Įkraunama...
Įkraunama...

Kunigų celibatas

QUOTE(Bitės šešėlis @ 2014 09 25, 10:48)
Na, jei lytiniai santykiai ne bažnytinėje santuokoje -paleistuvystė, tai tuomet Romos imperijos laikais 100 proc. žmonių paleistuvavo, nes apskritai nebuvo bažnytinės santuokos.
Čia ir esmė, kad visi jūsų faktai tampai ne faktais, kai tik pažiūri iš racionaliosios pusės.
Bet, jūs teisi, tema ne apie tai.

Jūsų vaizduotė labai laki, jei mano tekste įžiūrite žodžius "bažnytinė" 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2014 09 25, 11:48)
Jūsų vaizduotė labai laki, jei mano tekste įžiūrite žodžius "bažnytinė" 4u.gif .

Atsiprašau. Maniau, jog atstovaujate katalikiškam požiūriui tiek į celibatą, tiek į santuoką. Man kartą kunigas bandė išaiškinti, jog mes su vyru irgi darome nuodėmę, gyvendami be bažnytinės santuokos, taip sakant, paleistuvaujame.

Tuomet natūraliai kiltų klausimas, ką JŪS "užskaitote kaip santuoką", ko - ne?
Atsakyti
QUOTE(_una_ @ 2014 09 24, 15:11)
1. Gal neaiškiai reiškiu mintis, bet norėjau pasakyti, kad niekada fiziškai žmonės negyveno lengviau, negu dabar ir niekada taip neniekino savo gyvenimo. Nebent turite duomenų, kuriais laikais žmonės daugiau alkoholio suvartodavo ar daugiau savižudžių būdavo (kamikadzių neminėkite, tai ne gyvenimo paniekinimas, tai kova už gyvenimą)?

2. Moonte, nors tema nuo celibato seniai į lankas nukrypo, bet gal jūs dėmesingiau skaitykit - jau du kartus minėjau, kad žmonijos tobulėjimo neneigiu, tik jis per menkas, ką jūs ir iliustruojat Sodomos ir Gomoros pavyzdžiu - šiandien tai yra LGBT siekiamybė, bandoma net įstatymais įtvirtinti. Apie Dikenso laikų vaizdinius jūs nuolat kalbate, vaizduodama smurtinę visuomenę, kurioje šiandien gyvenate. O dėl rogučių masiško panaudojimo labai abejočiau, tikrai ne dažniau, negu vienišų apleistų senukų šiais laikais, netgi tokių, iš kurių prasigėrę sūnūs atima paskutinius pensijos pinigėlius ir palieka be nieko, ką jau apie nelankomus senelių namuose (mano pačios bevaikė tetulė kambarėlyje turėjo kaimynę, kurios sūnus atėjęs ne atnešdavo mamai vaišių,o pavogdavo kitų senelių geresnę patalynę, rankšluoščius ir kitus daiktelius). Šiuolaikinio žmogaus puikybė jam diktuoja, kad jis daug protingesnis, geresnis ir tobulesnis, o realybėje tos pačios nuodėmės. Gal įvilktos į kitą darbužį, subtilesne forma, bet tos pačios.

O dėl inkvizicijos man irgi įdomu, gal turit to masiškumo duomenų, galit palyginti su XX a. karų aukų skaičiais?


1. Nuo kada tai kas jums atrodo yra faktas? Jus tai galite pagristi tais apciais procentais, isamiom studijom?

Panadios sasajos, jei kas paklaustu bites ir muses apie jas supancia aplinka, viena teigs kad ja supa geles, kita jog meslas. Taigi, del sios priezasties jusu argumentus laikau niekiniais.

2. Pastebiu, kad jums labai svarbu akcentuoti neesminius dalykus, kurie oponentui net neidomus ir jis apie tai net negvildena. OK. Trumpai drutai kad nesuteikti daug vietos tamstos interpretacijai.

Daugiau kaip tukstantmeti banzycia - vadovaujantis cia diskutuojancios Ismintintingosios samprata, kuriai, as niekingas padaras nepriklausau, kuriai priklauso ji ir jos baznyciai priklausantys sebrai, tik tai jie yra dievo palaiminti. Jie uzurpuodami Dievo supratima, kursai ivardindama "tikruoju", menkina ktaip mastancius, tikincius, suprask ne ju nosiai suvokti ka suvokia banzyciai priklausantys.

