Įkraunama...
Įkraunama...

Olandų kalba savarankiškai (Nederlands)

QUOTE(Maar @ 2009 04 06, 20:13)
"aišku yra skirtumas, kai mokaisi lietuvoje ir tą kalbą kalbančioje šalyje."
Idomu koks? Vaikstai gatvemis ir sunkiai supranti kas kur parasyta, toks ir skirtumas. Po to grizti namo ir gali isivaizduot, kad esi bet kur.

"ir šiiap, info internete, yra tos medžiagos pradžiai pakankamai,ypač gramatikai."
Na ir kas is to, jei zhodzhiu nezhinai, o zhodzhius isimint jau yra problema.
Tas budas ja ir ishsprendzhia, isiminimo kontekste, o knygu tai turiu daug dabar ju i galva neisirashysi.

na nesakyk, yra labai didelis skirtumas, gyventi šalyje ir mokintis, ir kalbą mokintis lietuvoje schmoll.gif

nesvarbu kad skaitai ir nežinai, pirmą kart,antrą nežinai trečią jau atsimeni. taip ir su naujais žodžiais, frazėmis ir panašiai.

kai negali šnekėt sava kalba, esi priverstas kalbėt vietine.
na bent jau aš taip išmokau anglų. deja dabar pastoviai bendrauju angliškai ir olandiškai tenka mažai, bet dar tik pradžia,tai pirma reikia pramokti daugiau.
Atsakyti
"kai negali šnekėt sava kalba, esi priverstas kalbėt vietine. "

Jei sava kalba lietuviu tai gal dar... bet jei anglu, tai jau neprivertas kalbet.
Atsakyti
QUOTE(Maar @ 2009 04 08, 00:32)

Jei sava kalba lietuviu tai gal dar... bet jei anglu, tai jau neprivertas kalbet.

na mes esam lietuviai, tai manau mūsų kalba yra lietuvių, ar ne?
ir priklausomai kur gyveni, bet jei kalbam apie Olandų kalbą, tai yra du pasirinkimai Olandija arba Belgija (aišku yra jų ir daugiau, afrikos valstybių kur kalba olandiškai ir pan, bet imu šias) tai angliškai ne visur susikalbėsi.
kai kur tik tave supranta, bet atsako olandiškai ir nori nenori turi suprast ir bandyt atsakyt.

vienžo, ką aš visu tuo norėjau pasakyti, kad bet kokią kalbą besimokinant, tikrai yra skirtumas ar ją mokintis kursuose lt, ar tą kalbą kalbančiojoje šalyje wink.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 04 08, 08:06)
na mes esam lietuviai, tai manau mūsų kalba yra lietuvių, ar ne?
ir priklausomai kur gyveni, bet jei kalbam apie Olandų kalbą, tai yra du pasirinkimai Olandija arba Belgija (aišku yra jų ir daugiau, afrikos valstybių kur kalba olandiškai ir pan, bet imu šias) tai angliškai ne visur susikalbėsi.
kai kur tik tave supranta, bet atsako olandiškai ir nori nenori turi suprast ir bandyt atsakyt.

vienžo, ką aš visu tuo norėjau pasakyti, kad bet kokią kalbą besimokinant, tikrai yra skirtumas ar ją mokintis kursuose lt, ar tą kalbą kalbančiojoje šalyje wink.gif


Na nezinau, po kaimus nevaikstau ir ten nesnekeciau, nes ten velnias zino kokios kalbos ismoksi.. Toje Olandijos dalyje kur as apsiperku maista(kol kas tokie rysiai, Olandija 8km nuo mano namu), olandu kalba yra tik trecia pagal svarba, pirma kazkokia vietine tarme, antra vokieciu. Vokieciu visi moka , o anglu irgi moka visi, nebent TV ziuri tik vokiska. Na gerai, gatveje juk nesnekesi, o grizti namo ir koks skirtumas kas aplinkui.
APie Belgija, tai ten visokios tarmes, daug atveju olandai be subtitru nesupranta, nors rasyba skiriasi nezymiai atskiri zodziai.
Jei surasiu darba, tai ziuresim, bet manau uzteks anglu.
Atsakyti
Ai tai tu ne Lietuvoje, galvojau kad Lietuvoje.

