Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

QUOTE(spyglis2 @ 2009 03 19, 09:57)
ir šiemet jau reikia pradėt rūpintis aplinka, todėl prašau patarimo  ax.gif užmačiau labai gražių žemaūgių lelijų pirkti ir pagalvojau, kad būtų labai gražu jas į didelį vazoną pasodinti ir ant pievos pastatyt  g.gif

vazonai nestatomi ant pievos, jie statomi ant grindinio, terasoje ir pan. Pirma, po pastoviai stovinčiu vazonu žolė nunyksta, o antra, tai prasilenkia su geru skoniu 4u.gif
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 12:17)
gal kam aktualu - kiliminis kadagis, auga letai, tik 10 cm aukscio :

Pasodinus tokį aukštėliau, jis "teka" žemyn:
user posted image
QUOTE(smth1 @ 2009 03 19, 14:26)
O tu nenori isplest to zeldynams skirto ploto i ploti?

Pritarčiau smth1 thumbup.gif Reiktų pas Tave, sidabrinekuoja, pagalvot apie plotelių kitokią formą. Principai tokie: skaidyti plotą į kelias erdves, galuose sodint šiltų spalvų augalus (optiškai artina), šonuose šaltų (optiškai tolina).
Vaizdinė medžiaga pamąstymui apie siaurų ilgų sodų išplanavimą:
user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 19 kovo 2009 - 14:42
Aciu 4u.gif . Man labiausiai patinka pirmas ir ketvirtas. Bet nuotraukose gal tas mano sodas kiek didesnis atrodo, nes realiai tai tie paveiksleliuose palyginti su maniskiu labai labai dideli doh.gif
Negaliu pvz sau leisti tureti stalo su kedem, nes tada viskas uzgrusta bus, o jeigu dar pastatysiu skalbiniu dziovykla, tai isvis niekas nepraeis. Vietoj tukedziu prie krumo statysim suoliuka. O jeigu sumanysim koki kepsni kieme isiskept tai valgysim ant zoles ka nors pasitiese. Tsakant kaip gamtoje iskylaujant biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sidabrinekuoja: 19 kovo 2009 - 14:44
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 15:40)
nuotraukose gal tas mano sodas kiek didesnis atrodo, nes realiai tai tie paveiksleliuose palyginti su maniskiu labai labai dideli doh.gif

bet išplanavimo, formų parinkimą tikrai galima "copy paste" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 19, 14:38)
vazonai nestatomi ant pievos, jie statomi ant grindinio, terasoje ir pan. Pirma, po pastoviai stovinčiu vazonu žolė nunyksta, o antra, tai prasilenkia su geru skoniu 4u.gif

pratęsiu: trečia, apsunkina vejos pjovimą.
Atsakyti
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 13:44)
Nu dar koki puse metro galeciau paduot i prieki, Bet tada is kiemo tik takas liktu doh.gif . O ka tu siulytum sodint prieshortenzija ir hebe. Man su augalais sunkoka, patirties nera. Kazkaip taupumo sumetimais nesinori nusipirkt ir ismest,nes ne taip auga kaip reikia. Taip su snapuciais pernai buvo. Tuejo buti zemi kiliminiai augalai, o gavos vos ne krumai. Ir dar turiu gvazdiku i ,kuriuos ziuriu ir nesuprantu, jie pas mane visnmeciai ar daugiameciai. Kai pirkau nebuvo parasyta kas per vieni, bet labai panasus i tikruosiu. Lapai pilkai sidabriski. Jeigu vienmeciai, tai kodel jie nenunyksta? Zydes jie ar nezydes? Zinociau ,kad nezydes rauciau lauk ir sodinciau lavandas. Jie ten prie pat duru isrykiuoti, prie kuoliuko. Tas kuoliukas su didziuliu didziuliu kabliu, vasara duris prikabinam, kad vejas neuzdarytu. Tas kuolas su kabliu kaip tik tarp lavandu gautusi,o uz ju lelijas sodinciau

jei tau paciai truksta ideju ir patirties, gal bandyk tada kopijuoti patinkancias augalu kompozicijas is katalogu, neto (ten dazniausiai buna net augalu pavadinimai surasyti).

vos nepakartojau s.smilteles vaizdu doh.gif , gerai, kad paziurejau atgal.
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 19, 15:44)
bet išplanavimo, formų parinkimą tikrai galima "copy paste"  biggrin.gif

Nu ir antras labai neblogas variantas g.gif . Jeigu daryt copy paste reikia isgyvendint budleja, nes ji tikrai labai netvarkingai auga. Itariu jau jos tai nepaformuosi, ne tas atvejis. Bet toki kelma iskast, tai ka as zinau....Turbut vistiek saknu liktu,o jeigu liktu saknu, nes jis labai senas, negaleciau sodint kito krumo. Be to kaimynas skotas labai pergyvena, kad gink Dieve nei lapelis jo pusej nenukristu. Jis ta geltona kruma is savo puses taip nukarpe, kad duobe liko, tik nuotraukoj nesimato. doh.gif
O jeigu vietoj budlejos bandyt sodint sibiriniu vilkdalgiu kupsta? Jie auksti buna. Noreciau tai rozes, bet turbut ten nelabai tiktu, o ir kaip minejau uzsilike budlejos saknys trukdytu jai augt unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 15:49)
jei tau paciai truksta ideju ir patirties, gal bandyk tada kopijuoti patinkancias augalu kompozicijas is katalogu, neto (ten dazniausiai buna net augalu pavadinimai surasyti).

vos nepakartojau s.smilteles vaizdu  doh.gif , gerai, kad paziurejau atgal.