Va tokia banzycia, su jos puikybes istiktais tarnais, juju manipuliuojama visuomenes nariais, turejo itakos aibes vastybiu, karalysciu, saliu valdymui, tos pacios visuomenes opinijos itakakojimui, ir per ta laikotarpi po trumpo pakilimo, buvo ilgiem simtmeciam iskerojusi stagancija kuri itakoja ir nudeina. Tiesa buvo laikas kai tam pasipriesino Liuteris ir Kalvinas. Kurie reformuodami stagnacijos istikta kataliku banzycia, isteige naujas konfesijas orientuotas i zmogu, o ne i aukso versi. Ju kunigai-pastoriai gali vesti. Ir iki siol kataliku banycia vengia didesniu reformu, yra iskibe i turta.

Bet tik feminisciu-laisvamaniu deka buvo pajudeta link zmogaus (vaiku, moteru) teisiu ir laisviu iskovojimo, kad zmones gyventu, kaip jus puikiai ivardinot pagal Dievo pavyzdi. Moterys tapusios pilnavertemis visuomeneje ja tik praturtino, nors daugelis simtus metu, ne be baznycios tarnu ir davatku indelio, buvo abejojama moteriskiu morale, gebejimu mastyti, mokytis ir t.t. Lygiai tokia pat analogiska situcija ir dabar su celibatu. Vel tie aptys vejai, tik dabar abejojama kutino gebejimu mastyti, dorove ir t.t. Suprask supuvusi visuomene...

Siaip, domiuosi istorija. Jei tamstai aktulau, siulau ir jums pasidometi, ar nejus pati skatinote ja dometis? Kitokiu atveju yra juokingos jusu prielaidos, neparemtos procentine israiska, kai is kitu reikalaujate. Tai pasivarginkite pries reikalaudama pateikti pati. Cia jums jos aktualios yra rodiklis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 25 rugsėjo 2014 - 13:03
QUOTE(Moonte @ 2014 09 25, 12:29)

Daugiau kaip tukstantmeti banzycia - vadovaujantis cia diskutuojancios Ismintintingosios samprata, kuriai, as niekingas padaras nepriklausau, kuriai priklauso ji ir jos baznyciai priklausantys sebrai, tik tai jie yra dievo palaiminti. Jie uzurpuodami Dievo supratima, kursai ivardindama "tikruoju", menkina ktaip mastancius, tikincius, suprask ne ju nosiai suvokti ka suvokia banzyciai priklausantys.




1. Aš su Jumis nediskutuoju. Išsakiau savo nuomonę, Jūs išsakėt savo ir gana. Neturiu tikslo pakeisti Jūsų nuomonės, kaip ir Jūs neturit šansų pakeisti manosios.
2. Jūs visiškai nesupratote mano sampratos, bet kažkodėl labai norit ja vadovautis, nors manęs net nebėra diskusijoje. Tiesiog man nėra labai svarbu Krišnos sąmonės religinės bendruomenės narių nuostatos, kiek suprantu Jums irgi, nes kitų religinių bendruomenių (nors domitės visomis religijomis vienodai)dogmų bei tradicijų laužymui nededat tiek pastangų, tai ir klausiau kodėl taip labai Jums svarbu tai, kas vyksta Katalikų Bažnyčioje? Atsakymo nesitikiu aišku, kaip visada bandysit vėl atspėti kas ką slapta galvoja ką katalikės galvoja po tuo, kas yra parašyta. Sugalvosit, aišku, pagal savo sugedimo laipsnį smile.gif
3. Niekada gyvenime, nei šiame forume, nesu nei vieno asmens pavadinusi niekingu, nepriklausomai nuo to kam jis priklauso ir kam nepriklauso. Eilinė Jūsų fantazija.
4. Jums viskas gerai? nes panašu, kad turit problemų 4u.gif
Gražios dienos 4u.gif Galit neberašyti mano nuomonės, nes ką noriu aš pati už save parašau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Išmintinga @ 2014 09 25, 14:37)
1. Aš su Jumis nediskutuoju. Išsakiau savo nuomonę, Jūs išsakėt savo ir gana. Neturiu tikslo pakeisti Jūsų nuomonės, kaip ir Jūs neturit šansų pakeisti manosios.
2. Jūs visiškai nesupratote mano sampratos, bet kažkodėl labai norit ja vadovautis, nors manęs net nebėra diskusijoje.  Tiesiog man nėra labai svarbu Krišnos sąmonės religinės bendruomenės narių nuostatos, kiek suprantu Jums irgi, nes kitų religinių bendruomenių (nors domitės visomis religijomis vienodai)dogmų bei tradicijų laužymui nededat tiek pastangų, tai ir klausiau kodėl taip labai Jums svarbu tai, kas vyksta Katalikų Bažnyčioje?  Atsakymo nesitikiu aišku, kaip visada bandysit vėl atspėti kas ką slapta galvoja ką katalikės galvoja po tuo, kas yra parašyta. Sugalvosit, aišku, pagal savo sugedimo laipsnį smile.gif
3. Niekada gyvenime, nei šiame forume, nesu nei vieno asmens pavadinusi niekingu, nepriklausomai nuo to kam jis priklauso ir kam nepriklauso. Eilinė Jūsų fantazija.
4. Jums viskas gerai? nes panašu, kad turit problemų  4u.gif
Gražios dienos  4u.gif  Galit neberašyti mano nuomonės, nes ką noriu aš pati už save parašau smile.gif


