Įkraunama...
Įkraunama...

VU

Filologiją 4u.gif smile.gif
Atsakyti
Ekonomika mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif gal kuri esate laikiusi makroekonomikos egzaminą pas Gylį? Labai norėčiau sužinoti apie jį jūsų nuomonę smile.gif Ir ar labai sunkus egzaminas buvo?
Atsakyti
Pamačiau tavo klausimą apie egzaminą pas Gylį. Nusprendžiau padėti gal ne tau vienai padės. Taigi aš egzą laikiau pas jį prieš metus. Egzaminas man pasirodė nelabai sunkus. Buna trys variantai, kiekvienas gauna tris atvirus klausimus. Ir rašai pagal jo konspektą. Būtinai duoda BVP skaičiavimą pagal vieną iš metodu. PVZ PVP skaičiavimas pajamų metodu. Poto būtinai duoda paaiškinti kas yra fiskalinė o kas monetarinė politika. Multiplikatoriaus veikimo principas. Man atsimenu dar buvo valiutų kurso svyravimas (jei turi konspektą ten aprašytas pvz kai verslininkas veža iš Lenkijos į Lietuvą prekes ir atvikščiai) Tai va reikia per egzaminą paaiškinti ta pavyzdį. Daugiau nelabai atsimenu. Atrodo dar buvo CB vaidmuo ir jo funkcijos. Aš turiu krūva klausimų kurie gali pasitaikyti (gal jie buvo kažkada); Labai tingiu, bet ko nepadarysi dėl kolegų: Taigi: BVP skaičiavimai visais metodais; Nedarbas jo atsiradimo priežastys ir formos; Breton Woods sistema; Komercinio banko tikslai, funkcijos, metodai; Valiutinis modelis; Komercinių bankų lentelė; Infliacija, defliacija; CB vaidmuo ir jos funkcijos; Devalvacija ir revalvacija; BNP realus ir nominalus;Fiskalinės politikos stabilizatoriai; BVP ir BNP skirtumai; Multiplikatoriaus veikimo principai; Nedarbo formos; Einamosios sąskaitos balansas; Makroekonominės politikos instrumentai; Multiplikatoriaus modelis; Duotos šalies valiutos kurso kilimo įtaka tos šalies eksportui ir importui; Nominalus ir realus BNP (defletorius); Pasiūlos pokyčių sąlygojama infliacija?; Automatiniai stabilizatoriai fiskalinėje politikoje; Einamosios sąskaitos balansas; Pinigų pasiūlos multiplikatorius; CB bankas ir jo funkcijos.
Atsakyti
Labai tau ačiū, man labai padėjai 4u.gif O dar vieną klausimuką turiu, ar galima pas jį nusirašyti? smile.gif
Atsakyti
Net nebandyk, bet užtikrinu išlaikyti pas ji galima pasimokius. Kada egzaminas? Aš mokiausi tokiu būdu: Susirašiau klausimus ir perskaitau, o poto raštu bandau atkurti ką skaičiau. Geras būdas atsiminti. Užima pora dienų. Kiek žinau visose grupėse būna neišlaikiusių. Šiaip mano nuomone jis gaili pažymių. Aš gavau aštuonis, nors viską parašiau. Jau minėjau tau, labai svarbu BVP skaičiavimai visais metodais. Multiplikatorius ir kaip dabar atsimenu valiutų kursų svyravimai (tas pavyzdys). Ir dar mėgsta jis apie bankus (funkcijos ir pan).
Papildyta:
Labukas visiems,

Gal kas laikėte tarptautinę ekonomiką pas Miškinį? Gal galite parašyti kaip pas jį egzas, gal kas turit kokie būna egzaminai pas jį? Padėkit.
Atsakyti
QUOTE(JurgitaL @ 2009 03 11, 11:29)
Sveikutes  4u.gif gal kuri esate laikiusi makroekonomikos egzaminą pas Gylį? Labai norėčiau sužinoti apie jį jūsų nuomonę  smile.gif Ir ar labai sunkus egzaminas buvo?

