2. kodel, turint seima, zmogaus meile dievui turetu sumazeti? argi zmogus turi ribota meiles kieki sirdyje? gimus vienam vaikui zmogus ji myli simtu procentu, o gimus antram meile dalijasi pusiau: truputi myli viena ir truputi kita?
3. ar tarnavimas dievui yra testine veikla, vykdoma kas siena, kas valanda, kas minute, kas sekunde? Ta prasme, ar kunigo egzistencija yra nuolatine nepertraukiama tarnyste dievui?
4. ar kunigo sprendimas buti tarpininku tarp zmoniu ir dievo padaro ji kitoki? Ar galima valios pastangomis atsisakyti zmogiskuju poreikiu? Turiu omenyje, ar fiziologiskai imanoma pakeisti savo prigimti vardan auksciausio tikslo?
Man asmeniskai butu labai idomu suzinoti kunigu nuomone, paremta asmenine patirtimi, o ne tai, ka skelbia baznycios kanonai.
Atsakyti
QUOTE(timbuktu @ 2009 04 21, 11:56)
1. o kaip kunigo ankstesne seima? ar motina ir tevas jam nera tokie brangus, kokie butu brangus zmona ir vaikai?

2. kodel, turint seima, zmogaus meile dievui turetu sumazeti?

3. ar tarnavimas dievui yra testine veikla, vykdoma kas siena, kas valanda, kas minute, kas sekunde? Ta prasme, ar kunigo egzistencija yra nuolatine nepertraukiama tarnyste dievui?

4. ar kunigo sprendimas buti tarpininku tarp zmoniu ir dievo padaro ji kitoki? Ar galima valios pastangomis atsisakyti zmogiskuju poreikiu? Turiu omenyje, ar fiziologiskai imanoma pakeisti savo prigimti vardan auksciausio tikslo?

Kadangi abejoju ar kunigai SM tau pasakos savo asmeninę patirtį, bandysiu atsakyti savo patirtimi bigsmile.gif .
1.- 2. Kokie bebūtų brangūs tėvai, jie niekada negali iš vaikų reikalauti sau tiek, kiek gali ir privalo reikalauti žmona ir vaikai. Dėl tėvų kunigas nepastums į šalį parapijiečių, o štai dėl žmonos ir vaikų kartais sunku būtų apsispręsti. Bažnyčia ne visada yra visuomenės toleruojama (visai nesenais laikais dėk gero savo kunigo pareigų atlikimo galėjai atsidurti kalėjime, šiomis dienomis yra valstybių, kuriose žudomi kunigai ir vienuoliai), kunigas šią grėsmę turėtų perkelti savo žmonai ir vaikams. Kaip tai veiktų jo pasiryžimą tarnauti žmonėms?

3.Turėtų būti. Kunigas negali atstumti žmogaus, kviečiančio suteikti ligoniui patarnavimą, jei tas atėjo po darbo valandų (nors ir vidury nakties). Ar turėtų jis išvaryti raudančią parapijietę, kuri atėjo prašyt patarimo, guostis dėl geriančio vyro, kvaištelėjusią senutę, eilinį kartą atėjusią pasiskųst kaimynais? Kaip tai veiktų žmoną, budinčią prie sergančio vaiko lovelės ir nesulaukiančią pagalbos iš vyro?

4. Didelis, žmogaus esybę persmelkiantis tikslas tikrai keičia žmogų - kiek mokslininkų, kompozitorių, mokytojų nesukūrė šeimos, nes negalėjo savęs padalinti šeimai ir darbui (ir kiek žinome nelaimingų idėjos užvaldytų žmonių sutuoktinių, kurie taip ir nesugebėjo išsireikalauti sau reikalingo dėmesio). Jei esme tikintys, tai gal neatmeskime ir Dievo malonės veikimo. Ir vis dėlto labai sunku atsisakyti prigimties balso, todėl ši tema niekada nebus išsemta.
Atsakyti