1. Kalbekite uz save. Mano nuomone nera stabas, nesimeldziu jai ir nemanau jog ji nekintama, tad galiu ja pakeisti isgirdusi svarius argumentus. Galimai tai turi pasakyti zmones kurie man yra autoritetas.

2. O man svarbu visu nuomones, net ir Krisnaitu religines bendruomenes nariu, nematau jokio skritumo, tarkim tarp ju ir jusu. Svarbu dori, kulturingi, ne fanatikai.
Atsakau i klausima - kad as ne jus, neriboju savo pasaulio pazinimo ir manau, kad dievas yra vienas ir kad tik kvailiai bando ji savintis itikeje savo virsenybe, mat neva teisingai tiki. Jau ne karta minejau link dievo zmones eina skirtingais keliais. Ne kelias yra svarbus, o tikslas - Dievas.

3. Mjo, asai sugedusi ir mano sugedimas itakoja isvadas, katalikiskas tamstos verdiktas. Na matot, sako niekada, bet... Ar komentuoti reikia? biggrin.gif

4. Kaip man patinka tokie veidmainiski kalusimeliai, su paslepta intencija, analogiskai kaip tie balioneliai...

Paskutinis komentaras isvis gerulis, superinis. na nanorekite taip akivaizdziai neusilengvinusi, nesulaukti atsako.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 25 rugsėjo 2014 - 14:22
QUOTE(Moonte @ 2014 09 25, 14:10)
O man svarbu visu nuomones, net ir Krisnaitu religines bendruomenes nariu, nematau jokio skritumo, tarkim tarp ju ir jusu. Svarbu dori, kulturingi, ne fanatikai.
Atsakau i klausima - kad as ne jus, neriboju savo pasaulio pazinimo ir manau, kad dievas yra vienas ir kad tik kvailiai bando ji savintis itikeje savo virsenybe, mat neva teisingai tiki. Jau ne karta minejau link dievo zmones eina skirtingais keliais. Ne kelias yra svarbus, o tikslas - Dievas.

Tai dėl ko verta taip niautis? g.gif Kiekvienos religijos atstovas tiki savo viršenybe, tik vienas tai atvirai pasako, o kitas viską suplaka į vieną, bet galiausiai vis tiek paskelbia savo sinkretinės religijos viršesnumą. Tai koks tada čia skirtumas?
Tikras Dievas iš tiesų vienas. Tik kuris. smile.gif