Parašyk savo maila, atsiusiu visus sukonspektuotus klausimus.Pas Gylį laikiau egzaminą prieš porą mėnesių.Reikia daug mokytis.Atsakiau ne pilnai į visus klausimus,bet neišlaikiau verysad.gif Pažymių labai gaili ir neaiškus jo vertinimas.Viena grupiokė atsakė, tik į vieną klausimą iš trijų ir išlaikė.Tai nelabai supratau jo vertinimo.Nusirašyti pas jį LABAI LABAI sunku.... bet kai kuriems pavyksta.
Atsakyti
na ir aš prisijungsiu prie studijuojančių VU. studijuoju finansų ir draudimo matematiką smile.gif
Atsakyti
Mmm, pas Gyli ir as laikiau makro ir mikroekonomika (studijuoju teise). Tikrai laaabai gaili pazymiu ir megsta, kai rasai JO zodziais. Per koli viska parasiau, bet savais zodziais...gava 6. Kalt labai nemegstu, todel egzui irgi nesistengiau kalt, o bandziau suoprast, isisavinti. Viska parasiau, bet...vel, deja deja, tik 7.
Atsakyti
QUOTE(jurganir @ 2009 03 13, 09:46)
Gal kas laikėte tarptautinę ekonomiką pas Miškinį? Gal galite parašyti kaip pas jį egzas, gal kas turit kokie būna egzaminai pas jį? Padėkit.



manęs šis džiaugsmas irgi laukia doh.gif kiek teko girdėti, gan sunkus jo egzaminas. Be to, tai vienas iš valstybinių, tai per valstybinį testai buvo tokiu principu: visi ats teisingi, pasirinkite teisingiausią blink.gif
Atsakyti
Sveikos,

Iskilo man toks smalsumo kupinas klausimas, pvz. kokiu budu Vilniaus Universitete destytojai nustato ar darbas nera nuplagijuotas g.gif Vyras sugalvojo sau viena darbeli padaryt is keliu kursiniu, kurie yra patalpinti ivairiuose mokslo darbu tinklapiuose ir dabar truputeli kaip ir bijo, kad nepagautu. Sake, kad nueini kartu su destytojuir tavo parasyta darba praleidzia per kazkoki aparata. Gal kas galit atsakyt ir papasakot placiau. Suprantu, kad jei issitrauki is interneto viena darba ir ji nunesi tik pakeites savo pavarde, bet jei is triju darbu jis padarys viena, irgi suseks?
Atsakyti
QUOTE(kaalekn @ 2009 03 18, 10:46)
Sveikos,

Iskilo man toks smalsumo kupinas klausimas, pvz. kokiu budu Vilniaus Universitete destytojai nustato ar darbas nera nuplagijuotas g.gif Vyras sugalvojo sau viena darbeli padaryt is keliu kursiniu, kurie yra patalpinti ivairiuose mokslo darbu tinklapiuose ir dabar truputeli kaip ir bijo, kad nepagautu. Sake, kad nueini kartu su destytojuir tavo parasyta darba praleidzia per kazkoki aparata. Gal kas galit atsakyt ir papasakot placiau. Suprantu, kad jei issitrauki is interneto viena darba ir ji nunesi tik pakeites savo pavarde, bet jei is triju darbu jis padarys viena, irgi suseks?



papasakosiu kokia situacija buvo mūsų grupėj mirksiukas.gif kai neši darbą dėstytojui, prieš gynimą jį reikia įkelti į duomenų bazę. Ta bazė veikia antrus metus ir tikrina tavo darba su toje bazėje esančiais darbais. Tai vat vieno grupioko darbą patikrino ir aptiko plagijavimą 40 % (ta programa parodo kiek proc sutampa), pasirodo vyrukas rašė labai panašią temą kaip ir pernai ir paliko didžiąją dalį nepakeitęs. Pataisyt leido tik todėl, kad plagijuota nuo jo paties darbo. Beje, jis bandė aiškinti, jog labai daug informacijos iš įstatymų, tad natūralu kad sutapo, nieks neklausė schmoll.gif Nežinau koks tas leistinas procentas, bet kiek teko girdėti 20.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alina: 18 kovo 2009 - 10:57