Aha turiu paveiksliuku issisaugojus, bet man rodos tos kompozicijos pas mane netelpa doh.gif . Uztat ir zyziu cia, kaip ten tie cesnakai auga, ar labai astilbes pleciasi... Nesusigaudau kiek tiems augalams vietos reikia doh.gif
Papildyta:
user posted image
Sitas man patinka. Ta auksta augala uz tos sidabrines zolytes auganti turiu.
Atsakyti
QUOTE(agneee1 @ 2009 03 19, 13:37)
gal kuri zinot paslapti kur rasti  didesniu akmenu gelynams ?    kalbu ne apie parduotuves  g.gif

Sveikute, matau niekas neatsake. Kiek zinau zvyro karjeruose akmenu yra , pardavimui ir visokio dydzio. pasiskambyk ir pasiklausk, bent jau apie kauna tikrai parduoda
nu arba laukuose 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 19, 14:38)
user posted image   user posted image   user posted image

user posted image   user posted image   user posted image

user posted image   user posted image   user posted image

man labiausiai 2-as 3-ias ir 6-as, ach, vis tos "paslaptys" biggrin.gif ...

QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 14:40)
Negaliu sau leisti tureti stalo su kedem, nes tada viskas uzgrusta bus, o jeigu dar pastatysiu skalbiniu dziovykla, tai isvis niekas nepraeis. Vietoj tukedziu prie krumo statysim suoliuka. O jeigu sumanysim koki kepsni kieme isiskept tai valgysim ant zoles ka nors pasitiese. Tsakant kaip gamtoje iskylaujant biggrin.gif

netikiu netikiu netikiu schmoll.gif !
pas mane darzas dar siauresnis nei tavo, ir telpa 4 kedes su stalu, ir didelis medinis gultas, o pas kaimynus ir vaiku smelio dezes, ir supynes, ir kompostines telpa doh.gif .
tau tikrai reikia perorganizuoti savo kiemo erdve. Jei nori gelyno, tai kam tau tokia didele pieva ? arba pasidaryk (3-ias pav.) platesni gelyna is sonu ir siauresni perejima i pieva-aikstele (kad ir per visa darzo ploti), o gale ir vel gelyna.
jei teisingai suprantu is nuotraukos, kedes stovi prie putino krumo... o jei tu pastatytum prie pat tvoros uz to krumo suoliuka, nedideli staleli ir is galu po kede, vietos tikrai nesumazetu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 19 kovo 2009 - 15:19
[quote=Spurga577,2009 03 19, 10:55]

Ant visų langų name turim kalviškus balkonelius

Spurga577, kur daretes tuos balkonelius? Tikrai nezinau kaip jie vadinasi, bet tikrai zinau kad ju noriu. Kaip suprantu, jie tokie kaip dideli balkonai, bet mazi, loveliams ar vazoneliams susistatyti? g.gif Maciau per televizija ir tikrai labai uzsimaniau. Grazu labai.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 15:16)
<...>
tau tikrai reikia perorganizuoti savo kiemo erdve. <...>

traukiu iš konteksto - pritariu pasisakiusiųjų mintims ir idėjoms, gal didesnis kiekis žmonių padės apsispręsti, Sidabrinekuoja wink.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2009 03 19, 16:16)
man labiausiai 2-as 3-ias ir 6-as, ach, vis tos "paslaptys"  biggrin.gif ...
netikiu netikiu netikiu  schmoll.gif !
pas mane darzas dar siauresnis nei tavo, ir telpa 4 kedes su stalu


Einam pamatuosim lotuliukas.gif

Ten ne putinas, kazkoks viszalis krumas. Irvyras siulo prie tvoros statyt, bet kur tada hortenzija det. Po langais uz to krumo didziule roze auga ir ten jau nieko nepastatysi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sidabrinekuoja: 19 kovo 2009 - 15:40
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 03 19, 15:38)
Einam pamatuosim lotuliukas.gif

Ten ne putinas, kazkoks viszalis krumas. Irvyras siulo prie tvoros statyt, bet kur tada hortenzija det. Po langais uz to krumo didziule roze auga ir ten jau nieko nepastatysi.

nebegaliu isei pamatuot - sniegas drebia kaip pasiutes laugh.gif - nu gerai, kad dar siupelis sniegui kast prie duru tebestovi...
teisingas tas tavo vyras drinks_cheers.gif , putinas ten ar ne, bet man atrodo, kad vistiek viburnum rusies, bet uz jo tikrai galetum irengti pasisedejima.
jei nori rimtai susitvarkyti savo kiema, tai imk ir pirmiausia nuspresk, kur bus pasisedejimas, kur zaidimai, o kur pagulejimai biggrin.gif . Tada matysi, kur ta hortenzija ir visokie kitokie augaleliai labiausiai tiks - vienur reikes aukstesniu, kitur zemesniu ir t.t.
Atsakyti