O kadangi ne vienoje religijoje yra šeimos nekuriančiųjų luomas, tai gal ir sugrįžkime prie tos situacijos aptarinėjimo, užuot kibus viena kitai ne tik į atlapus, bet ir į visus skvernus.
Praeitam puslapiuky įdėjau vieną nuorodėlę. Nelabai naujos žinios, bent jau katalikams, bet gal ką turėtų pasakyti pasisakančios prieš celibatą? Yra ten ir faktų, ir skaičiukų... smile.gif
Kaip tas katinas Leopoldas sakė: gyvenkim draugiškai. friends.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulėtekė: 25 rugsėjo 2014 - 15:28
QUOTE(Saulėtekė @ 2014 09 25, 16:26)
Tai dėl ko verta taip niautis?  g.gif Kiekvienos religijos atstovas tiki savo viršenybe, tik vienas tai atvirai pasako, o kitas viską suplaka į vieną, bet galiausiai vis tiek paskelbia savo sinkretinės religijos viršesnumą. Tai koks tada čia skirtumas?
Tikras Dievas iš tiesų vienas. Tik kuris.  smile.gif

O kadangi ne vienoje religijoje yra šeimos nekuriančiųjų luomas, tai gal ir sugrįžkime prie tos situacijos aptarinėjimo, užuot kibus viena kitai ne tik į atlapus, bet į visus skvernus.
Praeitam puslapiuky įdėjau vieną nuorodėlę. Nelabai naujos žinios, bent jau katalikams, bet gal ką turėtų pasakyti pasisakančios prieš celibatą? Yra ten ir faktų ir skaičiukų...  smile.gif
Kaip tas katinas Leopoldas sakė: gyvenkim draugiškai.  friends.gif


Kas jums tai pasake? Cia jus taip nusprendet, ar cia praktikuojama jusu aplinkoje? Tuomet pakalbekite tarkim su budistais, labai nustebsite.

Istiesu itikeje Dievu savo virsenybes nejaucia, man teko bendrauti su ivariu religiju, tos pacios krikscionybes skirtingu konfesiju atstovais, kazkaip kesitai, nei vienas nekele savojo pasirinkimo virs kito. Na galimai, as bendravau su kulturingais ir protingais zmonemis, ne fanatikais.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2014 09 25, 14:10)
Jau ne karta minejau link dievo zmones eina skirtingais keliais. Ne kelias yra svarbus, o tikslas - Dievas.

Krikščionių tikėjimo dalis yra štai šie Jėzaus žodžiai: "„Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane“.
Todėl krikščioniui - nei fanatikui, nei nefanatikui, tai negali būti nesvarbu. Nes yra esminis skirtumas, kai kelionių vadovai yra dori žmonės (tobuli tiek, kiek gali būti tobulas žmogus, t.y. su ribomis): pranašai, mokytojai ir t.t. ir kai pats Dievas (kuris yra absoliučiai tobulas) tapęs Žmogumi sako "Aš esu kelias". Todėl šis kelias yra iš esmės kitoks. wink.gif Čia norintiems apie tai plačiau (turbūt su ja kartojuosi, bet kad temos turinys irgi vėl ratą apie tą patį suka).
Nesistengiu įtikinti, tik "sutrauktai" paaiškinu koks yra krikščioniškas tikėjimas.


Turintiems laiko ir netingintiems "pavargti" su gilesniu tekstu celibato tema -A. Maceina "Celibatas ir kunigystė". Verta dėmesio. Tų, kurie šią temą išties nori pažinti kuo giliau. Po saule nieko naujo. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 25 rugsėjo 2014 - 16:06
QUOTE(hi (: @ 2014 09 25, 16:39)
Krikščionių tikėjimo dalis yra štai šie Jėzaus žodžiai: "„Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane“.
Todėl krikščioniui - nei fanatikui, nei nefanatikui, tai negali būti nesvarbu. Nes yra esminis skirtumas, kai kelionių vadovai yra dori žmonės (tobuli tiek, kiek gali būti tobulas žmogus, t.y. su ribomis): pranašai, mokytojai ir t.t. ir kai pats Dievas (kuris yra absoliučiai tobulas) tapęs Žmogumi sako "Aš esu kelias". Todėl šis kelias yra iš esmės kitoks. wink.gif Čia norintiems apie tai plačiau (turbūt su ja kartojuosi, bet kad temos turinys irgi vėl ratą apie tą patį suka).
Nesistengiu įtikinti, tik "sutrauktai" paaiškinu koks yra krikščioniškas tikėjimas.
Turintiems laiko ir netingintiems "pavargti" su gilesniu tekstu celibato tema -A. Maceina "Celibatas ir kunigystė". Verta dėmesio. Tų, kurie šią temą išties nori pažinti kuo giliau. Po saule nieko naujo. smile.gif