na taip,skiriasi Olandijoj ir Belgijoj, bet iš esmės, susikalbėsi visur,ar be būdama ar NL.
Aš ir dabar darbe anglų kalba, bet ateityje reiks manau ir olandų...
Atsakyti
As turiu tokia malonia nuostalgija Olandu kalbai. Studijavau pagal Erasmus Belgijoje, na universitete kursas vadinose Dutch (ne Flemish)... Parsiveziau i Lietuva kelis vadovelius.... Visai noreciau mokytis toliau.... Kiek zinau, Vilniuje tik Zinija organizuoja Olandu kursus. Bet kaip man sake, tik pradedanciuju, paprastai tiems, kurie n ori isvaziuoti dirbti i Olandija.
Manau, mokytis kalbos savarankiskai yra sudetinga, bet imanoma, tik reikia sudaryti grupele ir reguliariai susitikineti (kaip ir sportas). Taigi, jeigu tokia grupele atsirastu, tai visai prisijungciau smile.gif
Atsakyti
Susitikinet ir mokintis yra visai skirtingi dalykai.
nebutina susitikinet, kad mokintis kartu
Kas trukdo mokintis savarankishkai?

QUOTE(Garnet @ 2009 05 03, 14:58)
As turiu tokia malonia nuostalgija Olandu kalbai. Studijavau pagal Erasmus Belgijoje, na universitete kursas vadinose Dutch (ne Flemish)... Parsiveziau i Lietuva kelis vadovelius.... Visai noreciau mokytis toliau.... Kiek zinau, Vilniuje tik Zinija organizuoja Olandu kursus. Bet kaip man sake, tik pradedanciuju, paprastai tiems, kurie n ori isvaziuoti dirbti i Olandija.
Manau, mokytis kalbos savarankiskai yra sudetinga, bet imanoma, tik reikia sudaryti grupele ir reguliariai susitikineti (kaip ir sportas). Taigi, jeigu tokia grupele atsirastu, tai visai prisijungciau  smile.gif

Atsakyti
Susitikineti, manau, naudinga kalbejimo igudziams....zinoma, galima ir interneto pagalba...
Atsakyti
labai aciu uz imestas cia nuorodeles smile.gif , kazkaip netycia aptikau tai manau nuo ryt jau kibsiu i rimtus darbus liezuviu ir ausim lotuliukas.gif. kazkaip net geda nuejus pas darbdave kuri kazkaip labai simpatizuoja musu saliai bei visiem cia esantiem lietuviam (na ne lenkai juk mirksiukas.gif lotuliukas.gif ) ir bando kuo greiciau mane pramokyt bent kokiu olandu kalbos pagrindu, o as stoviu ir ziuriu i ja kaip ozka i vartus blush2.gif doh.gif , nes zinau tik elementariausias frazes
Atsakyti
Radau labai fainas klausymosi pamokeles skirtas suprantantiems anglu kalba thumbup.gif . pamokeles susideda is 8 CD. jei kam bus idomu rasykit man i AZ, pasidalinsiu mirksiukas.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Naar @ 2009 06 18, 21:51)
Radau labai fainas klausymosi pamokeles skirtas suprantantiems anglu kalba  thumbup.gif  . pamokeles susideda is 8 CD. jei kam bus idomu rasykit man i AZ, pasidalinsiu  mirksiukas.gif  smile.gif

čia internete ar pard?
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2009 03 12, 21:26)
Peržiūrėjau visas temas, tačiau neradau, gal atsiras tų, kas mokinasi olandų kalbos? Būtų įdomu pasidalint įspūdžiais ir pabendraut, bei žinoma kartu pasimokint  ax.gif


Labas, aš taip pat mokausi olandu kalba, dar nedaug esu pazengusi, smagu butu pasimokinti kartu smile.gif
Atsakyti