Bet, trakektorija nera nurodyta, i kaire, i desine, aplink, atgal. Nesvarbu kaip kelias viengiuoja svarbu yra tikslas Dievas, kuris yra kelias.
Ir ne krisionims, o jums katalikui, bo krikscionys yra ir kalvinistai, liuteronai, staciatikiai ir t.t. beje kuriu kunigai nesilaiko celibato biggrin.gif

O visokias greito smegenu mainimo nuorodeles-filmukus lai ziuri zmones, kurie vengia skaityti gilintis i esme, orientuoti i "sukramtyta tiesa", analogija su greito maininimo hot dogais. Nekemsu juos i skrandi kaip ir abejotinos vertes filmuku tiesomis nesiukslinu sau galvos, linkusi skaityti ismananciu zmoniu izvlagas, pamastymus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 25 rugsėjo 2014 - 16:19
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2014 09 25, 12:10)
Atsiprašau. Maniau, jog atstovaujate katalikiškam požiūriui tiek į celibatą, tiek į santuoką. Man kartą kunigas bandė išaiškinti, jog mes su vyru irgi darome nuodėmę, gyvendami be bažnytinės santuokos, taip sakant, paleistuvaujame.

Tuomet natūraliai kiltų klausimas, ką JŪS "užskaitote kaip santuoką", ko - ne?

Katalikui intymūs santykiai nelaikomi nuodėmė tik "bažnytinėje" santuokoje. Todėl jei esat katalikė, kunigas nenusišnekėjo. Vis tik, nors katalikui civilinės santuokos negana, jis vis tik KB yra gerbtina ir nelaikoma analogu gyvenimui "susidėjus".
Bet pasauly ne tik katalikai. Yra ir žydai, ir musulmonai ir apkritai jokio tikėjimo neišpažįstantys. Jei jie nėra katalikų bendruomenės nariai ir gyvena sudarę santuoką pagal savos tikėjimo nuostatas, niekas nepuls ir neaiškins, kad nesusituokęs "kaip katalikas" (ar kt. krikščionis) jis gyvena nuodėmėje. Nes jis nėra katalikas. Panašiai kaip Lietuvos piliečio niekas nelaikys pažeidėju, jei jis savo šalyje gyvena neilaikydamas pvz. kokios Kinijos "vieno vaiko" politikos.


QUOTE(Moonte @ 2014 09 25, 16:15)
Dievas, kuris yra kelias.

Tiksliau - Jėzus. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 25 rugsėjo 2014 - 16:38
QUOTE(hi (: @ 2014 09 25, 17:20)

Tiksliau - Jėzus.  smile.gif



Tai vienas is Dievo vardu.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2014 09 25, 16:15)
Nekemsu juos i skrandi kaip ir abejotinos vertes filmuku tiesomis nesiukslinu sau galvos, linkusi skaityti ismananciu zmoniu izvlagas, pamastymus.

Moonte, nesinervinkit. Nedomina - tai ne jums. Ne jūs vienintelė šioje temoje. O tas jūsų apdalinimas epitetais nė nepasigilinus teišduoda, kad pati gilesnio šios (ir ne tik) temos pažinimo vengiate. Ką ten kažkoks "sukramtytas", perkratytas filosofų, teologų apmąstytas "skubotas pašiukšlinimas"... geriau pati (matyt domėjotės gerokai daugiau, giliau ir iškart apie visas religijas...), geriau SM. Bet kad sm jūs irgi nenusiteikusi išgirsti nieko. Tik varžytis debatuose. Ir nieko jūs neišgirsite, nieko jūs savo mąstyme nepakeisite ir joks "autoritetas" jums iš mėnulio nenukris, jei neišdrįsite surizikuoti ir išgirsti kitokios nuomonės. Jei išvis kažkokių atsakymų ieškote...
Laimingai. Apie "kitus" ir apie katalikus rašė Maceina (čia apie tai kas tas Antanas Maceina). Bet gi ką ten tas "greitas maistas"... biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 25 rugsėjo 2014 - 16:36